Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Astra 2-4 (0-0) (0-0)

49 posts in this topic

Cred ca am mai spus-o pe aici. Din pacate la noi cu penaltyu-rile a fost o problema clara anul asta. Avem ratate vreo 3-4 (bourceanu parca in supercupa, lato cu cainii, stanciu o data la chiajna si o data cu FC Brasov).

total nepermis sa ratezi atatea intr-un singur sezon. plus ca imi aduc aminte de unul dat de stanciu la corona Brasov in deplsare unde cu mult noroc a fost gol.

Impardonabil asa ceva la o echipa de talia Stelei.

In al 2lea rand s-a vazut foarte, foarte mult absenta lui Gardos. ne-a dat tot sistemul peste cap, desi aici a gresit si Reghe nu stiu cum naiba a putut sa il bage pe Georgievski (care nu cred ca are 5 meciuri bune in tot sezonul 2013/2014 - ba chiar in anul 2014 nu stiu daca are 5 meciuri per total). Rapa mereu a fost decent pe faza defensiva si mediocru in atac. Dar per total un jucator mult mai in forma decat macedoneanul.

Eu am mai spus pe aici, nu ma incanta cum joaca echipa fara varf de careu pe teren. Si am observat ca Piovaccari se intelege(a) foarte bine cu Keseru. Eu cred ca s-a vazut clar intrarea lui Federico.

Despre executantii de la 11m eu m-as fi asteptat sa bata Lato, nu Varela. Chipciu si Tanase mereu s-au ferit sa bata 11m (Tanase parca a mai batut in trecut pana a avut si el o serie de 1 sau 2 la rand ratate). Si anul trecut in cupa aduceti-va aminte ca fix ei 2 au ratat la Chiajna (sper sa nu incurc).

Dar asta e, atat s-a putut. Echipa mi-a placut mult cat efort a depus dupa eliminare nu e nimic de reprosat.

Atmosfera incredibila,ma uit acum la reluarea meciului si la TV nici 30% nu se aude cum se auzea pe stadion. Tribuna2, inelele superioare parca au cantat mai mult ca oricand. Pierdem mult ca nu avem mereu Sud + Nord :(

Am fost la aproape toate meciurile importante din sezonul asta, cred ca la meciul asta a fost atmosfera cea mai frumoasa.

Edited by France98

In campionat

- Steaua a avut 10 penalty si a ratat 3= ratari 30%

- Astra a avut 5 si a ratat 1= ratari 20%

De la Rusescu, Steaua a pierdut marcatorul sigur de la 11m. Daca nu ma insel, Rusescu a ratat o singura data in meciul pierdut la Brasov in 2012.

Cand intradevar galeria a fost galerie (cantat+o coregrafie mai buna), demna de o echipa campioana, echipa practica un joc execrabil..

Daca vine Hagi imi dau de jurat ca nu mai urmaresc nici un meci. Cioban cretin cu datorii morale

mie nu mi s a parut in nici un caz joc execrabil. a contat mult si faptul ca jucatorii nostri de 2 saptamani sunt total deconectati. Faptul asta s-a intamplat si la case mai mari (Bayern) care dupa ce a castigat matematic titlul au scazut mult in rezultate. a contat faptul ca am luat un cartonas rosu aiurea, a contat ca a lipsit Gardos si pana la urma hai sa fim corecti. Nu suntem la ani lumina de Astra sa te astepti sa ii bati la orice ora. Au cativa jucatori care pot fi perfect comparabili cu ai nostri.

Nu uitati ca si in campionat am tras din greu cu ei, la noi acasa am deschis scorul dintr-o greseala mare de tot a lor, apoi la 1-1 imi aduc aminte ca au avut cateva ocazii, noroc cu cornerul din care a dat Gardos 2-1.

Plus ca la noi se poate vorbi de lipsa de conectare iar la ei dpdv moral stateau excelent, la revenirea lui Isaila cica vestiarul ar fi sarit in sus de bucurie.

Daca suntem inteligenti putem transforma in mod pozitiv aceasta finala pierduta.

Plecarea lui Reghe ar fi o adevarata lovitura dar e mai corect sa vorbim despre asta daca chiar se va intampla. Cu toti speram sa nu.

O sa imi fie dor de Steaua. Astept cu nerabdare supercupa.

Edited by France98

mie nu mi s a parut in nici un caz joc execrabil. a contat mult si faptul ca jucatorii nostri de 2 saptamani sunt total deconectati. Faptul asta s-a intamplat si la case mai mari (Bayern) care dupa ce a castigat matematic titlul au scazut mult in rezultate. a contat faptul ca am luat un cartonas rosu aiurea, a contat ca a lipsit Gardos si pana la urma hai sa fim corecti. Nu suntem la ani lumina de Astra sa te astepti sa ii bati la orice ora. Au cativa jucatori care pot fi perfect comparabili cu ai nostri.

Nu uitati ca si in campionat am tras din greu cu ei, la noi acasa am deschis scorul dintr-o greseala mare de tot a lor, apoi la 1-1 imi aduc aminte ca au avut cateva ocazii, noroc cu cornerul din care a dat Gardos 2-1.

Plus ca la noi se poate vorbi de lipsa de conectare iar la ei dpdv moral stateau excelent, la revenirea lui Isaila cica vestiarul ar fi sarit in sus de bucurie.

Daca suntem inteligenti putem transforma in mod pozitiv aceasta finala pierduta.

Plecarea lui Reghe ar fi o adevarata lovitura dar e mai corect sa vorbim despre asta daca chiar se va intampla. Cu toti speram sa nu.

O sa imi fie dor de Steaua. Astept cu nerabdare supercupa.

Bravo! Ai punctat excelent!

Mai mult, Barca si Real Madrid au avut titlul in buzunar (mai ales Barca) si l-au pierdut pe final si cu echipa mai slabe. Unele care trageau la retrogradare(Barca-Getafe 1-1). Nu mai spun "finala" Barca-Altetico 1-1, care a decis in ultima etapa titlul.

Sau ... in finala FA Cup, Hull (locul 16) era sa o bata pe Arsenal(locul 4). In min 8 era 2-0 pt Hull si abia in min 71 Arsenal a egalat si a castigat in prelungiri(min 108). Daca ajungeau la 11 m nu se stie ... Asta dupa ce in campionat, cu o luna inainte, Arsenal o batuse pe Hull cu 3-0, in deplasare.

Atmosfera forte, de meci mare . Bvo GALERIEI N+S . Ideea de la coregrafie cu emblema acea old ... a fost super ok. Partea cu cartonasele in schimb a fost mai putin buna .... puteau fi niste cartonase putin mai mari ... incercati pe viitor sa remediati aspectul asta ... parerea mea .

Despre meci ...

2 echipe obosite . cu un plus pentru Steaua pentru. ca in 10 nu a clacat.

Prea multe greseli la noi incepand cu Reghe ( titularizarea lui Georghievski si a lui Prepelita pe post de mijlocas central), eliminarea lui Sanmartean (total aiurea faultul ala), jocul slab al lui Pintili ( cam multe in ultima vreme), jocul obisnuit al lui Tanase si Popa ... si ar mai fi ...

La plusuri .... TATARUSANU .... cred ca va fi greu fara el pe viitor ... pana la urma cred ca TATA dus in spate echipa in sezonul asta ( in campionat) avand o constanta in evolutia lui spre bine ...

In rest despre viitor .... sper sa nu vina vreun antrenor care a mai antrenat Steaua ( in special Hagi, Lacatus, Stoichita, Dumitriu ... ).

Teja a refuzat pe Argaseala ... desi poate se mai gandeste ...

Poate Dan Petrescu .... cred ca are suficienta experienta , nerv si tupeu ... Si sper ca rusii sa-i fi umplut conturile si banii sa nu fie un impediment in discutiile de la poarta alba :D

Sper sa avem un declin usor in caz ca echipa o ia la vale .... si nu gasim antrenorul potrivit ...

FORTA Steaua !!!

MEREU CAMPIONI !!!

Sper sa avem un declin usor in caz ca echipa o ia la vale .... si nu gasim antrenorul potrivit

Daca pleaca Reghe , declinul e garantat

Oierul are traditie in a aduce ciurucuri , asa-zisi antrenori

Daca pleaca Reghe , declinul e garantat

Oierul are traditie in a aduce ciurucuri , asa-zisi antrenori

Bine ai venit pe acest site! :)

Un declin este foarte posibil si din cauza ca Reghe a impus un anumit nivel de joc, de performante. Campionatul intern inca este slab chiar si cu un antrenor nou, chiar si cu cateva plecari importante, daca vom reusi aduceri bune de jucatori tot principalii favoriti vom fi. Desi nici Petrolul si in special Astra, nu au loturi rele. La Petrolul sunt pb cu banii, dar Astra daca isi tine jucatorii deja au un grup omogen care vor intra cam in al 3lea an in care joaca impreuna.

