Sign in to follow this  
Followers 0
xray

FC Steaua - Breaking news

279 posts in this topic

Mama ce tampit e Ciobanul. Cica s-a inteles cu Craiova pt Ivan in schimbul a 2 milioane de euro. Nu zic ca nu e un jucator de viitor, dar 2 milioane!?

Mda... Risipă. Nu am dat "știrea" până nu e oficial. E posibil să bată șaua să priceapă boul de la Astra, exact cum au făcut el cu "Budescu și arabo-chinezii".

Vedem deseara la Fotbal Club. Împosibil să nu iasa "il maximo", vorba lui tata Puiu, pe sticlă și să dea pe goarnă. :)

Edited by xray

A dat...

"Ne-am inteles, gata. Am inteles ca a vorbit si cu taica-su. Eu cred ca ne-am inteles si la salariu. Cred ca totul se semneaza acum. Am negociat cu Mihai Rotaru, am batut palma. Platim 2 milioane de euro pentru transfer, plus un procent de 20% dintr-un viitor transfer, sau 700.000 de euro. Am cumparat si procentul de la Nicu Badea. M-am inteles pentru 150.000 de euro, plus inca 100.000 de euro daca ne calificam in grupele Ligii", a spus Becali la DigiSport.
Edited by xray

Cred c-o sa se repete istoria si jucatorul n-o sa vrea sa vina. Ciobanul mai bine ar oferi 2 milioane de euro pt Tanase de la Viitorul. La ce datorii are Hagi l-ar da imediat la noi.

Ce dracu' sume sunt astea pentru jucatori din Romania? E dement Becali? Exact asa te trezesti ca incep toti sa-ti ceara cate un milion pentru fiecare jucator de doi lei...

Am inteles la Budescu milionul - joaca pentru Nationala, e unul din cei mai buni atacanti romani, are o varsta ok, joaca pentru una din cele mai bune echipe romanesti. De ce ar merita Ivan dublul sumei?

Sper sa nu mai semneze xray cu "organul simtului gustativ". Apropo stiti ca personajul isi cenzureaza numele si referintele pe prima pagina ? Intrebare : mai cunoasteti pe cineva care a indraznit de-a lungul timpului asa ceva ?  :thumbsup:

Ce drept moral ii permite acestuia sa faca asa ceva ?! Ce securism ? Ce talent obscur ? Cine este acest om de-si permita si aroga asemenea drepturi ?!

Edited by Empyro

Se pare ca am scapat de noul talent umflat ca basica de bou, aka Ivan. Du-te mai vedeto in strainatate, am auzit ca sunt multe banci de lustruit acolo. Becaliotul nu intelege ca prin obsesia lui pentru anumiti neica-nimeni umfla pretentiile si importanta unor pseudo-jucatori si "conducatori de club" care-si arata cei 2 neuroni singuratici la TV de parca lumea incepe si se termina cu ei.

In caz ca a uitat cineva, am batut clona FC Praz cu maretul Ivan pe teren, meci in care a facut un mare rahat pe bat. Pa !

Fcsteaua.ro ii ureaza La Multi Ani si multa sanatate lui Jugurtha Hamroun, care a implinit miercuri, 27 ianuarie, varsta de 27 de ani.

12573065_934164459971002_647510876660132

Edited by xray

Surpriza muzicala pentru stelisti!Campionii Romaniei au avut parte de o surpriza la cina de luni seara, cand cei de la Regnum Carya Golf & Spa Resort au organizat o "Seara italiana". Pe langa produsele culinare cu specific italienesc, gazdele Stelei din Turcia au angajat si o trupa de muzicieni, care au interpretat celebrele romante napoletane "O, sole mio!" si "Funiculi, funicula", spre deliciul ros-albastrilor.

O parte din rezultat poate fi urmarita in videoclipul atasat:

https://www.facebook.com/FCSBOfficial/videos/1263323257017031/

" data-width="500">
">Surpriza muzicala pentru stelisti!

