Grinch

Marius Lacatus

162 posts in this topic

Cadoul lui Marius Lacatus a fost i la facut Banel Nicolita castigand meciurile cu galata;) Steaua a ajuns in UCL datorita lui Lacatus ;)

:steag_cruce_invers:

Dupa meciul de miercuri,trebuia sa-mi tai un deget pentru criticile ce i le-am adus lui Lacatus de-a lungul timpului!A pregatit perfect meciul.Daca scoatre insa mai mult de 4 p in grupa asta,chiar o sa-mi tai un deget...

Dupa meciul de miercuri,trebuia sa-mi tai un deget pentru criticile ce i le-am adus lui Lacatus de-a lungul timpului!A pregatit perfect meciul.Daca scoatre insa mai mult de 4 p in grupa asta,chiar o sa-mi tai un deget...

Vere, nu te automutila! Iti poti rascumpara greselile dandu-le cate un capac constant celor care il contesta fara nici un temei pe Laca. ;)

A mai aparut pe site dar nu cred ca ar trebui sa lipseasca de aici...

Multumim, Marius Lacatus!

Am avut deosebita ocazie de a juca impreuna cu marea stea, Marius Lacatus!
Am fost antrenat, in doua randuri, de catre marele stelist, Marius Lacatus!
Aceste fraze sunt parte din identitatea mea de stelist. Am trait, pentru putin timp, foarte aproape de “inima Stelei” si am simtit un pic din caldura ei. Pana sa il cunosc , parerea mea legata de ceea ce inseamna sa iubesti Steaua, era gresita pentru ca ma credeam stelist pana in maduva oaselor. Daca imi permiteti, pentru a va face sa intelegeti cu exactitate ceea ce vreau sa spun, am sa fac o comparatie. Multi dintre noi ne numim credinciosi doar pentru ca mergem duminica la Sfinta Liturghie si ca ne facem cruce cind trecem pe linga Biserica. Atunci cind cunosti un calugar insa, si afli cum cea mai mare parte din viata si tot sufletul le-a dedicat lui Dumnezeu, prin post si rugacine, iti dai seama cam unde este nivelul tau duhovnicesc si cit de credincios esti. Pentru Steaua, Marius Lacatus este ca un sfant calugar pentru ca inima lui nu a stat niciodata departe de acest club! Mai devreme sau mai tirziu, echipa va trece de aceasta pasa proasta dar un lucru cu siguranta il vor resimti toti stelistii, caci cel care si-ar fi dat si sufletul pentru acest club, nu a putut sa mai ramina…
Neputinta de care, noi, toti mirenii, am dat dovada, in a-l ajuta sa ramana in Ghencea, este periculoasa…
Prezent astazi in vestiarul Stelei pentru a-si lua la revedere de la echipa pe care si-a dorit atat de mult sa o antreneze, “Fiara” nu a putut sa isi stapineasca durerea si a varsat, poate, ultimele lacrimi ros-albastre…
In numele tuturor celor care au cunoscut iubirea ta fata de culorile Stelei si in numele celor pe care i-ai condus sub imperiul ros-albastru, iti transmit mii de multumiri si enorm respect!

http://www.Ogararu.ro/blog/?p=82

Fostul antrenor al Stelei, Marius Lãcãtuș, a fost internat asearã, la Spitalul Militar, în urma unor probleme la inimã, susține Cancan.

Sîmbãtã searã, Lãcãtuș a fost la botezul bãiețelului lui Laurentiu Reghecampf și a doua zi, pe fond de obosealã, "Fiara" s-a simțit din ce în ce mai rãu.

Sursa : gsp.ro

pentru mine nu Hagi est cel mai mare jucator din istoria Stelei......a dat multe pase de gol , goluri importante , meciuri bune si mai ales a dat golul castigarii supercupei europei in fata lui Dinamo Kiev...insa Marius a jucat mai multe meciuri , mai multi ani si este un stelist adevarat.Marius Lacatus este de departe cel mai emblematic jucator din istoria Stelei.

La Multi Ani, Laca!

Emisiune dedicata lui Marius Lacatus pe TVR 1. Imagini memorabile.

Pentru Lãcãtuș - Mulți ani trãiascã

Pentru Becali - Mulți ani primeascã

LA MULTI ANI "STELISMULUI " !

THE HOLY BEAST FOREVER IN OUR SOUL...

pentru mine nu Hagi est cel mai mare jucator din istoria Stelei......a dat multe pase de gol , goluri importante , meciuri bune si mai ales a dat golul castigarii supercupei europei in fata lui Dinamo Kiev...insa Marius a jucat mai multe meciuri , mai multi ani si este un stelist adevarat.Marius Lacatus este de departe cel mai emblematic jucator din istoria Stelei.

Nu poate contesta nimeni faptul ca Laca a facut enorm de multe pentru Steaua,insa comparatia mi se pare un pic deplasata.

Sa nu uitam ca Gica a plecat,destul de repede,din tara si a jucat la echipe mari din Europa.

Lacatus,a fost si el plecat o perioada,dar s-a intors.Daca Marius ar fi ramas in strainatate pana la sfarsitul carierei,sau Gica nu pleca de la Steaua,cine era cel mai emblematic jucator din istoria Stelei?

De multe ori totul tine de conjuctura!

Respect Lacatus ca jucator.

Nu contest ce il critic constructiv pe Lacatus antrenorul!La fiecare meci cu tine pe banca inima mea bate de 7 ori: L A C A T U S!

Daca ar mai fi un Lacatus ..tot la Steaua sa joace..dar sa nu aiba acelasi comportament ca asta al nostru...ca n-a facut el numai lucruri bune. Cate picioare a rupt "fiara" si pe cati i-a scuipat intre ochi ?

In rest,respect Lacatus !

Lacatus era un jucator placut de urmarit,hai sa ii uitam cariera in antrenorat,sa raman doar simbolul Marius Lacatus.

Daca ar mai fi un Lacatus ..tot la Steaua sa joace..dar sa nu aiba acelasi comportament ca asta al nostru...ca n-a facut el numai lucruri bune. Cate picioare a rupt "fiara" si pe cati i-a scuipat intre ochi ?

In rest,respect Lacatus !

cum adica in rest? asta face parte din fotbal ! e ca vorba aia f*te tu ca sa nu te f*ta altii

@fredysteaua

Laca a fost un mic golan pe terenul de fotbal. Intreaba-i pe cei mai in varsta. Si stii ce sa-i mai intrebi? Cum se comportau pe teren unii ca Belodedici, Majearu, Tudorel Stoica sau Boloni.

bravo lui ca a fost golan ! si-a impus respectu si probabil se temeau jucatorii sa intre la el etc...

smecher omu nu mamaie....

mai era nesu care intra cu picioarele inainte dar tot el se lovea=))))))))