***alex***

Filme

2,217 posts in this topic

Max Payne este o mare porcarie de film. In fine ,gusturile nu se discuta. Au aparut numai porcarii la cinema luna asta. Cu micii exceptii,putem spune ca sunt din ce in ce mai proaste filmele. Am vazut si "Asasinul din Bangkok",in aceasi nota cu filmele de duzina.

Inainte de-ati pierde cateva ore pentru a vedea un film,trebuie analizat bine: note ,comentariii,critici,distributie,gen,blabla....

The Hours (2002) - o distributie de exceptie cu Nicole Kidman, Meryl Streep, Julianne Moore sau Ed Harris. Un film destul de deprimant dar foarte bine realizat si cu un mesaj puternic.

Atonement (2007), o poveste de dragoste presarata cu intrigi, avandu-i ca protagonisti pe Keira Knightley si James McAvoy.

Awake(Foarte bun, drama), Kung Fu Hustle (Am auzit ca e super-comedie. Eu sincer am ramas dezamagit), The Happening (super).

Awake - un film ce trebuie vizionat neaparat de o nora impreuna cu soacra ei.

Super filmul.

Edited by vlad75

a aparut saw 5 :rolleyes:

dar l'am luat si dp odc si dp torrent si se vede foarte neclar....cam intunecat :confused:

Am vãzut în urmã cu ceva timp seria Planetei Maimuțelor - Planet of the Apes:

Planet of the Apes - 1968

Beneath the Planet of the Apes - 1970

Escape from the Planet of the Apes - 1971

Conquest of the Planet of the Apes - 1972

Battle for the Planet of the Apes - 1973

Edited by 1on

Cel din 2001 l-ai vazut?

App, Dark Night a aparut in varianta dvdrip?

Edited by Joga Bonito

L-am vãzut și pe ãla din 2001. Nu mi s-a pãrut extraordinar dar nici foarte prost.

Attila The Hun , un film interesant, are cativa ani buni decand a aparut. Un film despre marele conducator al hunilor.

a aparut saw 5 :rolleyes:

dar l'am luat si dp odc si dp torrent si se vede foarte neclar....cam intunecat :confused:

saw e filmul ala retardat, cu scene la care numai un om maltratat in copilarie le-ar fi putut crea?

"Awake" un film superb, chiar ca te lasa perplex acest film

va recomand un film super tare Detonatorul (The Detonator 2006) in acest film apare stadionul Ghencea si imagini cu galeria Stelei :steag_sah_mic: super tare :steag_cruce_invers: a fost difuzat de antena 1 la ora 20:30

Filmul asta "Detonatorul" este plictisitor pana cand devine brusc interesant odata cu aparitia lui Ogararu si a lui Banel care bineinteles sprinteaza pe partea dreapta.

Patronul echipei de fotbal este maleficul Bostanescu care aduce vag cu Gigi si vrea sa detoneze o bomba sau asa ceva.

Oricum nemernicul moare de mana lui Blade.

Sunt folosite imagini de la un meci cu Poli aek si intamplator victimele colaterale rezultate in urma schimburilor de focuri sunt imbracate in alb-violet.

Se mai remarca tricouri ros-albastre inscriptionate cu numele lui Cristea,iar stema clubului seamana cu o egreta sau cu un cocor,imaginile nu erau prea clare.

Oricum pana la urma e un film interesant dintr-un anumit punct de vedere.

Edited by adidwu

Cateva comedii care trebuie neaparat vazute:

Harold & Kumar - Go to White Castle (1)

Harold & Kumar - Escape from Guantanamo (2)

Big Stan.2007

National Security.2003

Harold.2008

Cel din 2001 l-ai vazut?

App, Dark Night a aparut in varianta dvdrip?

@Joga ,

A aparut.Nu stiu ce torrente folosesti,dar pe cel pe care sunt inregistrat eu, a aparut.

Mai ai nevoie de film?

Edited by vlad75

Sweeney Todd - the demon barber of Fleet Street

Un film extraordinar pentru cei ce apreciaza genul. Imi place din ce in ce mai mult cuplul Johnny Depp - Helena Bonham Carter, care-i mai malefica si mai acida decat Christina Ricci (vezi Merlin, Fight Club). Johnny nu se dezminte si face iar un rol bun, in stilul care l-a consacrat: alb la fata si cu parul incalcit.

Mi-a placut mult decorul Angliei victoriene, cu toti sobolanii, gandacii, mizeria si criminalii ei.

In plus, Alan Rickman face un rol foarte bun, e unul dintre favoritii mei.

Edited by axl

The Man From Earth - e un film foarte bun si il recomand tuturor celor pe care ii intereseaza psihologia, SF-ul, stiintele chiar si religia.

E greu sa incadrezi acest film la un gen anume.

E drama, e SF, e psihologic.

E foarte interesant!

Donnie Darko.

genul de film care il vezi de doua ori si tot nu-l intelegi 100%

Don't mess with the Zohan

Interesant si pe alocuri foarte funny.

Memento nu trebuie ratat! Actiunea este prezentata intr-un mod cu totul diferit fata de celelalte filme care le-ati vazut pana acum (poate doar pulp fiction sa se asemene putin). Un adevarat "artificiu" cinematografic. Amatorii de filme n-au voie sa-l rateze :yes:

Hahaha! Am descoperit Quarantine si mai am vreo 30 de minute de download la el.

Sweet, sweet zombies. I missed you so fucking much.

Edited by axl