Bogdan4Steaua

Valentin Badea

306 posts in this topic

105597.jpg

Data nasterii: 23.10.1982

Locul nasterii: Alexandria

Inaltime: 1.82 m

Greutate: 77 Kg

Numar pe tricou : 9

Debut in Liga 1: 06.08.2005 (FC Vaslui - Rapid)

Ultimul club la care a evoluat: FC Vaslui

A mai evoluat la: Jiul Petrosani, FC Vaslui

Meciuri/Goluri in Liga 1: 24/5

Edited by MoWeed

Un atacant care promite!

E, totusi, destul de greu sa se impuna de la primele meciuri. Cred ca va avea nevoie de cateva luni de acomodare.

Mult succes, Vali!

sa vedem ce face la Steaua..:) io cred ca o sa fie destul de bun

aveam nevoie de un atacant, sper sa corespunda cerintelor. mult succes la Steaua!

Momentan e cel mai bun transfer,sper sa confirme evolutia buna de la Vaslui.

De cand am vazut golul pe care i l-a marcat lui Dinamo in retur,mi-am zis : "asta al nostru trebuie sa fie !".

In afara de gol a mai participat la cateva faze de atac pe care le-a finalizat cu suturi periculoase pentru poarta lui Cristi Munteanu.

o sa vedeti voi ca daca o sa vina si Cocis, cel care o sa confirme va fi mai degraba Badea... am mare incredere in baiatul asta, si chiar cred ca Steaua avea nevoie de un jucator de profilul lui.

Succes!

Foarte bine imi pare pentru toti trei! Steaua are intradevar nevoie de un lot mai numeros si, nu avem niciodata de unde sa stim de unde va rasari urmatoarea mare vedeta a Stelei. Mai tineti minte cum radea toata lumea de Banel si de numele lui?...Acum este unul dintre idolii tribunelor, un jucator cu care ne mandrim. Pana la venirea la Steaua Banel jucase numai o jumatate de an in prima divizie... Radoi inainte de a fi cumparat a trebuit sa dea probe impreuna cu fratele sau... asemenea expemple sunt nenumarate. Haideti sa avem incredere si haideti sa-i primim asa cum stim noi mai bine!

De cand am vazut golul pe care i l-a marcat lui Dinamo in retur,mi-am zis : "asta al nostru trebuie sa fie !".

In afara de gol a mai participat la cateva faze de atac pe care le-a finalizat cu suturi periculoase pentru poarta lui Cristi Munteanu.

MAAAARE DREPTATE AI teoctist....si io m-am gandit la exact acelasi lucru....mare jucator Badea asta...ii urez MULT noroc la Steaua si mai ales....MULTE GOLURI

Abia astept sa il vad in actiune ..si mie mi-a placut in meciul cu Dinamo...imi pare bine ca a ajuns la Steaua !

BAFTA SI MULTE GOLURI !!

Cred ca va fi un jucator util....la fel ca Panait.Drida nu va ramane la noi...Mult succes Badea

A jucat destul de bine in primele lui meciuri la Steaua, nu stiu de ce mi se pare mie ca seamana ca stil de joc cu Inzaghi sau Gilardino, cautand fiecare culoar liber printre aparatorii adversi.

Mi-a placut de el in meciul cu Craiova cand a obtinut si acel penalty. La Liege mi s-a parut mai sters, a avut o sansa mare de a inscrie dar n-a facut-o, iar prin min. 4 l-a incurcat pe Dica suflandu-i mingea.Anul trecut, cel putin la meciul din Ghencea am ramas impresionat de tehnica si de curajul lui, ne-a facut apararea pur si simplu knock-out la golul 2.

Multa bafta in continuare si sper sa se repete istoria de anul trecut si sa marchezi impotriva javrelor si ciorilor. :twisted:

Se zbate mult pe teren si se vede ca joaca cu sufletul, cred ca marcarea primului gol pentru Steaua l-ar descatusa.

Bravo, chiar merita sa dea un gol dupa cat efort a depus in toate meciurile.

Un gol destul de frumos , langa bara sa speram ca va marca si cu Standard . Bafta in continuare