Campionii Romaniei au avut parte de o surpriza la cina de luni seara, cand cei de la Regnum Carya Golf & Spa Resort au organizat o "Seara italiana". Pe langa produsele culinare cu specific italienesc, gazdele Stelei din Turcia au angajat si o trupa de muzicieni, care au interpretat celebrele romante napoletane "O, sole mio!" si "Funiculi, funicula", spre deliciul ros-albastrilor.O parte din rezultat poate fi urmarita in videoclipul atasat:

Posted by FC Steaua Bucuresti on 26 Ianuarie 2016 Edited by xray

Presa: "Tamaș, aproape rezolvat. Fundașul poate ajunge marți la Steaua"

WTF? Nu pot să cred că-l aduce pe ăsta inapoi... Are și Reghe "piticii", nu doar Becali

Edited by xray

Tamas inapoi la Steaua! Ivan a picat definitiv. Ciobanul chiar are undeva un inger pazitor care il fereste de tepe.

Cica Tamas joaca aproape gratis 6 luni si are o clauza in care daca bea zboara de la noi. Bonusul de CL e acelasi ca si pentru toti jucatorii, insa doar daca joaca 50% din meciuri.

Dpdv al clubului e o afacere buna. Aveam mare nevoie de un fundas central. Vedem ce-o sa se intample cu Tamas sub comanda lui Reghe. Mirel a gestionat prost relatia cu Tamas, Luchin si Tucudean, iar la Partizan ne-a costat treaba asta. Eu il vad pe Tamas peste Papp si Carp.

Imi place noua strategie a Ciobanului in care plateste doar performanta.

Da, a confirmat la sport.ro.

Ref Tamas: "Reghe mi-a spus că-l vrea pe Tamaș. În iarnă l-am dat afară pentru că așa a vrut Mirel și am fost și eu de acord. Am, Reghe il vrea. Dacă il vrea, il luăm! Orice jucători vrea Reghe, eu trebuie să rezolv. Nu ii dau niciun ban și ii pun clauză: dacă bea, a doua zi pleacă de la noi.

Pe el nu-l interesează banii! Vrea să demonstreze. Șase luni ia 1000 de euro pe lună, pe urmă o sumă mai mare. Bonusul il are exact ca ceilalți jucători, nu mai mare, dar doar dacă joacă 50% din meciuri".

Ref Ivan: "Am făcut toate eforturile pentru Ivan, am trecut peste toate declarațiile. Am rezolvat-o și cu Nicu Badea, să-i dau 250.000 de euro și să ii mai dau 100.000 dacă merge Steaua in Liga Campionilor.

Dar nu pot să iau un băiat care nu vrea. Să fie sănătos! Am făcut toate eforturile, dar deja e prea mult. Băiatul ăsta nu vrea la Steaua. Decizia e luată de ieri. Ce facem, stăm să ne rugăm de el? Deja devenim penibili", a spus Gigi Becali.

Edited by xray

Timo Gebhart este in atenția presei germane. "La Steaua ma simt ca si cum as fi la Bayern! Bad boy va fi good boy!" Cuvintele uriase ale lui Gebhart despre Steaua in Germania.

Sueddeutsche Zeitung a publicat ieri un articol "Abschied von der Schublade"  in care Timo vorbeste in presa din Germania despre experienta traita in primele saptamani in Romania, dar si despre episoadele mai putin placute din cariera sa, in ultimii ani.

Intrebat cum comenteaza disparitia sa din fotbal in ultimii ani, din cauza accidentarilor, dar si a "accidentelor" din afara terenului, Gebhart a raspuns:
  • "Uneori ma satur si eu sa citesc aceleasi lucruri. Mi-a lasat un gust amar indepartarea de la prima echipa."
  • "Normal ca m-a durut, ca m-a tras in jos, dar ce a fost a fost. Conteaza ce vine acum. Bad boy se va transforma in good boy!"
Timo considera ca Steaua este un Bayern al Romaniei:
  • "Aici este o noua tara unde nu voi fi pus la colt imediat. Am fost imediat convins sa vin aici, antrenorul m-a dorit mult"
  • "Telul nostru este sa castigam titlul si sa ajungem in Champions League, acolo unde eu am mai fost. La Steaua ma simt ca si cum as fi la Bayern. Vrem sa fim cat mai sus si sa dominam", a declarat Timo Gebhart pentru Sueddeutsche.de
Edited by xray

