Sign in to follow this  
Followers 0
horse37

DOPAJ - MUTU

14 posts in this topic

SA NU NE FACEM PREA MULTE GANDURI PRIVITOR LA TESTUL NR DOI DIN SCANDALUL Mutu. CU SIGURANTA EL ARE SA IASA POZITIV. MAI MULTE PERSOANE DIN ANTURAJUL LUI CUNOSC FOARTE BINE SITUATIA. BAIATU ESTE DUS. BANII IAU INTUNECAT GANDIREA. SI DACA MAI ESTI ASOCIAT SI CU Nicu GHEARA CE AR MAI FI SE SPUS.

DIN PACATE PT EL NUMAI NEAGA A AJUNS PRIN ARABIA SAUDITA SI SE PARE CA TRATAMENTUL DE ACOLO LA FACUT SA SE INDREPTE.

DAR EU VA SPUN CA URMATORUL PE LISTA ESTE Lobont. DA Bogdan Lobont, ATI CITIT BINE. NICI EL NU ESTE STRAIN DE SUBSTANTE PSIHOTROPE. AR FI CHIAR CULMEA SA FI TU LA Amsterdam SI SA NU TRAGI CEVA!

HAI..JUCAM FOTBAL!? DAR CU CINE. PANCA SUPARAT, SOAVA SA SFATUIT CU SOTIA S.A.M.D.

Totusi eu cred ca Mutu e "facut".Prea s-au precipitat lucrurile dupa ce a venit la nationala cu de la el putere.Vor sa scape de el si sa nu-i mai plateasca nimic.Mourinho nu-l mai suporta pentru ca a fost contrat de el.Treburile se leaga.Vina e însa a lui Mutu.Nu trebuia sa se puna cu cel care avea pâinea si cutitul în mâna.Capul plecat sabia nu-l taie.Dar asa a fost Mutu mereu.Uite ca acum i s-a înfundat.Daca-l suspenda 2 ani,cariera lui s-a cam dus.Si câti bani pierde.In jur de 10 milioane de euroi.Am auzit ca e speriat rau de tot de ce i se poate întâmpla.Se pare ca în sfârsit s-a lovit cu capul de tocul usii si acum vede si pragul.Pacat pentru el,pacat si pentru echipa nationala.

Cât despre Lobont,parca e drogat non stop.Asa era însa si când juca în tara.Avea o mica doza de tacaneala.

IMI PARE RAU CA CEEA CE PREVESTEAM SE ADEVERESTE. Adi Mutu ESTE GASIT POZITIV. L-AM BALACARIT CU TOTII PE J.MOURINHO SI UITE CA NE-AM INSELAT. OMUL ASTA CHIAR ARE CARACTER. CHIAR EL A INTINS O MANA DE AJUTOR LUI Mutu DUPA CE A CITIT FISA LASATA DE RANIERI. CE A FACUT Adi Mutu, A CONTINUAT CU NONSALANTA ACELASI STIL DE VIATA SI IATA REZULTATUL. PACAT, DAR SPRE DEOSEBIRE DE Liga LUI MITICA SI SANDEL "BRITI" VOR APLICA LEGEA. CU SIGURANTA Mutu ARE SA FACA TUSA CEL PUTIN UN AN DE ZILE. SI UNDE ARE SA MAI JOACE EL, CINE ARE SA-SI INREGIMENTEZE IN ECHIPA UN JUCATOR CU ASA COMPORTAMENT!? POATE ACASA PENTRU CA PE AFARA E TERMINAT.

JOS PALARIA PT PRESTATIA LUI GIOVANI Becali ASEARA LA EMISIUNEA NASUL! TOATA STIMA SI CONSIDERATIA.

Normal ca Mourinho e un tip cu capul pe umeri, ca doar a castigat Liga Campionilor cu FC Porto!!! Nu am crezut niciodata in nevinovatia tampitului Mutu Adrian. Iar ce zicea Virgil mai sus, cum ca aceste evenimente ar putea fi un rezultat al faptului ca Mutu a "dezertat" pentru nationala... sa fim seriosi !!! Mutu era speriat pentru ca isi stia situatia si in nebuneala lui a facut tot spectacolul ala... Becali (Giovani) stia de 2 saptamani ca el s-a drogat ! Dar Mourinho si clubul Chelsea au fost ingaduitori, si nu l-au "taxat" pe rasfatatul jucator din prima, asteptand rezultatul analizelor.

In afara de cel amenintat de Becali, in speta Zicu, eu zic ca un alt jucator caruia tentatiile ii dau tarcoale, ar fi chiar in curtea noastra... ca doar e bun prieten cu "briliantul". Spunea Tolontan ca pe la ei circula zvonurile de mult. Pe langa un jucator care se drogheaza, si care acum s-a aflat cine este, ar mai fi unul dependent de alcool. Cine sa fie oare ?... Cumva vreun prieten al lui Mutu in escapadele lui nocturne ?

