Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Ceahlaul P. Neamt 0-1 (0-0)

33 posts in this topic

Sambata, 23 august 2014, de la ora 21:00, pe stadionul Steaua,

Steaua - Ceahlaul

Meci transmis de Look TV.

Partida intre locurile 1 si 11. Steaua a marcat 13 goluri si a primit doua. Ceahlaul 3-9.

Steaua e in forma, Ceahlaul a inceput sa ridice capul dupa un debut de campionat mai slab.

Steaua ii are pe Arlauskis, Rapa, Szukala, Varela, Prepelita, Breeveld, Adi Popa, Chipciu si Keseru.

Ceahlaul pe cine are?

Meci de 1 solist cu Keseru si Chipciu in teren. E loc pentru amandoi. Postul de mijlocas stanga i se potriveste mai bine lui Chipciu decat lui Stanciu.

Lato nu se afla in cele mai bune zile ale lui la Steaua, dar nici pe Tosca nu-l vad luandu-i locul.

Lipsa lui Tanase produce confuzii pe partea stanga a terenului, acolo unde Lato nu prea mai are cu cine sa paseze. Ah, automatismele astea.

Keseru nu trebuie sa lipseasca din echipa. El din nimic face un mare bici. Si unde mai pui ca penaltyurile le executa artistic. Pacat ca dom' profesor n-are ochi pentru el. Sau cineva mai influent din club ii face echipa. Sau macar i-o aseza in teren fara Keseru.

Chiar daca nu joaca tot meciul, dar e bine sa-l joace, Keseru pune de multe ori in pericol poarta adversa. C-asa e el, ii place golul!

acolo unde Lato nu prea mai are cu cine sa paseze. Ah, automatismele astea.

Tare de tot, asta ... :thumbsup:

Si daca tot avem voie in Templu, despre bilete - nicio veste ?

mai mult ca sigur se vor vinde numai la case. fiind inca perioada de concedii, fiind si sambata ne asteptam la o asistenta mica desi echipa si Costel Galca ar merita cu totul altceva.

Un semnal mare de alarma a fost aseara cand la un meci asa important nu au venit decat 35.000 din care vreo 2000 au fost bulgarii. Fix cu 1 an in urma cu Legia a fost cu casa inchisa.

Un meci cu Ceahlaul in care e evident ca vom vedea multe rezerve. poate si mai multe decat in meciul cu Pandurii. Un meci care sa recunoastem trece pe planul 2 fiind meciul dintre cele 2 meciuri ale play offului.

La meciul cu bulgarii au fost 25.000 de spectatori.

Sper sa nu ne complicam meciul aiurea. Am vazut ca si Pandurii au jucat bine in primele minute. Daca vom inscrie repede, sigur vom avea o misiune mult usurata, chiar si daca vor intra rezerve.

Din ce am observat eu este ca lumea nu vine pe Ghencea din cauza ca nu au mijloc de transport in comun la ora 22:30 ramane clasicul 385 sau 41 pana la Lujerului(cel mai apropiat metrou).

Din ce am observat eu este ca lumea nu vine pe Ghencea din cauza ca nu au mijloc de transport in comun la ora 22:30 ramane clasicul 385 sau 41 pana la Lujerului(cel mai apropiat metrou).

ratb-ul circula non-stop

ratb-ul circula non-stop

Noaptea nu-i ca ziua si aici ma refer la timpul in care vine autobuzul....

Oricum stii cu siguranta ca asta e motivul pentru care la meciurile de acasa nu sunt constant 10.000-15.000 de spectatoril.

Edited by Korado

da mare lucru sa luati un taxi ? si sa nu mi-o bagati ca nu aveti bani...eu de exemplu nu as fuma 1 saptamana doar sa am bani de taxi sa vad Steaua.

Edited by aidf

da mare lucru sa luati un taxi ? si sa nu mi-o bagati ca nu aveti bani...eu de exemplu nu as fuma 1 saptamana doar sa am bani de taxi sa vad Steaua.

Eu sunt din Constanta, daca stateam in Bucuresti nu cred ca ratam vreun meci, asa vin special doar la derbyuri, si daca sunt prin Bucuresti si avem meci acasa, indiferent de adversar, imi fac timp sa merg la meci ...

Edited by Georgik_Steaua

O juca Steaua slab, dar si Ceahlau se apara cu cate 7-8 oameni in careu.Foarte greu in tipul asta de meciuri fara nu numar 9 de careu...

Bravo Filip, locul tau e la Chiajna nu la Steaua!!!

Edited by Kapetan0s

Din nou posesie fara obiectiv, se pare ca asta ne e soarta sezonul asta. Galca a crezut ca in fiecare zi joaca cu Pandurii, si daca arunca 11 jucatori in teren, iese ceva. Echipa a parut sleita de puteri, dupa ce am luat gol, nici macar reactie de orgoliu n-am avut, am continuat cu pasele de 2m si aceiasi abordare, apatica. Sper ca echipa sa arate mai bine in Bulgaria.

Din nou posesie fara obiectiv, se pare ca asta ne e soarta sezonul asta. Galca a crezut ca in fiecare zi joaca cu Pandurii, si daca arunca 11 jucatori in teren, iese ceva. Echipa a parut sleita de puteri, dupa ce am luat gol, nici macar reactie de orgoliu n-am avut, am continuat cu pasele de 2m si aceiasi abordare, apatica. Sper ca echipa sa arate mai bine in Bulgaria.

Stai calm ca impotriva lui Ludogorets nu vor juca Filip/Tosca/Nita/Neagu(jucatorii astia nu au nivel nici de Steaua 2),iar Sanmartean va fi titular din primul minut.

