Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Pandurii 6-0 (3-0)

36 posts in this topic

Luchin cred ca va fi titular in banda pare peste Rapa desi si Cornel a avut un mic salt valoric de cand a inceput sezonul si pana acum.

Si Parvulescu mi se pare ca arata mult mai bine decat in toti ani de pana acum la Steaua. Foarte probabil exista niste antrenamente specifice care ridica valoarea jucatorilor pe partea de tehnica, dribling, pase etc. Totusi Parvulescu inca nu are valoare de titular dar nici departe nu e.

Breeveld a intrat binisor si cred ca desi e extrem de nou sosit la echipa e posibil sa fie mai util decat Prepelita si mai ales Filip in mijlocul terenului.

Tosca nu cred ca are valoare de titular deci daca cumva pleaca Lato ar fi nevoie de alt jucator acolo.

Varela si Arlauskis de departe cei mai buni si constanti 2 jucatori din lotul nostru de pana acum.

Chipciu inca mai are de lucrat la jocul colectiv. A ramas cam singurul care tine de minge mai mult decat trebuie, pierde multe mingi incercand mereu patrunderi solitare etc. Dar ca si valoare, determinare, ambitie este de departe printre primii din club.

Keseru desi e un membru important al echipei eu spun ca are nevoie de concurenta. Sa nu mai spun ca in functie de adversar e foarte posibil sa ai nevoie cateodata de un varf adevarat de careu. Varf care la noi nu exista momentan.

Sunt extrem de curios sa vad echipa cu bulgarii. Costel Galca aproape sigur cred ca ar fi inceput fara Keseru. Cred ca ar fi o mica nedreptate daca dupa 6 goluri nu il bagi titular, dar vom vedea. Aproape sigur eu cred ca Galca ar fi inceput cu Sanmartean + 1 inchizator, Popa, Stanciu, Tanase si Chipciu in atac.

Per total proportiile scorului de azi nu ma entuziasmeaza prea tare, pt ca am intalnit o echipa atipica. O echipa care din min 1 pana in min 90 a jucat la fel de avantat. Practic 2 filozofii identice unde diferenta a fost facuta de valoarea jucatorilor.

Ai punctat perfect in toate "compartimentele". Felicitari echipei, care la prima vedere parea incropita de nevoie. Cateva meciuri cu Sanmartean langa el si Breeveld o sa-i ia locul cu brio lui Bourceanu, seama ca profil cu Kroos, desigur pastrand proportiile.

Tosca arata ok, merita mai multe meciuri. Parvulescu incearca mereu dar ii reusesc prea putine, tot pe Tanase il vad in banda stanga. Luchin, un debut foarte bun, la fel ca si olandezul de la mijloc.

Felicitari in special lui Keseru, rar gasesti un atacant care sa fructifice majoritatea paselor, care de altfel au fost perfecte in seara asta. Apropo, nu e putin cam trist ca un jucator precum Sanmartean sa ajunga la Steaua asa de tarziu ? Culmea, si mai trist e ca nici nu prea sunt jucatori ca el in campionatul nostru.

Festival, festival, Steaua da un recital. Keseru figura luminoasa a meciului, Sanmartean-superjucator, Arlauskis in aceeasi mare forma, Varela, idem, restul jucatorilor cu pofta de joc si de goluri.

Multumesc Steaua!

Sa ne bucuram asadar.

Tata virgil sincer sper sa nu ajung sa gandesc ca matale la batranete in legatura cu Steaua...dupa ce meciul trecut (tot o victorie) ai facut praf echipa si pe Galca acuma te bucuri si lauzi pe toata lumea...adica scuza-ma Steaua nu poate sa bata 6-0 fiecare meci, asa ca data viitoare cand batem mai greu eu zic sa lasi critica mai usor ca esti cam penibil.

@aidf: cuvantul "penibil" e singurul pe care il ai in vocabular?

Nu de alta, dar vad ca tot abuzezi de sensul cuvantului respectiv. M-ai facut pe mine penibil, ai mai facut un alt user penibil, dar mai da-ma dreacu`....daca si Virgil e penibil prin comentariul pe care l-a postat mai sus, insemana ca noi astia care postam constant pe acest forum suntem dinamovisti.

Nu ai nici macar o luna vechime pe acest forum, dar deja te iei de noi. Explica-mi si mie care e faza. Si daca reusesti sa-mi scrii 3 argumente valide fara sa folosesti cuvantul "penibil" sau un sinonim al acestuia, ai 2 beri de la mine. Ne vedem marti seara la Piata Obor si bem amandoi inainte de meci, fac eu cinste.

