Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Partizan Belgrad - Steaua Bucuresti 4-2 (1-2)

9 posts in this topic

Miercuri, 05 august 2015, de la ora 21:30, pe Partizan Stadiun, in returul pentru accederea in play-off-ul UCL:

Partizan - Steaua

Meci transmis de Pro TV.

Echipa romana, intr-o formula noua fata de anul trecut, nu a ajuns inca la omogenitatea-i obisnuita si nu a aratat dupa patru etape de campionat si un tur jumatate de UCL, o idee de joc.

Cu toate acestea Steaua a reusit sa marcheze in toate meciurile disputate, mai putin in unul. Acela cu Petrolul in prima etapa de campionat.

Prima sansa in partida din capitala Serbiei o are echipa gazda. Sustinuta calduros, frenetic de galerie,  avand si darul de a ingheta sangele in venele adversarilor. Sper sa nu fie cazul Stelei pentru care Radoi a afirmat ca o galerie zgomotoasa poate mobiliza o echipa in deplasare.

Radoi a mai afirmat ca el si echipa sa,se vor intoarce calificati in play-off. Lucru mai greu de crezut, dar in acord perfect cu meciurile castigate de rosi-albastri in urma unor meciuri aproape catastrofale. Asa cum a fost macar prima repriza de la Botosani. E drept insa ca a evoluat echipa a doua. Prima echipa odihnindu-se si facand rugaciuni sa nu piarda in fata partizanilor sarbi.

E o partida de totul sau nimic. Ca acele partide de Cupa jucate intr-un singur tur. Concluzia ar fi ca se poate intampla.

orice. Fie sa castigam noi, fie... sa piarda ei.

FORZA Steaua!

Edited by Virgil
1 person likes this

Eu vad posibil si un egal de genul 2-2, sunt 2 echipe cu aparari mai slabute, in special Partizan unde apararea nu cred ca se ridica la nivelul atacului lor. La noi exista un oarecare echilibru: suntem slabuti in ambele zone! :))

Un lucru pozitiv pentru noi este ca si daca primim un gol la 0-0 nu este absolut, dar absolut nimic jucat! In schimb pentru ei sa marcheze un gol iar asta sa nu schimbe cu mai nimic balanta poate fi o mare problema.

Personal mizez intr-o victorie cu 2-1 sau un egal 2-2.

Arbitrul maghiar Istvan Vad va conduce la centru meciul dintre echipa sârbă Partizan Belgrad și formația Steaua București, din manșa secundă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor, a anunțat, luni, site-ul oficial al UEFA.

Vad va fi ajutat de asistenții Peter Berettyan și Laszlo Viszokai, arbitru de rezervă fiind Sandor Szabo. Istvan Vad a mai arbitrat-o pe Steaua in cupele europene in sezonul 2012-2013, la meciul cu Molde, partidă câștigată de roș-albaștri cu 2-1. Pe Partizan nu i-a mai arbitrat niciodată până acum.

sursa: prosport

MARTI, 4 AUGUST

- 11:00 - decolare spre Belgrad - Aeroportul International "Henri Coanda"
- 12:00 (ora Serbiei) - conferinta de presa Partizan Belgrad - Stadionul Partizan
- 18:30 (ora Serbiei) - conferinta de presa FC Steaua Bucuresti - Stadionul Partizan
- 19:00 (ora Serbiei) - antrenament oficial FC Steaua Bucuresti - Stadionul Partizan - deschis presei in primele 15 minute
- 20:00 (ora Serbiei) - antrenament oficial Partizan Belgrad - deschis presei in primele 15 minute - Sport Center Partizan-Teleoptik (Mostarska 12)

Sper ca Radoi regreta ca i-a dat un sut in dos lui Tamas. In meciul de azi ar fi fost parfum pe postul pe care a jucat Papp.

Papp, cel mai prost jucator din echipa. Din cauza lui am luat cel putin doua goluri. Oricum nu mai spera nimeni ca Steaua sa se califice.

1 person likes this

Bine a facut Radoi ca l-a dat afara pe betivul ala.Acem o echipa tanara,jucatorii in varsta trebuie sa impartaseasca experienta lor acumulata pe teren nu in cluburi si carciume.Echipa a jucat bine,nu trebuie sa uitam ca in ulrimele 6 luni am pierdut cel putin 8 jucatori de baza.Oricum asa cum am mai zis mai binw in EL sa ne batem de la egal la egal cu adversarii nostri,decat in CL sa ne rugam la fiecare meci sa nu pierdem la o diferenta mai mare de 2 goluri sa nu ne facem de rusine.Tot ok,mie imi place cum se misca echipa,am jucat frumos,rapid,am avut faze,ocazii,la cat s-a investit prea bine jucam...Cat despre Papp omul a avut o zi proasta,foarte proasta,hai sa il trimitem si pe el imprumut la Voluntari acum ca pe Pirvulescu.Asta e se mai intampla,nu e el un fundas de top dar omul a dovedit sezonul trecut ca ne putem baza pe el,o sa isi revina,asta daca nu-l distruge ciobanul,ca stim cu totii ce expert e sa dea suturi in loviti...

hai sa va zic ceva,sa va explic de ce nu il condamn pe Papp...Lucrez la o benzinarie de 6 ani de zile,in toti acesti ani am fost angajatul perfect,absolut nici o greseala,nici macar una,si credeti-ma exista multe prostii care le poti face la o benzinarie oricat de simplu pare...Ei bine luna trecuta le-am facut pe toate...Am bagat benzina la o masina Diesel,am uitat sa iau banii de la un client si am pierdut 60 de euro,si am taiat o chitanta de 1000 euro in loc de 100.Toate astea in aceasi luna intr-un interval de 6 ani.Asa ca get over it!shit happens! oricat de mult te-ai concentrat,cand isi baga coada dracu nu-ti mai iese nimic.Papp trebuie sustinut nu injurat.

Da , Papp a fost zero barat din minutul 1 si nu numai la fazele golurilor . Un antrenor mai de doamne ajuta l-ar fi schimbat repede ; era clar ca omul era intr-o zi execrabila . Dar Mirel nu e de doamne ajuta si nici nu aveai cu cine sa-l schimbi . Campaniile de transferuri gestionate de oier sunt orice numai profesioniste nu .

Edited by colonelu voiculescu

Sign in to follow this  
Followers 0