Sign in to follow this  
Followers 0
xray

FC Steaua - Breaking news

279 posts in this topic

Marica cica e la vraci si s-ar putea sa intre duminica in primul unsprezece. :|

Acoperișul Arenei Naționale a fost omologat!

Ministerul Dezvoltării a oferit avizul pentru materialul din care e confecționat acoperișul Arenei Naționale, astfel că stadionul a fost omologat. Fotbalul poate reveni pe cel mai mare stadion al țării.

Până acum, copertina avea un grad de ignifugare C, primind de astăzi gradul B, care permite obținerea avizului IGSU. Situație in care stadionul poate fi deschis imediat.

Comisia de avizare din cadrul Consiliului Tehnic Permanent pentru Construcții a acordat, luni, avizul tehnic pentru copertina stadionului Arena Națională, in urma unei solicitări făcute de asocierea JV Max BOGL “ Astaldi.

S-a luat in considerare rezultatul testului de laborator făcut in Italia, conform căruia materialul din care este realizat acoperișul de la Arena Națională este sigur pentru fotbaliști și pentru spectatori.

141 de zile au trecut de la ultimul meci care s-a disputat pe Arena Națională, Steaua “ Pandurii 1-1

Războiul" dintre CSA Steaua și FC Steaua București SA e departe de a se termina. Echipa lui Gigi Becali a câștigat, in sfârșit, o bătălie cu MApN. 

GSP.RO a aflat că OSIM a inregistrat marca "FCSB" in ciuda faptului că juristul MApN, Florin Talpan, a formulat o contestație, care a fost respinsă. 

CE CERE MAI EXACT CSA Steaua

După ce i-a luat dreptul de a mai folosi sigla inregistrată de Gigi Becali acum 11 ani, CSA Steaua spera să o "deposedeze" pe FCSB și de sigla pe care campioana o folosește din februarie 2015.

CSA Steaua a inregistrat la OSIM denumirile "Steaua București", "Steaua", "Clubul de lângă inimă", "Patron la Steaua" (ultimul este numele unei emisiuni TV in care a fost implicată echipa de baschet).

CE A CERUT CLUBUL LUI BECALI

Gruparea patronată de Gigi Becali a solicitat la OSIM inregistrarea celor două sigle:

714388-372746-372746-sigle-steaua.jpg

CE A CERUT CSA Steaua

Clubul Armatei a formulat opoziții la inregistrarea mărcii FCSB (cu cele două embleme de mai sus), susținând că se confundă cu unele dintre siglele din proprietatea Armatei (cele de mai jos). 

714387-sgile-mapn.jpg

Mai exact, CSA consideră că marca lui Gigi Becali se confundă atât ca element grafic, cât și ca fonetic sau conceptual cu siglele prezentate de MApN. 

Într-un dialog EXCLUSIV cu GSP.RO, OSIM susține prin vocea șefului de la Serviciu Mărci și Indicații Geografice, Mitrița Hahue, contrariul:

"Nu există nici un risc de confuzie din punct de vedere conceptual sau fonetic. Uitați-vă pe desen, FCSB nu mi-a scris pe siglă Steaua. Scrie clar, FCSB. Nuanțele culorilor sunt diferite. Ce să mai, sunt diferite! Prin urmare mărcile in cauză sunt diferite neexistând risc de confuzie pentru consumator și nici risc de asociere".

"NU S-A PUS NICIODATĂ‚ PROBLEMA PALMARESULUI"

Directorul general al OSIM, Andrei Alexandru Ioan, susține pentru GSP.RO că echipa lui Gigi Becali a pierdut in instanță doar sigla (elementul grafic).

"Ca să se ințeleagă foarte clar. Noi discutăm aici doar despre emblemă. FCSB a inregistrat o marcă total diferită față de cea a celor de la CSA.  FC Steaua București SA a pierdut drepturile exclusive pentru marcă in instanță, nu și palmaresul sau tot ce s-a mai discutat! OSIM a inregistrat marca FCSB,  iar deținătorul are drepturi exclusive asupra ei și beneficiază de protecție". 

Timo Gebhart a fost fotografiat duminică dimineața intrând intr-un salon de masaj erotic, după o nopate petrecută in unul dintre cluburile bucureștene, iar Gigi Becali a declarat că neamțul va părăsi in curând gruparea roș-albastră.

Incidentul a ajuns și in presa germană, unde reprezentanții jucătorului au explicat situația acestuia.

Jürgen Knappenberger, una dintre persoanele care l-au consiliat multă vreme pe Gebhart, a susținut că jucătorul nu a ieșit de fapt in club și că pozele apărute pe cancan.ro sunt fotografii mai vechi.

"Timo nu a jucat fotbal o perioadă lungă de timp, motiv pentru care antrenorul il folosește treptat!", a mai declarat Knappenberger pentru publicația germană Bild.

Becali s-a enervat după ce a aflat de presupusa escapadă a fotbalistului: "Nu e jucătorul Stelei, n-are niciun fel de legătură. A semnat și el... El se antrena cu echipa a doua era și nu a jucat, nu a stat nici pe bancă. Să fie sănătos, mai are o lună, două și pleacă in Germania".

Cica jucam finala Cupei Ligii in iulie. Ce porcarie. Ca la noi, la nimeni, doar sa se simta bine senilul de pe banca Nationalei.

Da ...  Hotărâre a Comitetului de Urgență al FRF privind modificarea programului competițional

a. Finala Cupei României, ediția 2016, programată inițial pe data de 14 mai 2016, se va desfășura pe data de 10 mai 2016. 

b. Finala Cupei Ligii, ediția 2016, programată inițial pe data de 11 mai 2016, se va desfășura pe data de 17 iulie 2016. 

Cei de la GSP au si facut caterinca: "Puiu vrea sa stea satelitul". Cere, printre altele
  • sezonul se termina mai devreme ca in orice tara, pe 14 mai, dar Puiu vrea mai devreme.
  • vrea ca ultima etapa sa fie inghesuita "treaba lor cand"
  • cere LPF si TV conditii aproape imposibile (ora de satelit), ca meciurile dinaintea amicalului cu Spania sa se dispute la pranz, 

Frate, zici ca jucam direct finala de CM sau e sfarsitul lumii, nu un turneu CE cu o larga participare! :)

FVXtJpI.png

Edited by xray

Incredibil. Nu e convocat Nita si e convocat Lung Jr accidentat si care n-a jucat de vreo luna. E convocat Steliano Filip si nu Tosca, iar de la Astra lipseste cel mai bun jucator, Alibec, in opinia mea mult peste Ivan.

Ad. Popa n-are ce cauta la Nationala, e in scadere de forma.

Nea Puiu sa nu uite ca Piturca ne-a adus 7 puncte si cu el pe banca am reusit performanta sa fim depasiti de Tara Galilor si sa avem vreo 5 meciuri fara gol marcat. I s-au cam urcat impresiile la cap.

Imi permit sa ma citez (am zis asta in decembrie):

Dupa cum am mai zis pe aici, venirea lui Mihnea Motoc e o veste proasta pentru mapnistii liberi. Printr-o cunostinta comuna stiu ca omul e stelist veritabil si, probabil, isi doreste sa rezolve situatia asta idioata in favoarea fotbalului, nu a propagandei de prost-gust, emisa de Talpan si discipolii sai. E de-altfel emblematic faptul ca Talpan nu si-a mai facut aparitia in spatiul public si ca declaratiile belicoase ale sefilor MAPN au secat brusc “ deh, nu poti sa ai norocul sa fii aliat mereu cu un dinamovist ca Dusa 

Prezic momente groaznice pentru fratie.

Nu cred ca se va face asa de usor precum ne zice Becali si am rezerve serioase in privinta felului in care un reprezentant al statului vede fotbalul profesionist (crezand ca e ca pe vremea impuscatului), dar sunt semnale pozitive.

Campionii Romaniei au efectuat marti dimineata primul antrenament de la Brasov, acolo unde Laurentiu Reghecampf a decis sa organizeze un cantonament in perioada de pauza competitionala ocazionata de partidele echipei nationale a Romaniei, amicale cu Lituania (23 martie, ora 20:00, Giurgiu) și Spania (27 martie, ora 21:45, Cluj-Napoca. La lot sunt 4 stelisti: Pintilii, Adi Popa, Stanciu și Toșca.

Steaua a participat la o sesiune de pregatire axata pe exercitii fizice intense, dupa care au revenit la Aro Palace Hotel, acolo unde sunt cazati in aceste zile.

Dupa-amiaza, fotbalistii Stelei au participat la un antrenament de recuperare la piscina hotelului.