In fine. Clanță Ludogoret!

Edited by eMagic

Nu ai inteles eu l-am facut penibil pe Virgil pe motivul ca atunci cand Steaua castiga greu dar CASTIGA 1-0, 2-0, 2-1 el critica echipa si ii face praf pe toti...iar cand batem 6-0, 7-0 ii lauda pe toti...penibilitatea apare in momentul in care ii face praf pe toti ca nu a reusit Steaua sa bata cu 6-0.

Iar tu esti penibil ca iti doresti sa intrii in Europa League...si a fi penibil nu e o jignire e o limitare.

Edited by aidf

Later edit: ai PM, nu are rost sa umplu thread-ul de bazaconii, nu e frumos.

000e6d345368823.jpg

Edited by eMagic

Nu ai inteles eu l-am facut penibil pe Virgil pe motivul ca atunci cand Steaua castiga greu dar CASTIGA 1-0, 2-0, 2-1 el critica echipa si ii face praf pe toti...iar cand batem 6-0, 7-0 ii lauda pe toti...penibilitatea apare in momentul in care ii face praf pe toti ca nu a reusit Steaua sa bata cu 6-0.

In primul rand Virgil e de-o seama sau mai batran ca tac-tu, asa ca lasa ciocul mai mic. Omul n-a cartit de rezultate ci de joc, joc care inca scartaie cu tot cu acest 6-0. Ti-am mai explicat nu o data, ci de zece mii de ori ca te entuziasmezi prea tare in cazul unei victorii ; incearca sa fii mai ponderat !

Iar tu esti penibil ca iti doresti sa intrii in Europa League...si a fi penibil nu e o jignire e o limitare.

E treaba lui ce isi doreste si ce crede el ca e mai bine pentru echipa.

Nu sunt de acord cu el, asta nu-l face nici "penibil" si nici altcumva. Omul a avut niste comentarii mai mult decat pertinete de-a lungul timpului, iar pentru asta si nu numai merita sa i te adresezi cu respect, respect pe care il merita si ceilalti "colegi de forum".

Intre timp, clasteste-ti urechile si relaxeaza-te :

P.S. : Asta este executie de atacant veritabil

Pentru mine cand vorbeste despre Steaua nu are importanta ca esti nou-nascut, batran, adolescent esti stelist, si hai sa lasam cu varsta ca daca esti batran nu este o virtute (vorba lui banciu), nu mi se pare normal sa faci haos si sa critici in asemenea hal si dupa aia imediat sa vii cu laude ca pe vremea lui nea Nicu...de-asta de exemplu imi place cum scrie kapeta0nos care este mai moderat tot timpul, virgil pe alta parte este exemplu concret de cetatean de tribuna a 2 a, este parerea mea si cu asta basta, la cat stres si tensiune am pentru meciul de marti trebuie sa ma si explic acuma.

Declaratia lui Nistor e maxima : "În afară de cele sase goluri n-au avut nici o ocazie!" :thumbup:

Probabil ca a dorit sa laude eficienta echipei.

Pe de alta parte, este rapidist declarat si in Franta era mai bine platit decat aici....in concluzie a luat o decizie normala in vara lui 2013.

PS Am vazut ca se vorbeste despre un record al lui Keseru. Eu parca stiam ca un timisorean Ciosescu reusise o performanta similara intr-o ultima etapa de prin anii 50 devenind astfel golgheter...oricum, voi verifica.

Eu stiam ca atunci cand echipa pierde sau face un joc prost/chinuit chiar daca invinge trebuie criticata sau scos in relief ce s-a gresit pentru a nu se mai repeta.Atunci cand castiga trebuie laudata dar cu moderatie atat cat trebuie...parerea mea.

Una peste alta un joc bun cu un rezultat extraordinar,se vede ca mai trebuie lucrat,astazi a fost o zi cu un jucator in zi de gratie si in care ne-a iesit tot.

Keserü,ma inclin !

Defensiva inca e ezitanta(ceea ce nu vad prea bine in dubla cu Ludogorets,in special pe contraatac),dar spre deosebire partea de atac/mijloc merge bine(cu conditia ca cei doi: Keseru/Sanmartean sa joace impreuna meci de meci).

Un mare plus Srgian Luchin,nu a avut nevoie de mult timp sa demonstreze ca este peste Rapa, la primul meci la echipa are deja doua assisturi si o prestatie decenta in defensiva.

Sign in to follow this  
Followers 0