Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Meme : "Cine nu intelege valoarea lui Tatu nu are nicio legatura cu fotbalul. Nicio legatura''

Intr-adevar, eu am jucat volei, n-am avut legatura cu fotbalul si chiar nu inteleg ce valoare are Tatu.

LE : De ce editeaza automat ''M.i.M.i'' in ''Meme'' ?!

Edited by iNsTiGaToR

asa e pus de administratori. sunt mai multe "editari" din astea default.

Edited by Dj

Pai Mi.mi chiar e prenume, unde e logica? :))

Edited by iNsTiGaToR

Steaua are din nou un sponsor pe tricou.

Steaua va primi 1,5 milioane euro din partea noului sponsor, City Insurance. Primul meci pe care Steaua il va juca avand noul sponsor pe tricouri va fi chiar maine, cu ACS Poli Timisoara, contractul urmand sa intre imediat in vigoare.

In ultimii 25 de ani, Steaua a avut ca sponsori: Ford, Castrol, Phillips, CBS, Bancorex, Dialog, BCR, RAFO, Citibank, Sportingbet.

http://www.dolce-sport.ro/fotbal/fotbal-in...lbastrii-25290/

"Nu avem cum să facem schimb de tricouri cu Steaua. Avem un singur rind de echipament!", spuneau, inaintea jocului de Cupa fotbalistii Avintului Birsana.

Asa că unica sansă de a prinde un tricou de la Varela si compania ramasese un eventual cadou din partea stelistilor! Iar momentul fericit parea atins la finele meciului: oficialii Stelei le-au adus morosenilor, la vestiare, un pachet. "Ne-au zis că sunt tricourile lor", incep să povesteasca mihniti, fotbalistii din Birsana.

Ramase de 10 ani!

Însă darul a fost in stilul declaratiilor oferite de Raduț si Pirvulescu după meci, adică la misto. "N-am desfacut imediat coletul, fiindcă ne-am facut poze si am dat declaratii. Dar, pe drum, surpriză! Erau doar sase tricouri! Și nici macar din meciul disputat la Berceni: erau inscriptionate cu Tibi Curt, Ștefan Nanu, Apostol Muzac, Pompiliu Stoica si George Ogararu. Plus unul albastru, fară nume!". Majoritatea, tricouri din perioada 2003-2005!

Forzza Reghe, Forzza MeeMee, Forzza Jiji. US25!

Ce ma????????

"E normal ca o astfel de infrangere sa para dureroasa, dar cei cunosc fotbalul european trebuie sa admita ca este un rezultat logic. Ar fi fost un mare miracol orice alt rezultat, indiferent de ce s-a intamplat anul trecut. Reghecampf nu le poate spune jucatorilor ca vor pierde meciul, trebuie sa-i incurajeze. Orice echipa din Romania are doua mari probleme atunci cand vrea sa aduca un jucator important: salariul si campionatul romanesc despre care nu se vorbeste. In acest moment, spre exemplu, un jucator din Liga a doua franceza nu este dispus sa vina in prima Liga romaneasca", a declarat Ladislau Boloni la emisiunea "Ora de ProSport".

Cand ii vad pe astia cum vorbesc pe facebook parca m-as uita la filme cu prosti.

facebook.PNG

Misiune aparent facila, tinand cont ca optimiile se disputa intr-o singura mansa, iar Steaua va fi gazda in aceasta disputa.

Personal, mi-as fi dorit sa intalnim rapidul in cupa, e pacat sa treaca un sezon fara sa-i batem deloc.

Edited by Stryker

Misiune aparent facila, tinand cont ca optimiile se disputa intr-o singura mansa, iar Steaua va fi gazda in aceasta disputa.

Personal, mi-as fi dorit sa intalnim rapidul in cupa, e pacat sa treaca un sezon fara sa-i batem deloc.

Daca trecem de ACS Poli poate reusim sa picam cu aripeii :D

Si anul trecut era o misiune aparent usoara cu chiajna. Cand vine vorba de cupa nu am deloc incredere in echipa. Tot timpul o busesc intr-un fel sau altul.

LPF a anuntat datele datele la care se vor juca restantele din campionat.

Etapa a II-a: Astra Giurgiu - Steaua Bucuresti (22 decembrie);

Etapa a III-a: Steaua Bucuresti - Concordia Chiajna (12/13 februarie 2014).

