Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Am spus fara nici o conditionare din partea clubului!

Liderii de galerie le distribuie functie de activitatea in cadrul galeriei. Deci ei le dau conditionat. Balacareala pe bilete poate fi daca se dau mai putine decat este galeria "de baza", altfel nu va fi.

In mintea celor care primesc va fi un premiu drept rasplata pentru aportul galeriei la rezultatele echipei.

Da, si la cei cu abonamente. Dar, tot acolo ajungem pentru ca un membru din galeria "de baza" trebuie sa fie abonat, in principiu.

Am spus fara nici o conditionare din partea clubului!

Liderii de galerie le distribuie functie de activitatea in cadrul galeriei. Deci ei le dau conditionat. Balacareala pe bilete poate fi daca se dau mai putine decat este galeria "de baza", altfel nu va fi.

In mintea celor care primesc va fi un premiu drept rasplata pentru aportul galeriei la rezultatele echipei.

Da, si la cei cu abonamente. Dar, tot acolo ajungem pentru ca un membru din galeria "de baza" trebuie sa fie abonat, in principiu.

Eu cand citesc "conditionare din partea clubului" citesc : inchiderea ochilor la abuzul administratiei. Si asta se va intampla cum am descris in comentariul anterior.

Poate va fi privit ca un premiu de cei de pe scarile de organizare inferioare ale galeriei. Dar din pacate nu ei decid.

Daca membrii isi fac abonamente si se da prin intermediul abonamentelor atunci e mult mai bine. Pentru ca atunci s-ar da la toata lumea nu doar lor. Ar disparea de tot conditionarea din partea clubului.

Edited by Kekea

se pare ca vanzarile de bilete la meicul cu Otelul merg foarte prost. nu inteleg de ce, biletele sunt ieftine ora e ok. probabil conteaza ca multi si au luat cu astra si nu mai sunt interesati de meciul asta unde naiba, se da titlul de campion. in 2006 am mers la 10-11 noaptea pe terenul6 stateam urcat pe gardurile alea sa vad cum se da titlul si acum .. :(

se pare ca vanzarile de bilete la meicul cu Otelul merg foarte prost. nu inteleg de ce, biletele sunt ieftine ora e ok. probabil conteaza ca multi si au luat cu astra si nu mai sunt interesati de meciul asta unde naiba, se da titlul de campion. in 2006 am mers la 10-11 noaptea pe terenul6 stateam urcat pe gardurile alea sa vad cum se da titlul si acum .. :(

Retardatii de la federatie si Liga ..... din cauza astora ...

Meciul e marti in mijlocul saptamanii urmeaza apoi miercuri ... oamenii merg la munca, copii la scoala ... incepe la ora 20:00 si probabil cu festivitate si tot tacamul se v-a termina la ora 22:30 ...

Din cauza suporterilor scandalagii care alunga restul spectatorilor de la stadion cu comportamentul lor infect de maimute retarde ...

Din cauza retarzilor din conducerea Stelei care nu stiu sa promoveze un eveniment ... si care au scazut audienta spectatorilor la meciurile de acasa prin programarea meciurilor pe aiurea si parca prea multe in Ghencea ...

Anul trecut meciul cu Brasovul ( cand s-a sarbatorit titlul) a inceput la ora 17:00 si a fost prea devreme ... am avut colegi si amici care nu au reusit sa fuga de la munca sa ajunga la stadion pana in ora 17:00 ...

Undeva in jur de 18:30 era cel mai potrivit ca programare ....

Si din cauza televiziunilor de tot rahatul care transmit meciurile ...

Din cauza rahatului de turneu de pregatire al nationalei .... pentru ce se pregatesc ? ... sa castige 2 meciuri amarate cu luxemburg sau san marino in preliminarii ....

Bine cu DNA-ul ca a mai curatat putin peisajul ....

Eu cred ca pur si simplu pt un roman e greu sa aiba 2 meciuri asa importante in doar 3 zile. O deplasare la meci pe langa bilet (care la finala cupei nu e chiar ieftin) mai presupune mancarea, bautura, benzina sau taxiul dupa caz etc.

