Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Pandurii 6-0 (3-0)

36 posts in this topic

Vineri, 15 august 2014, de la ora 21:00, pe stadionul Steaua:

Steaua - Pandurii

Meci transmis de Look TV

Steaua a dat prima lovitura Pandurilor reusind in extenso transferul mijlocasului Breeveld.

A doua lovitura Pandurilor le-a dat-o destinul. Astfel in 3 etape a reusit sa stranga in clasament doar doua puncte. Din 2 egaluri si un meci pierdut. Grigoras nu intelege unde greseste echipa si e disperat. Locul pe care-l ocupa Pandurii, 13, e primul loc retrogradabil.

Steaua n-a stralucit la Cluj, in etapa precedenta. Tanase a marcat un gol dintr-un lob peste Felgueiras, apoi Steaua s-a multumit sa paseze la infinit mai ales in repriza a doua si sa nu atace poarta. Un meci urat in care am avut surpriza sa observ ca Iancu dupa ce a pierdut mingea, nu a mai alergat sa o recupereze.

Mi se pare cel putin ciudat ca Steaua nu a putut sa se mobilizeze mai mult si sa marcheze, dar recunosc ca si pressing-ul echipei din Cluj, a fost agresiv.

Pandurii isi vor pune poate in gand, sa-si redreseze situatia din clasament in fata echipei campioane. Personal nu cred ca vor reusi.

Steaua trebuie sa exerseze un-doiurile in fata apararii adverse si suturile la poarta.

Va fi un meci interesant de vazut. Se va duce Steaua la 12 puncte sau il va obtine Pandurii pe al treilea.

Ramane de vazut.

Edited by Virgil

Intr-adevar, acesta este al doilea meci consecutiv pe care Steaua il joaca fara spectatori.

Brigada de arbitri:

A: Coltescu Sebastian (Craiova - Dolj)

A1: Paunescu Florin (Ramnicu Valcea - Valcea)

A2: Mitruti Daniel (Craiova - Dolj)

R1: Illyeș Adrian (Ploiesti - Prahova)

R2: ( - )

Observator: Huzu Aron (Sibiu - Sibiu)

Dupa parerea mea este un meci extrem de dificil.Sa joci fara spectatori si cu o echipa care nu are victorie in primele 3 etape...in plus Steaua are meci de playoff Marti,mi-e frica sa nu se intample vreo surpriza.

Multumim adevaratilor / unicilor suporteri pentru ca e si acesta , un meci fara public .

Poate ca echipa avea nevoie de 15-20k suporteri in tribune ....

Multumim adevaratilor / unicilor suporteri pentru ca e si acesta , un meci fara public .

Ce repede gasesti tu vinovatii!Pot sa bag mana in foc ca nu aveai 15-20k in tribune la meciul de azi,daca aveai 10k sa zici saru mana,in afara de cele 2 peluze in rest... cred ca si 10k e mult,5000-7000 pe aici vedeam eu!

Gandeste-te ca multi sunt plecati si ii doare fix undeva de meciul asta,e de campionat,obisnuiti cu victoriile,gandesc ca orice meci e castigat de dinainte si nu se agita,fiind obisnuiti ca echipa domina campionatul!

Asa ca nu mai baga niste cifre care clar nu le aveai si nu mai da vina pe acei adevarati si unici suporteri,n-ar fi ei,v-ati uita toti la fotbal ca la teatru!

Edited by afinogenov61

ce au facut de le "multumesti"? stii macar de ce am fost suspendati? stii? dar de ce nu multumiti comisiilor? esti prea manipulat....daca nu ai fii stelist as crede ca te uiti toata ziua la antene....sau te uiti?

choli & afinogenov61 :

De ce trebuie sa se simta suporterii mandri ca voi 2 aruncati cu petarde la meciuri stiind ca lucrul asta e interzis chiar si de UEFA ... Detaliati si voi care este senzatia aia marfaaa cand voi aruncati o petarda si apoi terenul sau peluza sunt suspendate ...

