Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Din stirea aia, nu partea cu milionul mi se parea importanta, mai ales ca e vorba doar despre niste speculatii. Ce se va intampla, o sa vedem in timp...

Pai care e? Aia in care CSA-ul se amageste ca detine palmaresul unei echipe intr-un sport pe care l-a parasit acum 10 ani?

Si asta si faptul ca vor sa recupereze prejudiciul din perioada 2004-2014, dar mie mi se pare mai important ca s-a deblocat situatia in care ne aflam si in curand o sa depasim stadiul de vorbit vorbe... 

Edited by joseph

Cei din Armata gindesc si vor gindi in continuare ca niste umili slujbasi la stat,ca niste bugetari care stiu doar ca de doua ori pe luna merg la caserie sa-si incaseze un salariul prea mare pt activitatea depusa.Ei nu vor avea niciodata grija privatului care pe 25 trebuie sa plateasca darile la stat si grija zilei cind trebuie sa plateasca salariul angajatilor sai.Din acest motiv,am curaj sa fac pariu cu oricine,ca nici un " investitor serios " nu va da un ban pe o sigla care in lipsa palmaresului nu face nici macar 100 lei noi.Este urita,are acel aspect ruso-comunist si repet,pt un om de afaceri,nu valoreaza absolut nimic.Singura valoare a acestei sigle,este strict o valoare sentimentala,care insa in ziua de astazi nu reprezinta ceva decit pt cei din PS.Atit si nimic mai mult,restul doar vorbarie goala din partea unora care nu au nici cea mai mica idee despre ce reprezinta banul muncit in ziua de astazi.

as vrea sa-i cunosc si eu pe astia carora le pica banii din cer :))

dar pentru ca m-a distrat rationamentul tau... daca il aplici si in cazul lui becali, ai impresia ca el are valoarea banului muncit? :)))

si m-as distra sa-mi dai exemple de cat de mult il chinuie pe el gandul la salariile angajatilor... de la Avicola

Edited by joseph
2 people like this

Stiri Steaua

1) Rusescu a fost operat cu succes. Ar putea prinde finalul sezonului

"Atacantul Raul Rusescu a fost operat cu succes, miercuri, dupa fractura suferita la maxilar in partida de campionat cu Otelul Galati. Interventia a fost una de succes, iar perioada de recuperare fixata de medici este de aproxamtiv o luna. In aceste conditii Rusescu ar putea reveni pe teren pentru ultimele doua etape de campionat, inainte de a-i expira imprumutul de la Sevilla. Paul Papp, celalalt stelist accidentat la fata in timpul meciului cu Otelul, a fost programat pentru operatie saptamana viitoare."

Onlinesport.ro 

2) Biletele la partida Steaua - ASA Târgu Mureș, din etapa a XXIX-a a Ligii, care se va disputa miercuri, 29 aprilie, de la ora 21.30, pe Arena Națională.

- Prețurile tichetelor sunt următoarele: 15 lei - peluze, 30 de lei - tribuna 2 periferic, 75 de lei - tribuna 2 median și VIP 3, 100 de lei - VIP 2, 150 de lei - VIP 1 și 500 de lei - lojă.-

-Tichetele pot procura online de pe www.biletesteaua.ro pana duminica inclusiv sau de la casele National Arena incepand de luni, conform urmatorului program:

LUNI - 10:00 - 19:00

MARTI - 10:00 - 19:00

MIERCURI - incepand cu ora 10:00

www.steauafc.com

Edited by xray

Axa Steaua-Viitorul-Blatul se mentine, dar in sens invers.

Pai si cum vine asta ? Ca nu prea inteleg. Otelul ia sase puncte, Steaua trei si Viitorul zero ? 

Ba pe deasupra mai "renunti" si la 3 puncte capitale in lupta pentru titlu ? Nu prea cred...

Cu Pandurii, poate, dar aici nu vad logica.

Pe elevii lui Hagi nu ii mai intereseaza punctele. Si nici un loc de Europa League, ca stiu toti cate sanse au acolo. (ZERO) Steaua se crede campioana, si Otelul crede in sansele sub zero de salvare.

Asa ar veni. Desi greu de crezut. Oricum, rezultaul Stelei cu Otelul a fost cel putin dubios. Lasand la o parte arbitrajul.

Stirea saptamanii mi se pare anuntul de aseara conform caruia fcsb nu va participa la licitatia pentru marca.

Pe langa asta se vehiculeaza zvonul ca din vara vine Mihai Teja in locul lui Galca si eu cred ca e chiar posibil.Daca analizam faptele creditorului din ultimul an vedem ca nu e dispus sa cheltuie mai nimic pentru performanta si atunci antrenor nu poate fi decat genul acela care antreneaza in Liga 1 moca la echipe in insolventa stiind ca in cateva etape va fi dat afara.

Am dificultati in al cataloga pe bossul nostru...daca nu mai are datorii la club mai putem sa il numim creditor?Totodata,daca nu mai vrea sa bage bani se mai poate numi finantator?Si daca in acte nu apare atunci este patron?Cine este Gigi Becali pentru Steaua(sau fcsb)?

