Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Ludogorets - Steaua 1-0; 6-5 dldepartajare

92 posts in this topic

Umilinta mai mare ca asta,n-am mai simtit in vaiata mea,sa-l vad pe porcu de moti cum ne scoate din champions.

sunteti aproape penibili cu prosteala asta ca ciobanul ca nu stiu ce.

mergeti si cautati o echipa unde patronul sa nu vrea sa faca afacere.

nu baga fratilor nimeni milioane zeci de milioane doar de placere. toti vor afacere. ideea e ca daca ii merge lui bine afacerea ne merge si noua. exista un scop comun.

o singura problema i-as reprosa lui galca. ca nu a menajat abolsut toti jucatorii in meciul cu Ceahlaul. era clar ca acel meci era total neimportant pe langa meciul de azi.

in rest cam asta ne este valoarea. cu breveeld care a fost extrem de obosit am fost dominati clar tot meciul la mijloc. cu Keseru care sincer nu e nici varf de careu nici de combinatie iar e greu. cu stanciu care a gresit 70% din pase e iar greu.

astia suntem, e o seara extrem de dureroasa dar ne-a scos o echipa cel putin la fel de buna ca noi, poate chiar pe partea ofensiva clar mai buna.

asta e sa vedem care e tactica clubului la plecari/veniri si dupa aia criticam.

apropo salzburg echipa cu buget de zeci de milioane a fost scoasa de malmo. aia ce sa mai zica? asa e la fotbal, achizitiile nu garanteaza niciodata succesul.

Edited by France98

Au si aparut exact acum dupa vreo 3 ani vreo 5-6 oligoizi care sa comenteze de Becali. Ca asta a fost azi de fapt problema Stelei.... Asta e si paradoxul...ai fani multi, ai si mii de prosti, si nu din aia simpli, ci din aia de pute pamantu' sub ei.

nu baga fratilor nimeni milioane zeci de milioane doar de placere. toti vor afacere. ideea e ca daca ii merge lui bine afacerea ne merge si noua. exista un scop comun.

o singura problema i-as reprosa lui galca. ca nu a menajat abolsut toti jucatorii in meciul cu Ceahlaul. era clar ca acel meci era total neimportant pe langa meciul de azi.

in rest cam asta ne este valoarea. cu breveeld care a fost extrem de obosit am fost dominati clar tot meciul la mijloc. cu Keseru care sincer nu e nici varf de careu nici de combinatie iar e greu. cu stanciu care a gresit 70% din pase e iar greu.

astia suntem, e o seara extrem de dureroasa dar ne-a scos o echipa cel putin la fel de buna ca noi, poate chiar pe partea ofensiva clar mai buna.

apropo salzburg echipa cu buget de zeci de milioane a fost scoasa de malmo. aia ce sa mai zica? asa e la fotbal, achizitiile nu garanteaza niciodata succesul.

Treaba e ca ciobanu e prost/nesatul vrea profit maxim fara investitti,daca baga si el 2-3 milioane in cativa jucatori de valoare,acum avea milioanele din champions,da asa e cand te calicesti iei pl.

Problema este ca stiam de la plecarea lui REGHE ca handicapatul nu va baga bani in echipa ....

Stiam si ca Galca nu e un antrenor cu experienta ...

Dar nu credeam ca echipa sa nu isi doreasca calificarea ....Mie asa mi s-a parut .... Parca le-a fost rusine sa joace in UCL....

Totusi .... putina ambitie trebuie sa ai ...A AVUT-O MOTI !!!!

Si ne-a dat-ooooo sa o ducem si sa rada javrele si aripeii de noi !!!!

Si inca ceva .... cred ca urmeaza tsunami .... meciul asta cred ca e ca un cutremur submarin care produce un tsunami .... nu stii unde se indreapta , cat de mare va fi si ce forta va avea .... Si nici pe cine va ineca ....