O zi "numai buna" pentru fotbal o sa fie cu Astra, la numai cateva zile inainte de Craciun. Interesant e ca in jurul datei de 14 Decembrie, o sa aiba loc etapa a 19-a, a doua din retur, in care Steaua va intalni acasa tocmai pe Astra. Asadar va fi o "dubla" Steaua-Astra in acea perioada, dubla care s-ar putea sa fie importanta in economia campionatului, tinand cont de situatia actuala din clasament.

Edited by Stryker

CFR Cluj nu mai are voie să se antreneze pe terenurile din Gruia, deoarece nu a achitat chiria față de administratorul terenului.

CFR Cluj nu a mai platit chiar de un an, iar administratorii bazei CMC au luat masuri și le-au interzis accesul jucatorilor. Chiria se ridică la cateva mii de euro pe luna terenul fiind amenajat special pentru echipa de fotbal.

Fosta campioană are probleme financiare, jucatorii neprimind incă primele de Champions League, iar mulți se gandesc să plece din iarna

Unele surse vorbesc despre faptul că Paszkany nu mai vrea să bage niciun ban in echipa iar CFR Cluj ar trebui să se autofinanțeze dacă vrea să continue in Liga 1.

Pentru a face rost de bani, Arpad Paszkany a ajuns in situația de a scoate la vanzare hotelul Granata.

SILENZIO STAMPA !!!

FC Steaua Bucuresti anunta ca jucatorii si membrii staff-ului au decis sa inceteze dialogul cu reprezentantii mass media incepand de astazi, 10 octombrie.

Joi 10 Oct 2013 17:09

Clubul nostru va onora, totusi, obligatiile contractuale cu institutiile media detinatoare de drepturi pentru Liga 1, Cupa Romaniei si UEFA Champions League!

In ceea ce priveste informarea suporterilor nostri, activitatile zilnice ale echipei vor fi prezentate atat pe site-ul oficial al clubului, www.steauafc.com, cat si pe pagina de Facebook oficiala, www.facebook.com/FCSBOfficial.

Va multumim!

http://www.steauafc.com/ro/articol/silenzi...0octombrie2013/

In plus, George Becali a transmis ca a fost afectat si amarat de atacurile la care a fost supus, dar, cu toate acestea, a ales sa raspunda cu intelegere si mesaje de pace la toate acuzatiile care i s-au adus.

De asemenea, acesta a transmis ca, desi nu-i poate obliga, ii roaga pe Mihai Stoica si pe Laurentiu Reghecampf sa fie mai smeriti si mai umili, lasand trufia si mandria la o parte, pentru binele echipei si pentru asigurarea conditiilor optime obtinerii marilor performante.

Asta e postare de site oficial? Penibil.

David,

Eu stiu vreo 2-3 baieti aici pe site care ti-ar putea demonstra oricand cat de mult te inseli si cat de profesionista este comunicarea actualei conduceri a Stelei!... :whistle:

Trist e ca Florin macar s-a nascut talent, spre deosebire de fratiorul lui mai mic.

Ce e interesant, este ca Tamas a fost data afara dupa aceasta escapada bahica, insa Costea a fost pastrat, desi olteanul a facut mai mult circ decat primul. Poate pentru ca Tamas are o reputatie proasta.

Oricum norocul lui "Ciora" a fost ca Tamas nu l-a invatat si pe el cum se sare la cap in Anglia, cum a facut-o cu Pancu. :))

Pai acosmine (clona), omul a depus efort sa impartaseasca o stire, personal te astept si pe tine sa ne arati ceva de genul asta.

@acosmin

La fel cum zicea "salvatorul" formului intr-un articol acum vreo 2 luni: "si Ciobanul e Steaua". Asta este mentalitatea celor care controleaza acum site-ul.

Acum ca au scapat de talibani este timpul sa isi dea arama pe fata. N-o sa mai treaca 6 luni pana o sa vedem aici apeluri pentru eliberarea lui becali.

Tare stirea asta. E criza , mingiile sunt scumpe... :thumbsup:

Noroc cu jucatori mai mici de inaltime asa ca Popa, ca au si pustii aia ce tricouri sa imbrace din echipamentul de anul trecut.

Penibil !