Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Otelul 2-2 (0-0)

14 posts in this topic

120px-Liga_I_logo.png

Marti, 20 mai 2014, de la ora 20:00, pe National Arena

Steaua - Otelul

Meci transmis de Digi Sport 1.

Dupa doua etape in care Stelistii au jucat fara spectatori in Ghencea, a venit vremea ca echipa campioana sa fie aplaudata de proprii suporteri.

Va fi un meci cu adevarat de vacanta. Steaua a castigat titlul de campioana, iar Otelul s-a salvat miraculos de la retrogradare.

Steaua vine dupa un meci greu disputat la Ploiesti, nu in fata unor spectatori onesti, cu morala, ci in fata unor spectatori fara morala, cu comportament de infractori. Nu sunt sigur daca toti , dar in cea mai mare parte da. Nervozitatea din tribune s-a transferat asupra jucatorilor Petrolului, care dupa fluierul de final al arbitrului au recurs la brutalitati asupra jucatorilor Stelisti. Sper ca Liga sa se sesizeze si sa sanctioneze pe masura cele intamplate.

Revenind la meciul Stelei cu Otelul, ne asteptam ca acesta sa se dispute sub auspiciile celor mai frumose intentii. Fara golanii, fara instigari la bataie, fara bataie.

Va fi un meci in care nu va conta prea mult scorul, ci trecerea rapida a celor 90 de minute, pentru a ne sarbatori jucatorii, antrenorii, tot corpul tehnic.

In incheiere sper ca Reghe sa nu renunte la contractul cu Steaua, desi are propuneri din Arabia de contract de 3,5 milioane euro si plata clauzei de reziliere.

Campioni am fost, campioni suntem, campioni vom fi, pana vom muri, Stea-ua Bucuresti!

Edited by Virgil

Neaparat trebuie să câștigam, eu unul nu mă pot bucura altfel la sfarșit.

Mi-aduc aminte că la titlul din 2001 am jucat cu FC Argeș in ultima etapă in Ghencea, conduceam cu 3-0 la un moment dat dar s-a terminat 3-3, mi-a cam luat din entuziasm.

Am fost și in 2005 cu Poli (2-1) si anul trecut cu Brașovul (4-0).

Din cate observ pe clasament Otelul s-a cam salvat de la retrogradare deci practic este un meci la dispozitia noastra...asteptam bucuria de la final.

ne scuzati ca nu avem un articol special pentru finalul ligii 1...nu e vina noastra ca avem un root admin de mizerie care intervine pe site doar cand e nevoie sa dea lumea afara...felicitari Steaua dupa toate problemele care le am mi-au dat lacrimele cand s-a terminat meciul...Felicitari din toata inima tuturor suporterilor stelisti !

Edited by SteauaToronto

P.S. cum plm sa ai chiltoti roz ma :))))))))))))))))))))))))))))))))))

Felicitari Steaua pentru al douazecisicincilea titlu de campioana din lunga cariera!

Steaua, cu o echipa din care au lipsit multi titulari, a terminat la egalitate dupa ce Otelul a condus de doua ori.

Otelul a jucat de parca avea cutitul la os, desi se salvase din etapa anterioara de la retrogradare. Steaua a egalat de fiecare data prin golurile lui Keseru, aflat la prima sa dubla la echipa campioana.

Primul gol a fost un lob peste portarul Galatiului, dupa pasa in adancime a lui Pirvulescu. Al doilea gol l-a marcat din pasa lui Piovaccari, care l-a intors pe unul dintre fundasii Otelului.

A fost un meci spectaculos, pe contre, terminat cu un scor echitabil.

Spre 26!

Edited by Virgil

Frumos final de campionat . Rezervele au jucat bine .... la relanti parca.... sunt sigur ca puteam sa batem Otelul ...

Momentul imn-ului a fost super , interpretarea a fost foarte ok.

Spectacolul a fost si el de campioni adevarati .... Pacat ca la club este o conducere incapabila si nu au promovat evenimentul ... Doar LATO a spus veniti ca va fi spectacol ...desi el nu are treaba cu conducerea ... Puteau sa scrie pe site-ul ala macar 3 randuri :

Ultima etapa meci cu Otelul !!!

Organizam spectacol !!!

Va asteptam !!!

Oricum atmosfera a fost super, peluzele au facut spectacol in special SUD-ul ( acolo am stat) !!!

Bvo Steaua !!!

Mereu CAMPIONI !!!

@ADRIAN0808

Momentul imn-ului a fost super , interpretarea a fost foarte ok.

Spectacolul a fost si el de campioni adevarati .... Pacat ca la club este o conducere incapabila si nu au promovat evenimentul ... Doar LATO a spus veniti ca va fi spectacol ...desi el nu are treaba cu conducerea ... Puteau sa scrie pe site-ul ala macar 3 randuri :

Intr-adevar, galeria si spectacolul au fost de nota 10! Felicitari!!!

Referitor la promovarea evenimentului de catre conducere ... hai sa fim seriosi.

Nu cred ca este stelist care sa nu fi stiut ca se inmaneaza si se sarbatoreste titlul.

Daca te refereri la mediul virtual, era plin "internetul sportiv" (gsp, prosport, sport.ro, digisport, dolcesport etc.) cu prefatarea evenimentului. Idem la TV! Nu doar Lato, ci si Reghe, Duckadam etc, au vorbit despre asta, plus promo la Digisport.

Mai mult ...

- FC Steaua are si facebook oficial cu peste 1,3 mil like.

Acolo scria:

"FC Steaua Bucuresti anunta ca biletele pentru partida cu FC Otelul Galati, programata marti, 20 mai, ora 20:00 (Digi Sport), pe National Arena, vor fi puse in vanzare la casele de la National Arena incepand de luni.

Suporterii Stelei vor putea achizitiona tichetele pentru partida la sfarsitul careia va avea loc ceremonia de decernare a trofeului si medaliilor de campioni pentru jucatorii si membrii staff-ului ros-albastru dupa urmatorul program:"

Link:

https://www.facebook.com/FCSBOfficial

- Chiar si pe site-ul oficial era scris:

"Duminica 18 Mai 2014 11:12

"FC Steaua Bucuresti anunta ca partida cu Otelul Galati, contand pentru ultima etapa a Ligii 1, va fi urmata de o festivitate grandioasa de premiere a Campionilor Romaniei!

Astfel, din spectacolul oferit suporterilor va face parte un spectacol de lumini si lasere grandios, demn de o echipa campioana premiata pe cel mai mare stadion din Romania.

De asemenea, artistul Mihai Napu si Prim-Tenorul Operei Nationale, Iordache Basalic vor sustine recitaluri dupa ultimul fluier al arbitrului. Momentele artistice vor fi urmate de un ultim recital, care le va apartine reprezentantilor Romaniei la Eurovision, Paula si Ovi, care si-au declarat dragostea pentru Steaua in mai multe randuri.

Clubul nostru le multumeste tuturor suporterilor care si-au achizitionat deja online biletele pentru acest joc si anunta ca, incepand de luni dimineata (ora 10:00), va puteti achizitiona tichete de la casele de bilete ale National Arena.

Va multumim si va asteptam in numar cat mai mare pentru a sarbatori impreuna castigarea titlului cu numarul 25, al doilea consecutiv pentru cea mai titrata echipa din istoria fotbalului romanesc!"

Link:

http://www.steauafc.com/ro/articol/spectacol_premiere25/

Mai ramanea sa-l promoveze "door to door", ca Oriflame-ul, batand pe la usi. :)

Daca nici acum conducerea nu si-a dat osteneala pentru finantarea si organizarea spectacolului, atunci ...

Si mai e unul dupa Cupa.

Alta este cauza ca au venit numai 30.000. Am si scris un articol despre asta, dar il voi posta mai incolo.

Edited by xray

Nebun mai e bai frate Georghievski :)):)) !Dupa vreo 2 strofe din imn se plictisise impreuna cu Piova :)) ,iar la final si-a facut de cap! :))

A fost ok pana la faza cu chilottii lui Lato si a reporterului, care a fost de prost gust pentru maretia momentului si spectacolului. Nu poti face in public ce faci in vestiar, mai ales ca se uita o tara intreaga!

xray ce spui tu este corect dpdv al faptului ca da s-a facut promo ....

dar uitate la data anuntului ... ""Duminica 18 Mai 2014 11:12

"FC Steaua Bucuresti anunta ca partida cu Otelul Galati, contand pentru ultima etapa a Ligii 1, va fi urmata de o festivitate grandioasa de premiere a Campionilor Romaniei!

Astfel, din spectacolul oferit suporterilor va face parte un spectacol de lumini si lasere grandios, demn de o echipa campioana premiata pe cel mai mare stadion din Romania.""

Biletele online s-au pus la vanzare dupa ce se vandusera deja CCA 30k bilete online pentru finala cupei .... desi meciul cu otelu s-a disputat inainte de finala cupei care este peste 2 zile ...

Deci putem presupune ca o parte dintre acei 30k suporteri stelisti care si-au cumparat bilete pentru finala cupei nu au dorit sa mearga la petrecerea cu Otelul ? Nu cred lucrul asta ....