Si de ce doar atunci cand sunt petarde /batai/scandaluri inseamna ca nu e ca la teatru ...

Echipe de start, conform Dolcesport:

Steaua: Arlauskis - Luchin, Varela, L. Filip, Tosca - Breeveld, Sinmartean - Prepeliță, Neagu, Pirvulescu - Keseru

Pandurii: Stanca - Pleasca Elton Da Silva, C. Pirvulescu, Momcilovici - Anton, Nistor - Iorga, Radut Shalaj - Matulevicius

choli & afinogenov61 :

De ce trebuie sa se simta suporterii mandri ca voi 2 aruncati cu petarde la meciuri stiind ca lucrul asta e interzis chiar si de UEFA ... Detaliati si voi care este senzatia aia marfaaa cand voi aruncati o petarda si apoi terenul sau peluza sunt suspendate ...

Si de ce doar atunci cand sunt petarde /batai/scandaluri inseamna ca nu e ca la teatru ...

Nu doar sentimentul ca arunc petarda in teren,este sentimentul de atomsfera creeat pe un stadion,in fond pentru asta platesti bilet sa vezi un spectacol in teren si altul in tribune si crede-ma ca ma refer in sensul bun al cuvantului cand spun spectacol,nu bataie intre suporteri sau suporteri vs jandarmi.

3-0 la pauza cu o echipa in care jucam fara 2 jucatori. Neagu si Prepelita folositi pe posturile astea chiar sunt iesiti complet din joc.

dar nu trebuie sa uitam cele 2-3 faze extrem de periculoase de la 0-0 ale Pandurilor

Edited by France98

Mai e ceva de zis ?:)))

Keseru la nationala?no? :))

Edited by Kapetan0s

Meci senzational facut de Claudiu Keseru, dar sa nu uitam nici de jocul defensiv timid. Ne asteapta cel mai important meci al anului, sper ca baietii sa fie concentrati, Galca inspirat si stadionul plin, caci bulgarii nu sunt Pandurii...

P.S. : Acum aproape douazeci de ani, mai exact pe 17 septembrie 1994, Constantin Galca marca 5 goluri intr-un meci de campionat (etapa a V-a) cu FC Brasov. :)

Edited by Empyro

Festival, festival, Steaua da un recital. Keseru figura luminoasa a meciului, Sanmartean-superjucator, Arlauskis in aceeasi mare forma, Varela, idem, restul jucatorilor cu pofta de joc si de goluri.

Multumesc Steaua!

Sa ne bucuram asadar.

Edited by Virgil

Ma bucur pentru Keseru si goluriile reusite de el. Echipa a jucat bine , Sanmartean - magnific , Breveld a intrat bine , si Luchin a facut un meci bun . Sa speram ca ascest meci i-a motivat pe baieti , pentru meciul de marti . Forta Steaua !

Nu doar sentimentul ca arunc petarda in teren,este sentimentul de atomsfera creeat pe un stadion,in fond pentru asta platesti bilet sa vezi un spectacol in teren si altul in tribune si crede-ma ca ma refer in sensul bun al cuvantului cand spun spectacol,nu bataie intre suporteri sau suporteri vs jandarmi.

Spectacol este ceea ce fac jucatorii pe teren ... bun sau de slaba calitate.

Ce fac suporterii in peluza si tribune nu trebuie sa umbreasca meciul propriuzis ...

Dar daca e mai cool sa dam 5 petarde sa fie 100 de ultrasi multumiti si apoi sa avem interzis in tribune apoi inseamna ca asa o fi mai bine ... De exemplu meciul asta cu Pandurii nu prea avea importanta ... nu prea aveai ce vedea ... 6 goluri ... o bagatela ... petarda aia era mult mai importanta ...

Ce minte aveti mai baieti ... pfff ...

