Sign in to follow this  
Followers 0
Deadpool

Raspuns articol SSK - Steaua Libera

8 posts in this topic

Vad ca nu mai puteti iar de noi, asa ca voi scrie 2-3 replici referitoare la articolul lui SSK. Nu va obositi sa raspundeti, pentru ca nu voi mai intra pe acest site dupa ce postez raspunsul. Stiu ca autorul este un om inteligent si sper sa inteleaga ce am vrut sa ii transmit. Raspund aici pentru ca toti am fost banati sistematic fara vreun motiv si nu putem raspunde pe prima pagina.

1. Persoana la care se refera SSK in articol, desi face parte din anturajul nostru, nu a avut niciodata acces pe pagina Steaua Libera si nu face parte din fondatorii acestei pagini. Dintre cei care au acces de admin pe Steaua Libera, eu sunt singurul care a fost la un meci in ultimii 4-5 ani, la finala Cupei Romaniei de la Brasov. Asta dupa ce, in prealabil, facusem o pauza de 2 ani de la meciurile Stelei. Chiar si acum regret acea decizie. In rest, toti avem minim 4 ani de cand nu am mai fost la un meci al fostei Steaua, actuala fcsb. Si nici nu vom mai calca la vreun meci al acestei clone. Am ratat inclusiv derby-uri. Nu pentru ca ne era mai usor asa, ci pentru ca asta era singurul mod in care puteam protesta impotriva distrugerii sistematice a tot ceea ce inseamna Steaua (ma rog, ar mai fi fost altele, dar au devenit imposibile datorita miserupismului general).
Nu ne-a interesat vreodata performanta ca altii de pe aici care, atunci cand au aparut performantele, au uitat ca vroiau sa vada Steaua si in B doar sa scape de Becali.
Comunitatea Steaua Libera este o comunitate facuta de oameni alungati de aici pentru vederile "extremiste" strict pentru cei care gandesc ca noi. Nu ne intereseaza sa facem multe like-uri, nu ne intereseaza parerea voastra. Ce ar fi sa ne lasati in durerea noastra? Eu cand vad postari de la fcsteaua le ignor (chiar si linkul de la articolul in discutie mi-a fost trimis de catre altcineva).

2. Cu tot respectul pe care i-l port autorului, trebuie sa precizez ca dansul nu este detinatorul adevarului absolut si nu are dreptul sa catalogheze el cine e stelist adevarat si cine nu. Si care sunt conditiile pe care trebuie sa le indeplinim ca sa fim adevarati. Spun doar atat: cand unii din noi faceau sute de km si isi cheltuiau banii pe o luna pentru a participa la prostestele anti-becalii, "adevaratii" de pe aici nici macar nu vroiau sa ia tramvaiul sau metroul cateva statii pentru a participa. E usor sa critici o comunitate, mai ales cand nu ai habar cine face parte din ea...

3. Noi am protestat pentru Steaua si motivul ramane. Ca adevarata Steaua a fost ucisa pentru clona fcsb si pentru interesele unui puscarias e alta problema; atunci nu aveam de unde sa stim asta (desi multi din noi banuiam). De legimitatea si insemnatatea deciziei instantei nu avem ce sa discutam, pentru ca este evident ca nu vom ajunge niciodata la un acord. Fiecare e liber sa creada ce vrea. Cei care gandesc ca noi sunt pe Steaua Libera si nu ne dorim sa ii convertim pe ceilalti (cel putin pe cei hardcore de pe aici). 
Suntem in continuare pro-Steaua, doar ca fcsb nu e Steaua, oricat de mult ar incerca unele trompete de aici sa nege asta. Daca unii vor sa sustina clona cu stema facuta in paint de un copil de 3 ani, este alegerea lor. Noi nu am comentat despre fcsteaua.ro pe pagina noastra si dorim acelasi lucru si din partea voastra.

