Le reseau pansant

Ie/camasi populare romanesti (Cumpar)

1 post în acest topic

Salutare prieteni,

Sunt interesat de ii-  camasi nationale/populare romanesti baietii si fete, sau/si toate elementele individuale constituind portul popular românesc: fota, iei, brâu, itari, opinci, marame, mileuri etc.

De asemenea, sunt interesat de un car de/cu boi si de niste aranii (vase/galeti/vedre) de arama si lazi de zestre.

Asadar cumpar cele  mentionate mai sus.

Cine are cele specificate sau cunoaste pe cineva si doreste sa le ofere sau vânda il rog foarte serios sa ma contacteze. 

Mentionez ca le cumpar pentru mine personal, traditiile noastre nationale fiind o indeletnicire de familie, nu le cumpar pentru bisnita sau in alte scopuri comerciale, pur si simplu din respect pentru traditiile noastre si pentru a pastra neatârnate multe din podoabele neamului nostru românesc.

in plus, indiferent de starea obiectelor, acestea vor  reconditionate, frumos inrijite, refacute si pe cât posibil readuse la starea lor originala. Nu sunt mare mester, dar având in familie intoteauna mi-au placut si de mic am prin drag de ele asa ca la multe din ele le-am luat sema. 

Va multumesc la toti care ma puteti ajuta sau pune in contact cu persoane care vor sa vânda/ofere astfel de lucruri.

Cele bune la toti,

Mihai

Editat de Le reseau pansant

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum