Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

CFR - Steaua 0-1 (0-1)

24 posts in this topic

Duminica, 10 august 2014, de la orele 21:00, pe stadionul "Dr Constantin Radulescu" din Cluj,

CFR - Steaua

Meci transmis de Look TV.

Steaua vine dupa o calificare pretioasa in play-off-ul UEFA CL. Mai mult decat atat, Steaua vine dupa un meci de referinta in care a jucat spectaculos si a marcat doua goluri.

CFR a pierdut in preliminariile Europa League primul meci si il asteapta pe al doilea pentru a incerca marea cu sarea. In campionat a inceput relativ bine; doua meciuri patru puncte.

Aproape intotdeauna meciurile dintre cele doua de la Cluj s-au terminat la egalitate. Intotdeauna CFR a jucat dur impotriva Stelei pentru a-i fi egala.

De aceasta data insa cred ca Steaua va juca la fel de spectaculos ca in meciul cu Aktobe, va marca si va castiga. Nu pentru ca vreau eu ci pentru ca diferenta de valoare intre noi si ei e evidenta.

Cred in Steaua si mai cred ca Galca ii va motiva la fel de bine ca la precedentul meci.

Steaua Victorie!

Edited by Virgil

Cred ca va fi cel mai greu adversar din tot sezonul de pana acum. CFR nu este o echipa extrem de valoroasa dar CFR este o echipa bataioasa, Miriuta le-a insuflat o mentalitate corecta dupa ce anul trecut echipa era una lipsita de personalitate.

CFR a pierdut calificarea in play-off, 0-2 cu Dinamo Minsk. Credeti ca asta ii va determina sa fie mai bine pregatiti si mai puternici in fata noastra? Da de unde?

Cine-i Dinamo Minsk si cine-i Steaua? Steaua e campioana, Dinamo Minsk ca si CFR sunt echipe de locurile 5, 6, 7.

Cine-i CFR? O echipa care s-ar multumi sa nu retrogradeze. Stiti ce-a spus Miriuta? Cu echipa asta eu nu pot castiga campionatul! Cum sa castige cu Steaua lui Galca, care trage pentru castigarea celui de-al treilea titlu consecutiv? E conditie impusa de la Poarta Alba de unul Gigi. Va mai amintiti de el?

Sigur ca da. Faptele grave nu se uita. Cele bune, da.

Edited by Virgil

Cred ca meciul va fi mai greu decat pare la prima vedere! Oricum, nici o remiza n-ar fi dramatica. In conditiile in care apoi jucam 2 meciuri acasa si iesim la Viitorul, daca facem 19 puncte pana la meciurile cu Petrolul si Astra ar fi un inceput de campionat foarte bun!

Partea buna pentru meciul cu "franele" e ca nu mai trebuie sa menajam pe nimeni ( ca nu avem meci in Europa saptamana viitoare) si e o buna ocazie sa imbunatatim relatiile de joc intre titulari.

Dar, repet, meciul in sine va fi cel putin la fel de greu ca si cel din sezonul trecut!

Desi pare un meci relativ usor,prin prisma faptului ca CFR a piedut calificarea in playoff in fata celor de la Dinamo Minsk sper la o victorie din partea baietilor,sa nu incepem sa pierdem puncte aiurea macar atat ne-a invatat si pe noi Reghe,e foarte important sa nu pierdem puncte aiurea,pentru ca sa fim seriosi CFR nu este o contracanditata la titlu.

Brigada de arbitri:

A: Hategan Ovidiu (Arad - Arad)

A1: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava - Suceava)

A2: Urzică Vladimir (Piatra Neamț - Neamț)

R1: Marcu Florin Mihai (Oradea - Bihor)

Obs: Deaconu Alexandru (Bucuresti - Bucuresti)

Steaua la momentul actual joaca un fel de kaka-maka(ceva mai bun decat turca), zero pressing, zero agresivitate, un noncombat total presarat cu cateva momente de sclipire alea unor jucatori precum Chipciu,Tanase sau Sanmartean.Defensiva este la pamant, fara Varela am lua o caruta de goluri chiar si in Liga 1(din fericire nivelul este foarte slab).Cu jocul asta ne dau bulgarii iar cate 4 goluri tur-retur.