4. Eu inca am in casa bannere, tricouri si fulare cu Steaua si o sa le am pentru totdeauna. Si mi se rupe sufletul ca nu pot vedea meciurile echipei mele iubite. Dar asta nu inseamna ca o sa-mi vand principiile (participand la meciurile echipei lui Becali, ii legitimizez domnia infecta) sau o sa sustin o clona doar pentru a ma simti iar suporter.

5. Nu mai aveti loc pe internet de noi? V-am lasat in pace, v-ati recuperat site-ul, puteti sa vorbiti in liniste despre meciurile fcsb-ului fara sa va deranjeze "talibanii". Uitati de noi si lasati-ne in pace...

Desi o sa fiu injurat,

Cu respect (pt SSK, nu pentru mioarele celelalte),

fostul MoWeed de pe fcseaua,ro

Edited by Deadpool

dar daca echipa lui becali se vinde lui tiriac. atunci mai este Steaua?! sau doar cat este la becali nu este Steaua, daca se vinde la altul brusc devine Steaua?!

dar daca primarul celor de la Chiajna cumpara la licitatie marca Steaua, atunci echipa de fotbal din Chiajna va fi Steaua?

daca Becali va castiga el  licitatia atunci echipa lui va fi Steaua?!

Daca Steaua nu este nicaieri, unde este ea acum?  Poate imi vei raspunde ca nu exista. De ce nu exista? A fost vreodata retrogradata? A fost vreodata exclusa din competitii? Nu imi aduc aminte!

Din punctul meu de vedere chiar daca mergem pe ideea ca Steaua a fost preluata fraudulos, furata, tot echipa lui Becali este Steaua! Sunt 2 lucruri diferite oameni buni. 2 lucruri care nu se exclud unul pe celalalt

- a te identifica cu BECALI

- a recunoaste ca echipa lui Becali este Steaua;

Eu nu ma identific cu Becali, nu il sustin ca patron la Steaua dar in acelasi timp cum sa spun ca ce are el NU este Steaua? Mai oameni, stiu, este greu, e mai usor sa spui Becali nu e Steaua, facem noi alta Steaua decat sa recunosti adevarul. Pentru ca adevarul este dureros Becali are Steaua si pare-se ca nu o va ceda prea curand. De aia multi adopta prima varianta. Din ura pentru Becali, pe de o parte ii inteleg dar cred ca ura asta a devenit mai mare decat iubirea pt Steaua, altfel nu imi explic.

Daca mie imi este furata o masina, masina mea adevarata care este? Cea aflata la hot sau cea sa zicem pe care mi-o pot cumpara cu banii primiti de la casco?!

Daca bicicleta copilariei mele, cumparata de tata imi este furata, chiar daca tata imi cumpara alta identica, CARE E BICICLETA COPILARIEI MELE? CEA AFLATA IN POSESIA HOTULUI SAU CEA NOU CUMPARATA, tot de tata?

Chiar si daca clubul a fost furat el este la Becali. Daca justitia sau eu stiu Armata  vrea sa faca ceva concret sa REVENDICE REVENIREA CLUBULUI DE LA SC FC Steaua Bucuresti LA CSA Steaua Bucuresti!

Exista vreo astfel de cerere?! Exista perspectiva asta? De ce nu exista?

Inca mai sustineti ca toti aia de pe la CSA sunt corupti de Becali si de aia nu se intampla nimic?

Becali a lansat public ideea ca ar fi dispus sa se aseze la negocieri cu CSA pentru cedarea echipei catre Armata. A facut Armata urmatorul pas, care era normal dupa invitatia asta?

Nu a facut nene nimic, cei care tot sustineti ca Steaua se afla in sertarele generalilor nu vedeti ca este 1 AN de la decizia privind stema si nu s-a facut nimic. Bai oamenilor, 1 AN. UN AN.Nu s-a miscat un pas in CSA Steaua in legatura cu echipa de fotbal de seniori. Ma oamenilor, nu s-a miscat nimic. Voi realizati ca este f posibil ca si peste2-3-7 ani sa avem aceleasi discutii pe aici iar CSA sa nu miste nimic? Gargara, gargara si iar gargara. ATAT!