Vom avea cu siguranta o vara fierbinte!

Stirea saptamanii mi se pare anuntul de aseara conform caruia fcsb nu va participa la licitatia pentru marca.

Pe langa asta se vehiculeaza zvonul ca din vara vine Mihai Teja in locul lui Galca si eu cred ca e chiar posibil.Daca analizam faptele creditorului din ultimul an vedem ca nu e dispus sa cheltuie mai nimic pentru performanta si atunci antrenor nu poate fi decat genul acela care antreneaza in Liga 1 moca la echipe in insolventa stiind ca in cateva etape va fi dat afara.

Am dificultati in al cataloga pe bossul nostru...daca nu mai are datorii la club mai putem sa il numim creditor?Totodata,daca nu mai vrea sa bage bani se mai poate numi finantator?Si daca in acte nu apare atunci este patron?Cine este Gigi Becali pentru Steaua(sau fcsb)?

Vom avea cu siguranta o vara fierbinte!

a) Steaua Bucuresti. Nu stiu ce dracu e FCSB-ul, dar Steaua nu isi inchiriaza sigla, precum o curva pe la marginea trotuarului. Foarte bine ca nu participa la licitatia pentru sigla - daca era de vanzare, trebuia sa se duca; daca e de inchiriat, pas... Sa se duca ASA Tg. Mures la licitatie - deja e o clona a unei foste echipe militare, se poate impopotona si cu sigla CSA.

b) Nu e vorba doar de investitii. Deja Steaua isi plateste cel mai bine jucatorii din tot campionatul si e cam singura ce cheltuieste peste 1 milion de euro (anul asta a cheltuit 2 pe transferuri - urmaritoarele au cheltuit 1 milion - CSU Craiova / 50.000 - AS Ardealul Tg. Mures / si zero restul echipelor). Aici a fost vina antrenorului care nu a stiut sa managerieze o situatie absolut relaxanta (13 puncte diferenta in iarna) si a vanzarilor nesabuite.

c) Pai nu spuneau unii de pe aici ca vor pentru Steaua modelul TSKA Moscova, unde statul nu are vizibil majoritatea dar care decide totul prin actiuni facute pe ascuns, la limita legalitatii? Asta e si Becali - patronul din umbra. Exista niste proprietari in acte, imputerniciti sa semneze documente, sa incheie contracte, sa contrasemneze state de plata - si exista si Jiji, care controleaza situatia, fara a avea o calitate oficiala.

Axa Steaua-Viitorul-Blatul se mentine, dar in sens invers.

Deci dupa axioma ta urmeaza ca ASA sa piarda acasa meciul cu Viitorul pentru ca a batut pe Steaua cu 1-0 ..... :)) sau macar sa faca un egal ....

Eu sincer in cazul asta as dori sa functioneze gandirea ta ....

Haide sa vedem ....

1 person likes this

Eu zic ca Viitorul o sa incurce pe ASA ( e min. 12), dar n-o sa ne facem noi punctele datorita pregatirii precare a meciului din partea lui Galca.

1 person likes this

Bai Joga, accepta ideea ca s-a terminat. :) Tu crezi ca vorba aia a venit din neant cu "victoriile aduc victorii". Arbitraje sau nu, crede-ma astia au atmosfera buna in vestiar, se "simt bine si sunt fericiti". Galca a nenorocit toate obiectivele, iar ciobanul...a decis tot....

1 person likes this

Mutare-surpriză: Gigi Becali ar putea pleca de la Steaua.Viitoarea destinație: Viitorul lui Hagi

Stirea zilei e furnizata de Dragomir si publicată pe toate ziarele sportive. Mai mult, se intrec sa isi aroge intaietatea ca ele ar fi spus in premiera despre acest scenariu, acum cateva zile. :)

"Ce a făcut Hagi la Viitorul nu a făcut nimeni in fotbalul românesc. Gică Hagi a realizat totul pe banii și pe nervii lui, nu ca alții, pe banii altora. Este posibil ca Gigi Becali să se ducă la Viitorul și să-l ajute pe Hagi pentru că nu mai are nici palmares, nici stemă la Steaua. Amândoi ar face un cuplu foarte bun, dar, atenție, lui Gigi Becali nu-i place să piardă. Dacă Becali se duce acolo, o face campioană pe Viitorula declarat Dumitru Dragomir pentru ziarul Ring.

Nu stiu ce e cu Dragomir asta. Ori e un imbecil fara pereche, ori ii trolleaza pe astia din presa de atatia ani. Lasam treaba cu palmaresul (desi e grav ca fostul sef LPF nu are nicio treaba cu conceptul asta) si ne referim strict la mutarea de la Viitorul. De ce ai face-o? Renunti la o echipa (care, sa zicem, nu mai are palmares, urmarind logica stramba a lui Dumitru) din Bucuresti, care iti aduce inca bani, inca ceva spectatori, pentru a te muta la o echipa fara palmares, fara casa permanenta, fara spectatori, fara putinta de a vinde macar un tricou cu numele ala. Si care nici macar nu-ti apartine.