Cand stii din iarna ca vei iesi campion .... si te gandesti ca tre sa faci o festivitate cat de cat ... mai faci asa din cand in cand cate un anunt ... vom avea fiesta ... vom sarbatori ... va asteptam ...

Dar cum ultimele 2 meciuri de acasa le-am avut inchise publicului si alte cateva inainte au fost cu anumite sectoare inchise ... din cauza unor mari iubitori ai echipei ... suporterii scandalagiii... probabil ca multora le-a cam taiat cheful de a mai merge la stadion , uitand ca totusi va fi un spectacol ... si a fost unul reusit mai putin imaginile dezolante cu stadionul jumatate gol ...

Aici este problema ... ori s-au hotarat pe ultimele zile sa faca o petrecere ... ori ........

Totusi Daimler si Bmw sunt niste marci renumite , dar tot isi fac un minim de promo agresiv cand au de lansat ceva .....

Nu cred ca suntem asa saraci sa nu putem plati 2x30 ron pentru 2 evenimente la 5 zile distanta .....

xray ce spui tu este corect dpdv al faptului ca da s-a facut promo ....

Aici este problema ... ori s-au hotarat pe ultimele zile sa faca o petrecere ... ori ........

Adrian, cu tot respectul, dar nu este asa.

Stii foarte bine ca dupa meciul cu Petrolul, ne-a trecut glontul pe la ureche sa se joace cu portile inchise. Ei nu s-au hotarat tarziu, ci s-a aflat tarziu daca se va juca cu spectatori, dupa ce Steaua a mai scapat o data sa joace si ultima etapa fara spectatori.

"Fanii roș-albaștrilor au celebrat succesul prin a arunca cu petarde in teren in timpul partidei cu U Cluj. În aceste condiții, Comisia de Disciplină a FRF a decis ca Steaua să fie sancționată cu incă o etapă cu porțile inchise, după ce gruparea din Ghencea mai primise o pedeapsa după meciul cu FC Brașov. Atunci, roș-albaștrii au aflat că sunt obligați să joace două etape fară spectatori, cu Corona și cu Pandurii.

Astfel, meciul cu Oțelul, din ultima etapa ar fi trebuit să se dispute tot fară public in tribune, ceea ce ar fi fost o adevarată lovitură pentru steliști care n-ar fi putut sarbatori alaturi de fani titlul 25.

Sancțiunile s-au contopit in cazul Stelei, astfel că roș-albaștrii vor disputa doar meciul cu Pandurii, programat luni, 12 mai, de la ora 21:00 in Ghencea, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, cu tribunele inchise."

Un astfel de spectacol nu-l planuiesti pe 18 si-l faci dupa 2 zile, pe 20.

E clar ca spectacolul a fost aranjat mai demult, dar a fost in standby pentru ca nu a existat certitudinea ca se va juca cu spectatori, mai ales ca urma meciul cu Petrolul.

Abia dupa meciul cu Petrolul din 17.05.14, seara, Steaua a fost convinsa ca NU va fi suspendat terenul in ultima etapa. Nu existau motive regulamentare, desi am fost pe muchie de cutit sa nu fim suspendati!

De aceea a anuntat pe site abia dimineata (ora 11) pe 18.05.14.

Edited by xray

xray ...

cu atat mai mult trebuia facuta publicitate agresiva cand te-ai convins pe 17 tarziu ca terenul nu va fi suspendat ...... si ai vazut ca online s-au vandut putine bilete ...

eu am platit vineri dupaamiaza biletele (banii le-au intrat luni in cont) si le-am primit marti la ora 11:30 ..... de aici spun ca nu prea le au baietii astia cu marketing-ul ...

in alta ordine de idei nu-i inteleg pe bizonii de la FRF si LPF ... cand vezi ca un grup de suporteri arunca cu petarde/scaune etc ... si tu tot suspenzi un teren sau altul sau o peluza sau alta al unei echipe sau alteia si mai si amendezi clubul in cauza .... si de zeci de ani nu rezolvi problema asta .... ori esti retard, ori oligofren , ori amandoua la un loc ...

sunt critic la adresa suporterilor respectivi, dar nu am nimic cu ei, asa sunt si nu se vor schimba .... bvo lor, spirite rebele ... dar ceilalti de la FRF/LPF care vor sa rezolve problema asta sunt mult mai periculosi ca acesti suporteri ....

Acestea fiind spuse,va asteptam in numar cat mai mare la anu in PELUZ SUD!

Sign in to follow this  
Followers 0