Edited by France98

Tu incerci sa te intelegi cu MoWeed? Omul saracul e inca setat pe placa aia din 2011 cu oile care invadeaza forumul precum sirienii Europa. Bine ca si-a atins nivelul de competenta pe Facebook si a trecut definitiv la munca de colectare likeuri de adolescenti - ce sa faca si el? Adevarata Steaua, CSA-ul adicatelea in viziunea lor, nu-i baga in seama, nu le raspunde la declaratiile de iubire, nu ii primeste pe Ghencea - iti dai seama ce e in inima "stelistilor" de Facebook? Sunt ai nimanui - le mai arunca Talpan cate un pachetel de merinde din cand in cand ca sa nu moara de inima rea. Ca fotbal nu le va da nimeni de acolo - CSA nu va avea vreodata echipa profesionista.

Si atunci la ce bun sa te bati? Organizati inmormantarea, faceti pomana si bateti cu lopata pe mormantul unei echipe de fotbal!

1 person likes this

Pipistrela (Moweed), o singura chestie am sa va adresez : download.jpg

Edited by Empyro

Pipistrela (Moweed), o singura chestie am sa va adresez : [attachment=10617:download.jpg

Gainarul asta le-a facut un mare deserviciu fratilor lui, i-a demascat. Aratand lumii exact ce fel de "stelisti" sunt ei.

Caravasazica rahatul asta cu ochi in varsta de vreo 26 de ani, de 6 ani nu a calcat la un meci. Mai mult de atat, pare-se ca viata lui de adult (26-6=20, deci de la douazeci de ani) n-are nici cea mica tangenta cu Steaua si stelismul. Si partea cea mai trista e ca asta e un caz ceva mai fericit. Alti meseriasi, admini pe ilustra pagina de facebook domciliaza prin cele mai dosnice cotloane ale Romaniei ori sunt plecati de cate-un deceniu "peste mari si tari".

Astia sunt "adevaratii stelisti liberi". Astia se apuca cu emfaza sa faca "educatie ros-albatra" altora, (a se vedea episodul Nucleo, FS si multe alte mizerii). Astia au ironizat si batjocorit ani de zile legende precum Lacatus sau Duckadam, depotriva prin articole si comentarii pe site-ul asta. Astia se inciudau si se zgariau cu tirbusonul pe ochi la marile victorii ale Stelei in Europa. 

sunt cei mai puri dintre stelisti... ;)

si tu ce ai facut mai exact ca sa iti dai cu parerea vis-a-vis de el si nu de ideile pe care le exprima? ca sa nu mai spun ca esti amuzant la faza cu Nucleo...

dar daca echipa lui becali se vinde lui tiriac. atunci mai este Steaua?! sau doar cat este la becali nu este Steaua, daca se vinde la altul brusc devine Steaua?!

dar daca primarul celor de la Chiajna cumpara la licitatie marca Steaua, atunci echipa de fotbal din Chiajna va fi Steaua?

daca Becali va castiga el  licitatia atunci echipa lui va fi Steaua?!

Daca Steaua nu este nicaieri, unde este ea acum?  Poate imi vei raspunde ca nu exista. De ce nu exista? A fost vreodata retrogradata? A fost vreodata exclusa din competitii? Nu imi aduc aminte!

Din punctul meu de vedere chiar daca mergem pe ideea ca Steaua a fost preluata fraudulos, furata, tot echipa lui Becali este Steaua! Sunt 2 lucruri diferite oameni buni. 2 lucruri care nu se exclud unul pe celalalt

- a te identifica cu BECALI

- a recunoaste ca echipa lui Becali este Steaua;

Eu nu ma identific cu Becali, nu il sustin ca patron la Steaua dar in acelasi timp cum sa spun ca ce are el NU este Steaua? Mai oameni, stiu, este greu, e mai usor sa spui Becali nu e Steaua, facem noi alta Steaua decat sa recunosti adevarul. Pentru ca adevarul este dureros Becali are Steaua si pare-se ca nu o va ceda prea curand. De aia multi adopta prima varianta. Din ura pentru Becali, pe de o parte ii inteleg dar cred ca ura asta a devenit mai mare decat iubirea pt Steaua, altfel nu imi explic.