Mutu?ESTE UN INCREZUT CARE DAK A FACUT UN SEZON BUN LA PARMA SE CREDE CEL MAI BUN jucator ROMAN!ASTA SA O CREADA EL!A FI EL TALENTAT,DAR NU SE COMAPARA CU PANCU,CERNAT!ca SA NU MAI VORBESC DESPRE Adrian Ilie CARE SE PARE CA IORDANMESCU L-A CAM UITAT si NU CRED CA MERITA asa CEVA!Hagi A DECLARATR ca SINGURUL URMASH VERITABIL AL LUI AR FI IN ACEST MOMENT A.Ilie.DESIGUR ca NU ESTE IN FORMA ACUM,DAR POATE O CONVOCARE LA NATZIONALA L-AR ADUCE LA FORMA DE DEMULT.si CINE SHTIE POATE ACOLO LA F.C.ZURICH joaca DESTUL DE BINE.DAR si CONTRA,si EL A FOST UITAT DE Iordanescu.A FOST ALES CEL MAI BUN FUNDASH DREAPTA DIN LUME!!!!!!!!1ASTA S-A UITAT.EU NU CRED ca asa CEVA ESTE DE UITAT!AM ABATUT EU PUTZIN SUBIECTUL, DAR AM VREUT SA ARAT ca SE POATE si FARA Mutu.AM UITAT SA SPUN CA MAI SUNT NICULAE si Ganea ACCIDENTATZI,POATE DAK AM INSISTA MAI MULT si Moldovan AR VENI LA NATZIONALA.ASTA ESTE Iordanescu,IL APRECIEZ PE EL CA OM si ANTRENOR,DAR CRED ca NU FACE SELECTZIA asa CUM TREBUIE.CHIAR DAK SUNT STELIST 101%ZIC ca NICULAE SAU ALIUTZA ERAU MAI BUNI DEKT SOAVA SAU MARICA.

IN CONCLUZIE CRED ca Mutu II VA FI DOR DE NATZIONALA si NU NATZIONALEI DE Mutu!!!!!!!!!

Am citit un articol scris de domnul Topesc,unul dintre cei mai buni comentatori sportivi si un mare caracter.Citez: "Pînã atunci, vã informãm despre o întîmplare relatatã de unul dintre membrii echipei de filmare care a lucrat un spot publicitar, cu Mutu protagonist, venit special de la Londra pentru aceastã acțiune.

“La un moment dat, Mutu a avut o hemoragie nazalã destul de puternicã. Filmarea a fost suspendatã, el plecînd acasã. În timp ce echipa de filmare își strîngea aparatura, lîngã încãperea unde se costumase fotbalistul, cineva a gãsit pe jos o bancnotã de o lirã sterlinã, rãsucitã foarte strîns, în forma unui tub. ªi-au dat seama cã era dispozitivul de aspirat «praf», dar s-a dat consemn sã nu se pomeneascã despre acest incident.

A doua zi, Mutu a revenit la filmare mahmur (dupã aspect și comportament). L-au revitalizat și au terminat repede treaba cu el”.

Sigur cã o asemenea informație ar fi fost extrem de valoroasã la vremea aceea, dar nu am dat-o publicitãții din motive pe care sîntem convinși cã le înțelegeți".

Acum intelegeti de ce titlul meu este Mutu...adio si la revedere(la revedere...poate la o sticla de bere).

Eu cred ca Becali a dat dovada de lipsa de caracter si de lasitate pt ca asa se carecterizeaza o persoana care loveste omul cazut la pamant.

Nu sunt fan Mutu, ba mai rau l-am injurat de cand il stiu pt provenienta lui pt jocul lui pt declaratii , etc. si consider ca merita ce i-se intampla pt ca dupa ce te stii cu musca pe caciula mai esti si tare-n gura.

Dar reactia lui Becali nu e fireasca pt ca ar fi trebuit daca nu sa-l ajute macar sa se abtina.

Dar asta este educatia intregii familii.

cu toate ca l-am injurat mereu sincer imi pare rau pt Mutu cu toate ca si-a facut-o cu mana lui

Mutu nu merita clementa acum... A avut mult prea multa. Becali l-a lovit pentru ca si Mutu l-a lovit la randui... Becali si-a pus obrazul pentru un PROST... Si PROSTUL "l-a scuipat in fata". Dumnezeu iti da dar nu iti baga si in traista... Mutu si lipsa celor 7 ani de-acasa. Nu imi pare rau deloc... Merita din plin... Anul trecut il admiram cum inscria gol dupa gol la debutul lui la Chelsea. Nu imi lipsea nici un meci televizat cu Chelsea. Era acolo un roman care ne impresiona dar era PROST si noi nu am vazut... Acum el ne-a aratat... Multumim Mutu!!! Adio!!!