Ma intreb cat timp va continua marele antrenor Galca sa pacaleasca fotbalul meci de meci..

Un meci de doi lei facut de Steaua. O repriza a doua fara gol, dar cu posesie de peste 55% nu multumeste suporterii. Nu-l inteleg pe Galca, care cu un om in plus in repriza a doua a facut joc de posesie. Penibil. O victorie mincinoasa.

De la Steaua agresiva si cu o singura mentalitate, aceea de a ataca, am ajuns o Steaua care intarzie progresia pentru pase inutile de 2 metrii si cu un om in plus, trage de timp, ba mai mult, suntem si inghesuiti juma de repriza in propria jumatate, clujenii ratand 2 ocazii imense. A semanat meciul cu cel al lui Dinamo cu Targu Mures, unde au fost calariti in superioritate numerica. Parca au uitat baietii cum sa atace, se plimba mingea inutil, nici un contraatac ca lumea nu e dus la bun sfarsit. Ne-au reusit 2-3 faze in 9 partide oficiale.

Sa-i spuna careva lu' Mister ca nu merge treaba, se vede de la posta ca acest sistem e ineficient, cu jucatorii pe care ii are la dispozitie.

Traiasca Varela, fara el in aparare era bulevard.

vorbiti prostii pana la urma galca nu a pierdut nici un meci, nici nu ma intereseaza cum jucam atat timp cat castigam...

uitati-va la astra cum a pierdut la Botosani, noi castigam si voi comentati...penibil.

A SEMNAT BREVELD!

Edited by aidf

vorbiti prostii pana la urma galca nu a pierdut nici un meci, nici nu ma intereseaza cum jucam atat timp cat castigam...

uitati-va la astra cum a pierdut la Botosani, noi castigam si voi comentati...penibil.

Tu ai urmarit meciul :)? Stilul asta kaka-maka merge in Liga 1 unde nivelul a ajuns de la mediocru(ce era acum 2-3 ani) la sub-mediocru spre lamentabil. Daca joaca tot asa Steaua nu misca nimic in grupele Europa League, de calificare in UCL nici nu mai discutam.

Din pacate se pare ca echipa a ajuns dependenta de Sanmartean...

Edited by Kapetan0s

A SEMNAT BREVELD!

Jocul, cat si rezultatul conteaza, amice. E inadmisibil sa joci in superioritate si sa nu ataci. ba mai mult, sa tragi de timp pe final de meci.

In fine, daca tu compari Astra, o echipa cu suporteri de carton, cu Steaua, macar stiu de unde vi.

Ce mentalitate penibila.

Nu e problema noastra ce face Astra (care ne-a batut in Cupa si in Supercupa). Problema e ca jocul Stelei nu merge. Da, ai dreptate, nu a pierdut niciun meci OFICIAL, dar am castigat chinuit sau cu mult noroc in unele situatii.

Norocul se termina la un moment dat, si uite ca vine Ludogoret (o echipa inchegata si puternica) peste 2 saptamani si noi ne aparam cand avem un om in plus la Cluj.

PS: Ludogoret ne-a batut cu 4-2 in amicalul din aceasta vara in conditiile in care au ratat si 2 penalty-uri.

Edited by eMagic

ma lasi si cu Lodogoret in sus, Ludogoret in jos, aia nu au fost in stare sa bata Partizanul in nici un meci, nu au suporteri, toata tensiunea asta e un fas, vom trece de ei...

iar uite-l si pe ala ca nu am voie sa compar, dar cu cine sa compar cu Barcelona ? compar cu Astra care este contracanditatul la titlul plus ca si ei au jucat in Europa joi si s-a vazut oboseala la ambele echipele si uite ca Steaua a castigat totusi si Astra a pierdut...

continuati sa latrati aiurea, poate si eu o sa latru DAR INTAI SA PIARDA GALCA VREUN MECI CA DEOCAMDATA are doar victorii pe linie.

