Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Rosenborg 0-3 (0-0)

10 posts in this topic

Joi, 20 augus 2015, de la ora 21:00, pe Arena Nationala,

Steaua - Rosenborg

Cele doua echipe s-au mai intalnit. In preliminariile UCL, pe vremea cand tanarul antrenor Radoi, era jucator consacrat la Steaua. In meciul de acasa, desi Steaua a dominat copios si a avut ocazii de a inscrie cat pentru doua meciuri, rezultatul final a fost 1-1.

In deplasare Steaua a jucat deasemenea bine, dar norvegienii au castigat cu 3-2. La 2-2 am fi fost calificati.

Meciul de joi se joaca din pacate sub nefasta amintire a ultimelor doua jocuri. Cel cu Astra in care un arbitru nebun ne-a interzis victoria si cel cu ASA, terminat din pacate doar 1-1 pe teren propriu.

Se pare ca terenul propriu nu ii prieste Stelei si de aceea nu am mari asteptari din partea ros-albastrilor. Mai ales ca publicul, atata cat vine la meciurile Stelei, nu ii ofera prea mare suport.

Mesterul Radoi ar trebui sa revizuiasca jocul echipei si sa puna putin biciul pe jucatori. Cred ca e tot ce trebuie, pentru ca Steaua are un lot bun. 

S-auzim de bine!

Edited by Virgil

Rosenborg a castigat cu 2-0 (0-0) in fata lui Valerenga in ultimul meci oficial care precede meciul tur cu Steaua, din playoff-ul EL. Golurile invingatorilor au fost izbutite de Soderlund si Eyjdofsson, dupa ce adversarii au ramas in zece oameni. Rosenborg a aliniat urmatoarea formatie: Andre Hansen - J. Svensson, Eyjdofsson, Bjordal, Skjelnik - Mike Jensen, Vihjalmsson, Midtsjo - Helland, Soderlund, Lanlay (Mikkelsen). 

Mirel Radoi nu va putea sta in spatiul tehnic destinat antrenorului si nu va putea da indicatii echipei, ca urmare a unei decizii a UEFA. Ca atare el va sta in tribuna si va comunica prin telefon cu Massimo Pedrazzini.

Edited by Virgil

"SURPRIZĂ‚ | Peluza Nord ar putea reveni pe stadion la meciurile Stelei. Anunțul făcut de suporteri"  ati vazut stirea din Prosport ? 

E ceva adevarat ? 

Nu cred ca este adevarat, behaie si cei de la sport.ro ceva...

"Tade si Tahar, AFARA! Pe Tade daca imi da cineva 50.000, refuz! AFARA, GRATIS!!!" Becali a luat foc dupa umilinta cu Rosenborg - asa arata titlul unei stiri despre dezastrul din aceasta seara.

"Nu stiu ce s-a intamplat, cred ca greseala lui Muniru s-a luat primul gol si apoi noi nu am dat gol, ei au dat gol, aia a fost. La 2-0 mai aveam sanse, acum nu mai avem. Maine vine Vali cu salariile, sa vina cineva sa dea milionul pe luna. Eu nu mai am, nu mai pot sa mai dau banii astia. Cine vrea, sa vina sa ia Steaua. Daca o dau, o dau cu o conditie, sa iau eu banii pe jucatori atunci cand vor fi vanduti. Ce, sunt obligat sa stau eu la Steaua? Trebuie sa fii prost sa dai foc la un miliion."

Inca o data, aceleasi minciuni ale acestui oier, mai mult nu pot sa spun.Cand fanii cereau sa vanda echipa, se tinea tare pe picioare, ca e in stare el, acum se plange ca n-are de unde sa dea salarii, nu ca unii dintre ei si-ar merita salariile...

Edited by BogdanMarius
1 person likes this

Aici vorbim de falimentul managementului ciobanesc. Sigur, nici nu era de mirare dupa ce omul a falimentat tot pe cea pus mana, iar in unele cazuri insolventele inseamna si plangeri penale inclusiv pentru delapidare - semn ca in mintea sa putina nu exista o diferenta intre banii personali, banii societatii si zestrea fetelor

Oricum, nu cred ca scapam de oier cel putin pana nu vinde si ce a mai ramas vandabil dintre jucatori

Nici Steaua nu are echipa, dar nici Radoi nu e antrenor. Dupa ce ca nu e antrenor si a plimbat Steaua printre ororile infrangerilor, Radoi e si nesimtit, tine de scaun. Pana cand, ca ne-a si spus verde in fata ca nu va pleca nici dupa returul de la Trondheim.

Ramai nesimtitule si fa praf echipa! Cred ca Galca ar fi plecat de mult daca ar fi fost in locul lui Radoi. 

Un rezultat injositor dupa ce Steaua a facut o prima repriza buna.

Criteriile sunt "familiale", daca pot sa spun asa. Nu trebuia sa i se dea mana libera, trebuia adus pe langa un antrenor experimentat, daca tot a vrut sa isi inceapa cariera de antrenor.Cat despre politicile economice ale oierului...nu ar mai fii nimic de zis, sa vanda echipa, si sa stea acasa, el vrea sa-si scoata investitia pe care nu a facut-o.

Sign in to follow this  
Followers 0