Om trai si om vedea.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/cupa-...poarte-12648469

sunt eu nebuna? am trait in pestera?! sau aceasta plimbare a fost zero anuntata, zero mediatizata?

daca gresesc, mea culpa, mi-ar fi placut sa fiu acolo... am ratat o cupa, dar avem un titlu.

inca o data rad potaile, ciorile&co de noi ca avem doar suporteri de rezultat (nu ca nu ar fi pline tribunele - mai nou si peluzele - de astfel de specimene) :(

PS:tricourile alea... :wall::wall:

Un declin este foarte posibil si din cauza ca Reghe a impus un anumit nivel de joc, de performante.

Dintre numele de antrenori vehicule , doar Dan Petrescu este un nume valabil

Ilie Stan , Hagi , Lacatus ... hai sa fim seriosi , au demonstrat ce pot

Edited by colonelu voiculescu

@Dadootza, am citit ceva in presa de o petrecere la Izvor insa foarte timid. Intr-adevar trebuia mediatizata mult mai mult treaba, dar chiar si asa, meciul s-a terminat foarte tarziu si nu cred ca ajungea foarte multa lume acolo.

Suporteri de rezultat sunt toti romanii, e ceva care tine de natia noastra. Nu conteaza ca esti stelist sau altceva.

Dintre numele de antrenori vehicule , doar Dan Petrescu este un nume valabil

Ilie Stan , Hagi , Lacatus ... hai sa fim seriosi , au demonstrat ce pot

Dan Petrescu cu tot respectul pe care il port, daca ne refuza si acum nu stiu ce sa mai zic. Ar putea avea o scuza perfect reala daca chiar e in negcoieri si chiar se va duce la Southampton. Eu am spus inca de aseara, daca chiar va pleca Reghe eu cred ca o sansa mare o are sa fie numit Mihai Teja de la U Cluj.

Mhhm nici nu stiu ce ma ingrijoreaza mai rau plecarea lui Reghe sau infrangerea asta care nu ne-a lasat sa facem eventul!

La penalty-uri clar a fost pe langa Reghe cu lista,au ajuns sa bata fundasii,nu e un lucru in regula,erau atatia care puteau bate!

Georghievski,trebuie sa-l intelegem ca a ramas inca cu gandul la petrecerea de dupa meciul cu Otelul!

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/cupa-...poarte-12648469

sunt eu nebuna? am trait in pestera?! sau aceasta plimbare a fost zero anuntata, zero mediatizata?

daca gresesc, mea culpa, mi-ar fi placut sa fiu acolo... am ratat o cupa, dar avem un titlu.

inca o data rad potaile, ciorile&co de noi ca avem doar suporteri de rezultat (nu ca nu ar fi pline tribunele - mai nou si peluzele - de astfel de specimene) :(

PS:tricourile alea... :wall::wall:

1. Este vina echipei pentru lipsa de comunicare cu fanii!!!! N-a stiut nici "dracu" ca ei merg la Parcul Izvor cu autocarul

2. Cum dracu sa sarbatoresti campionatului dupa finala cupei pe care ai pierdut-o? Nu era mai firesc sa organizeze "petrecerile" acestea cu suporterii intr-o zi anume intr-un loc bine stabilit?

Nu vreau sa fiu eu Gica-Contra dar se intampla multe imbecilitati la nivelul conducerii.

In schimb nu am nimic cu jucatorii. Au jucat ok. Greseala a fost din punct de vedere tactic. Reghe parea deja cu gandul la alte meleaguri.

Sa moara ciobanu cu dejetu un c*r daca nu el a facut lista de penalty si la fortat pe Reghe sa plece cu politica lui de 2 bani,pe viata in puscarie sa stai!

Edited by Korado

Sa moara ciobanu cu dejetu un c*r daca nu el a facut lista de penalty si la fortat pe Reghe sa plece cu politica lui de 2 bani,pe viata in puscarie sa stai!

Reghe a plecat pt ca oierul nu-i oferea nimic interesant :

-la capitolul bani castiga la arabi de cateva ori mai mult , pe putin

-la capitolul performanta oierul e interesat doar de tunuri la jucatori ( luam moca , vindem ce putem ) si de calificare in grupele LC .

Hai ma nene cum sa faca Gigi lista? Ce naiba suntem seriosi? Eu pur si simplu cred ca oferta arabilor a fost de nerefuzat. Intr-adevar multe nu sunt roz la Steaua (intarzieri la salarii, prime doar daca intrii in Liga Campionilor si daca pleci in vara inainte de Liga - caz Rusescu sau Chiri - am impresia ca te pune sa semnezi ca renunti la prima etc). Dar cu astea cred ca Reghe deja era obisnuit. E posibil sa fi contat si scandalul cu Adrian Cristea cand nu stiu ce contract i-a facut Prodanca de jucatorul a luat prima de Champions desi nu a jucat decat vreo 20 min adunat in meciurile cu Legia.