Ca sa ce? Daca te numesti Becali si poti face campioana din Viitorul doar prin prezenta ta, de ce sa nu ramai la actuala echipa si sa o faci pe asta campioana? Care e imbunatatirea?

E o treaba si asta, sa-l citam pe Mitica in ce declara pentru un tabloid foarte important in tara ("Ring"). Trebuie sa luam in considerare atat capacitatea oracolului de a vedea in viitor, precum si vastele sale cunostinte sportive, ca doar atatia fotbalisti romani i-a vazut Corleone, ajungand mai mari decat aia...Messi, Ronaldo, aia..

Am inteles ca Barboianu va semna un contract pe 5 ani cu Steaua!

Uite si una buna : 

" Recunosc că acestă victorie a ASA-ului a reprezentat o mare surpriză pentru mine. Nu credeam că va avea puterea reală de a o invinge pe Steaua. Dar, trebuie să recunoaștem că Steaua nu mai joacă un fotbal de calitate cam de pe la inceputul returului. Ceva s-a intâmplat acolo, a explicat Ienei pentru Sportnews.ro.

Referindu-se la antrenorul Costel Gâlcă, Emeric Ienei a fost dintr-o bucată: Nu știu dacă a pierdut vestiarul sau nu, dar acolo e clar că s-au produs unele disensiuni. Din păcate, am senzația că Gâlcă a devenit un antrenor pe lângă care lucrurile trec foarte ușor. Este inexplicabil, a adăugat Ienei."

E o treaba si asta, sa-l citam pe Mitica in ce declara pentru un tabloid foarte important in tara ("Ring"). Trebuie sa luam in considerare atat capacitatea oracolului de a vedea in viitor, precum si vastele sale cunostinte sportive, ca doar atatia fotbalisti romani i-a vazut Corleone, ajungand mai mari decat aia...Messi, Ronaldo, aia..

1.Stirea e in toată presa.

2. Inainte de a spune Mitica in Ring, Prosport a scris si el acelasi lucru: "Scenariul plecării latifundiarului de la Steaua a fost prezentat de ProSport joi,"

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/Liga-1/becali-pleaca-de-la-Steaua-Dragomir-anunta-ca-latifundiarul-ar-putea-sa-i-se-alature-lui-Hagi-e-posibil-ca-Gigi-sa-se-duca-la-viitorul-indiciile-ca-se-pregateste-o-schimbare-majora-14209290

3. Inainte de o spune Prosport, am scris si eu despre asta, acum vreo 3 saptamani,  in "Bomba cu al 12-lea ceas". Mai mult, ție ti-am si spus-o și direct, plus ce motive ar avea să o facă. :)  

Că Mitică s-a cam "devalorizat" ca oracol prin multe preziceri neîmplinite, sunt de acord.

Felicitari. Ar trebui sa faceti o sectiune SF, ca tot va intereseaza scenariile de genul asta...

Ca la noi in Liga 1 ... la nimeni. :)

Rednic e dat afară de la  Petrolul pentru rezultate proaste și adus la Dinamo șă spargă norii, iar Teja, demis de la Dinamo, tot pentru rezultate slabe, a fost pus in locului Strambului la Petrolul.

Ca la noi in Liga 1 ... la nimeni. :)

Rednic e dat afară de la  Petrolul pentru rezultate proaste și adus la Dinamo șă spargă norii, iar Teja, demis de la Dinamo, tot pentru rezultate slabe, a fost pus in locului Strambului la Petrolul.

eeee ce stim noi FCSB-istiiii ...

dinamu si pietrolu sunt echipeeee ... au siglaaa/au plamares si traditie .... au galeriiiii .... au coregrafiiii ..... au conduceri ( fara ciobani sau argati) ..... au directori sportivi .... au managerii ..... au loturi de jucatori  .... juniori .... beleeeeaaaaa

noi VREM ECHIPA !!!! hai TALPANEEEE fa-ne ECHIPAAAAA  ....

Voi nu vedeti bah ca toata Liga 1 este praf si pulbere din toate punctele de vedere  ?!!

Organizare = zero

Patrimoniu ( stadioane, baze de pregatire ) = zero

Respect pentru suporteri = zero

Patroni = jumate sunt in puscarii sau au fost iar restul urmeaza ... deci niste infractori dovediti.

Antrenori = de cea mai joasa speta ca pregatire manageriala , morala ( doar cativa care sunt prin campionate straine la camile sau prin cipru/grecia dar care si acolo o dau imediat cu mucii in fasole ) ii schimba astia in Liga 1 ca pe maruntis de la o echipa la alta .

Jucatori = mediocri spre penibili din mai toate punctele de vedere ( pregatire, tehnica, inteligenta)  stim exemplele din curtea proprie cu ceva accente de talente uneori ...

Arbitri = penibili ( unii chiar si puscariabili)

Ultrasi = schizo, interlopi si paraleli cu civilizatia si legile ( vezi recentul comportament al GALERIEIII din groapa ), unii pe la puscarii ( vezi cazul din curtea noastra)

I-ati gasit pe TALPAN si CSA sa va faca ei echipa !!!! Prapaditii astia mah .... ?!!!

1 person likes this