Ora nu mi se pare nepotrivita. ok, poate era mai bine un 19-19.30 dar in europa league era si frig incepeau la 22.05 si tot nu a fost o problema.

Au fost meciuri programate in timpul saptamanii o gramada. Cu Tbilisi, Vardar Skopje, chiar si supercupa unde interesul a fost mult mai mare decat pare acum.

La ce vad pe site cred ca vom fi undeva la ~20.000-25.000. Extrem de putin. E bine sa ne bucuram de perioada asta incredibila de performante ca nu se stie viitorul ce aduce.

Edited by France98

Retardatii de la federatie si Liga ..... din cauza astora ...

Meciul e marti in mijlocul saptamanii urmeaza apoi miercuri ... oamenii merg la munca, copii la scoala ... incepe la ora 20:00 si probabil cu festivitate si tot tacamul se v-a termina la ora 22:30 ...

Din cauza suporterilor scandalagii care alunga restul spectatorilor de la stadion cu comportamentul lor infect de maimute retarde ...

Din cauza retarzilor din conducerea Stelei care nu stiu sa promoveze un eveniment ... si care au scazut audienta spectatorilor la meciurile de acasa prin programarea meciurilor pe aiurea si parca prea multe in Ghencea ...

Anul trecut meciul cu Brasovul ( cand s-a sarbatorit titlul) a inceput la ora 17:00 si a fost prea devreme ... am avut colegi si amici care nu au reusit sa fuga de la munca sa ajunga la stadion pana in ora 17:00 ...

Undeva in jur de 18:30 era cel mai potrivit ca programare ....

Si din cauza televiziunilor de tot rahatul care transmit meciurile ...

Din cauza rahatului de turneu de pregatire al nationalei .... pentru ce se pregatesc ? ... sa castige 2 meciuri amarate cu luxemburg sau san marino in preliminarii ....

Bine cu DNA-ul ca a mai curatat putin peisajul ....

Edited by Arsenal1886Steaua1947
Ce e asta ? Data viitoare sa-ti exprimi parerea intr-un mod civlizat. Multumesc.

In majoritatea cazurilor televiziunile dicteaza orele meciurilor, nu federatia.

Oricum, uitati-va la Bundesliga sau Premier League. Pai acolo sunt super-derby`uri pe la 14:00, 16:00, 18:00, etc. Numa` la noi le pun prostanacii astia la 21:30, sa aiba ei rating & shit. :(

Din cauza taranilor din varful dealului de pe facebook care au votat sa sarbatorim pe NA sa fim 50.000 si nu-si cumpara bilet. Pe Ghencea se umplea stadionul si sarbatoream titlul si la noi acasa.. dar asa se intampla cand conducerea asculta de toti mortii de foame de pe facebook.. au ascultat de astia care veneau 4000 la meciurile de acasa in loc sa asculte de ce vor jucatorii.

Intrunita luni, 19.05.2014, Comisia de Disciplina din cadrul FRF a luat urmatoarele decizii:

FC Petrolul Ploiesti vs. FC Steaua “ incidente

FC Petrolul Ploiesti

-In baza art. 62.1.a + 63.1.b + 63.2.4.a, se sanctioneaza jucatorul Santos Pires Romario (FC Petrolul) cu suspendare pentru 4 jocuri si o penalitate de 6.000 lei.

-In baza art. 50.1, se sanctioneaza jucatorul Peterson Pecanha (FC Petrolul) cu suspendare pentru 2 jocuri si o penalitate de 3.000 lei.

-In baza art.82.1. si Alin.3, lit.a si lit.c, coroborat cu art 83.2.d, cu aplicarea art. 44.1, se sanctioneaza clubul FC Petrolul Ploiesti cu masura desfasurarii a 2 (doua) jocuri pe teren propriu, fara spectatori in peluzele stadionului rezervate suporterilor gazda si penalitate sportiva de 30.000 lei.

-In baza art. 12.a si art.14.bis, se sanctioneaza dl. Cristi Vlad (director sportiv FC Petrolul) cu Avertisment.

