Virgil

FCSB-Viktoria Plz 3-0 (2-0)

5 postări în acest topic

Joi, 14 septembrie 2014, de la ora 22:05, pe Arena Nationala:

FC FCSB - Viktoria Plzen

Ceea ce am avut de demonstrat in fata acestei echipe, am demonstrat in preliminariile pentru accederea in play-off-ul Ligii Campionilor. Califficare cu scorul general de 6-3.

Acum victoriile conteaza doar pentru banii primiti de la UEFA. Altfel ce sa mai demonstrezi? Ca poti ajunge in primavara europeana? Si cu campionatul ce mai faci?

Eu cred ca ar trebui ca FCSB sa se concentreze mai mult pe meciurile de campionat, ca uite acus-acus (va da doua Lacatus? Nu,) se duce CFR-ul la 7 puncte de noi, Doamne fereste!

Editat de Virgil

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arbitri din Letonia:

Andris Treimanis, Referee

Referee

Andris Treimanis (LVA)

Assistant referees

Haralds Gudermanis (LVA)

Aleksejs Spasjonnikovs (LVA)

Fourth official

Raimonds Tatriks (LVA)

Additional assistant referees

Aleksandrs Golubevs (LVA)

Edgars Malcevs (LVA)

Asa meci, asa arbitri. Dar nici cu Cüneyt Çakır (TUR) de la FCSB-Sporting nu ne-a fost rusine.

Editat de Virgil

Partajează acest post

Link spre post

1 persoană apreciază asta

Partajează acest post

Link spre post

Nicolae Dica a inteles ca nu trebuie sa te lupti corp la corp cu adversarii. I-a lasat deliberat pe cehi sa domine jocul, preferand contraatacurile. In urma unui astfel de contraatac, Budescu este trantit in careu si arbitrul leton acorda fara ezitare penalty.

Lovitura de pedeapsa a fost executata de acelasi Budescu si scorul s-a schibat pentru prima data. Steaua-Plzen1-0.

Urmatoarul gol a fost marcat de acelasi Budescu, din pasa cu bolta care a depasit toata apararea. Apoi Budescu cu o scarita de senzatie peste portar, a marcat golul doi. Cu doua goluri marcate Steaua a incheiat prima repriza.

In repriza secunda Staua si-a manifestat superioritatea, dupa golul lui Alibec marcat dintr-o lovitura libera de pe partea dreapta a terenului. Dupa 3-0 ambele echipe, care s-au daruit pentru fotbal, au incetinit motoarele.

Cu acest scor Steaua se afla pe primul loc al grupei G a Europa League.

1 persoană apreciază asta

Partajează acest post

Link spre post