Sign in to follow this  
Followers 0
Alexandru H.

Fantasy World Cup

10 posts in this topic

Inaugurez un turneu de Fantasy World Cup ca sa am ce face in timpul competitiei. Daca sunteti interesati sa fiti parte a intrecerii, intrati pe http://en.mcdonalds.fantasy.fifa.com/ si inscrieti-va.

Numele ligii - Steaua World Cup

Parola - toronto

Daca nu stiti ce e Fantasy Football, va explic in doua secunde. E o competitie interactiva si virtuala in care ne vom duela folosind exclusiv jucatori alesi de noi. Pe langa draft, putem sa-i transferam sau schimbam in timpul intrecerii, conform regulilor existente. Castigator va fi acela care va nimeri in propria sa echipa pe cei mai multi din jucatorii "de top" ai mondialului.

Cum va inscrieti?

Intrati pe site, alaturati-va ligii, selectati la "My Team" formula de joc (442, 443 etc.) si apoi mergeti la Transfers. Aveti 100 de milioane de euro cu care va puteti construi noua formatie. Nu uitati sa va numiti si un capitan, care va avea un bonus de 100% pentru fiecare punct castigat.

Prima faza a intrecerii se va desfasura intre 12 si 17 iunie, deci grabiti-va pana atunci sa va creati echipa. Succes!

Da, din pacate s-au mai creat alte threaduri. Sorry about that, sper ca moderatorii sa-si faca treaba...

My team, dupa jumatate de ora de planificari...

FGGKPdy.png

Gata. Am rezolvat cu threadurile in plus.

Interesant. Cred ca ma bag si eu.

Mi-am facut si eu echipa. 4-3-3 . O scriu ca mi-e lene sa incarca poza.

Begovici

De Sciglio-Ramos-Koscielny-Shaw

Ozil(cpt)-Pogba-Wilshere

Messi-Suarez-C.Ronaldo

Rezerve:

Jucatori de la Honduras;Iran;Alegeria :))

Doar Janmat de la Olanda; Rafa de la Portugalia si Balanta de la Columbia sunt mai cunoscuti.

Edited by Arsenal1886Steaua1947

Sfatul meu e sa ai vreo 8 jucatori ieftini ca braga, de 1 milion, pentru ca restul (11 titulari + 3 rezerve) au sansa de a intra in partide...

90... cu 3 jucatori (2 Belgia, 1 Rusia) fara meciuri... Il aveam pe Busquets dar dupa cele 4 puncte penibile, l-am facut rezerva si l-am promovat pe Denisov.

Muller mi-a adus cele mai multe puncte individuale pana acum, 18, dar Messi a profitat de avantajul capitanului si mi-a bagat 22 ;)

Eu nu am mai intrat de atunci :)) .. dar acum nu ma lasa sa fac modificari in echipa... cred ca o sa ma lase cand se termina prima etapa .

Eu nu am mai intrat de atunci :)) .. dar acum nu ma lasa sa fac modificari in echipa... cred ca o sa ma lase cand se termina prima etapa .

pai nu te lasa deoarece unguru' a sabotat jocul si nu vrea sa castige nimeni in afara de el! Asa iti trebuie cand te asociezi cu ungurii ...sa-ti fie invatare de minte!

Nu te mai lasa sa faci modificari ca sa introduci jucatori care au evoluat deja in prima etapa. Daca ai avea la rezerve algerieni, sud-coreeni sau belgieni, ai reusi...