Situatia e grava .... echipa e praf si fizic, si tactic si numeric .... pacat ca totusi sunt cateva valori ... dar straini ...

Edited by ADRIAN0808

Cum poti spune ca asta ne e valoarea cand cu un lot asemanator jocul parea mult mai limpede sezonul trecut. Steaua lui Galca e precum Dinamo lui Stoican, fara o idee precisa de joc. Tehnico-tactic am aratat penibil. Tranzitia se face cu viteza a 2 a, pase scurte fara progresie, saracu Keseru facea presing de nebun, alaturi de Sanmartean, am uitat sa facem presing sutinut in 4+ insi, distantele dintre compartimente sunt foarte mari, asezarea in teren e hilara cand ne aparam, practic ambii mijlocasi au aceleasi sarcini, box2box, de asta lasa impresia ca n-avem mijlocasi, fazele fixe sunt din nou, prastie.

Asta e valoarea antrenorului amice, cum si pana sa vina Reghe, cam la fel juca echipa. Ne-am prezentat la meciul asta penibil, sa stam cu ass-ul in poarta si poate prindem un contra-atac, poate o executie, o pasa geniala de la Sanmartean, o sclipire si poate poate. Mister lasa impresia ca habar n-are ce jucatori antreneaza, si contra ce echipe joaca. N-are ce cauta omul la Steaua, si o arata de cand a inceput campionatul.

Edited by Maou

//EDIT: cu totii suntem suparati/nervosi/irascibili ca am pierdut calificarea in UCL, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne descarcam precum urangutanii aici.

Muta-ti comportamentul de satean inapoi pe ulita, toarna-ti un Ice Bucket in cap si cand te calmezi revii pe forum si vorbesti civilizat.

Edited by eMagic

cum poti sa spui ca lotul este asemanator cu cel de anul trecut?

nu cred ca e vina lui galca ca latovlevici din cei mai buni de anul trecut anul asta e cel mai slab si nu mai da o pasa de 2m sau nu face o deposedere corecta.

nu e vina lui galca ca nu a avut pana acum 1 saptamana jumate un inchizator de meserie. ce inchizatori avea reghe? cum isi permitea reghe sa joace cu varela in dreapta (mie imi placea f mult) in timp ce galca e fortat sa joace cu rapa neavand practic nicio alta solutie.

ce atacanti avea reghe? piovaccari/kapetanos/nikolici. sincer in afara de kapetanos zau ca l-as fi preferat pe piovaccari si chiar nikolici inaintea lui Keseru

e nedrept sa spui ca galca are un lot asemanator. lotul este mult slabit valoric din punctul meu de vedere.

iar cu legia sa nu uitam ca la 1-1 la Bucuresti au avut aia un gol anulat la limita (un offside milimetric) iar la Varsovia daca cedam si luam golul2 mai devreme sunt 100% sigur ca venea si al 3lea, de 3-2.

nu inteleg de ce la orice infrangere trebuie sa cautam vinovati, sa dam afara etc. asa cum cu legia poate si sansa a avut rolul ei astazi si nesansa a avut un rol important. Steaua si ludogorets sunt 2 echipe de valori apropiate cum spuneam. se mai intampla, castigi pierzi asta e.

si mai trebuie sa ne raportam si la situatia reala a echipei. nu este MM, nu este Gigi sunt niste conditii speciale la echipa fata de alti ani. raportat la treaba asta eu consider decenta performanta de a intra in europa league.

sa nu mai spun si de alte lucruri care sunt mult diferite acum la echipa fata de anul trecut. anul trecut nu se gandeau jucatorii sa plece, niciunul nu jucase in Champions League. a existat o motivatie fantasica, anul asta toti voiau sa plece nu a mai existat acea motivatie de a intra in Champions League.

