Sign in to follow this  
Followers 0
xray

Steaua - Rapid (0-0) 0-1

33 posts in this topic

În cadrul etapei a 18-a a Ligii 1, duminică, 22 februarie, FC Steaua Bucuresti va intalni echipa FC Rapid Bucuresti. .Partida se va disputa pe stadionul din Ghencea, incepând de la  ora 20:30 și va fi transmisă in direct de Digi Sport și LookTV. 

FC Steaua Bucuresti a anunțat că biletele pentru partida cu Rapid,  au fost puse in vânzare online incepând de marți, 17 februarie, ora 18:30. Tichetele au fost disponibile pe www.biletesteaua.ro pana joi, la ora 11:00. Vânzarea la casele de bilete va incepe in cursul zilei de sâmbată. Programul caselor de bilete de la Stadionul Steaua va fi urmatorul: SAMBATA - 10:00 - 19:00; DUMINICA - 10:00 - 20:30
Prețurile biletelor sunt următoarele:
PELUZE                5 LEI
TRIBUNA A II-A  10 LEI
TRIBUNA I          15 LEI
TRIBUNA 0         50 LEI
FOTOLII           100 LEI

Fanii Rapidului vor primi 1.250 de bilete.

Forza Steaua!

Update:
CCA l-a desemnat pe băimăreanul Cristi Balaj, 43 de ani, să conducă la centru partida de mîine. Din cele 50 de meciuri in care a arbitrat-o pe Steaua de-a lungul carierei, Balaj a condus doar 17 in care roș-albaștrii au ieșit invingători și de 19 ori au terminat la egalitate. 

Echipa probabilă a Stelei:
V. Cojocaru - Papp, Luchin, Varela, Toșca - Breeveld, Bourceanu - Ad. Popa, Chipciu, Cr. Tănase - Țucudean

Echipa probabila a Rapidului :
Buchta - Sapunaru, Cmovs, Borda, Josl - Garai, Gekov, Pancu - Meulens, Benson, Niculae

Edited by xray

@ nimeni la meci!

Ce repede devenim amnezici.

- Oare in 2006 Steaua nu era Steaua de azi?

- Pentru cine se bateau baietii astia in 2011? Nu pentru Steaua?

Edited by xray

Superficialitate in abordare meciului ....

Cam slabuti acolo pe centru.... fundasi centrali si mijlocasii la inchidere ...

Tanase nu mai comentam .... il stim ... neschimbat ...

Filip si Breveld cei mai slabi de pe teren ...

Chipciu sters .

Guilerme crede ca inca e in pregatire .... probabil ca Tosca era alegerea corecta si pentru acest meci .

Adi Popa s-a straduit a avut 2 sau 3 centrari ....

Rusescu este incurcat de masca ...

Bourceanu s-a implicat si s-a vazut intrarea lui ...

In rest ...... cred ca deja umbra lui Reghe este vizibila ... si a scumpei sale sotii ... :D

Sincer, ma bucur ca a castigat Rapid. Sper sa ramana in Liga I.

In rest, echipa a fost varza, la fel ca si pampalaul de Galma.

Se vede ca FCSB nu a avut decat 2 meciuri pana acum. Ii lipseste omogenitatea. Nu ne putem compara inca cu echipe gen Rapid sau Steaua.

3 people like this

Fara sa fiu carcotas, cred Rapidul cu echipa asta nu se va salva de la retrogradare. Nu mereu iti merge sa stai cu curul in poarta si sa dai un sut pe poarta si ala sa fie gol.

In afara de a se bloca pe 2 randuri, nu a aratat nimic.

Edited by xray

Se vede ca FCSB nu a avut decat 2 meciuri pana acum. Ii lipseste omogenitatea. Nu ne putem compara inca cu echipe gen Rapid sau Steaua.

Asa e doar 2 meciuri ... 1 victorie si un egal ...

Steaua voastra unde joaca ?

Sa va vad ce veti face daca talpanul vostru va fi cumparat de cioban cu vreun 2-3 % ... atat va fi valoarea voastra ... 2-3% .... sa va vad atunci cum o s-o dati cotita si ce o sa faceti cu stelismul vostru pur .... daca se va intampla lucrul asta ....

Eu prefer sa nu se intample .... sa va lase sa va manifestati liberi si puri .... Ar fi frumos inca un derby in Bucuresti (cand se vor intalni cele 2 echipe in vreo competitie) pe langa cele cu crapid si dinamu ....