Lol, ce emisiune cu scantei la Digi Sport Special. Are si Reghe un comportament manelist, nu neg asta, dar reactia lui Decebal Radulescu la adresa lui e de neacceptat. Nici moderatorul Moraru n-a parut sa schiteze vreun gest in care sa-l potoleasca. Daca as fi in locul lui Reghe, as plati din propriul buzunar cantonamentul si n-as mai incheia contracte cu Digi, sa nu mai pomenesc de interventii in emisiuni televizate. Niste hahalere! Pentru asta e bun MM. Sa se tiganeasca cu presa autohtona. Rolul antrenorului e sa antreneze si nu se razboiasca cu toate nulitatile din presa.

1 person likes this

http://www.gsp.ro/fotbal/Liga-1/un-fost-comandant-al-csa-este-de-partea-lui-becali-mapn-a-cedat-patrimoniul-Stelei-echipa-de-acum-este-cea-care-a-cistigat-Liga-campionilor-469749.html

Prima pagina, repede!

E clar, dupa cum banuiam, actualii generali mananca rahat. Chiar daca ar fi avut dreptate, CSA nu are bani momentan sa sustina un club de fotbal. Tind sa-l cred pe Gatu, mai ales daca el s-a ocupat de treaba asta.

Edited by Joga Bonito
1 person likes this

@joga bonito

Gațu le-a dat stingerea lui Udrea și fraților pe Steaua liberă. :) Să vezi mâine după sentință paranghelii pe acolo.

Fanatik:

"Liderii Peluzei Nord se intîlnesc vineri pentru a discuta dacă vor reveni, lîngă echipă, pe stadioane, după ce au absentat de la meciuri aproximativ un an de zile.

Am stat un an in spatele acestui război și am văzut că nu s-a intîmplat nimic. Poate, in mijlocul acestui conflict vom fi mai bine auziți, deoarece așa nu se mai poate. Toată lumea are de pierdut din cauza unor orgolii și nimeni nu face nimic. Ne vom intîlni și vom discuta dacă vom reveni lîngă echipă sau ne vom menține aceeași decizie, a mărturisit o sursă FANATIK.RO.

Cei de la CS Steaua nu au făcut nimic concret, grupele de la juniori pe care le au sînt de tot rîsul. Au spus că vor inscrie o echipă de fotbal prin Liga a patra, dar au retras-o după doar o zi. Un amatorism total. La ora actuală pe ei ii interesează doar să iși recupereze banii și pierderile de la Gigi Becali. De asta v-am spus că trebuie să ne gîndim foarte bine ce vom face pe viitor. Oricum, in cîteva zile se va afla răspunsul Peluzei Nord, a incheiat sursa respectivă."

Grăsunovici mai bagă des și din top, așa că e de credibilitate scăzută știrea. PN nu scrie numic pe fb despre asta. Dar cine știe...

Edited by xray

Reghe confirma stirea.

"Laurențiu Reghecampf a dezvăluit astăzi că Steaua e foarte aproape să beneficieze din nou de aportul ultrașilor la meciurile următoare. Antrenorul a incercat să-i convingă că Armata a dat dovadă de rea credință in scandalul cu echipa lui Gigi Becali și că echipa pe care o pregătește este adevărata Steaua. 

"Da, am avut o discuție cu cîțiva membri ai Peluzei Nord. Avem semnale pozitive, dar eu nu pot vorbi in numele lor. Am ințeles că mîine sau poimîine aceștia se vor intîlni și după aceea vom afla și poziția lor oficială", a spus Reghecampf la Digisport."

"Iordănescu trebuia să inchidă acest conflict. Pe jucătorii de la Steaua i-a tot văzut. Când a cerut in Comitetul Executiv acest cantonament, a spus că vrea să vadă alți jucători. Putea spune că ii știe pe cei de la Steaua. Nu poate să ii penalizeze pe cei de la Steaua, pentru că nu există literă de regulament. Dacă se ajunge la UEFA, Steaua o să aibă câștig de cauză", a spus azi in conferința de presă Gino Iorgulescu, președintele LPF.

Edited by xray

Unde nu a fost cap... 