Se vorbește de un nou stil de antrenament la Steaua, cel cu electrostimulatoarele Wireless VisionBody, care îi ajută pe jucători la întărirea ligamentelor și articulaților, definirea și tonifierea musculaturii. Cu această tehnologie se pot antrena 8 jucători simultan. Fotbaliștii au fost îmbrăcați cu un costum special, numit Visionbody, care permitea stimularea electrică a mușchilor.

S9aXApW.png
Edited by xray

Iată cum arată TOP 10 cei mai eficienți jucători din Liga 1 după 29 de meciuri

1. Ioan Hora (Pandurii) - 15 puncte (13 goluri, 2 pase decisive)

2. Nicolae Stanciu (Steaua) - 15 puncte (9 goluri, 6 pase decisive)

3. Constantin Budescu (Astra - plecat in iarnă) - 15 puncte (8 goluri, 7 pase decisive)

4. Florin Tănase (Viitorul) - 14 puncte (10 goluri, 4 pase decisive)

5. Denis Alibec (Astra) - 14 puncte (8 goluri, 6 pase decisive)

6. Cristian Lopez (CFR Cluj) - 13 puncte (10 goluri, 3 pase decisive)

7. Florin Cernat (Viitorul) - 13 puncte (8 goluri, 5 pase decisive)

8. Bojan Golubovic (CSMS Iași)  - 12 puncte (8 goluri, 4 pase decisive)

9. Harlem Gnohere (Dinamo) - 11 puncte (9 goluri, 2 pase decisive)

10. Adnan Aganovic (Viitorul - plecat in iarnă) - 10 puncte (7 goluri, 3 pase decisive)

ASA Târgu Mureș a postat in această seară un comunicat, prin care explică de ce a fost nevoită să intre in insolvență. Deci, matematic Steaua nu mai poate rata UEFA.

Gluma serii emisă de un suporter pe net:

"ATENTAT LA GIURGIU.TREI PETARDE MARI AU EXPLODAT :filip ,hora si ivan,mai era inca una dar a fost dezamorsata la timp :ROPOTAN"

Edited by xray

716733-1555556-977723862264044-277884023

Johan Cruyff a decedat azi! Fostul mare fotbalist olandez a decedat azi la Barcelona după o luptă cu cancerul pulmonar, anunță BBC, dar și pagina sa oficială de Twitter. Olandezul avea 68 de ani și a fost considerat unul dintre cei mai mari fotbaliști ai lumii. Pe 22 octombrie 2015, la nici trei săptămâni după ce juca golf la un turneu din Scoția dedicat celebrităților, Johan Cruyff a aflat la Barcelona teribilul diagnostic: cancer pulmonar.

"A fost idolul meu ca jucător. M-am născut cu el, cu Ajaxul lui. Sunt devastat. E cea mai tristă zi", a reacționat Hagi. 

Liță Dumitru a povestit episodul prin care ar fi putut ajunge la Barcelona. "Ceaușescu mi-a refuzat marele vis. Cei de la Barcelona mi-au propus să rămîn acolo și să joc pentru ei, dar nu s-a putut. Aveam 22 de securiști cu mine, mi-era foarte frică. Nu-și permiteau să scape din ochi căpitanul echipei! Eu eram maior la vremea respectivă, chiar n-aveam cum să rămîn. Regret că n-am rămas. A fost o mare greșeală comisă de mine. Cei de la Barcelona mi-au spus că în cel mult jumătate de an mă scot liber la FIFA, iar pînă atunci voi juca pentru echipa a doua. Nu am ajuns să vorbim despre bani, dar lucrurile erau foarte avansate. Mă doreau în locul lui Cruyff, care tocmai se operase."

Popescu l-a prins în ultimul sezon (1995-1996) și n-a cîștigat nimic, dar amintirea sa e uluitoare: "Este antrenorul care mi-a plăcut cel mai mult în carieră. Niciodată nu m-am bucurat de fotbal ca în acel an. Dacă m-ar fi lăsat, aș fi dormit în vestiar. Și Cruyff mi-a dat banderola de căpitan al Barcei".

