Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Gavril Pele Balint

129 posts in this topic

Dl Balint.

Am urmatoarele intrebari.

1.Care e sistemul de joc preferat de dvs.4-4-2,3-5-2,4-4-1-1?

2.Jucati fotbal online,ex:hattrick.org,football manager,pes(pro evolution soccer).

3.Ati avut ocazia sa-l antrenati pe cocis la serif?Daca "da" ce parere aveti despre el..e un jucator de profilul Stelei?!

4.Care este cel mai pozitiv aspect si cel mai negativ aspect care se intampla in fotbalul romanesc.

5.Daca ati reveni la meseria de antrenor,nu l-ati luat pe Andrei Vochin ca si secund? :wink: dupa mine,stie mai mult fotbal decat multi antrenori din liga1.

1. 4-3-3

2. NU

3. Cocis nu era la Sheriff in perioada cand o antrenam eu. Oricum, e un jucator de care Steaua are nevoie.

4. Evolutia echipelor romanesti in Cupele Europene (+)

Galceava intre conducatori, antrenori si arbitri (-)

5. Nu e totul sa cunosti fotbal dupa carte. Trebuie sa fii un bun pedagog si sa "ai ochi" in teren.

Gabi,acum ceva timp presa romana a insinuat ca ai fost contactat de conducerea Stelei pentru a prelua departamentul de scouting al clubului.

A fost ceva real sau o simpla inventie?

INVENTIE.

1. Care e primul '11' ideal in opinia dumneavoastra la Steaua? Pe cine ati folosi in acel 4-3-3?

2. Ce planuri de viitor are domnul Hagi? Va antrena in tara sau afara?

3. De ce credeti ca nu sunt promovati mai des jucatori tineri din pepiniera proprie? Mereu cautam jucatori consacrati si fara motivatie.

4. Care e cel mai bun si cel mai slab jucator din lotul Stelei in opinia d-voastra?(puteti sa nu raspundeti :) ) ...

Multumesc.

Cateva intrebari pentru domnul Gabi Balint :

Ce echipa/echipe simpatizati din Europa ?

Care sunt jucatorii preferati ? Dar antrenorul ? ( dintre cei care joaca si antreneaza acum, nu retrasi din activitate ca i-am vazut pe site-ul dumneavoastra :D )

Ce planuri aveti pentru 2007 ?

De unde pasiunea pentru motociclete, avand in vedere ca majoritatea fotbalistilor sunt atrasi mai mult de masini ?

P.S. Foarte bine realizat site-ul dumneavoastra !

Din sutele de jucatori pe care ia avut Steaua, dumneavoastra, domnule Balint sunteti unul dintre cei mai iubiti...Parerea mea este ca alaturi de Ilie Dumitrescu sunteti cei mai talentati atacanti pe care a reusit sa ii dea Romania pana in momentul de fata...Va voi purta voua, si tuturor jucatorilor Stelisti care au scris istorie pentru Steaua si pentru echipa nationala intotdeauna un rescpect deosebit...Va doresc numai bine in viata, si noroc in cariera dumneavoastra de antrenor, si poate cine stie, intr-o buna zi veti avea ocazia sa antrenati si echipa la care v-ati consacrat si ai carei suporteri nu vor uita niciodata de acel Pele Balint care incanta tribunele...

@Gica Chioru

Domnule Balint, sunteti unul dintre cei mai iubiti fotbalisti ce au jucat vreodata la Steaua, sper ca stiti asta. V-as ruga sa ne raspundeti la urmatoarele intrebari:

1.Cum ati ajuns la Steaua? S-au facut presiuni asupra d-voastra? Ati fost luat cu forta? Ati fost adus pentru satisfacerea stagiului militar si "uitat" in clubul nostru? V-ati dorit sa ajungeti la Steaua? Daca da, cat de mult a contat acest lucru?

2.Spuneti-ne, va rog, cu cea mai crunta sinceritate, meciurile aranjate in care am fost amestecati cat timp ati jucat la noi.

3.Povestiti-ne ce s-a intamplat la meciul de la Oradea, meci despre care se spune ca a fost prelungit mai mult, unii spun ca mult mai mult,decat era cazul, meci dupa care, ne acuza "dujmanii" Mateianu ar fi facut o depresie.

4.Ce s-a intamplat la Barcelona in 89? Cum a fost posibil sa nu fim capabili de reactie?

Va multumesc si va asigur de dragostea si respectul meu.

Suntem chiar curiosi CA STELISTI sa aflam raspunsurile!

Intrebari incomode tip "Directia Cercetari Penale".Cu dus si întors.Lipsite de fair-play.Nu se face asa unui oaspete care a acceptat sa-ti treaca pragul casei.