FC Steaua

- In baza art. 82.1 modifcat 2.3, lit.d, raportat la art. 83.2.e, se sanctioneaza clubul FC Steaua cu o penalitate de 60.000 lei.

-In baza art. 12.a si art. 14.bis, se sanctioneaza dl. Tene Florin (antrenor portari la FC Steaua) cu Avertisment.

Sursa: LPF

http://www.LPF.ro/presa/decizii-comisiei-d...19-05-2014.html

Salut...stiti cumva daca mai sunt bilete la meciul cu Otelul? Si daca da la ce ora sunt deschise casele...sunt din Valcea eu si am uitat sa iau bilete online. Multumesc !

100% mai sunt bilete, dar despre programul exact de la case nu stiu nimic.

uite ca am gasit ceva:

Suporterii Stelei vor putea achizitiona tichetele pentru partida la sfarsitul careia va avea loc ceremonia de decernare a trofeului si medaliilor de campioni pentru jucatorii si membrii staff-ului ros-albastru dupa urmatorul program:

LUNI - 10:00 - 19:00

MARTI - incepand cu ora 10:00

- probabil casele vor fi deschise pana la ora jocului (eu asta inteleg)

Astazi este ziua lui Miodrag Belodedici, un jucator extrem de important in istoria Stelei. La multi ani Belo!

Intr-un articol de pe dolcesport vad ca se mentioneaza ca ultimul meci la Steaua a fost pe 7 aprilie 2001 cu Rocar in Ghencea (1-1). Imi aduc aminte ca am fost la acel meci, aveam 14 ani, a fost undeva la o ora a pranzului, stiu ca a fot un penalty la acel meci nu mai stiu pentru cine(parca un penalty care s-a repetat?!) si la Rocar antrenor parca era Titi Dumitriu. Pacat ca nu se gasesc pe youtube videouri din acea perioada :(. Ca tot veni vorba de Rocar nu pot uita un Rocar - Steaua 3-4 sau 4-5la care am fost de asemenea prezent.

Edited by France98

Ovidiu Hategan, delegat la finala Cupei Romaniei

Finala Cupei Romaniei - Timisoreana, dintre echipele Steaua Bucuresti si Astra Giurgiu, va fi condusă de sapte arbitri, o premieră pentru această competitie, la centru fiind desemnat Ovidiu Hategan, a anuntat, miercuri, site-ul oficial al FRF.

Hategan va fi ajutat de asistentii Octavian Șovre si Miklos Nagy si de asistentii suplimentari Istvan Kovacs si Adrian Comanescu.

Rezervă pentru arbitru de centru va fi Sebastian Coltescu, in timp ce Vasile Marinescu va fi rezervă de asistenti.

Ovidiu Hategan va arbitra in premieră o finală a Cupei Romaniei, după ce a condus două Supercupe, in 2011 si 2013.

Finala Cupei Romaniei-Timisoreana va avea loc, vineri, de la ora 21.00, pe Arena Nationala intre Steaua si Astra Giurgiu.

1) "Oficial: Paszkany a iesit din fotbal, CFR Cluj preluata de 29 de firme"

Sursa:

http://www.onlinesport.ro/fotbal/Liga-1/cf...h.N5K2CxfB.dpuf

2) "OFICIAL | Dan Adamescu, finantatorul Otelului Galati, este cercetat penal de DNA. Legaturile cu misterioasa intrare in insolvență a unui club aflat pe profit."

Sursa:

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/Liga-...profit-12644365

Edited by xray

Am fost suspendati 2 etape cu portile inchise dupa cele doar 6-7-8 petarde de la meciul cu Otelul. Inca o amenda de 400 milioane.Suspendarea se va executa in sezonul viitor. Sper sa faca apel clubul nostru ca nu se stie cu cine picam in primele 2 meciuri! Desi suntem recidivistii recidivistilor sper sa putem scapa cu 1 singura etapa de suspendare.

*numai in ultimele 2 etape am luat amenzi de 1 miliard ! (~30.000eur). cu banii astia plateai jumate din salariul unui jucator mediu din liga1.