Problema la noi este ca 2 jucatori de atac, Chipciu si Tanase nu sunt executanti/nu vor sa bata 11m. Si Pintilii si Varela au spus ca la antrenamente au batut foarte bine. Singurul lucru pe care eu l-as vedea altfel este ca l-as fi pus pe Lato in locul lui Varela. Dar asta asa o parere de suporter aiurea, am fost noi la antrenamente sa vedem care cum bate?

Asta e, asa a fost sa fie. Un lucru interesant pe care nu stiu cati il stiti, este ca in cupele europene Steaua are 4 meciuri la care s-a ajuns la 11m si pe toate le-am castigat :). (cu Barcelona, Valencia, Grasshopers Zurich si Ajax)

Edited by France98

Hai ma nene cum sa faca Gigi lista? Ce naiba suntem seriosi? Eu pur si simplu cred ca oferta arabilor a fost de nerefuzat. Intr-adevar multe nu sunt roz la Steaua (intarzieri la salarii, prime doar daca intrii in Liga Campionilor si daca pleci in vara inainte de Liga - caz Rusescu sau Chiri - am impresia ca te pune sa semnezi ca renunti la prima etc). Dar cu astea cred ca Reghe deja era obisnuit. E posibil sa fi contat si scandalul cu Adrian Cristea cand nu stiu ce contract i-a facut Prodanca de jucatorul a luat prima de Champions desi nu a jucat decat vreo 20 min adunat in meciurile cu Legia.

Problema la noi este ca 2 jucatori de atac, Chipciu si Tanase nu sunt executanti/nu vor sa bata 11m. Si Pintilii si Varela au spus ca la antrenamente au batut foarte bine. Singurul lucru pe care eu l-as vedea altfel este ca l-as fi pus pe Lato in locul lui Varela. Dar asta asa o parere de suporter aiurea, am fost noi la antrenamente sa vedem care cum bate?

Asta e, asa a fost sa fie. Un lucru interesant pe care nu stiu cati il stiti, este ca in cupele europene Steaua are 4 meciuri la care s-a ajuns la 11m si pe toate le-am castigat :). (cu Barcelona, Valencia, Grasshopers Zurich si Ajax)

Bine ai venit pe acest site,in primult rand,crede-ma ca am vazut multe la echipa asta,seriozitatea nu este la cea mai mare cota,asta pana in era Reghe cand totul sa transformat in ceas elvetian,crede-ma ca au fost 7 ani de locurile 2-3-4-5 si un fotbal mediocru!

Si eu m-am intrebat de ce nu au executat atacantii loviturile de departajare, adica Tanase, Piovaccari, Chipciu si Adi Popa. Singurul atacant care a fost pe lista executantilor, Keseru, care chiar daca a marcat cu o mica doza de noroc, a marcat.

Asta a fost inca una din gaselnitele ciudate ale lui Reghe, care a dat gres.

Adi Popa era deja schimbat (a intrat Piovaccari).

Piovaccari 100% era ultimul. Inca unul care garantat a fost testat la antrenamente in primii 5 a fost Sanmartean care a fost eliminat.

Eu cred ca Reghe a gresit tactic, cum sa incepi meciul fara un atacant de careu (Piovaccari/Keseru)?! + titularizarea lui Georgievski, nici nu mai vorbesc de lista cu executanti pentru penalty...

Sanmartean m-a dezamagit(desi in prima repriza a fost cel mai bun de pe teren), la 34 de ani, mai ales intr-un meci important nu iti permiti sa faultezi atat de urat.

Pacat...altfel ar fi fost deznodamantul daca Piovaccari,Keseru si Sanmartean ar fi jucat impreuna in prima repriza.

Reghe a insistat pe tactica asta cu Chipciu varf retras inca de la inceputul returului. Sigur a fost o mini aroganta de-a lui, a incercat sa faca echipa sa joace ca Barcelona. Multi jucatori la mijloc, combinatii extrem de rapide, multe pase etc.

Aproape niciodata nu mi-a placut tactica asta.

Sanmartean nu a dezamagit dar eu spun ca nici nu si-a atins valoarea maxima in acest retur. Aici a contat si ca Reghe l-a folosit 80% langa pintilii. Cred ca sunt multe meciuri in care a facut joc mai bun defensiv decat ofensiv. Chiar facea multe recuperari, se retragea bine etc. El la Vaslui juca mult mai avansat ori in stanga ori in spatele varfului. Sper ca din vara sa mai poata creste fata de ceea ce a aratat in retur. Dar avand in vedere varsta, este un mic semn de intrebare.

Sign in to follow this  
Followers 0