***alex***

Filme

2,217 posts in this topic

Vlad sa`mi zici cat costa. Ca daca este 50-100 ron nu merita.

Ti-am dat linku ala. Acceseaza IMAX de acolo si vezi pretul.

Poti sa vezi si daca ai loc liber. Pretul pentru "regular" este 30 de lei.

http://www.cinemacity.ro/program.php?id=30...d=1806&zi=0 incearca aici

Sunt putin confuz. Exista 4 categorii: kids,senior,student,regular.

Si pretul difera de zi. Duminica este 30 de lei pentru om obisnuit.In cursul saptamanii este mai ieftin.

M-am lamurit. Daca nu citesc cu atentie :)

Acum depinde de tine cum te deghizezi. Student,copil,"regular" sau pensionar :)

Eu am rezervat 4 bilete ca pensionari. :) Sper sa nu faca aia fite la casa cand le voi spune ca am facut o greseala.

Edited by vlad

@Vlad...zici si tu ca esti un batran cu spirit tanar :))

In seara asta am vazut la PC de data asta "Into the wild".Foarte bun filmul , multe peisaje superbe din natura va recomand sa il vedeti merita 100 %

The Illusionist (2006), cu Edward Norton si Jessica Biel.

Mi-a placut mult.

Law Abiding Citizen (Cetateanul care se supune legii) - Super film. De mult nu am mai urmarit un film bun acasa. O drama despre un barbat care isi pierde familia intr-o seara banala.

Memento zic si eu ca ma uit la el de 2 saptamani...mi l-a recomandat un prieten mi-a zis ca e genial :D

L-am vazut 3D. Doar neatentia mea si unele probleme cu rezerbvrea pe net au facut sa ratez IMAX-ul. Deocamdata. Voi face rezervari ,cum va fi posibil,pentru IMAX. Pentru ca am auzit ca diferenta intre 3D si IMAX exista.

Daca in primele minute de film incerci sa "prinzi" imaginea 3D,ulterior nu mai vrei sa dai jos perechea de ochelari. Eu unul,m-am tot jucat cu ochelarii pentru a vedea diferenta. Chiar se observa. Filmul merita vazut in cinema pentru ca are niste efecte senzationale iar impresia 3D merita toti banii. Recomand ultimele randuri ale salii pentru viziona in formatul acesta.

De cate ori am vazut Abisul lui James Cameron ma gandeam:"Ce idei a avut si James asta.Oare va face ceva mai spectaculos?" Si a reusit ,cu ajutorul a 500 de milioane de dolari (cel mai scump film). Cu siguranta a amanetat multe premii Oscar.

In ianuarie ma voi duce din nou sa-l vad.(Atunci se vor gasi bilete pentru sala IMAX ).Voi fi ma atent la detalii. Este putin mai incomod sa urmaresti si subtitrarea si detaliile in acelasi timp. Ok,ne ajuta engleza dar in film se foloseste (partial) un dialect gen "elf" ,sa zicem :).

A aparut Invictus pe torente. Doi dintre actorii mei preferati si un regizor care nu mai are nevoie de descriere...

Filme vazute in ultima vreme: Trilogia The Godfather, Goodfellas si Fight Club.

The Box

Film foarte interesant la inceput , pe sfarsit se dovedeste a fi un mare rahat , un film fara sfarsit si idiot dintr-un anumit punct.

Death Sentence film bun cu Kevin Bacon, un fel de Law abiding citizen

The Bachelor.

O comedie cu destule faze haioase.

Memento (2000) - l-am vazut in seara asta. e genial.

si inca 2 filme superbe, vazute in ultimele zile...:

The Usual Suspects (1995)

The Departed (2006)

Daca ti'a placut Memento incearca si The Butterfly Effect: http://www.imdb.com/title/tt0289879/ sau White Noise.

Cat despre Avatar, l'am vazut si eu 3D acum vreo saptamana. Genial.

Stay, cu Ewan McGregor, Ryan Gosling si Naomi Watts. film psihologic, foarte bine realizat. finalul insa iti da batai de cap.

transformers 1 si 2

megan buna, buna, buna, buna de tot !!!

AVATAR-  a avut record de incasari. 

In numai 17 zile a incasat 1 miliard de dolari.

Bugetul filmului a fost de 500 de milioane de dolari.

Asta da afacere. In continuare,biletele la IMAX sunt rezervate pe urmatoarele zile. Trebuie sa fii pe faza pentru a cumpara bilete. Eu l-am vazut 3D dar diferenta intre IMAX si 3D este uriasa.

Ce inseamna IMAX? Cu ce este diferit fata de 3D? Acum am vazut ca tot vorbiti si pe google nu gasesc nimic.

Gasiti pe filelist pack-urile "mindfuck" majoritatea filmelor din aceste pack-uri sunt senzationale