La anul ar trebui sa nu mai risipim banii clubului pe astfel de amenzi. Echipa se poate incuraja si fara torte sau petarde. :(

Edited by France98

Am fost suspendati 2 etape cu portile inchise dupa cele doar 6-7-8 petarde de la meciul cu Otelul. Inca o amenda de 400 milioane.Suspendarea se va executa in sezonul viitor. Sper sa faca apel clubul nostru ca nu se stie cu cine picam in primele 2 meciuri! Desi suntem recidivistii recidivistilor sper sa putem scapa cu 1 singura etapa de suspendare.

*numai in ultimele 2 etape am luat amenzi de 1 miliard ! (~30.000eur). cu banii astia plateai jumate din salariul unui jucator mediu din liga1.

La anul ar trebui sa nu mai risipim banii clubului pe astfel de amenzi. Echipa se poate incuraja si fara torte sau petarde. :(

Treaba e ca a devenit o obisnuinta sa se dea in noi! :chair:

Eu de regula am fost si sunt ff critic la adresa alora de rup, strica si fac distrugeri pe stadion ...

Dar de data asta chiar nu-i inteleg pe astia de la LPF/FRF....

Nu stiu daca au fost mai mult de 5 petarde in timpul meciului ... Chiar cred ca respectand litera legii si tot puteau sa treaca cu vederea ...

Eu cred ca ei vor ca toate meciurile sa se joace cu tribunele goale .... astia sunt complet idioti si retarzi cu federatia lor de cacanari ...

Cred ca trebuie sa scandam incontinuu Fuie MRF si Luie MPF ....

Cred ca tre sa le-o dam si lui gino si lui burleanu .... lor si familiilor .... intens si neincetat ...

Steaua a pierdut finala in seara asta, zvonurile sunt ca antrenorul are sa plece, si cu el o mare parte din jucatori, la diferite echipe, si totusi comentariile sunt de acum doua zile, ultimile.

Ori Steaua are supporteri de rezultat, ori asta e forumul pe care nu prea vin suporterii Srelei.

Serios acum......

Momentan cu antrenorul sunt zvonuri. Cu jucatorii nu ai ce face, e ceva normal, nu poti sa ii tii la infinit pe toti. sunt si ei oameni, la noi in Romania se castiga maruntis fata de alte campionate. Iar unii (Tatarusanu, Tanase, Lato) sunt de ani buni de tot la noi.

Important este sa vedem strategia de veniri. Gigi a zis el ca vrea doar bani de la Steaua, dar vedeti voi, vrei bani adica vrei Champions League. Vrei Champions League automat trebuie sa faci echipa de Champions League. Deci chiar daca declaratia ca de la Steaua vrea doar bani pare una nepotrivita, in final eu cred ca o data cu profitul lui automat inseamna si ce vrem noi, adica performanta!

Cu antrenorul ideal ar fi sa ramana Reghe, sa puna bazele acum pt o noua echipa iar la anul poate sa plece (desi eu sincer in locul lui Becali m-as gandi serios sa ii fac contract 1.5-2 mil pe an si gata) iar antrenorului care ar veni la anul i-ar fi mai usor pt ca ar avea o baza de echipa.

Daca Reghe pleaca acum, noul antrenor pe langa faptul ca va fi nou la club, va avea si de construit o echipa. Greu.

Despre Hagi eu nu cred ca e atat de nebun incat sa nu isi fi dat seama ca nu are calitate de antrenor. De asemenea daca vine dupa Reghe ar avea asupra lui o presiune imensa. Mai este implicat pana la gat si in proiectul cu academia (Ok, trece afacerea pe alt nume, dar cum va fi un Steaua - Viitorul?!). Sunt aproape dispus sa pun pariu ca nu vine Hagi. Daca ar pleca Reghe, dau un nume care cred eu are ceva sanse sa vina. Mihai Teja (Machedonu). A jucat de la 6-7 ani pana la 18 la academia noastra de juniori, pt cine nu stia asta.