Asa e doar 2 meciuri ... 1 victorie si un egal ...

Steaua voastra unde joaca ?

Sa va vad ce veti face daca talpanul vostru va fi cumparat de cioban cu vreun 2-3 % ... atat va fi valoarea voastra ... 2-3% .... sa va vad atunci cum o s-o dati cotita si ce o sa faceti cu stelismul vostru pur .... daca se va intampla lucrul asta ....

Eu prefer sa nu se intample .... sa va lase sa va manifestati liberi si puri .... Ar fi frumos inca un derby in Bucuresti (cand se vor intalni cele 2 echipe in vreo competitie) pe langa cele cu crapid si dinamu ....

Prin ce fapt  ti-a lasat vreodata tie impresia ciobanul ca vreodata are de gand macar sa negocieze,darami-te 2-3 %,imi pare rau pentru tine ca este el inchis,daca mai era in liberate,sigur isi baga cu gura lui prostia in gura voastra,omul nu cedeaza nici 0.000001% din FCSB/an daramite sa se mai intample ce zici tu.

Ce derby esti nebun? ce fel de speta de stelist esti? Nici macar nu sunt doua echipe si deja le vezi in derby-uri? ( eu zic sa termini cu prostiile ca Steaua Bucuresti este numai una)

Edited by Korado

Prin ce fapt  ti-a lasat vreodata tie impresia ciobanul ca vreodata are de gand macar sa negocieze,darami-te 2-3 %,imi pare rau pentru tine ca este el inchis,daca mai era in liberate,sigur isi baga cu gura lui prostia in gura voastra,omul nu cedeaza nici 0.000001% din FCSB/an daramite sa se mai intample ce zici tu.

Ce derby esti nebun? ce fel de speta de stelist esti? Nici macar nu sunt doua echipe si deja le vezi in derby-uri? ( eu zic sa termini cu prostiile ca Steaua Bucuresti este numai una)

Si ce e rau in faptul ca doresc ca si echipa aia Steaua LIBERA pura si mai presus de toate , pe care vrea MAPN-ul sa o faca , sa ajunga in Liga 1 si sa joace contra FCSB-ului ....

Sau deja incepeti sa o da-ti cotita dupa ce idolul vostru TALPAN a dezvaluit ca de fapt totul se rezuma la bani, la maxim 10% sau cat or putea negocia .... V-ati dat seama ca sunteti folositi in ultimul hal de o gasca reprezentata de MAPN si TALPAN contra gastii lui berbecal ?

V-ati aruncat ca fraierii ca gata nu mai sustineti echipa, ca asta nu mai este Steaua voastra .... ca bla bla ...... Ce ati dovedit ... ca ultraseria voastra este o masa inerta pastorita de vreun interlop ( vezi cazul Mustata) ....

Sa va fie rusine fetelor ....

Nu tin cu infractoru puscarias, dar vad realitatea si incerc sa traiesc in prezent ....

Tu nu intelegi ca nu ma identific cu nici o grupare SUD sau NORD,ti-am explicat doar ca Steaua este numai una,cu palmares,culori,traditie,istorie si mai presus de toate sunt sentimenele mele,pentru ca eu ca stelist,am plans si m-ma bucurat si nu vreau sa ma implic in rzaboiul banilor,nu ma intereseaza unde ajunge echipa ci doar binele ei,nu ma intereseaza ce vrea TALPAN sau JJ,ma intereseza Steaua Bucuresti sa raman Steaua Bucuresti!

1 person likes this

Adrian0808, vezi ca "vorbeste gura fara tine". Iar asta cu fanii lui Talpan aruncata in vant, e ca aia aruncata de "fratiorii liberi" cu oile. 

Empyro una e sa spui fanii lui Gigi becali si alta e sa spui oile ...

Eu am spus doar fanii lui Talpan si stiu bine ce spun ... iar din postul pus de tine referitor la ce zice Boroi despre aia 10% avansati de Talpan rezulta ca acesta va ajunge un fel de ....... grajdan ....

Korado imi cer scuze, probabil ca m-am aprins prea mult ....

Deci aia 10% din start erau maximum avansat la inceputul negocierii .de o parte ... iar de la poarta alba ( cealalta parte) li s-a transmis ca nu se va da nici 0,0000001 % pe veche stema ...

De unde ne putem da seama cine este pus in inferioritate la aceasta asa zisa negociere .....