Nu se admit injurii, insulte, etc. Tineti-va nervii in frau

Edited by Virgil

Inca o chestie, mi se pare mie sau echipa cade fizic dupa minutu 60-65 ? Cam in toate partidele reducem ritmul, insa nu prea cred ca voit.

@emagic

nu te mai da interesant ca esti vai de capul tau, du-te si roaga-te la biserica sa ne bata Ludogoret ca tu vrei echipa in Europa League.

Omule, hai sa ne calmam ca eu nu caut cearta cu tine, dar ti-am raspuns si eu la fel de nepoliticos cum ai facut-o tu, in conditiile in care nu am facut Armata impreuna. Chilleaza-te.

Cat despre "Steaua in Europa League", eu am specificat ca AS PREFERA asta, nu ca DORESC asta.

E la mintea cocosului ca as dori sa vad Steaua in Champions League, dar iti spun cu maxima sinceritate ca M-AM SATURAT SA MA DUC LA MECIURILE Stelei DIN Champions League CA MIELUL LA TAIERE!!!!

O data, de doua, de noua, dar mai lasa-ma in spumele marii, Cat sa mai indur? Din pacate suntem echipa cu cele mai multe meciuri consecutive fara victorie din UCL.

Pana nu baga ciobanul niste bani in echipa nu o sa depasim situatia asta, intelege si tu odata si scoate-ti ideea asta din cap, ca eu NU doresc raul Stelei.

Te mai intreb inca o data: tu ai urmarit meciul? Daca l-ai fi urmarit ti-ai fi dat seama ca o echipa de locurile 6-8 din Liga 1 in inferioaritate numerica ne-a dominat 45 de minute.Ce te face sa crezi ca Ludogorets e sub CFR Cluj, sau chiar Astra? Si hai sa presupunem ca defensiva joaca perfect in dubla asta si ajungem in grupele UCL, la nivelul ala nu iti permiti atatea gafe in aparare(desigur daca nu cumva vrei sa ai golaveraj -20 si 0 puncte).

Oricum toata problema este la mijlocul terenului, Prepelita si Filip/Stanciu nu sunt nici macar 50% din ce erau Bourceanu+Pintilii pe plan defensiv.

L.E:@eMagic : Din pacate ciobanul nu va investi suficient in echipa atata timp cat nivelul ligii 1 este in scadere si pur si simplu nu are niciun rost sa bage prea multi bani,in plus este aproape imposibil sa ne batem cu echipele din Franta,Germania,Spania,Portugalia si usor-usor chiar si cele din Bulgaria sau Ungaria devin adversari redutabili.

Edited by Kapetan0s

Tu esti sanatos la cap?

Sau, pe intelesul tau, intrebarea ar fi: esti (cumplit de) prost sau bolnav psihic?

Te-am ofensat cu ceva?Pur si simplu mi-am exprimat opinia si am analizat prestatia lamentabila a echipei,chiar nu trebuie sa sari ca ars si sa ataci o persoana pentru ca vede lumea altfel decat o vezi tu.

Din fericire mai exista si oameni obiectivi pe lumea asta.

Edited by Kapetan0s

Inca o chestie, mi se pare mie sau echipa cade fizic dupa minutu 60-65 ? Cam in toate partidele reducem ritmul, insa nu prea cred ca voit.

Asta s-a vazut prima data in meciul de Supercupa. Dupa ce ai lucrat doi ani pe un sistem de pregatire fizica si acum treci la altceva, probabil ca pe undeva este normal acest recul...

In rest, am mai spus-o, cu tot respectul pentru stelistul si omul Costel Galca, Steaua este o palaria mult prea mare pentru un antrenor cu zero experienta. In fapt, nici nu cred ca a fost vreodata numit la Steaua un astfel de antrenor. Pana si alde Hagi, Munteanu mai antrenasera pe ici pe colo. Comparativ ar fi pe undeva Pedrazzini, care fusese totusi secundul lui Zenga si al celor care s-au perindat ulterior.