Dar eu in mintea mea, inca cred cu mare putere ca Reghe nu va pleca!

Edited by France98

Daca Hagi vine la Steaua, iar acest lucru este regulamentar, vom fi de ransul curului in toata Europa. Cum ar fi posibil ca detinatorul unei echpe din campionat sa fie antrenor la alta echipa din acelasi campionat si aceasi divizie!

Chiar daca mereu in ultimile zile nu am crezut de plecarea lui Reghe se pare ca e cam sigura treaba.

Vedeti vreo sansa sa vina Dan Petrescu? Daca da, ce parere aveti de el? Eu cred ca tactic este peste Reghe in schimb la pregatire fizica garantat nu se va ridica echipa la nivelul aratat in ultimii 2 ani. Poate o varianta ar fi indiferent cine vine, poate stie Neubert pe cineva care stie meserie si sa il recomande aici :).

De asemenea Dan este putin cam conflictual, nu imi aduc aminte daca la Urziceni a reusit sa stranga jucatorii in jurul lui asa cum a reusit Reghe.

In orice caz cred ca o posibila numire a lui garanteaza ca va fi continuitate in investitii la club. Nu vine el daca nu i se asigura un buget de transferuri corespunzator. In conditiile date cred ca este cam varianta ideala.

Daca nu rezolva MM pe 30 cand are termen cred ca aproape obligat ne-ar trebui un manager la echipa.

Narcis Raducan? Ca tot am adus vorba de Narcis, mi-a venit in minte si de antrenorul de la Galati. Ewald Lienen, dar desi a antrenat o groaza de echipe rezultatele sunt cel mult mediocre.

Edited by France98

Reghe: "N-aș da Steaua pe Getafe"

Reghecampf explica in urmă cu două luni de ce n-ar pleca la o echipă precum Getafe. Cosmin Contra a reusit să salveze echipa de la retrogradare si va antrena in La Liga si sezonul viitor.

"Eu antrenez cea mai bună echipă din Romania. Asta e diferenta intre situatia mea si cea a lui Contra. Eu mă bucur pentru ce-a reusit Cosmin, e nasul meu. Pe mine nu m-ar tenta o astfel de oferta Am avut si eu oferte, dar am ales să ramin la Steaua.

În afara faptului că am si un salariu foarte-foarte bun, datorită calificarilor au fost si bonusuri foarte mari. Cind ajungi să cîștigi un milion, un milion si ceva de euro pe an in tara ta, ai satisfactii foarte mari".

Sursa: GSP

La arabi se pare ca e nebunia in floare ...

"Mutarea lui Laurentiu Reghecampf la Al Hilal a nascut o serie de proteste ale fanilor din Arabia Saudita. Pe retelele de socializare a aparut chiar o pagina impotriva numirii lui Reghecampf la Al Hilal. "Daca vii aici, te ucidem", este una dintre amenintarile scrise de fanii lui Al Hilal pe Twitter."

Sursa: http://www.sport.ro/Liga-1/daca-vii-la-al-...lal-anunta.html

Apropo de stirile "pe surse" manipulate de presa, in care unii cred cu sfintenie

Referindu-se la un articol din presa scrisa de miercuri(28.05), Laurentiu Reghecampf a tinut sa dezminta zvonurile conform carora luni, cand a vorbit cu Becali, ar fi pus convorbirea pe difuzorul telefonului mobil, pentru a fi auzita in vestiar de jucatorii Stelei, printre altele si cum Becali ii injura.

"Asa ceva nu e posibil, mi-a spus si mie cineva si ma uit acum. In primul rand nu am trecut pe telefonul meu numarul lui Becali, pentru ca el are un numar de centrala. In al doilea rand, nu am facut si nici nu o sa fac vreodata asa ceva, nici lui Becali si nici jucatorilor. In al treilea rand, acele degetele nu sunt ale mele.

Este o chestiune foarte urata, nimeni nu a pus pe telefonul pe speaker si nimeni nu a injurat jucatorii. Nu s-a intamplat niciodata", a mai spus Reghe.

Sursa: stiri-presa-online.ro

Edited by xray