Daca mie imi este furata o masina, masina mea adevarata care este? Cea aflata la hot sau cea sa zicem pe care mi-o pot cumpara cu banii primiti de la casco?!

Daca bicicleta copilariei mele, cumparata de tata imi este furata, chiar daca tata imi cumpara alta identica, CARE E BICICLETA COPILARIEI MELE? CEA AFLATA IN POSESIA HOTULUI SAU CEA NOU CUMPARATA, tot de tata?

Chiar si daca clubul a fost furat el este la Becali. Daca justitia sau eu stiu Armata  vrea sa faca ceva concret sa REVENDICE REVENIREA CLUBULUI DE LA SC FC Steaua Bucuresti LA CSA Steaua Bucuresti!

Exista vreo astfel de cerere?! Exista perspectiva asta? De ce nu exista?

Inca mai sustineti ca toti aia de pe la CSA sunt corupti de Becali si de aia nu se intampla nimic?

Becali a lansat public ideea ca ar fi dispus sa se aseze la negocieri cu CSA pentru cedarea echipei catre Armata. A facut Armata urmatorul pas, care era normal dupa invitatia asta?

Nu a facut nene nimic, cei care tot sustineti ca Steaua se afla in sertarele generalilor nu vedeti ca este 1 AN de la decizia privind stema si nu s-a facut nimic. Bai oamenilor, 1 AN. UN AN.Nu s-a miscat un pas in CSA Steaua in legatura cu echipa de fotbal de seniori. Ma oamenilor, nu s-a miscat nimic. Voi realizati ca este f posibil ca si peste2-3-7 ani sa avem aceleasi discutii pe aici iar CSA sa nu miste nimic? Gargara, gargara si iar gargara. ATAT!

dar daca tu erai prea mic ca sa-ti dai seama ca defapt tatal tau a facut o manevra cu bicicleta si pe urma a incercat sa o dreaga cumva si ti-a dat un fake in loc? nu zic ca paralela asta e exact situatia in care ne aflam, dar nu e imposibil... si daca tot fabulam pe subiect fiecare in felul lui... te-as intreba ce ai face cand ai creste si te-ai prinde ca nu a existat nici un hot si bicicleta s-a dus pe bere. te-ai bucura ca defapt nu ti-a furat un hot bicicleta copilariei? :)

si la fel cum spui tu ca Becali si-a declarat intentia de a ceda Steaua armatei(vorbe goale), la fel si CSA l-a invitat de mai multe ori in mod public la negocieri. chiar nu ti se pare ca ambele parti implicate sunt vinovate? si atunci te intreb pe tine, care dintre cele 2 parti ar avea cel mai mare interes sa rezolve situatia asta? si intr-un mod amiabil daca e posibil? nu Steaua? care e reprezentata de Becali? daca am avea un alt patron, unul eventual cu capul pe umeri si care ar urmari sa faca performanta si bani, nu crezi ca ar incerca din secunda 2 sa rezolve problema cu marca, in loc sa o bage sub pres in speranta ca poate nu conteaza sau uita lumea?

nu am avut rabdare sa iti dau prea multe argumente, dar tu spre deosebire de AH si Empyro, pari mai de buna credinta dupa mesaj

Edited by joseph

Concluzia lui joseph e ca ei, stelistii prea liberi, au fost prostiti de la nastere si pana acum un an sa creada ca actuala echipa e Steaua. Nu numai ca au fost fraieriti sa creada asta ci au fost indemnati sa plateasca bani pentru bilete, pentru fulare si accesorii, pentru bilete de tren si benzina. Nu numai ca au platit bani pentru asta dar si-au folosit si timpul pentru a vedea meciuri, pentru a discuta despre echipa, pentru a critica sau lauda jucatori/antrenori/conducere. Sa ne imaginam ca judecatorii de la ICCJ ar fi fost platiti de Becali sa dea o decizie contrara in decembrie - stelistii liberi de teapa astora ar fi ramas la fel de pacaliti.

