Virgil

Poli Iasi - FCSB 1-0 (0-0)

5 postări în acest topic

Luni, 07 mai 2018, de la ora 20:45, pe stadionul Emil Alexandrescu din Capitala Moldovei:

CSM Politehnica Iasi - FC FCSB

FCSB va avea un meci greu la Iasi. Echipa locala, antrenata de Flavius Stoican, are in componenta jucatori foarte buni care in turul sezonului regular ne-au opus o darza rezistenta, ne-au condus cu 1-0 si am egalat cu greu. Sa ne amintim ambitia cu care au jucat cu CFR_ul, pe care l-au egalat la scor intr-un final.

Cu toate acestea eu cred ca FCSB se va impune clar ca joc si va castiga partida, ducandu-se la trei puncte diferenta de CFR, care in aceasta etapa cred ca va face maximum un egal cu Craiova pe stadionul din Gruia.

Va fi etapa in care ros-albastrii isi vor consolida pozitia de lider si isi vor asigura o diferenta potrivita si un golaveraj net pentru a castiga campionatul.

Am incredere in echipa si in antrenor!

Chiar daca FRF-ul nd vazut depuncta cu trei puncte, golaverajul va consolida pozitia de campioana a Ligii 1, in ceea ce priveste echipa noastra.

Forza Steaua! Cei care te iubesc te saluta si  iti rasplatesc eforturile cu stima si dragostea lor.

Campioni am fost, campioni vom fi pana vom muri, Steaua Bucuresti!

Screenshot (5).png

Editat de Virgil

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Partajează acest post

Link spre post

Brigada de arbitri:

1   A: Petrescu Radu (Bucureşti - Bucureşti)
    A1: Ghinguleac Adrian Radu (Bucureşti - Bucureşti)
    A2: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava - Suceava) 

R1: Antonie Andrei (Bucureşti - Bucureşti) 
R2: ( - )

Obs: Toma Costin Ioan (Piatra Neamţ - Neamţ)

Sa nu uitam ca Radu Petrescu alaturi de Hategan ne-au mancat titlul de campioana al sezonului trecut, trecand cu vederea intrari grosolane asupra jucatorilor nostri in careul de 16 m, facute de catre jucatorii lui Hagi. Daca s-ar fi acordat penalty-urile respective am fi fost campioni, iar Gigi si Gica nu ar mai fi certati acum.

Sper ca Petrescu sa arbitreze la fel de bine ca Istvan Kovacs in meciul nostru cu CFR-ul. Iata-l,

Imagini pentru radu petrescu - arbitru de fotbal - imagini

Partajează acest post

Link spre post

Talpan cunoaste existenta urmatoarelor echipe?

1 persoană apreciază asta

Partajează acest post

Link spre post

O prima repriza chinuita fara suturi la poarta. Nici FCSB, nici Iasiul n-au reusit sa demonstreze superioritate. Se impun schimbari la pauza la rosi-albastri. Iasiul a inlocuit deja un jucator accidentat.

Imediat dupa pauza ies Pintilii si Budescu si intra Nedelcu si Teixeira.

In min 75 iese Alibec si intra Gnohere.

In min 90 Andrei Cristea inscrie unicul gol al meciului. In prelungiri FCSB ataca fara orizont si meciul se incheie fara ca ros-albastrii sa marcheze. Ramanem pe locul doi si suntem pe cale sa pierdem al treilea titlu de campioana, consecutiv. Dar nu e sigur. Daca norocul se intoarce CFR poate pierde de doua ori si FCSB sa castige de doua ori. CFR 1907, ale carei origini le gasim in campionatul Ungariei poate claca de atata bucurie. 

FCSB nu merita sa piarda si Poli nu merita sa castige. Un 0-0 ar fi reflectat mai bine intreaga desfasurare a meciului. FCSB a avut nesansa, Poli Iasi a avut noroc. UN noroc de care nu avea nevoie pentru ca ramane tot pe ultimul loc al play-off-ului. FCSB-ul in schim ar fi trecut din nou pe locul 1. Mai sunt doua jocuri si daca Dumnezeu va vrea, FCSB va castiga patru puncte, iar CFR numai trei. Sa ne rugam pentru asta. Ar fi pacat si de Dica sa plece de la FCSB fara un trofeu pe care l-ar fi meritat din plin.

Din alte surse: am aflat ca Budescu se va transfera din vara la CFR in schimbul a 3.000.000 euro. De asemenea ca jucatorul lui Poli Iasi, albanezul Qaka (se citeste Ciaka) va veni la FCSB contra a 400.000 euro, suma achitata in avans de patronul FCSB.

Doamne, ocroteste FCSB...

Finalul excelent de sezon pe care îl are Bogdan Planic, fundaşul central care a ţinut FCSB în lupta pentru titlu cu golurile marcate împotriva lui CFR Cluj, îi poate aduce sârbului un transfer important. Informaţiile ProSport susţin faptul că fotbalistul a fost urmărit pe viu la meciul FCSB - CSU Craiova 2-0 de un oficial al unui club din Germania. Mai mult, acesta a discutat cu Gigi Becali, finanţatorul FCSB, pentru transferul jucătorului.

Potrivit surselor din cadrul clubului, emisarului i-a fost transmis faptul că Planic poate fi cumpărat pentru 5 milioane de euro, însă după redactarea ofertei Becali a crescut pretenţiile până la 7 milioane de euro. Din informaţiile obţinute de ProSport, se pare că formaţia interesată ar putea fi Eintracht Frankfurt, ocupanta locului 7 în Bundesliga, club are n-a răspuns deocamdată pretenţiilor ridicate ale finanţatorului FCSB. Numele echipei nu a fost confirmat de impresarul lui Bogdan Planic, cel care a recunoscut totuşi ”vizita de lucru” făcută de oficialul clubului din Germania. ”La meciul cu CSU Craiova a fost urmărit de cineva din Germania, dar nu e corect să vă spun numele echipei. El a fost urmărit şi de alte cluburi mai recent, la meciul cu CFR Cluj. Dar nu e de vânzare, asta e politica în momentul de faţă”, a spus Zvonko Milojkovic pentru ProSport.

”Poate pleca doar pentru 10 milioane de euro”

Mai mult, acesta spune că singurul preţ pentru care Bogdan Planic poate pleca de la FCSB este de 10 milioane de euro. ”E e urmărit atent din Germania, însă sunt variante şi din Italia şi Franţa. Însă există o problemă. Bogdan nu este de vânzare în acest moment, e doar de un an la echipă, conducerea aşa spune. Singura variantă ca el să poată pleca este ca unul dintre cluburile interesate să vină cu 10 milioane de euro. De ce 10? Pentru că asta e clauza de reziliere a lui Planic”, a completat Milojkovic.

Editat de Virgil

Partajează acest post

Link spre post