Cum de reuseste cel de la poarta alba , infractorul puscarias, sa fie superior la o negociere , purilor de la mapn in frunte cu Talpan ..... asta ca sa vedem cat de inteligent joaca  ....partile  ..... acest act ....

Si aici am eu ce am cu cei care au imbratisat una din parti si au declarat ca nu sustin echipa ... De parca cei 20-25 de jucatori au vreun amestec in golaneala asta pe bani si procente ....

Cine e atat de obtuz sa nu-si vada lungul nasului si sa se creada mai cu mot in toata afacerea asta si se baga unde nu are ce cauta este penibil ca sa fiu elegant ...

Deci ....

--- patronatul unei echipe are un interes : in acest caz sa castige disputa

--- managementul alt interes ( aici se confunda cu patronatul) - de regula a cam lipsit la Steaua

--- antrenorul un alt interes : sa duca echipa la atingerea obiectivelor ( calificari/cupe/campionate)

--- jucatorii au alte interese : sa castige cat mai multi bani, sa joace bine, sa prinda un transfer la mai bine, sa fie titulari

--- suporterii trebuie sa ramana la interesul lor : sa sustina echipa la bine si la greu

Oricare se baga peste felia celuilalt strica angrenajul .

La Steaua patronul s-a bagat peste tot .... peste antrenori, peste jucatori, peste suporteri, peste management

Antrenorii s-au bagat in management.

Managementul (pseudomanagementul lui MM ) s-a bagat peste suporteri.

Suporterii se baga peste patronat peste management etc ... desi pe ei trebuie sa-i preocupe doar jocul favoritilor ( sa-i admonesteze atunci cand nu sunt trup si suflet pentru culori in cel mai rau caz ) .

Cam asa vad eu lucrurile .

Am inteles ca JJ vrea sa vanda Steaua cu putin peste 50 mil Euro,mare petrecere ce fac cand pleaca asta nu o sa va vina sa credeti!

Am inteles ca JJ vrea sa vanda Steaua cu putin peste 50 mil Euro,mare petrecere ce fac cand pleaca asta nu o sa va vina sa credeti!

Oho! :D

Macar daca l-ar prinde vanzarea cu Steaua intreaga...

@cristy.steaua21

• Interests:Tenis,Fotbal

De la Cluj asa s-a vazut, ca nu a jucat Steaua, si ai venit ca ploaia de Cluj sa dai trezirea ros albastrilor? :smartass:

Parafrazandu-l pe Lacatus, al carui citat il ai la semnatura: "Una este sa fii suporter si alta telespectator."

Hint: Schimba televizorul, daca la telecomanda nu mai ai baterie sa schimbi canalul.

Edited by xray

De la Cluj s-avazut clar cine joacă, și anume FCSB. Cred ca si de unde esti tu s-a vazut acelasi lucru. La fel cum s-a mai vazut ca pe Ghencea au jucat "gazdele".

Hint: Ce te facă sa crezi că am urmărit ultimele partide de fotbal ale echipei?

Edited by cristy.steaua21

Hint: Ce te facă sa crezi că am urmărit ultimele partide de fotbal ale echipei?

Am presupus ca ai striga "Treziti-va!" pe ce ai vazut la TV, nu pe ce ai visat. :)

PS

Oricum, daca esti stelist, imposibil sa nu te fi uitat la meciuri. Indiferent de opinie.

PS

Oricum, daca esti stelist, imposibil sa nu te fi uitat la meciuri. Indiferent de opinie.

Tocmai, sunt stelist, nu fcsb-ist ;)

Tocmai, sunt stelist, nu fcsb-ist ;)

Foarte bine!

Esti ce vrei tu sa fii, dar trebuie sa respecti si libertatea celorlalti de a fi ce vor ei. Nu sa le dai "trezirea" la toti dupa cum iti suna tie ceasul!  :)

Foarte bine!

Esti ce vrei tu sa fii, dar trebuie sa respecti si libertatea celorlalti de a fi ce vor ei. Nu sa le dai "trezirea" la toti dupa cum iti suna tie ceasul!  :)

Respect libertatea tuturor, insă sa nu uităm pe ce forum suntem. :)

Respect libertatea tuturor, insă sa nu uităm pe ce forum suntem. :)

Tu ai uitat. :) E al tuturor stelistilor, indiferent de opinii pro sau contra ceva.

Tu ai uitat. :) E al tuturor stelistilor, indiferent de opinii pro sau contra ceva.

Bine punctat. Al Stelistilor, nu al fcsb-istilor :)

Sign in to follow this  
Followers 0