Declaratia lui Nistor e maxima : "În afară de cele sase goluri n-au avut nici o ocazie!" :thumbup:

Nistor asta este unul dintre cei mai penibili in decalaratii, ever. Sa nu le uitam pe cele date cand a "refuzat" Steaua si a plecat in Franta. Traznea a fraier infatuat.

Bine ca n-a ajuns la Steaua! Trebuia batut sa taca. :)

Edited by xray

Reluarea de la golul 5 sau 6, nu mai stiu exact, in care Nistor spune cu figura lui sasie "Las-o in sula mea !" uitandu-se la Stanca e memorabila. :))

Si ca tot veni vorba de el si interesul Stelei pentru el, acu' mi-am dat seama ca baiatul asta spre deosebire de Pintilii care era si el tzaranus, e si prost ! Si cum mai e si "rau si tatuat" as zice ca intra undeva la categoria Dodel.

Edited by Empyro

Luchin cred ca va fi titular in banda pare peste Rapa desi si Cornel a avut un mic salt valoric de cand a inceput sezonul si pana acum.

Si Parvulescu mi se pare ca arata mult mai bine decat in toti ani de pana acum la Steaua. Foarte probabil exista niste antrenamente specifice care ridica valoarea jucatorilor pe partea de tehnica, dribling, pase etc. Totusi Parvulescu inca nu are valoare de titular dar nici departe nu e.

Breeveld a intrat binisor si cred ca desi e extrem de nou sosit la echipa e posibil sa fie mai util decat Prepelita si mai ales Filip in mijlocul terenului.

Tosca nu cred ca are valoare de titular deci daca cumva pleaca Lato ar fi nevoie de alt jucator acolo.

Varela si Arlauskis de departe cei mai buni si constanti 2 jucatori din lotul nostru de pana acum.

Chipciu inca mai are de lucrat la jocul colectiv. A ramas cam singurul care tine de minge mai mult decat trebuie, pierde multe mingi incercand mereu patrunderi solitare etc. Dar ca si valoare, determinare, ambitie este de departe printre primii din club.

Keseru desi e un membru important al echipei eu spun ca are nevoie de concurenta. Sa nu mai spun ca in functie de adversar e foarte posibil sa ai nevoie cateodata de un varf adevarat de careu. Varf care la noi nu exista momentan.

Sunt extrem de curios sa vad echipa cu bulgarii. Costel Galca aproape sigur cred ca ar fi inceput fara Keseru. Cred ca ar fi o mica nedreptate daca dupa 6 goluri nu il bagi titular, dar vom vedea. Aproape sigur eu cred ca Galca ar fi inceput cu Sanmartean + 1 inchizator, Popa, Stanciu, Tanase si Chipciu in atac.

Per total proportiile scorului de azi nu ma entuziasmeaza prea tare, pt ca am intalnit o echipa atipica. O echipa care din min 1 pana in min 90 a jucat la fel de avantat. Practic 2 filozofii identice unde diferenta a fost facuta de valoarea jucatorilor.

Din nefericire a trebuit sa plec prin minutul 6 de acasa, iar acum cand am ajuns acasa am vazut super-scorul. Ca la tenis. Sper sa castige si Simona 2 seturi cu Sharapova intr-o maniera asemanatoare.

O injectie foarte buna de moral, dar hai sa ne revenim putin. Pandurii nu mai e echipa din startul sezonului trecut: 1-1 la Craiova, 0-0 cu CFR si 0-1 acasa cu Ceahlaul. Momentan sunt pe locul 16 cu 2 puncte.

Pe scurt: ma asteptam sa le dam vreo 3 goluri celor de la Pandurii deoarece sunt in deriva baietii din Targu Jiu, dar sper din tot sufletul sa nu li se urce la cap baietilor din echipa. Am mai patit noi d-astea, sa intram in teren cu nasu` pe sus si sa jucam cu emotii pana la final. Ludogoret e o echipa omogena si puternica.

Forzza Steaua!

PS: asta era meci de vazut live. :(

Edited by eMagic

Sign in to follow this  
Followers 0