Sign in to follow this  
Followers 0
xray

article_43154

11 posts in this topic

Mi se pare patetica si fortata chestia cu "machedon".

Nu-mi amintesc ca stelistii sa-i fi reprosat vreodata lui Becali, in raport cu Steaua, faptul ca este machedon. Regele este si el machedon, toti de alte nationalitati si etnii sunt in primul rand cetateni romani egali, cu aceleasi drepturi si obligatii.

Gura lui mare l-a adus in conflict cu suporterii, pozitia dictatoriala fata de ei si declaratiile iresponsabile facute chiar in prima "permisie" de la puscarie, de genul: "De Steaua imi arde mie acum? Ma intereseaza banii, nu Steaua." ... etc., care au lezat sentimentele fanilor si crezul clubului "Trup si suflet pentru culori". Nu mai intru in detalii.

In rest, articolul e ok, desi suna a cenusa-n cap.

Edited by xray

Mi se pare patetica si fortata chestia cu "machedon".

Nu-mi amintesc ca stelistii sa-i fi reprosat vreodata lui Becali, in raport cu Steaua, faptul ca este machedon. Regele este si el machedon, toti de alte nationalitati si etnii sunt in primul rand cetateni romani egali, cu aceleasi drepturi si obligatii.

Gura lui mare l-a adus in conflict cu suporterii, pozitia dictatoriala fata de ei si declaratiile iresponsabile facute chiar in prima "permisie" de la puscarie, de genul: "De Steaua imi arde mie acum? Ma intereseaza banii, nu Steaua." ... etc., care au lezat sentimentele fanilor si crezul clubului "Trup si suflet pentru culori". Nu mai intru in detalii.

In rest, articolul e ok, desi suna a cenusa-n cap.

Edited by xray

Managementu este dezastruos.Steaua a produs mult mai multi bani decat a cheltuit.Steaua este de cativa ani buni pe profit.Care este patronul echipei Barcelona?Dar al echpei Real Madrid?80 % din afacerile lui Becali sunt in faliment.Steaua e cea mai profitabila afacere.Bilanturile sunt clare.Cea mai buna solutie pentru viitorul clubului este sa vanda.Si-a demonstrat cu varf si indesat capacitatea manageriala.INEXISTENTA.

Steaua a fost eliminata de campiona Bulgariei si campioana Danemarcei.Ce pretentii de fotbal mare sa ai?Steaua in ultimele 3 editii de Champions League a facut 5 puncte cumulat.CFR dublu intr-o singura editie.Prin simplul fapt ca e la puscarie e o pata pe istoria Stelei.Mi se pare mie sau incet incet incepe sa fie un curent probecali pe site?

E trist daca e asa......

Mi se pare mie sau incet incet incepe sa fie un curent probecali pe site?

E trist daca e asa......

Nu este niciun curent "pro" sau "anti" ceva sau cineva. Fiecare stelist are un cap cu care judeca evenimentele si realitatea in felul lui.

Omul si-a spus liber si civilizat o parere, exact cum si tu, tot liber si civilizat ti-ai spus critica. Vrei cenzura si delict de opinie, sau toti sa fie de acord cu tine sau cu el? 

Daca as fi carcotas cu tine ti-as spune, printre altele, ca formularea ta: "Managementu este dezastruos.Steaua a produs mult mai multi bani decat a cheltuit. Steaua este de cativa ani buni pe profit." este un non sens logic si economic. "Managementu dezastruos", cum spui tu, cheltuie mai mult decat produce si duce firma/clubul in faliment, nu la profit, "de cativa ani buni":) Din fotbalul romanesc nu poti face profit decat daca faci performanta(minim accedere in grupele UEFA), dar ca sa faci performanta iti trebuie bani si un management bun.

Dar uite ca nu vreau sa fiu carcotas si am retinut doar ca asta este opinia ta.