Edited by France98

LA BINE LA GREU ! Steaua E CLUBUL MEU TOT MEREU !!! LAMAIE IPOCRITILOR !!! DACA ATI CANTAT MACAR O DATA IN VIATA CANTECUL ASTA MULTA LAMAIE VA DORESC !! :) Edited by Empyro

O infrangere dezastruoasa,rusinoasa si meritata. Nu e posibil ca la experienta despre care se pomeneste inaintea fiecarui meci de genul acestuia(capatata insa de adevaratii fotbalisti plecati de la Steaua) sa ratezi calificarea in fata unui fundas obligat de circumstante sa apere loviturile de departajare. Nu e posibil ca Latovlevici, ale carui prezente in aceste competitii depasesc numeric aparitiile a cel putin 5 jucatori din lotul lui ludogorets, sa fie un zero barat, atat in defensiva, cat si in faza ofensiva, la care cica s-ar precepe.

Despre Galca nu am ce zice. Omul a incercat sa se descurce cu ce a avut pe banca, cu un Parvulescu si un Stanciu agresivi, care s-au impus in joc doar prin faulturile inexplicabile, ca de, or fi gresit sportul.Daca ar fi intrat Iancu pe teren, el si Stanciu fiind singurele optiuni in momentul de fata(asta spune multe despre lotul Stelei), jocul nu s-ar fi schimbat. Nu am ce sa-I reprosez lui Keseru la care nu au ajuns mingile(fericirea lui Jeje ca poate sa-l tina pe banca pana l-o da afara), lui Sanmartean, bineinteles, lui Szukala, Varela, Arlauskis,(+Chipciu) jucatori de a caror prezenta Steaua a devenit dependenta si care dovedesc ca prezenta lor aici nu e intamplatoare. Ceilalti au dovedit si in aceasta seara, ca in multe altele, ca sunt doar niste spectatori egoisti, dornici de afirmare(in sensul negativ) care considera ca e mai importanta cacareala prin careu in incercarea de a da gol, decat pasa care intr-adevar ar putea aduce un gol. Nu inteleg insa de ce inaintea fiecarui meci Galca promite un joc ofensiv, multe goluri si o posesie zdrobitoare. Se vede foarte clar ca lotul nu ii permite asa ceva. M-am saturat sa vad de fiecare data, la cel mai mic pressing, mingi bubuite ca in curtea scolii.

Sustin Steaua, mai ales in momente ca acestea, dar trebuie sa recunosc ca sunt oripilat de lipsa de atitudine a unor jucatori, superioritatea cu care trateaza orice meci, Steaua fiind un nume mare, nu datorita lor,ci OAMENILOR care cu adevarat au stiut ce inseamna fotbalul. Mi-e rusine sa ies afara dupa asa o infrangere, norocul ciobanului ca nu poate sa dea ochii cu lumea. La investitiile pe care le face, sa stea cat mai mult acolo(spre siguranta lui), pentru ca din pacate, fara fotbalisti, nu jucatori care promit multe si 0, acesta este doar inceputul prestatiilor dezamagitoare din cupe. Sper insa ca aceste experimente sa fie de ajuns anul acesta pentru campionat.

cum poti sa spui ca lotul este asemanator cu cel de anul trecut?

nu cred ca e vina lui galca ca latovlevici din cei mai buni de anul trecut anul asta e cel mai slab si nu mai da o pasa de 2m sau nu face o deposedere corecta.

nu e vina lui galca ca nu a avut pana acum 1 saptamana jumate un inchizator de meserie. ce inchizatori avea reghe? cum isi permitea reghe sa joace cu varela in dreapta (mie imi placea f mult) in timp ce galca e fortat sa joace cu rapa neavand practic nicio alta solutie.

ce atacanti avea reghe? piovaccari/kapetanos/nikolici. sincer in afara de kapetanos zau ca l-as fi preferat pe piovaccari si chiar nikolici inaintea lui Keseru

e nedrept sa spui ca galca are un lot asemanator. lotul este mult slabit valoric din punctul meu de vedere.