REPERELE UNEI CARIERE LEGENDARE

în calitate de jucător, a câștigat trei Cupe ale Campionilor consecutive cu Ajax Amsterdam (1971-1973)
  • a fost desemnat de trei ori câștigător al Balonului de Aur (1971, 1973, 1974)
  • a marcat 190 de goluri în 240 de apariții în tricoul lui Ajax și a fost golgeterul Olandei în sezoanele 1966-1967 și 1971-1972
  • finalist al Cupei Mondiale cu Olanda, în 1974
  • a înscris de 33 de ori în 48 de meciuri pentru naționala batavă
  • și-a încheiat cariera de jucător în 1984
  • a adus prima Cupă a Campionilor pentru Barcelona, în calitate de antrenor, în 1992 și a condus echipa către câștigarea a patru titluri în La Liga, în perioada 1991-1994

Rămas bun, Johan Cruyff. Odihnește-te în pace!
Edited by xray

Arena Nationala este deschisa din nou, dupa cinci luni de balbaieli absurde ale autoritatilor.

Steaua a stabilit preturile pentru urmatoarele doua partide, cu ASA Targu Mures si Dinamo.

Clubul de Fotbal Steaua a informat oficial Liga Profesionistă de Fotbal că va disputa meciurile de pe teren propriu din cadrul play-off-ului Ligii 1 pe Arena Națională din Capitală. "Conducerea FC Steaua a anunțat oficial Liga Profesionistă de Fotbal că echipa campioană en titre va disputa meciurile de acasă pe Arena Națională incepând cu etapa a 5-a a play-off-ului Ligii 1", anunță, luni, LPF pe site-ul său oficial.

Steaua va fi gazda primului meci de la redeschidere și a anunțat ca incepand de luni, 28 martie, ora 14:00, vor fi puse in vanzare online biletele pentru partidele cu ASA Tirgu Mures Oficial si FC Dinamo Bucuresti, contand pentru play-off-ul Ligii 1, care se vor disputa pe 3, respectiv 10 aprilie, pe National Arena Clubul. Un loc in peluza la meciul cu ASA costa 10 lei, iar la derby-ul programat pe 10 aprilie fanii isi pot achizitiona bilete cu preturi incepand cu 15 lei.

Biletele se gasesc online, pe platforma biletesteaua.ro.

• Steaua - ASA TIRGU-MURES, 3 aprilie
PELUZA 1 SI 2 INEL 1 10

TRIBUNA 2 INEL 1 PERIFERIC 25

TRIBUNA 2 INEL 1 CENTRAL 50

VIP 3 50

VIP 2 75

VIP 1 100

• Steaua - Dinamo, 10 aprilie
PELUZA 1 INEL 1 15

PELUZA 2 INEL 1 15

TRIBUNA 2 INEL 1 PERIFERIC 40

TRIBUNA 2 INEL 1 CENTRAL 75

VIP 3 50

VIP 2 100

VIP 1 150

Programul caselor de bilete va fi anuntat in perioada urmatoare!

Edited by xray

Mihai Stoica a anunțat că va fi noul director sportiv al Stelei. Stoica a ținut să precizeze că nu se va ocupa de transferuri din noua sa funcție și nici nu va avea ieșiri publice.

"De vineri, voi fi angajat al clubului și mă voi ocupa strict de probleme sportive, voi fi director sportiv. Sub nicio formă nu voi presta nicio activitate legată de transferuri și nu voi face comentarii. Sunt probleme care nu mă privesc, sunt alți oameni angajați ai clubului care trebuie să se ocupe de acest gen de probleme. Cred că e mai bine să imi văd de treabă, să mă concentrez pe problemele care imi aparțin", a declarat Mihai Stoica pentru DigiSport.

Edited by xray

Treziti-va ba la realitate, sustineti o clona condusa de puscariasi. 

Hei, hei , hai fcsb !

Intră și Dinamo in vria siglelor ca Steaua? Nu ar fi exclus!

Intenția lui Ionuț Negoiță de a schimba sigla clubului nu este văzută cu ochi buni de toți câinii. 

Cornel Dinu speră ca problemele dintre fosta conducere - reprezentată de Nicolae Badea - și cea de acum să se rezolve pe cale pașnică.

"Trebuie studiate cu atenție aceste lucruri din punct de vedere juridic, intrucât sunt ceva probleme de acest gen cu fosta societate a domnului Badea, care deține actuala siglă. Am convingerea că se va rezolva totul pe pale pașnică. De asemenea, am convingerea că domnul Badea este un dinamovist veritabil, fiindcă nu are rost să ne războim aiurea.

