Sign in to follow this  
Followers 0
xray

Templul din Ghencea

11 posts in this topic

www.sport.ro

23 februarie 2015 19:36

PENTRU ASTA plateste Steaua MILIONUL de euro in fiecare an! Imagini INCREDIBILE surprinse in Ghencea. Situatie UNICA in Liga I

Stelistii au amenintat ca nu mai vin la meciuri dupa scandalul dintre clubul lui Becali si Armata. Ministerul Apararii a amenintat ca-si face echipa pentru a pune presiune pe FC Steaua, insa Becali nu da semne ca are de gand sa plateasca.

Numele, palmaresul, sigla si culorile alcatuiesc pachetul bonus pe care CSA i-l promite lui Becali. Relatia dintre cele doua cluburi, existenta in prezent doar in contractul pentru baza din Ghencea, are sanse mici sa se extinda in conditiile de forta din prezent.

Armata are in intretinere stadionul si baza pe care le foloseste Steaua. Supravegheaza degradarea continua a arenei, la preturi uriase! FC Steaua plateste chirie nu mai putin de 30 000 de euro pentru fiecare joc pe teren propriu si 25 000 ca sa se antreneze in Ghencea! In schimb, primeste un gazon departe de standardele de calitate europeana si facilitati in care tot ea a investit.

pentru-asta-plateste-steaua-milionul-de-

Spectatorii au si ei motive serioase sa prefere confortul locuintelor proprii in locul prezentei la stadion. Scaunele sunt intr-o stare jalnica, mobile si permanent cauzatoare de rani, in timp ce scarile de acces au gauri in beton si sunt un pericol permanent pentru suporteri!

Milionul de euro anuntat initial pentru a face pace intre Steaua si Armata ar suplimenta veniturile anuale pe care CSA le are deja de la clubul de fotbal. Mai mult de un milion intra deja pe parcursul a 12 luni in contul CSA numai din contractul pentru baza sportiva! 

Bancile de rezerva, care inca mai pastreaza culorile originale, sunt singurele care amintesc de perioada in care Steaua juca meciuri de Liga in Ghencea. Si ele reprezinta o investitie facuta tot de Becali.

Preluare din wwww.sport.ro

Edited by xray

C-S-A !! C-S-A !!!

Floriiin Talpan scapa Steaua de ciobaaan !

Pe viitor MAPN ar putea propune ca in cazurile de "joint operations" , fortele NATO sa se antreneze in buncarele de la stadionul "Steaua". Ar fi o situatie win-win, iar CSA ar putea percepe chirie armatelor tututor statelor participante.

Edited by Empyro

Da, e jale organizata! O bataie de joc pe care ar trebui sa o vada / constientizeze toti stelistii, pe bune. Inainte de 1990 ma mandream si cu faptul ca echipa mea favorita era a armatei, spre deosebire de rivalii pastoriti de mili&secu, in parte si datorita multelor legende urbane care circulau (Armata e contra lui Ceausescu, Armata a vrut sa-l dea jos, securitatea ar face mai mult rau populatiei dar ii e frica de Armata etc).

Oricum, una peste alta si acum simt un feeling placut la gandul ca am fost echipa armatei si ma fascineaza de-a dreptul prietenia noastra cu cei de la TSKA Sofia, in primul rand, dar si cu grobari lui Partizan (desi eu personal simpatizez mai mult Crvena Zvezda).

Dar lucrurile nu trebuie confundate, iar actualul MApN actioneaza in cel mai jegos mod cu putinta. Sa iei atatia bani si sa lasi baza aia in paragina, desi te bati cu pumnul in piept ca vrei propasirea sportului militar, mi se pare ridicol. Stim cu totii despre sumele derizorii, fata de ce achita Steaua, pe care le dau militienii la MAI sau subpodarii la MT.      

Edited by milovan djilas

Cred ca ar fi interesanta lansarea unei discutii despre relatiile, dar si rivalitatile externe ale suporterilor Stelei. Probabil ca s-a discutat ceva mai demult, dar cred ca ar merita actualizata tema. 

Am citit astazi in gazeta o declaratie a lui Duckadam in care spune ca de la vara echipa se va antrena la Mogosoaia in baza unui contract incheiat cu FRF.Totodata inteleg ca din sezonul viitor meciurile se vor disputa pe National Arena deoarece Armata nu a dorit prelungirea acordului cu fcsb.

Mie nu imi e clar si va rog sa ma lamuriti si pe mine daca refuzul acesta este legat de faptul ca stadionul Steaua va fi modernizat pentru Campionatul European din 2020.Nu am gasit nici o informatie concreta si nu imi e clar cand vor incepe lucrarile de modernizare,care este termenul de finalizare,lucrarile includ si terenurile de antrenamente?

Sau Armata refuza prelungirea intelegerii pentru ca nu se inteleg la bani?

Am citit astazi in gazeta o declaratie a lui Duckadam in care spune ca de la vara echipa se va antrena la Mogosoaia in baza unui contract incheiat cu FRF.Totodata inteleg ca din sezonul viitor meciurile se vor disputa pe National Arena deoarece Armata nu a dorit prelungirea acordului cu fcsb.