Nu subscriu.

o intrebare pe care as vrea so adreseze domnului Balint:

-Credeti ca se mai fac jocuri de culise in aceste momente? adica Blaturi mai pe romaneste...

Autobiografia lui Gabi Balint

M-am nascut în 03 Ianuarie 1963 la Sângeorz-Bai,jud.Bistrita-Nasaud.

Tatal meu îsi dorea foarte mult un baiat ca sa-l faca fotbalist,iar daca tot m-a adus mama pe lume,m-a numit Balint Pele Gavril.

Grea povara sa-i porti numele celui mai bun fotbalist din lume...

Excelent început de autobiografie.Continuarea o puteti citi,alaturi de foto,video si altele aici :

www.gabibalint.ro

1. Care e primul '11' ideal in opinia dumneavoastra la Steaua? Pe cine ati folosi in acel 4-3-3?

2. Ce planuri de viitor are domnul Hagi? Va antrena in tara sau afara?

3. De ce credeti ca nu sunt promovati mai des jucatori tineri din pepiniera proprie? Mereu cautam jucatori consacrati si fara motivatie.

4. Care e cel mai bun si cel mai slab jucator din lotul Stelei in opinia d-voastra?(puteti sa nu raspundeti :) ) ...

Multumesc.

1. Nu e corect fata de Olaroiu sa-mi exprim o parere asupra tacticii dar, un singur lucru caracterizeaza Steaua; jocul ofensiv.

2. Intrebati-l pe el.

3. Are Steaua o pepiniera care sa creasca jucatori? Nu stiam.

4. No coment

Cateva intrebari pentru domnul Gabi Balint :

Ce echipa/echipe simpatizati din Europa ?

Care sunt jucatorii preferati ? Dar antrenorul ? ( dintre cei care joaca si antreneaza acum, nu retrasi din activitate ca i-am vazut pe site-ul dumneavoastra  :D )

Ce planuri aveti pentru 2007 ?

De unde pasiunea pentru motociclete, avand in vedere ca majoritatea fotbalistilor sunt atrasi mai mult de masini ?

P.S. Foarte bine realizat site-ul dumneavoastra !

Nu am o echipa, un jucator sau un antrenor preferati. In general imi place fotbalul spaniol si cel englez.

Pentru 2007 imi doresc o echipa sa antrenez si

sanatate!

Trebuie sa conduci o motocicleta ca sa simti ce inseamna...

@Gica Chioru

Domnule Balint, sunteti unul dintre cei mai iubiti fotbalisti ce au jucat vreodata la Steaua, sper ca stiti asta. V-as ruga sa ne raspundeti la urmatoarele intrebari:  

1.Cum ati ajuns la Steaua? S-au facut presiuni asupra d-voastra? Ati fost luat cu forta? Ati fost adus pentru satisfacerea stagiului militar si "uitat" in clubul nostru? V-ati dorit sa ajungeti la Steaua? Daca da, cat de mult a contat acest lucru?  

2.Spuneti-ne, va rog, cu cea mai crunta sinceritate, meciurile aranjate in care am fost amestecati cat timp ati jucat la noi.  

3.Povestiti-ne ce s-a intamplat la meciul de la Oradea, meci despre care se spune ca a fost prelungit mai mult, unii spun ca mult mai mult,decat era cazul, meci dupa care, ne acuza "dujmanii" Mateianu ar fi facut o depresie.  

4.Ce s-a intamplat la Barcelona in 89? Cum a fost posibil sa nu fim capabili de reactie?  

Va multumesc si va asigur de dragostea si respectul meu.

Suntem chiar curiosi CA STELISTI sa aflam raspunsurile!

1. Am ajuns la Steaua pentru ca mi-am dorit enorm. Este adavarat ca si tatal meu a avut o contributie in acest sens. Aveam de ales intre Steaua, Dinamo si U. Craiova. Cred ca am ales bine :-)

2. Au fost cateva meciuri aranjate cu Dinamo in care ne-au rugat sa nu le dam prea multe goluri :-) Glumesc, desigur. Nu-mi amintesc de vreun meci aranjat. Cel putin in teren niciodata nu am avut senzatia asta.

3. La Oradea am castigat pe merit in minutele de prelungire. Arbitrul a prelungit cat a crezut de cuvinta. S-au facut prea multe speculatii pe seama acelui meci. A fost o presiune enorma creata de contracandidatii nostri la titlu care au motivat puternic echipa din Oradea.

4. Milan era cea mai buna echipa din lume in acel moment iar noi nu mai eram ce am fost in anii '86 - '88. O diferenta asemanatoare ca intre Steaua si Real Madrid de anul trecut.

o intrebare pe care as vrea so adreseze domnului Balint:

-Credeti ca se mai fac jocuri de culise in aceste momente? adica Blaturi mai pe romaneste...