Și așa sunt niște vremuri tulburi. Indiferent de siglă, toți sportivii de la toate secțiile clubului au fost recunoscuți ca adevărați câini roșii, chiar dacă pe emblema clubului de fotbal au apărut abia la finalul anilor '90. Poate se va ajunge la un nou desen. Nu e exclus să cuprindă și simbolul clubului, cei doi câini, care vor rămâne in tradiția mondială a grupărilor, așa cum Liverpool are cormoranii", a declarat Cornel Dinu, potrivit gsp.

Negoiță, are in plan să renunțe la emblema folosită de roș-albi incepând din 1998 până in prezent, reprezentată de doi câini. Sigla folosită in prezent a fost stilizată in 2004, insă Negoiță pare că iși dorește o ruptură de acea perioadă și din acest punct de vedere. Logo-ul pe care Negoiță și-l dorește pe tricourile fotbaliștilor din sezonul 2016-2017 este cel inregistrat și folosit de Clubul Sportiv Dinamo de la inceputul acestui an. Negoiță: "Trebuie să ne comportăm ca o familie! Sigla lor ne place și putem să o incărcăm cu notorietate!"

"Am inițiat o discuție cu Clubul Sportiv. Am venit cu următoarea propunere: au o siglă nouă care nouă ne place, care trebuie promovată și care trebuie incărcată cu notorietate. Fotbalul e cea mai simplă cale, acesta fiind unul dintre argumente. Normalitatea spune că suntem o familie și trebuie să ne comportăm ca atare. Unde sunt mulți puterea crește. Dinamo a traversat o perioadă grea și are un deficit de suporteri in comparație cu Steaua, din punct de vedere numeric, nu calitativ. Calitativ suntem superiori. Trebuie să facem un plan și un proiect să revenim acolo unde am fost.

Vrem să facem un rebranding cu sigla nouă a clubului sportiv. Sunt discuții in privința unui procent din vânzări. Suntem deschiși la a identifica soluții. Vrem să facem un proiect costisitor, unul elaborat și performant. Unul de comunicare, de promovare, de a face lucruri in comun. Vrem să facem magazine prin care să vindem merchandising de la toate sporturile. Am avut deja discuții cu reprezentanți ai clubului sportiv", a declarat Ionuț Negoiță pentru ProSport.

E a 8-a schimbare in 68 de ani. Clubul de fotbal s-a rupt de clubul sportiv in ceea ce privește logo-ul in 1990, iar de atunci au existat patru variante. Folosirea unei sigle comune ar reprezenta o premieră pentru Dinamo, după mai bine de 26 de ani.

În opinia mea, Negoiță vrea să o rupă de asociația lui Badea (AFC de la Steaua) și a lua marca CS Dinamo.
Xh0vYxz.png

Poare au inceput să fie mai deștepți ca noi. Din păcate...
Edited by xray

"Comitetul Executiv al Federatiei Romane de Fotbal a stabilit ca finala Cupei Ligii Adeplast sa se desfasoare duminica, 17 iulie 2016, urmand ca ora partidei sa fie stabilita de comun acord cu detinatorii drepturilor TV.

Liga Profesionista de Fotbal a acceptat aceasta data, consecventa fiind ideii de a oferi cat mai mult timp de pregatire componentilor echipei nationale a Romaniei, in vederea participarii la EURO 2016.

Reamintim, finala Cupei Ligii Adeplast, editia 2015-2016 se va disputa intre detinatoarea trofeului Steaua Bucuresti si Concordia Chiajna.", scrie site-ul LPF. 

Tragedie in fotbalul românesc!

Înainte de a fi suporteri suntem oameni!

În timpul meciului Dinamo-Viitorul (3-3), in min. 70,  la doar 7 minute după ce Mircea Rednic l-a trimis in teren, mijlocașul la inchidere de 26 de ani Patrick Ekeng din Camerun s-a prăbușit pe teren fără să fi fost lovit de vreun adversar și a rămas inert. Ambulanța a pătruns imediat pe teren, iar medicii i-au acordat primul ajutor, pentru ca apoi să il transporte la Spitalul de Urgențe in stop cardio-respirator. Patrick Ekeng nu a răspuns manevrelor de resuscitare și a decedat la Spitalul de Urgență, acolo unde 10 doctori au incercat să ii salveze viața. 