Repet si o sa tot repet:

Site-ul fcsteaua.ro este declarat ca un spațiu de socializare roș albastră deschis tuturor stelistilor.

Articolele trimise de cititorii site-ului fcsteaua.ro vor fi publicate, indiferent de opiniile formulate, dacă au un limbaj decent, se incadrează in regulile elementare ale limbii române și nu promovează antistelismul

Toate opiniile argumentate și/sau documentate sunt valabile, fară discriminare, cenzură sau delict de opinie!

Opiniile vă aparțin și publicarea lor nu inseamnă că sunt insușite automat și de fcsteaua.ro, ci doar că site-ul vă oferă suportul pentru a vă exprima in mod liber și civilizat gândurile.

PS

Pentru "amicii" mei, se stiu ei care.

Articolul nu l-am postat eu pe site, dar daca mi-ar fi fost trimis mie il postam fara probleme. 

Edited by xray

Ok.Imi asum nonsensul.Ceea ce am vrut sa exprim este urmatoarea idee:foarte multi bani produsi de club nu sau intors in club.esti de acord?exemplu:vanzarea lui Chiriches,Gardos,Rusescu,Bourceanu,Pintilii s.a.m.d. Ce am adus in loc?Chiar daca de-a lungul timpului au fost pompati si bani,multe din investitii au fost falimentare.Nu mai dau exemple.Le stii si tu.

Pe mine ca suporter de rand ma intereseaza in primul rand performanta.Pe plan national e ok.Pentru mine conteaza mai mult prezenta europeana.Anul asta a fost slab.Anul anterior slabut(ultimul loc in CH).

Am o intrebare directa:crezi ca Gigi Becali este cea mai buna solutie pentru a conduce clubul Steaua?

Am un raspuns direct: NU

Oriunde in lume si in orice domeniu, NIMENI NU E DE NEINLOCUIT, singura conditie este sa ai cu cine!

In cazul de fata mai este o conditie, chiar daca ai avea cu cine tot nu ar fi de ajuns pentru ca Ala mai tre sa si vrea sa vanda iar atata timp cat Steaua produce bani, si Steaua produce, nu v-a dori sa vanda, dupa cum a si declarat de altfel, si deci orice alta discutie legata de vanzarea clubului nu isi are rostul. Sper ca Ala sa se inteleaga cu gheneralii altfel toata lumea v-a avea de suferit.

newyorkezu:

Am o intrebare directa:crezi ca Gigi Becali este cea mai buna solutie pentru a conduce clubul Steaua?

DA..... ieri, azi si in viitorul apropiat (pe care putem sa-l prefiguram cat de cat logic), becali a fost si este cel mai bun patron posibil de gasit in Romania pentru echipa de fotbal Steaua. nu vorbim aici de utopii, investitori abracadabranti, sau de oameni pe care nu-i intereseaza fenomenul ...... discutam exclusiv pe "oferta" reala de pe piata (comparativ vezi ce s-a intamplat si pe la alte echipe: Dinamo, rapid, Vaslui, Craiova, petrolul, FC Arges, uta). cine nu intelege asta promoveaza suicidul!

Clubul a platit in acesti ani milioane de euro salarii jucatorilor si a facut si investii in stadion.

Hai sa recapitulam:

-care sunt investitiile in stadion!? sarma ghimpata de pe garduri ca intre neamurile proaste?

-adunand salariul meu pe ultimii ani si eu as zice ca e o suma colosala, asa ca milioanele date ca salarii jucatorilor sunt perfect normale in fotbal. Dar sa nu uiti ca sunt bani scosi din buzunar de suporteri, iar profitul din banii de la UEFA si drepturi TV a intrat in buzunar direct la machedon. Sa mai zic si ca mereu exista 2 luni restante, ca daca un jucator pleaca da cu semnatura ca renunta la salariile si primele restante?

FC Steaua este jucaria preferata a lui Gigi Becali...niciodata nu o sa renunte la ea...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0