Mai degraba "interventii cu atentii" pe la anumiti jucatori si arbitri...

Domnule Balint:

-Cine sa fie langa Dica in atac: Thereau, Badea sau Iacob ??? Va rog sa-mi raspundeti sincer dupa parerea dumneavoastra...

1. Am ajuns la Steaua pentru ca mi-am dorit enorm. Este adavarat ca si tatal meu a avut o contributie in acest sens. Aveam de ales intre Steaua, Dinamo si U. Craiova. Cred ca am ales bine :-)

2. Au fost cateva meciuri aranjate cu Dinamo in care ne-au rugat sa nu le dam prea multe goluri :-) Glumesc, desigur. Nu-mi amintesc de vreun meci aranjat. Cel putin in teren niciodata nu am avut senzatia asta.

3. La Oradea am castigat pe merit in minutele de prelungire. Arbitrul a prelungit cat a crezut de cuvinta. S-au facut prea multe speculatii pe seama acelui meci. A fost o presiune enorma creata de contracandidatii nostri la titlu care au motivat puternic echipa din Oradea.

4. Milan era cea mai buna echipa din lume in acel moment iar noi nu mai eram ce am fost in anii '86 - '88. O diferenta asemanatoare ca intre Steaua si Real Madrid de anul trecut.

Superb ! Multumim mult pentru aceste raspunsuri, aveam nevoie de ele si e nevoie mereu de lumina intr-un fotbal atat de murdar, in care toata lumea ne ataca !

ce credeti ca ar trebui sa facem pentru ca jucatorii sa fie mai apropiati de galerie? cel putin dupa meciul de la piatra-neamt, cand suporterii stateau pe un ger de crapau pietrele, jucatorii nici macar nu i-au salutat.

apropo... care era relatia dintre jucatorii din generatia dvs si spectatorii veniti la meci? se canta? vi sa scanada numele? care este diferenta dintre publicul din timpul dvs si publicul actual? va intreb asta pt ca ati evoluat la echipe unde galeria nu era chiar organizata (Steaua) sau unde era organizata (Burgos).

As vrea sa spun doar un, lucru, ati facut multe pentru Sheriff Tiraspol, va sunt recunoscator pentru ce ati facut pentru fotbalul moldovenesc si sper sa reveniti si sa-l ridicati, ca cam merge cu pasi micuti !! :P

.. Apropo, ce jucatori basarabeni ati observat , care pot face fata in Liga 1? ..... Va asteptam pe 7 februarie, pe terenul fostei rivale.. 8)

Domnule Balint:

-Cine sa fie langa Dica in atac: Thereau, Badea sau Iacob ??? Va rog sa-mi raspundeti sincer dupa parerea dumneavoastra...

Va rog, nu-mi puneti intrebari incomode! Nu pot sa ma pronunt asupra tacticii, atata timp cat nu sunt eu antrenorul acestei echipe.

ce credeti ca ar trebui sa facem pentru ca jucatorii sa fie mai apropiati de galerie? cel putin dupa meciul de la piatra-neamt, cand suporterii stateau pe un ger de crapau pietrele, jucatorii nici macar nu i-au salutat.  

apropo... care era relatia dintre jucatorii din generatia dvs si spectatorii veniti la meci? se canta? vi sa scanada numele? care este diferenta dintre publicul din timpul dvs si publicul actual? va intreb asta pentru ca ati evoluat la echipe unde galeria nu era chiar organizata (Steaua) sau unde era organizata (Burgos).

Jucatorii au nevoie de galerie. Asta am simtit-o si eu cand eram jucator. Fara galerie parca esti un actor care joaca intr-o sala goala....

As vrea sa spun doar un, lucru, ati facut multe pentru Sheriff Tiraspol, va sunt recunoscator pentru ce ati facut pentru fotbalul moldovenesc si sper sa reveniti si sa-l ridicati, ca cam merge cu pasi micuti !! :P

Am petrecut clipe superbe in Moldova. Cele mai importante trofee din activitatea de antrenor le-am obtinut acolo. Sunt destui jucatori care ar putea sa faca fata in campionatul romanesc.

Am petrecut clipe superbe in Moldova. Cele mai importante trofee din activitatea de antrenor le-am obtinut acolo. Sunt destui jucatori care ar putea sa faca fata in campionatul romanesc.

.... Sper sa nu fie ultimele..

domnule Balint,

v-am citit raspunsurile de mai sus si am remarcat eleganta si distinctia care va caracterizeaza. putine glorii o au.

mult respect.