iar cu legia sa nu uitam ca la 1-1 la Bucuresti au avut aia un gol anulat la limita (un offside milimetric) iar la Varsovia daca cedam si luam golul2 mai devreme sunt 100% sigur ca venea si al 3lea, de 3-2.

nu inteleg de ce la orice infrangere trebuie sa cautam vinovati, sa dam afara etc. asa cum cu legia poate si sansa a avut rolul ei astazi si nesansa a avut un rol important. Steaua si ludogorets sunt 2 echipe de valori apropiate cum spuneam. se mai intampla, castigi pierzi asta e.

si mai trebuie sa ne raportam si la situatia reala a echipei. nu este MM, nu este Gigi sunt niste conditii speciale la echipa fata de alti ani. raportat la treaba asta eu consider decenta performanta de a intra in europa league.

sa nu mai spun si de alte lucruri care sunt mult diferite acum la echipa fata de anul trecut. anul trecut nu se gandeau jucatorii sa plece, niciunul nu jucase in Champions League. a existat o motivatie fantasica, anul asta toti voiau sa plece nu a mai existat acea motivatie de a intra in Champions League.

E mult slabita pe naiba, a plecat Tata, a venit Arla, 2 portari asemanatori, amandoi sunt portari de reflex, avand probleme la iesirile pe centrari. Singura gaura a fost Pintilii, care a fost acoperita, de Breeveld. Piovaccari n-a prea prins meciuri in retur. Eu iti vorbesc in termeni tehnici, si tu ma iei cu zaharelu. Ia-ti meciul de pe net si uite-te inca odata, ba mai bine, ia-le pe toate 12, si mai uite-te la ele odata, poate prinzi ideea. Omul nu stie ce jucatori antreneaza, la fel ca multi antrenori care au trecut pe la noi. Nu stie sa pregateasca un meci, n-are carisma, e pur si simplu sec. Priveste mimica jucatorilor omule, nu le-a castigat respectul se vede de la o posta.

Una e greseala individuala, pe care o vede orice Ion si Gheorghe, alta e pregatirea tactica a unui meci, si indicatiile tehnice ale fiecarui jucator. Daca esti atent la meci si nu te uiti dupa balarii, o sa-ti sara in ochi ce ti-am spus mai devreme.

Vorbesti de motivatie, oare cine trebuie sa-i motiveze ? Gigi din puscarie ? Poate sunt eu nebun, insa mi-e imposibil sa cred ca doar eu vad pregatirea fizica precara de care a beneficiat echipa, sau tactica la nimereala cu care ne onoreaza Mister.

Maou-le , nu esti nebun. Am zis-o si o repet, cu tot respectul pentru Costel, Steaua este o palarie mult prea mare.

Sigur, principalul vinovat sta in penitenciar, dar nu e singurul. Pe de alta parte Steaua ramane Steaua indiferent de rezultat si de antrenor si de jucatori si de patroni !

Am visat la momentul in care vom strange randurile, acum a venit ! :) Sa vedem cum vom performa noi, fanii celei mai iubite echipe din Romania :).

Maou-le , nu esti nebun. Am zis-o si o repet, cu tot respectul pentru Costel, Steaua este o palarie mult prea mare.

Sigur, principalul vinovat sta in penitenciar, dar nu e singurul. Pe de alta parte Steaua ramane Steaua indiferent de rezultat si de antrenor si de jucatori si de patroni !

Am visat la momentul in care vom strange randurile, acum a venit ! :) Sa vedem cum vom performa noi, fanii celei mai iubite echipe din Romania :) .

Amice, stim cu totii ca Gigi are partea lui de vina, insa e oarecum normal sa devina paranoic, si sa-si schimbe prioritatile. Daca nu era acolo, sau macar MM era in libertate, altfel stateau lucrurile, chiar ma indoiesc ca ar fi ajuns Galca la Steaua. Ceea ce ma enerveaza e toata linguseala si aprecierea de care a beneficiat Galca, si inca beneficiaza, fara nici un merit. Joaca cu ce are, e lotul stabit, mai are nevoie de 123019 de jucatori, toata vrajeala cu "Galca a adus profesionalism la Steaua", de parca el a facut Steaua, nu Steaua pe Galca.