Steaua - Ceahlaul 0-1 (0-0), gol Achim (48). A fost o partida in care elevii lui Galca au evoluat ff slab in fata unui adversar harnic, bine organizat si ... atat.

Arlauskis 6 - accidentat, i-a lasat locul lui Nita, sa vedem daca va putea juca la Sofia

Nita 5 - nesigur, dar nu i se poate imputa golul

Ripa 5 - rudimentar, fara aport ofensiv semnificativ

Filip 4 - din nou slab

Luchin 4 - ff slab

Tosca 4 - n-are ce cauta la Steaua

Breeveld 4 - joc dezastruos, semne de rau augur pentru meciul cu Ludogorest

Neagu 2 - sper sa nu-l mai vedem in echipa, nici macar in Cupa Ligii

Stanciu 4 - mai slab de la meci la meci

Sanmarteran 6 - s-a straduit, dar nu a gasit colegi cu care sa lege niste combinatii in careul advers, greu de crezut ca va izbuti la Sofia

Chipciu 5 - mult prea nervos, eliminat pe nedrept in final, a avut cateva actiuni bune

Parvulescu 4 - blazat

Popa 4 - inca o data departe de asteptari

Keseru 5 - incercari multe si atat ...

Sa nu uitam de cartonasele rosii incasate, de alte cateva galbene si de nervozitatea care s-a instalat in randul echipei. Fata de echipa care a terminat meciul cu Ceahlaul, la Sofia vor intra Szukala, Varela, Prepelita (a ajuns om de baza!), poate Iancu. Pe de alta parte, nu va juca Chipciu.

Sa vedem ce se va intampla cu accidentatii Arlauskis si Tanase ....

Foarte, foarte slab Keseru azi. Chiar sunt curios cum va juca Galca la Sofia. Nu exclud sa apara Iancu.

cred ca din toata echipa absolut singurul care a jucat la valoarea lui normala a fost Rapa. un meci cum nu se putea mai prost, incepand cu problema lui Arla, apoi a fost un meci cu alergatura multa din partea noastra si in final .. infrangere.

O mare observatie trebuie facuta. in tot sezonul asta Ceahlaul a fost absolut prima echipa care s-a bagat cu fundul in poarta. Toate de pana acum au iesit la joc. Cu tactica asta vom avea mari probleme cu echipele care se baga cu fundul in poarta (si vor fi multe! in liga1). E nevoie urgent de tot de un atacant masiv de careu. Tosca nu poate emite pretentii decat de rezerva a rezervei titularului. Inca odata spun ca s-a simtit lipsa lui Tanase. Azi Parvulescu care imi lasase impresia ca e in crstere evidenta a fost extrem de slab, bezmetic uneori.

Chipciu degeaba se supara pe cei care il huiduie mai bine analizeaza putin jocul lui si vede ca este unul extrem de dezordonat. Putina limpezime si liniste in joc nu i-ar strica ca altfel nu e departe de un Banel Nicolita ceva mai valoros e drept.

Edited by France98

Stai calm ca impotriva lui Ludogorets nu vor juca Filip/Tosca/Nita/Neagu(jucatorii astia nu au nivel nici de Steaua 2),iar Sanmartean va fi titular din primul minut.

Ma refeream strict la exprimare, valoarea jucatorilor o cam stim cu totii. Esti condus acasa, si tu nu schimbi nimic din ideea de joc, e o problema. Cand intalnesti un adversar care se apara si joaca la ciupeala, nu cred ca e indicat sa joci cu Keseru, sau in formula 4231. Joci agresiv si in formula ofensiva ca sa-ti faci meciul mai usor, inscriind repede si renunti la pasele de 2m, cand treimea adversa e aglomerata, cam asta e parerea mea. Cat despre meciul cu bulgarii, n-au parut o echipa buna in prima mansa, insa nu stiu cum joaca acasa. Jucam fara Chipciu si probabil Tanase, iar Arla sper sa aibe doar o mica intindere.

Keseru nu putea sa faca prea multe astazi cu o aparare de cel putin 5 jucatori in careu.Steaua va avea mari probleme cu echipele autobaza daca va juca in continuare cu Neagu la mijloc si fara un atacant masiv de careu(gen Piovaccari/Bokila) + apararea jenibila de Liga a 2-a(Tosca,Rapa,Filip,Luchin,Nita) care e capabila sa incaseze gol de la Avantul Barsana.Ceea ce m-a deranjat in seara asta a fost atitudinea echipei ci nu faptul ca au fost invinsi.

Keseru nu putea sa faca prea multe astazi cu o aparare de cel putin 5 jucatori in careu.Steaua va avea mari probleme cu echipele autobaza daca va juca in continuare cu Neagu la mijloc si fara un atacant masiv de careu(gen Piovaccari/Bokila) + apararea jenibila de Liga a 2-a(Tosca,Rapa,Filip,Luchin,Nita) care e capabila sa incaseze gol de la Avantul Barsana.Ceea ce m-a deranjat in seara asta a fost atitudinea echipei ci nu faptul ca au fost invinsi.

Normal ca nu avea ce sa faca Keseru, pentru ca era singur, ideea cu un singur atacant in meciuri de genul asta nu e una sanatoasa. Daca stai si pasezi mingea aiurea pe semicerc, e normal ca adversarul sa se grupeze in 25 de metri pe 2 linii, si aia e. Arunci mai multi oameni in fata, mai multe tinte pentru centrari, ca asa sa nimeresti centrarea vietii pentru un singur coechipier intre 4-5 adversari ...

Si pe mine m-a deranjat atitudinea, nu prea imi aduc aminte cand Steaua nu a avut o reactie de orgoliu dupa primirea unui gol.

Edited by Maou

Sign in to follow this  
Followers 0