Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Gavril Pele Balint

129 posts in this topic

1. Cum faci sa sutezi asa de bine?

2. Cu cine ai tinut cand erai mic?

3. Ce jucator din Europa iti place?

4. Ti-a placut de Hagi?

5. De ce echipa din Europa iti place?

Ar fi bine ca userii care adreseaza intrebari sa faca minimul efort de a se uita peste posturile anterioare, pentru a nu repeta aceleasi si aceleasi intrebari. Spre exemplu, radoi96 tu tocmai ai pus cel putin doua intrebari la care Gabi Balint a raspuns deja (2 si 4).

cum vi se pare faptul ca la petrecerea organizata cu ocazia castigarii campionatului au fost invitate niste ''primate minunate si deprimate''?, sau manelari, mai pe romaneste.

daca ati lucra la Steaua, indiferent de post (antrenor, antrenor secund, etc) si stiti ca se va organiza o petrecere in care ''hinivitati de honoare'' vor fi minunati, de_viati, carnati, etc... ce ati face?

1. Ce parere aveti acum, cand toti jucatorii Stelei se accidenteaza, si care e smecheria ca toti se accidenteaza la genunchi?

2. Credeti ca Steaua mai are sanse la locul 2 daca Dica va fi indisponibil 5 luni? Mai are Steaua sanse in dubla cu Sevilla?

3. Ce credeti despre noul portar brazilian al Stelei, Andrey? Va fi mai bun decat Carlos?

4. Era mai bun, acum, Victor Piturca pe banca Stelei decat este Cosmin Olaroiu?

5. Credeti ca Steaua va lua al 24-lea titlu la anul?

6. Credeti ca arbitrii au decis acest campionat? Credeti ca Corpodean (si asistentii lui) a influentat meciul Steaua - Dinamo.

7. Care este parerea voastra ca Salomir a fost sters de pe lista dupa meciul Steaua - Rapid, cand a gresit pe ambele parti si cand Corpodean a fost promovat pentru ca in meciul Dinamo - Steaua a gresit numai in favoarea lui Dinamo?

1. Ce parere aveti acum, cand toti jucatorii Stelei se accidenteaza, si care e smecheria ca toti se accidenteaza la genunchi?

cred ca e clar ca sunt slabutti la genunchi

Buna ziua domnule Balint, in primul rand va felicit pentru cariera de jucator(mai ales la Steaua) si pentru cea de antrenor (tineti-o tot asa), iar in al doilea rand, v-am trimis o intrebare pe privat dar se pare ca nu ati apucat sa o cititi, asa ca am decis sa o scriu aici... chiar daca nu are legatura mare cu Steaua.

Am 21 de ani si ma intrebam daca pot cumva sa devin antrenor de fotbal daca nu am fost jucator? Daca da, ce ar trebui sa fac? Puteti sa imi raspundeti pe privat, sau aici, cum vreti dumneavoastra.

Va multumesc.

Cu stima,

Septimiu Cernat.

Dle. Balint, pentru inceput va multumim ca ati existat si felicitari penru cariera de jucator si antrenor. As vrea sa raspundeti la cateva intrebari:

1.Cum l-ati caracteriza pe Marius Lacatus in afara terenului? 2.De ce ati ales sa jucati la Steaua si nu la Dinamo? 3.Cum vi sa parut finala Leverpol-Ac Milan de la Atena? 4.Preferati jucatori romani sau straini? 5.Cum vi se pare jocul lui Elton? 6. Aveti vreun tel pe care ati dori sa-l atingeti? 7.Ce parere aveti despre combinatia Dica-Elton?

Cu ce jucãtor de azi se asemãna stilul de joc al lui Gabi Balint? Dicã, Badea, Iacob, Boștinã, Thereau, Croitoru.

Salut domnule Balint s-au pus foarte multe intrebari,asa ca eu n-am sa va intreb nimic ci vreau sa va multumesc pentru tot ce ati facut pentru Steaua si pentru echipa nationala a Romaniei.Eu am 34 de ani si va urmaresc din anii 80,va admir foarte mult.Vreau sa va multumesc pentru toate clipele fericite pe care ne-ati oferit-o, de multe ori am plans pentru Steaua si acuma parca aud comentatorul : "minutul 75 schimbare la echipa nationala,intra Balint....dupa nici 5 minute comentatorul urla : Balint scapa de adversar si trage un sut puternic la poarta Goooooooooolll....Balint marcheaza din nou,Balint salavatorul !!!" Sincer si acum am lacrimi in ochi pentru ca acele clipe sunt de neuitat.Mai ales pentru cei care au vazut acele meciuri.A fost minunat!!!Niciodata no sa va putem multumi indeajuns pentru efortul care lati depus,pentru ca ati dat totul pe teren.Vedeti voi,in anii 80 aveam un televizor alb-negru cu un singur program si acolo puteam sa vedem mai mult pe tov.Ceausescu.Au fost cateva filme,desene animate,ceva muzica si atat,a fost nasol,dar eram mai fericiti ca niciodata cand castiga Steaua sau Romania ,aveam lacrimi de bucurie dupa ce un jucator ca Balint marca.

Lumea sa schimbat,dar amintirile raman domnule Balint ,eu cel putin nam sa va uit niciodata,va multumesc inca odata din suflet pentru acele clipe.Va doresc multa sanatate,fericire si bucurii.Sper sa va vedem ca antrenor la o echipa din prima Liga,mas bucura enorm sa va urmaresc.Sunt mandru ca sunt Stelist si ca am putut fi martor la meciurile in care juca Gabi Balint.Respect maxim,Dumnezeu sa va Binecuvanteze!!! fular-campionii

un super atacant,unul din jucatorii care vor ramane mereu in inimile suporterilor ros-albastrii,un atacant foarte bun

Doar a zis Gabi in urma cu ceva zile la o emisiune televizata ca simte ca o sa picam cu Galata...sper sa simta ca luam campionatul.

Doar a zis Gabi in urma cu ceva zile la o emisiune televizata ca simte ca o sa picam cu Galata...sper sa simta ca luam campionatul.

Pai da, el chiar a si antrenat la Galata. :)

LA MULTI ANI, Gabi! Ai doar 46 de ani! Sa speram ca vei antrena intr-o zi si in Ghencea si ne vei duce acolo unde ne visezi tu de fiecare data cand ye gandesti la noi.

LA MULTI ANI!

Da , este un om care gandeste tacticile foarte bine , sa speram ca va antrena intr-o buna zi si Steaua .

Bafta multa, si LA MULTI ANI !