Digisport: "În afara lui Tade, conducerea Stelei a mai decis ca și Nicandro Breeveld să fie primit de luni, 29 februarie, să se antreneze la baza de la Domnești, noua cas㝠a campionilor.
Deocamdată, mijlocașul olandez va avea tot un program separat și urmează să se decidă zilele viitoare dacă va intra și in programul echipei mari. În afara lui Breeveld, la Domnești a fost primit și Valeriu Lupu (n.r.-25 ani). De la inceputul anului, Tade, Breeveld și Lupu s-au antrenat separat cu juniorii Stelei la Liceul Mircea Eliade."

Steaua il va folosi pe Tosca titular in banda stanga, Momcilovic si Lupu luptandu-se pentru a doua pozitie in lot, Toșca fiind și varianta ca fundaș central.

Fraierul, o să plângă și după Alcenat.
Edited by xray

Inaintea meciului cu Dinamo, stelistii au luat masa la  "La Brasserie Bistro & Lounge". Au iesit la restaurant cu sotiile si copiii de 1 martie. "Am iesit in oras, e normal sa se intample asa. Cred ca lucrurile astea aduc un plus de culoare, ajuta la formarea unei familii. Aseara n-a fost cu lautari si mici, a fost cu flori si cadouri. Daca se poate, pe 8 martie as vrea sa fac totul cu mici si lautari. Cu mici si lautari faci treaba buna! Au venit jucatorii cu sotiile, cu copiii, am ras, am glumit!", a spus Anamaria Prodan la Sport.ro. Tamaș a postat pe instagram o imagine cu ei doi. Aceeași imagine apare și pe instagram la Timo.

good-boys-inainte-de-super-derby-ul-roma

Edited by xray

S-au impărțit banii din drepturile TV

În zilele următoarea se va vira și a treia tranșă de bani din drepturile TV pentru cluburile din Liga 1. Odată cu schimbarea sistemului de joc s-a schimbat și grila de premiere.

Prima tranșă de bani a fost impărțită in funcție de clasamentul din sezonul trecut, a doua a fost egală pentru toate echipele, iar ultima va fi dată in funcție de locul ocupat in clasamentul regulat.

ECHIPA SUMA (euro)
Astra 2.899.000
Steaua 2.759.000
ASA Tg. Mureș 2.507.000
Dinamo 2.399.000
CFR Cluj 2.199.000
Pandurii 2.149.000
FC Viitorul 1.949.000
CSU Craiova 1.859.000
Petrolul 1.649.000
CSMS Iași 1.599.000
FC Botoșani 1.599.000
ACS Poli Timișoara 1.299.000
FC Voluntari 1.249.000
Concordia Chiajna 1.249.000
*sumele sunt exprimate in euro

"Marica a aflat luni că, in cazul său, este vorba doar de o leziune fibrilară, adică de lezarea unor fibre, și nu de una totală. În aceste condiții, atacantul va reveni pe gazon cel mai târziu peste trei săptămâni. În astfel de situații, organismul are nevoie de câteva zile de repaus total, după care se va relua, treptat, la un interval de 3-4 zile, recuperarea cu exerciții specifice. Totul depinde și de modul in care organismul răspunde la efort, dar la acest capitol Marica stă bine datorită masei sale musculare bine dezvoltată.

Astfel, Marica va rata doar dubla cu Astra de săptămâna aceasta și meciul cu Viitorul, din etapa a 3-a a play-off-ului, dar va putea reveni la partida cu Pandurii.

Bawab s-a accidentat dupa 7 minute jucate la Steaua, iar initial medicii credeau ca atacantul va rata tot sezonul de primavara. Acestia au revenit si l-au anuntat pe jucator ca are o intindere la ligamentele genunciului stang si ar putea reveni pe teren la meciul cu Viitorul din a treia etapa a play-off-ului", anunta Digi.

Edited by xray

18 etape de suspendare , in urma celor 10 eliminări din prima etapă a turneelor play-off / play-out!

Hamroun (două cartonașe galbene) a primit o suspendare de un meci, in timp ce dinamovistul Steliano Filip (roșu direct pt lovirea lui Hamroun),a luat două etape și o amendă in valoare de 3.000 de lei.