Bogdan4Steaua

Valentin Badea

306 posts in this topic

Cel mai in forma jucator din Liga 1 cu siguranta.

Daca in alte meciuri ne-a salvat, acum a ratat incredibil.

Nu numai el, ci toti au ratat in prostie.

Va rog sa-mi explicati si mie, astia care vedeti in el un mare jucator, ce a jucat azi vedeta asta de Badea?

A dat de 2 ori pe langa minge din cel mult 11 m!

@CebaLaur

Pentru tine o sa facem tot posibilul sa-l transferam pe Van Basten la Steaua, ca sa nu rateze deloc.

Imi spuneti unde gasesc poze cu Vali (in afara de site-ul FC Steaua ).

FORZA Steaua! LUPTA DISEARA! STIM CA POTI! :eek:

steag2 spre cl steaua_ro forzateaua

@CebaLaur

Pentru tine o sa facem tot posibilul sa-l transferam pe Van Basten la Steaua, ca sa nu rateze deloc.

Nu e vb sa nu rateze,macar sa atinga mingea cand trage ;)

Alt meci in care nu a facut NIMIC

@CebaLaur

Fata de restul care si-au dat viata pe teren...

Tocmai de aia il critic pt ca vad cum sariti in apararea lui cu toate ca nu a jucat nimic.

NIMENI nu a jucat nimic, dar de la Badea am pretentii ca e mare vedeta nu? "E cel mai in forma jucator din Liga 1".

@CebaLaur

Fata de restul care si-au dat viata pe teren...

Ironie? Sau ma pacalesc?

@CebaLaur

Vali cel mai in forma, daca uitam ultimele 3 meciuri, nu? Steaua e cea mai buna daca excludem ultimele 10, 15 meciuri... Oli e cel mai tare daca nu punem la socoteala acest sezon...

Omul asta a marcat in aproape toate meciurile din returul asta. El singur duce Steaua in spate.

Este acuzat de egoism, dar cui sa-i paseze? Lui Iacob, care nu mai e jucator de fotbal de vreun an ...

Lui Banel? Astia toti se impiedica in minge. Nu pot sa faca nici macar o simpla preluare. Imi pare rau ... steagcruce2

Deci cred ca voi de atata simpatie nu vedeti ce face pe teren.

Scapase Steaua pe contra-atac 4 contra 2, dar vedeta nu a dat pase si trage la poarta dintr-un unghi aporoape imposibil. De ce sa-i faci daca e atacant veritabil.

PS : chestiile astea duc la stricarea relatiilor de joc. Ca daca scapase un fundas sau un mijlocas la inchidere in contra-atac fuge 50 de m ca sa creeze superioritate. Daca fugi 50 de m si ala cu mingea nici macar nu are intentie sa dea pase nu iti da sangele pe nas ?

Problema este ca "Vedeta" este printre putinii care chiar trag spre poarta, incearca chiar daca nu are mereu castig de cauza.

Asta toamna, la Târgu Jiu,Paraschiv ajunsese la vreo 20-25 de metri de poarta avand culoare perfect sa traga, dar paseaza in margine catre Banel si faza s-a stins.

Pana una alta Badea a inscris 6 din ultimele 13 goluri ale Stelei si e de departe cel mai in forma.

Vali e cel mai in forma atacant in momentul de fata...si asta e clar!!!

Atata timp cat Oli se incapataneaza sa il tina in banda, Badea nu va face meciuri mari. El trebuie sa joace in zona centrala.

Badea este un jucator excelent, nu prea este servit in situatii clare de multe ori este nevoit sa se intoarca sa ia mingile...si un mare plus pentru el este faptul ca se bate cu apararea adversa la toate mingile, pana in ultimul minut...ca nu a dat goluri in ultimele meciuri este pentru ca nu a prea primit pase de gol...vezi meciul cu Iasi...a primit o pasa buna si a dat gol....ia sa primeasca vreo 3-4 de astea pe meci sa vedem atunci cate da...

Am auzit-o si pe asta :"..si un mare plus pentru el este faptul ca se bate cu apararea adversa la toate mingile, pana in ultimul minut..." zici ca l-a luat Steaua pe Wayne Rooney.

Badea NU ALEARGA DUPA MINGE DECAT DACA ARE SANSE MARI SA O AJUNGA,am vazut o asemenea faza in meciul cu CFR asa ca nu mai ma luati ca fuge dupa orice minge.

A mai avut o faza in meciu cu CFR,cand a facut preluare cu picioru la o minge inalta in careu si in stanga avea om liber insa el prefera sa traga cu toate ca avea o pozitie f nasoala,dovada ca a si tras 3 m peste poarta.

EU NU-L SUPORT PENTRU EGOISMUL ASTA !!!

Daca era asa de excelent avea 1 sut pe poarta macar ca a jucat 90 de minute,pana si Iacob a dat un sut pe poarta chiar daca a fost cu noroc.

pentru voi un atacant excelent are 0 SUTURI PE POARTA in 90 de min

Repet: Badea nu joaca pe pozitia care ii convine cel mai mult. Este ca si cum ar juca Goian fundas sau mijlocas lateral.

MINI-OFF:@Bogdan4Steaua

Asa am putea spune si despre Gigel Coman, Lovin sau Baciu. Nu joaca unde trebuie, dar la ei e echipa, nu pozitia.

ON: Vali e unul din cei mai buni atacanti din Liga 1 si nu inteleg de ce Oli nu-l foloseste acolo in fata. In comparatie cu alti jucatori, Badea joaca chiar foarte bine in acest retur.

Mai vorbim noi si de Badea peste cateva etape. I-a cam trecut bulanu'.

Ramane sa vedem ce face pana la sfarsitul campionatului.

MINI-OFF:@Bogdan4Steaua

Asa am putea spune si despre Gigel Coman, Lovin sau Baciu. Nu joaca unde trebuie, dar la ei e echipa, nu pozitia.

ON: Vali e unul din cei mai buni atacanti din Liga 1 si nu inteleg de ce Oli nu-l foloseste acolo in fata. In comparatie cu alti jucatori, Badea joaca chiar foarte bine in acest retur.

Nu poti face analogia pentru ca atunci cand a jucat central, Badea si-a demonstrat valoarea(atat la Steaua cat si la Vaslui). Atat Coman, cat si Baciu au jucat pe 2-3 posturi si nu au confirmat(Coman a jucat fundas lateral, mijlocas lateral si central), iar Baciu a jucat atat in centrul defensivei cat si mijlocas la inchidere(fortat de imprejurari). Lovin a primit in unele meciuri sarcini defensive, iar in alte meciuri a fost, conform spuselor lui Oli, jucatorul de creatie. Cei trei nu au dat satisfactie pe nici un post.