Virgil

Juventus-FCSB 1-2 (1-2)

3 postări în acest topic

Sambata 19 august 2017, de la ora 21:00, pe stadionul Ilie Oana din Ploiesti:

Juventus Bucuresti - FCSB

FCSB e Steaua. Steaua e Romania.

Dupa marele efort depus marti seara la Lisabona, cand FCSB a oprit cu brio tavalugul lusitan, stelistii vor folosi in mod sigur echipa a doua.

Echipa secunda a Stelei a dominat meciurile cu Iasi si Astra si numai deciziile gresite intentionat sau nu ale arbitrilor s-au opus victoriilor meritate ale ros-albastrilor.

CFR-ul e acuzat ca a bagat la inaintare toate strategiile pentru a castiga campionatul si s-a vazut, am pierdut patru puncte nemeritat, cu care am fi fost la egalitate de puncte cu clujenii.

Ce nu-mi place mie e ca banditul de Dan Petrescu a iesit la atac afirmand ca nu CFR e de vina ca noi nu am batut Iasiul. Nu ti-e rusine pe la nas bai smecherule? Pai daca ne-ar fi lasat cioclii aia cu fluiere in gura... Mai bine taceai.

Revenind la meci, Juventus, asa cum stim cu totii e pe ultimul loc cu 2 puncte si golaveraj 3-9 dupa sase meciuri.. Gandeste cineva ca echipa din Colentina va avea tupeul sa creada ca poate lua vren punct Stelei? Niciodata.

Hai baietii!

Editat de Virgil

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Brigada de arbitri si observatorul meciului:

A: Avram Marius (Bucureşti - Bucureşti)
    A1: Orbuleţ Mircea (Bucureşti - Bucureşti)
    A2: Păunescu Florin (Ramnicu Valcea - Vâlcea) 

R1: Dumitru Robert George (Sfântu Gheorghe - Covasna) 
R2: ( - )
    Obs: Mirt Irina (Bucureşti - Bucureşti)

Partajează acest post

Link spre post

Steaua a castigat cu noroc un meci pe care ar fi trebuit sa-l piarda.

In chiar primul min juventistii ataca cu aplomb poarta lui Nita si reusesc sa conduca pe tabela de marcaj pentru prima si ultima data. Vadit incurcat noul fundas central al FCSB, Artur George, primeste o minge in fata portii de la adversar pe care o introduce in poarta cu un sut puternic. Pasamite a vrut dea peste poarta si iata cum gazdele isi vedeau incununata o faza de atac.

In continuare ros-albastrii au jucat fara orizont, fara dorinta de victorie, fara motivatie. Pareau o echipa de stransura, neomogena. Dimpotriva gazdele au continuat sa joace bine in aparare si in atac, au pasat bine, au avut ocazii de gol, dar lipsa de experienta si-a spus cuvantul.

In min 23 Romario Benzar inscrie dintr-o lovitura libera de la CCA 20 de metri. 1-1.

In min 34 la o faza la care au participat de Amorim, Gnohere si Man, ultimul a inscris frumos pe langa portar. 1-2. Al 4000-lea gol inscris in Liga I de Steaua.

Din nefericire pentru elevii lui OPrita scorul nu s-a mai schimbat pana la final, desi au avut ocazii frumoase si chiar un penalty ratat in ultimul minut de Calintaru.

In urma acestei infrangeri Daniel Oprita, antrenorul lui Juventus si-a anuntat demisia.

Desi stelist am regretat ca baietii de la Juve care au practicat un fotbal frumos, n-au reusit sa obtina macar un punct. Il meritau cu prisosinta.

Daca asa inteleg ei sa joace pentru Steaua, daca N. Dica nu-i invata, vai de banii platiti pe noii jucatori veniti laa Steaua.

Editat de Virgil

Partajează acest post

Link spre post