Mie nu imi e clar si va rog sa ma lamuriti si pe mine daca refuzul acesta este legat de faptul ca stadionul Steaua va fi modernizat pentru Campionatul European din 2020.Nu am gasit nici o informatie concreta si nu imi e clar cand vor incepe lucrarile de modernizare,care este termenul de finalizare,lucrarile includ si terenurile de antrenamente?

Sau Armata refuza prelungirea intelegerii pentru ca nu se inteleg la bani?

Nu cred ca mai exista cale de impacare intre noi si Armata. Dupa ce noi am contracarat si i-am dat in judecata, pentru a ne face dreptate, ei s-au simtit ofuscati si n-au mai fost de acord cu prelungirea contractului de inchiriere a stadionului din Ghencea. Asta in conditiile in care stadionul se afla in stare avansata de degradare. Asta este, vom evolua pe Arena Nationala si ne vom antrena la Buftea, va fi incomod, dar acolo sunt conditii excelente de pregatire. Daca nu se poate pe Ghencea... Asta in conditiile in care, pana acum, noi achitam Armatei un milion de euro pe an. Daca nici aceasta suma nu este suficienta..., a spus Duckadam la Digi Sport.

Declaratia asta am vazut-o si eu.Personajul acesta imi devine mai antipatic cu fiecare declaratie pe care o face.Nu cred ca se cade sa faca genul asta de aprecieri la adresa armatei mai ales ca nimeni de acolo nu a insultat candva un oficial al fcsb.

Sunt dezamagit pentru ca CSA-ul ar fi fost de bun simt sa vina cu o explicaie.Vor sa faca scut de aparare anti-racheta pe terenul 2 de antrenament?Sau poate Boroi a ajuns la concluzia ca daca face o crescatorie de struti ies mai multi bani?De unde planuieste Armata sa conpenseze veniturile din chiria bazei?

Declaratia asta am vazut-o si eu.Personajul acesta imi devine mai antipatic cu fiecare declaratie pe care o face.Nu cred ca se cade sa faca genul asta de aprecieri la adresa armatei mai ales ca nimeni de acolo nu a insultat candva un oficial al fcsb.

Sunt dezamagit pentru ca CSA-ul ar fi fost de bun simt sa vina cu o explicaie.Vor sa faca scut de aparare anti-racheta pe terenul 2 de antrenament?Sau poate Boroi a ajuns la concluzia ca daca face o crescatorie de struti ies mai multi bani?De unde planuieste Armata sa conpenseze veniturile din chiria bazei?

Duckadam chiar are tot dreptul din lume sa se ia de [a]rmata. Mai ales dupa ce a fost aruncat ca o masea stricata de acolo dupa episodul Sevilla. Si ce a spus, in definitiv, asa de grav? Ca s-au simtit ofuscati generalii? Pai si nu e adevarat? Sa amintim cum Talpan, un no-name pentru Steaua, arunca cu noroi in echipa pentru a-si promova brand-ul personal in fata unor grupari de suporteri.

Daca [a]rmata vrea respect, sa-l castige si nu sa-l cerseasca!

Edited by Alexandru H.

Duckadam nu este de capul lui la Steaua si nu se reprezinta pe el.Mie nu mi se pare firesc sa boceasca pe la toate posturile TV ca nu vin suporterii la stadion dar sa faca arogante de genul asta desi stie ca Armata reprezinta ceva special pentru galerie.Daca esti director de imagine faci pe dracu in patru si mentii o linie neutra stiind ca este un subiect sensibil.

Asa cum un suporter se simte deranjat cand cineva ataca imaginea unei glorii precum Duckadam la fel se simte si cand este atacat simbolul acesta care este pentru stelisti Armata.

Am pretentia de la domnia sa sa de dovada de diplomatie,echilibru si nu sa puna paie pe foc.Daca avem un necioplit si prost crescut pe post de patron atunci datoria lui Duckadam este sa il tempereze si nu sa dea apa la moara.Sau poate nu este diferenra intre el si MM iar eu am doleante care nu se pot pune in practica in partea asta a Europei...

Duckadam "boceste" Steaua, echipa care l-a consacrat si la care a pus umarul pentru gloria ei eterna.

Nu boceste nici efemerii generali, ciobani, nici schimbatorii suporteri. E normal sa-i fie fix pix de ce paie se aprind prin capul unora, care nu au nici un merit in istoria si gloria Stelei fotbalistice, dar se bat cu caramida-n piept.

Edited by xray

Duckadam "boceste" pe bani multi si punct. Il mai stiti pe Duckadam acum 3-4 ani cand "bocea" in vila lui din Arad ca nu are bani de tratamente? Nu il mai stiti, ca s-a reinventat peste noapte, se poarta la x5 si ochelari de soare. Ii auzi arogantele si prostia in general, aproape la ordinea zilei... da... el este Helmuth, il intelegi ca s-a vandut pentru bani, dar parca uneori isi intra prea natural in rolul de "prostul de serviciu". Aproape incredibil, dar este subalternul lui lutu cred :))