Dumnezeu să-l odihnească!

56780474.jpg

Edited by xray

Fără rivalitate când vine vorba de moarte.

Reacția clubului FC Steaua

Edited by xray

Echipa si staff-ul Stelei sunt alaturi de marea rivala, dupa moartea tragica a lui Ekeng. 

Alex Chipciu cere amanarea ultimei etape, dupa decesul lui Patrick Ekeng de la Dinamo. 
"As vrea ca aceasta etapa sa nu se mai joace. Sunt prea marcat! Nu as mai avea forta sa intru pe teren. In astfel de momente, nu te poti gandi la fotbal. Nu am cuvinte. M-am gandit toata noaptea numai la asta. Odihneste-te in pace, Patrick Ekeng!, a spus Chipciu la Digi si pe facebook..

Si Reghecampf cere amanarea etapei si sa se ia masauri pentru siguranta jucatorilor.
"Dupa aceasta tragedie trebuie sa gasim solutii si sa nu mai stam asa! De acum incolo trebuie sa ne asiguram ca nu vom mai avea parte de asemenea evenimente. Nu trebuie sa dam vina pe nimeni acum, pentru ca toata lumea a vrut sa ajute. Nu sunt de acord cu cei care acuza personalul de pe salvare. E important sa analizam tot ce avem de facut de acum incolo.

Este un lucru tragic, a murit un copil, este un moment greu pentru toata lumea, inclusiv pentru cei de la Dinamo. Este greu sa mai jucam fotbal, dar mai avem o etapa si trebuie sa terminam acest play-off. Jucatorii, normal ca sunt socati, dar nu avem ce face, trebuie sa ne concentram. Acest eveniment a fost ceva ce eu sincer nu mi-as mai dori sa vad in fotbal. In mod normal, nu trebuie sa mai jucam pentru ca unor jucatori le e posibil teama, dar trebuie sa mergem inainte. In momentul asta nimeni nu se mai gândeste la fotbal", a declarat Reghecampf la Dolce.

Presa a anunțat apoi că FRF și LPF au decis suspendarea tuturor activităților sportive din acest weekend.
Edited by xray

De povestit nepoților! 

Pe 8 Mai, CSM București, o debutantă în competiție, a câștigat Liga Campionilor la handbal feminin după 25-25 și lovituri de la 7 metri cu Gyor!

Echipa CSM: Pessoa, Grubisic, Iordache - portari; Gullden 15 goluri, Curea, Rodrigues 2, Jorgensen, Vărzaru 1, Bazaliu, Brădeanu, Torstensson 3, Nan, Vetkova, Martin 4, Manea 3, Fisker.

Antrenor: Kim Rasmussen

CSM a luat tot!
  • Jelena Grubisic, portarita croata a CSM-ului, a fost desemnata MVP-ul Final Four-ului
  • Bella Gullden,  CSM, a castigat titlul de golghetera a competitiei, adjudecat anul trecut de Cristina Neagu
CSM Bucuresti este a doua formatie care ridica trofeul la debut, dupa Zvezda Zvenigorod, in 2008

Felicitări!!!!

După 52 de ani!

7378754-mediafax-foto-sebastian-tataru.j

CSM București se alătură celorlalte două echipe românești care au triumfat în cea mai importantă competiție intercluburi: Știința București (1960-1961) și Rapid București (1963-1964). În sezonul 2009-2010 Oltchim Râmnicu Vâlcea a pierdut finala în fața lui Viborg.

Edited by xray

O echipa de traditie a jucat impotriva unei echipe artificiale, inventata de catre banii contribuabilului si umflata cu tot soiul de mercenare. Pacat, duminica seara a pierdut handbalul.

Echipa aia maghiara "de tradiție" e mai plină de mercenare decât CSM-ul și sponsorizată de nemți (Audi)

Echipa aia maghiara "de tradiție" e mai plină de mercenare decât CSM-ul și sponsorizată de nemți (Audi)

Echipa aia de traditie are vreo 80 de ani de existenta. Si ca orice echipa normala din lumea asta e sponsorizata de firme private.

Echipa romaneasca e una scoasa din fundul lui Oprescu, fara istorie, fara nimic, finantata cu banii bucurestenilor.

Serios, e culmea penibilitatii sa pui "traditie" intre ghilimele la o echipa ce e la fel de veche pe cat e Steaua.