Cat priveste treaba cu jocul, lumea trebuie sa inteleaga ca rezultatele bune cu un joc slab nu vor tine la nesfarsit. De aceea se spune dragilor (aidf si edmond), ca jocul conteaza chiar mai mult decat rezultatul final. Si cum nu suntem italieni sa avem prozaicul bulan de a castiga cu 1-0 fiecare meci si de a cunoaste la sange arta apararii, veti vedea ce se va intampla si cu rezultatele...

P.S. : Cu tot subiectivismul de rigoare, nu avem cum sa nu recunoastem jocul bun practic atat de Astra cat si de Petrolul.

Edited by Empyro

un meci cu 2 reprize total diferite. al 2lea meci la rand in care se intampla asta.

cu toti suntem foarte suparati pentru a 2a repriza dar eu nu am cum sa uit prima repriza care efectiv m-a incantat.

Nu putem sa ne calificam in grupele UCL sa intri banii in contul Stelei(adica a ciobanului) ca vad ca asta macina conducerea si dupa aia sa cedam locul si sa jucam in grupele UEL?Asa ca sa impacam si capra si varza.

Ca vad ca tot latra lumea ca daca nu se califica Steaua in UCL intra in colaps financiar si numai are bani de transferuri si blablabla....Dar vad ca cu cele 40 de milioane de euro de anul trecut se cacaie la 100 de mii si mai sa nu il ia pe hamza.Stati linistiti ca si daca jucam in UEL o sa vina 4-5 milioane + Gardos 6 milioane,sunt bani.

Eu unul prefer Steaua in europa league sa vad si eu o victorie a Stelei ca doar de asta tin cu echipa asta...eu nu ma bucur cand intra banii in contul ciobanului ma bucur cand castiga Steaua.Daca intram in grupele UCL la ce "bulan" am avut la tragere in sezonul asta as baga mana in foc ca numai picam inca odata intr-o grupa medie ca valoare si mai ca vad ca luam cu sacul in fiecare meci.

Asa ca mai bine in UEL ca banii vin si de acolo daca de asta va arde....

Daca intram in grupele UCL la ce "bulan" am avut la tragere in sezonul asta as baga mana in foc ca numai picam inca odata intr-o grupa medie ca valoare si mai ca vad ca luam cu sacul in fiecare meci.

Banuiesc ca ai zis la misto cu "bulanul". Sa dai inca din primul tur de campioana Norvegiei si apoi in ultimul de cea a Bulgariei din postura de cap de serie inseamna tragere grea.

In Champions League exista doua tipuri de grupe : dificile si infernale. Infernala am avut cu Bayern, Lyon si Fiorentina, infernala a avut OM anul trecut. Totusi, sansele sunt mici sa nimeresti o astfel de grupa, dovada sta faptul ca o singura data din patru calificari am nimerit asa, in ultimii ani.

Una peste alta, sa vedem ce facem cu Astra/CFR de Bulgaria...

Banuiesc ca ai zis la misto cu "bulanul". Sa dai inca din primul tur de campioana Norvegiei si apoi in ultimul de cea a Bulgariei din postura de cap de serie inseamna tragere grea.

In Champions League exista doua tipuri de grupe : dificile si infernale. Infernala am avut cu Bayern, Lyon si Fiorentina, infernala a avut OM anul trecut. Totusi, sansele sunt mici sa nimeresti o astfel de grupa, dovada sta faptul ca o singura data din patru calificari am nimerit asa, in ultimii ani.

Da empyro de asta am si pus in ghilimele,am picat cu cele mai grele.....Si cand spuneam grupa medie ca valoare ma refeream la cea de anul trecut in care aveam sanse 50-50 sa terminam pe locul 3 si ziceam ca anul asta nu o sa mai avem asa sanse.Eu zic ca o sa cadem intr-o grupa infernala cum ii spui tu la cat ghinion am avut la trageri in tururile astea....

Edited by drughi1897

Sper sa trantim cu ei de pamant inca de la Bucuresti un 4/5-0 asa sa l stricam cheful de a mai comenta si in retur.

Sign in to follow this  
Followers 0