Eu zic sa nu luati chiar de bune toate afirmatiile lui Becali.

Si oricum el doar vrea sa-si salveze onoarea lui imaculata de "procuratoru lu peste" care a vandut pe nimic tot ce a prins.

Si pana la urma e vina lui ca l-a acoperit ca prostu pe Mutu , pt ca daca l-ar fi pus la punct cand trebuia l-ar fi ajutat mai mult.

Mi-e scarba numai cand il vad , mafiot ordinar.

cred ca si media,din Romania in special,are o parte din vina.media l-a tot ridicat in slavi,l-a supranumit ,,briliantul'' cind nici macar Hagi,Adi Ilie sau alti jucatori mai buni decit el nu au avut parte de asemenea atentie si vedetizare din partea mediei.si normal intr-un fel,Mutu a ajuns sa se creada de 10x maradona,un superstar si a pierdut simtul realitati.el a crezut ca celebritatea din fotbal e acelasi lucru cu cea din showbiz.dar in fotbal un pic sa te lasi pe o ureche si esti out,te uita si fani si clubul si impresarii.esti terminat(Adi Ilie e un exemplu).eu sper sincer totusi sa i-a 6-9 luni,sa se trezeasca(coca poate ucide si viata nu numai cariera)si sa revina.ca sa inchei cu,,gradina''noastra,Zenga ar trebui sa fie atent cu neaga ca nici pe el nu-l vad prea bine.poate ca totusi caderea tragica a prietenul lui,o sa-i dea de gindit si-si va schimba atitudinea in viata extrasportiva.FORZA Steaua JOI SEARA.

V-ati gasit toti sa il criticati acum, dar cand ne salva la nationala cu cate un gol ii scandati numele. Pentru cei care il ponegresc acum: sunteti niste ipocriti! Ia imaginati-va putin echipa nationala fara el, cu Marius Niculae accidentat etc. Credeti ca Neaga si Danciulescu se vor descurca in fata olandezilor si a cehilor? (poate nici a finlandezilor.... Ei se descurca mai bine la cate un paharel!

HAI Romania!

RED DOG FOREVER!

V-ati gasit toti sa il criticati acum, dar cand ne salva la nationala cu cate un gol ii scandati numele. Pentru cei care il ponegresc acum: sunteti niste ipocriti! Ia imaginati-va putin echipa nationala fara el, cu Marius Niculae accidentat etc. Credeti ca neaga si Danciulescu se vor descurca in fata olandezilor si a cehilor? (poate nici a finlandezilor.... Ei se descurca mai bine la cate un paharel!

HAI Romania!

RED DOG FOREVER!

Daca tu esti adeptul sportivilor care isi pierd noptile cu femei de consumatie, cu alcool, sau cu droguri, asta nu inseamna ca majoritatea oamenilor din tara asta vor fi de acord cu tine. Doar cei care tin neaparat sa aiba o parere diferita.

Aici se vede ca tânarul(sau tânara) reddog,care în treacat fie spus nu e decât un(o) nevinovat(a) "copil(a) de mingi pe forumul lui Dinamo,are o permanenta înclinatie pentru hartza.

Lui(ei) îi place tot timpul sa contrazica.Nu e nimic rau în faptul ca ai o alta parere.Dar spune-o cu decenta si nu insulta pe cei care au emis alte opinii.Asa mi se pare normal.

Consider ca iesirile lui rd ar trebui pastrate pentru o cauza mai buna si nu pentru "a face misto,a-i oftica si a mai râde de cei de pe acest site"(aurolaci cum îi numeste el),asa cum singur a postat pe forumul celor din Stefan cel Mare.

Totul are o limita,si daca rd nu va înceta cu atitudinea ostila la adresa echipei noastre iubite,Steaua Bucuresti, nu m-ar mira ca în scurt timp sa aiba interzis pe acest site.

Referitor la cazul Mutu,consider ca situatia creata e o pata "oficiala" pe obrazul fotbalului romanesc,pentru ca Adrian joaca la un nivel înalt,joaca la echipa nationala,ba mai mult a fost si capitanul acesteia de la accidentarea lui Chivu încoace.Cu toate acestea,parerea mea e ca ziarele,în dorinta de a prezenta mereu senzationalul,au "întunecat" cu buna stiinta imaginea internationalului nostru.Nu ma mai mira deloc pentru ca,dupa opinia mea,în astfel de cazuri ei se comporta asemenea corbilor.Se hranesc cu carnea însângerata a victimelor.

Nu era mai simplu sa astepte sa se termine judecata începuta la sediul federatiei engleze de fotbal si apoi sa emita o parere.Nu,ei au preferat sa faca speculatii înainte si au sanse serioase sa o fi "dat în bara".Feriti-va de ziaristi în general,astazi te ridica în slavi si daca nu mâine,poimâine sigur îti dau drumul din înaltul cerului.