Pai baieti, voi nu aveti nevoie de echipa de fotbal ci sa reluati educatia primara. Ca profesorii au fost incapabili sa va transforme in indivizi cu capul pe umeri. Eu macar de bine de rau am niste argumente care sa-mi justifice pozitia - pe care le-am folosit coerent in niscaiva articole de pe site-ul asta. Si chiar de-ar fi gresit, macar nu ma lepad de trecut. Voi ati avut grija sa scuipati in directia propriului trecut - chiar si peste treaba cu VPM (daca nu stiati, a cere lui Becali sa vanda Steaua presupune ca acesta o detine).

Da, Becali trebuie sa rezolve treaba cu marca. Dar in locul vostru as incerca sa ma concentrez pe o autoevaluare serioasa - ura de sine v-a transformat in niste robotei neinteresanti. Daca as fi psiholog, v-as zice ca obsesia becalista va impiedica sa va traiti viata din plin - incetati sa credeti in perfectionism, eliberati-va de resentimente, eliminati culpabilitatea!

Concluzia lui joseph e ca ei, stelistii prea liberi, au fost prostiti de la nastere si pana acum un an sa creada ca actuala echipa e Steaua. Nu numai ca au fost fraieriti sa creada asta ci au fost indemnati sa plateasca bani pentru bilete, pentru fulare si accesorii, pentru bilete de tren si benzina. Nu numai ca au platit bani pentru asta dar si-au folosit si timpul pentru a vedea meciuri, pentru a discuta despre echipa, pentru a critica sau lauda jucatori/antrenori/conducere. Sa ne imaginam ca judecatorii de la ICCJ ar fi fost platiti de Becali sa dea o decizie contrara in decembrie - stelistii liberi de teapa astora ar fi ramas la fel de pacaliti.

Pai baieti, voi nu aveti nevoie de echipa de fotbal ci sa reluati educatia primara. Ca profesorii au fost incapabili sa va transforme in indivizi cu capul pe umeri. Eu macar de bine de rau am niste argumente care sa-mi justifice pozitia - pe care le-am folosit coerent in niscaiva articole de pe site-ul asta. Si chiar de-ar fi gresit, macar nu ma lepad de trecut. Voi ati avut grija sa scuipati in directia propriului trecut - chiar si peste treaba cu VPM (daca nu stiati, a cere lui Becali sa vanda Steaua presupune ca acesta o detine).

Da, Becali trebuie sa rezolve treaba cu marca. Dar in locul vostru as incerca sa ma concentrez pe o autoevaluare serioasa - ura de sine v-a transformat in niste robotei neinteresanti. Daca as fi psiholog, v-as zice ca obsesia becalista va impiedica sa va traiti viata din plin - incetati sa credeti in perfectionism, eliberati-va de resentimente, eliminati culpabilitatea!

hai ca esti amuzant, dar n-am de gand sa-mi mai pierd timpul cu comentatori profesionisti ca tine. da-i inainte tot asa... vorbe multe, fapte putine!

oricum, vezi ca ai niste lipsuri mari la capitolul logica, asa ca mai usor cu impresiile ca ai demonstrat ceva ciuva sau ca te ia cineva serios in seama. in plus, eu am folosit in cele cateva randuri scrise mai sus...  "Steaua" si l-am numit pe cioban "reprezentant al Stelei"... deci bati campii cu gratie daca ai impresia ca mi-am sters din minte anii in care am facut o gramada de sacrificii ca sa sustin echipa.

chestia pe care tu si cei ca tine nu puteti sa o intelegeti este ca unii oameni incearca sa se conduca in viata asta dupa anumite valori si principii si nu sunt dispusi sa inchida ochii la orice si sa se minta singuri ca e mai bine sa nu-si puna intrebari si sa fie fericiti in orice conditii si cu orice pret  :)

Edited by joseph