Referitor la stransul randurilor, da, e nevoie de asta cu siguranta, pentru jucatori cel mai mult.

Bulgarii au avut o mare dorinta de a castiga si de a se califica, si au facut-o prin pressing ucigator, prin talentul jucatorilor si prin faulturi criminale.

Victoria lor a fost meritata. Au fost tot timpul peste noi, mai ales in repriza a doua cand Steaua nu a mai putut lega doua pase. Nici sansa eliminarii portarului nu ne-a ajutat. Au jucat in 10 fara sa se simta lipsa lui Stoianov. Moti a adus un mare aport la victoria verzilor prin pararea a doua lovituri de departajare si printr-un gol marcat dintr-o asemenea lovitura.

Nimic la Steaua din capitolul posesie. Celebra posesie a lui Reghe s-a pierdut pe drum.

Steaua a ajuns la o rascruce. Ori aduce jucatori care sa o mentina in lupta pentru titlu, ori pierde si podiumul.

Nu-i condamn pe jucatori, care au facut totul pentru a nu lua gol si pentru a inscrie macar o singura data. Ei au vrut, dar le-a fost imposibil.

Golul bulgarilor a picat neasteptat. A fost pe cat de neasteptat, pe atat de norocos.

Nu condamn nici stafful tehnic. Si ei au vrut si au dat toate cunostintele lor jucatorilor. Vreaua sa remarc, in apararea lui Galca, ca echipe a fost bine motivata si bine pregatita

Am tremurat pentru baieti. Ei au daruit toata energia lor. Cred ca sunt storsi de ultimele picaturi de vlaga.

Acum totul e istorie.

Edited by Virgil

Steaua a ajuns la o rascruce. Ori aduce jucatori care sa o mentina in lupta pentru titlu, ori pierde si podiumul.

Nu s-au adus inlocuitori pe masura celor plecati atunci cand era o miza clara - accederea in grupele LC . De ce ar face-o acuma ? Oricum oierul e adeptul tunului de moment . O sa inceapa sa se agite prin retur daca echipa nu va fi in pole position pt titlu . Si nu are cum sa fie la lotul si exprimarea actuala a jucatorilor

Edited by colonelu voiculescu

Ceea ce v-am si spus,Steaua nu are a avut nicio sansa la penalty-uri :).Pai voi chiar puteti sa aveti vreo speranta cand printre executanti se numara Rapa si Filip,chiar si cu Moti in poarta :))? Cu un ochi rad,invatare de minte prentru cioban ca nu a investit nici macar 20% din cat a luat din UCL+tranferurile lui Chiriches/Gardos/Rusescu/Bourceanu/Pintilii(~50 de milioane de euro),iar cu altul plang,chiar sunt cativa fotbalisti adevarati la Steaua:Szukala,Varla,Sanmartean,Chipciu,poate chiar si Tanase+Keseru (restul sunt figuranti care nu ar avea loc nici la o echipa de mijlocul clasamentului din Liga 1) care chiar ar fi meritat o prezenta in grupele UCL!

Cam asta se intampla intr-un play-off de UCL in care trebuie sa joci cu Prepelita,Filip,Breeveld la mijlocul terenului + Rapa si Parvulescu/Lato pe benzi...de Stanciu si Popica nu mai vorbesc ,Sanmartean la cei 34 de ani ai lui le da clasa din toate punctele de vedere.

Oricum Reghe nu a plecat de prost, si-a dat seama ca ciobanu va continua sa mulga in continuare "oaia" pe care nu o "hraneste" si s-a carat cat mai repede luand aproape tot staff-ul tehnic cu el.

Lui Galca nu prea am ce sa ii input,s-a descurcat onorabil avand in vedere ce jucatori a avut pe teren(poate nu realizati cat de mult cantareau Bourceanu si Pintilii in jocul echipei sau chiar un fundas de tipul lui Chiriches...), e ca si cum m-as lua de un elev de clasa a V-a care nu a fost in stare sa treaca Examenul de Capacitate,nu el este vinovat,singurul vinovat este ciobanu' si totodata el este cel care a pierdut ~20-25 de milioane de euro.

L.E. Ludogorets nu mi s-a parut mare rahat, daca de abia dai gol contra lui alde Rapa,Latovlevici,Prepelita,Breeveld pe terenul tau acasa, sincer nu prea are nicio sansa in UCL :))...

Edited by Kapetan0s

Nicio noutate, faptul ca ciobanul este o capusa se stie de cativa ani :).Si asta e doar inceputul, urmeaza sa ii vanda pe Szukala,Varela,Chipciu,Tanase,Latovlevici si Arlauskis, in 1-2 sezoane Sanmartean se retrage, iar ciobanu va aduce numai jucatori liberi de contract.Veti vedea ca in urmatorii 2-3 ani Steaua va ajunge la nivelul actual al echipei dinam0 , iar in 4-5 ani posibil sa ajunga la nivelul echpei cRapid si sa joace prin Liga a II-a ...

Cand a iesit pentru o zi din parnaie, ciobanul a declarat ferm: "Nu ma mai intereseaza Steaua, doar banii din Liga!". Trebuia sa ne asteptam la o asemenea atitudine din partea oierului. Unde mai pui ca acum am citit o stire conform careia vor pleca 2 jucatori.

Oricum, inca 1 an treaba va merge cat de cat, deoarece clubul va fi capabil sa se autofinanteze (vin cateva milioane din Europa League), dar daca nu prindem un loc pe podium sa ne zbatem pentru cea de-a 12-a calificare in grupe vom ajunge precum Rapid si Dinamo.

Edited by eMagic

Ce s-a intamplat aseara e consecinta fireasca a "managementului" becalian. Profit maximizat nu prin analiza riscurilor si castigurilor ci prin bisnitareala, "smecherie" si "teapa". Jucatori transferati nu fiindca echipa are nevoie de ei ci pentru ca becalidiotul a crezut ca a mirosit o oportunitate de "jmecherie" - luam pe Luchin si Hamza nu fiindca sunt cine stie mari jucatori ci pentru ca bulgarii erau in stare de faliment = ii luam eftini, ha, ha, ce jmecher sunt eu. Acolo unde s-au platit bani, s-au platit dupa o tocmeala si o tiganeala de nedescris, luni de zile de "negocieri" (tiganeala) pentru un mijlocas mediocru gen Breeveld.

PS : eu n-as plange prea mult dupa aceasta calificare in Sampons Lig. Serios vorbind, ce sa facem acolo ? Echipa de anul trecut, incomparabil mai puternica (Chiriches, Bourceanu, Pintilii, Piovaccari, plus Latovlevici cu picioarele pe pamant) de-abia a reusit sa scoata 3 puncte. Ce credeti ca ar fi putut face echipa de azi (care urma sa intre in urna 4) ? M-ar mira daca ar fi scos vreun punct. Aceasta eliminare ne cruta nervii si ne elibereaza de presiune.

Arlauskis ala e kamikaze la penalty-uri!In Supercupa cu Astra a facut-o lata nici macar sa ghiceasca coltul,nu mai e vorba de aparat!Aseara la fel...

La executanti sa-mi bag ceva in ea de minge si de poarta,daca trageau toti cum a tras Lacatus in 86' ii dadea cu jet lu moti!La 4 ani cat aveai atunci Rapa nu prea stiai tu ce inseamna un penalty!

Sign in to follow this  
Followers 0