Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Esti foarte optimist chiar ...

Daca pleaca Reghe si Neubert ... pana in iarna suntem oale si ulcele ...

Poate reusim si ne pregatim sa scapam de ciobanas ....

STRANGETI BANI SA CUMPARAM CLUBUL ....

Ne adunam 25000 - 30000 suporteri fiecare cu 1000 Euro contribuitie ?

Haideti sa incercam sa o punem de o asociatie si sa reusim sa preluam clubul ... sa scapam de becalioti ...

Fa asociatia!

E normal sa plece daca are oferta, pana la urma pentru bani muunceste. Plus ca e constient si el ca ala nu ii intareste echipa, ba din contra vinde tot ce poate. Si eu in locul lui as pleca

Indiferent de situatie , sunt de parere ca Laurentiu Reghecampf trebuie respectat. Ce spui tu acolo e o opinie personala speculativa, la care nu pot achiesa.

Ca si antrenor nici eu nu ii pot reprosa ceva (poate doar meciul cu Viitorul din sezonul trecut). Tare vreau sa ma insel iar miercuri sau joi cind va anunta ca pleaca (daca va anunta lucrul asta) sa spuna ca a primit o oferta care nu poate fi refuzata.

as prefera sa zica adevarul: ca a plecat din cauza fratelui Meme si Jiji.

Steaua respecta traditia echipelor romanesti care ajung in UCL, baietii din conducere iau banutii si nu reinvestesc nimic (exemple exista:Unirea Urziceni,Otelul Galati,CFR Cluj).Acesta este unicul scop al patronilor:sa iasa banu', ce mai conteaza performanta?!

Atata timp cat vor exista indivizi precum clanul Becali,Mitica,Sandu,Piturca si lista poate continua, fotbalul romanesc nu va avea mari performante.

Pe Reghe il inteleg, ce sa construiesti cu "fratii" lui:nemancatu' de cioban si incompetentu' de MM?...Imi este greu sa o spun dar parca imi pare rau ca echipa s-a calificat in Champions League (desi unii jucatori chiar merita sa traiasca experienta acestei competitii).

Mai pe scurt s-au luat 2 milioane pe Rusescu 9,5 pe Chiriches, 8,5 din calificare si s-au facut mega transferuri: Neagu...Sigur avem sperante la primavara europeana :thumbsup: (va zic eu nu prindem nici locu' 3).

Baieti cu mediocritatea care e in Liga 1 si cu Meme la carma echipei viitorul e "stralucit",daca pleaca Reghe si Neubert in cativa ani ajungem la nivelul lui dinam0.

MM nu conduce nimic e doar un agarici,un atarnator el nu are nici o putere la club.

Pana si lista cu jucatorii pt cupele europene tb sa o aprobe nea Gigi.

Se pare ca problema este simpla si clara ....

Din ce a spus MM , telefonic la fanatik, rezulta urmatoarele

Daca tu stai sa-l crezi pe individul asta dubios care minte la fel de usor cu respira...

o sa fie cascadorii rasului cu doru bratu fundas central in CL

Daca tu stai sa-l crezi pe individul asta dubios care minte la fel de usor cu respira...

Crezi ca nu aducea el macar un jucator ca apoi sa iasa in fata sa se laude ca el e mare cunoscator de jucatori? :))

E fraier Reghe daca nu pleca,ciobanu nu il respecta deloc,macar 2-3 jucatori ar tb adusi la alegera lui.

Crezi ca nu aducea el macar un jucator ca apoi sa iasa in fata sa se laude ca el e mare cunoscator de jucatori? :))

Pai el nu prea poate sa aduca decat apa plata la club. Oamenii in care Gigel are incredere sunt Argaseala si gherghisor, doar ei au drept de semnatura si doar ei pot aduce jucatori.

o sa fie cascadorii rasului cu doru bratu fundas central in CL

Nu joaca Bratu,stai calm ca il baga pe Pintilii/Filip fundas central daca se accidenteaza Szukala/Gardos.Mai grav mi se pare in atac,ce facem stam doar in Piovaccari/Tatu :hmmm: .

Oricum din cate observ daca nu se intampla ceva extrordinar in urmatoarele ore:unu/doua transferuri, zilele astea Reghe pleaca de la echipa(si desigur se intoarce Stoichita/Ilie Stan :naughty: )

Nu joaca Bratu,stai calm ca il baga pe Pintilii/Filip fundas central daca se accidenteaza Szukala/Gardos.Mai grav mi se pare in atac,ce facem stam doar in Piovaccari/Tatu :hmmm: .

Oricum din cate observ daca nu se intampla ceva extrordinar in urmatoarele ore:unu/doua transferuri, zilele astea Reghe pleaca de la echipa(si desigur se intoarce Stoichita/Ilie Stan :naughty: )

Cica au semnat Kapetanos si Varela.-Fanatik.ro

Pana nu ii vad la echipa nu cred si oricum revenirea lui Chipciu valoreaza mai mult decat orice transfer al lui Wesley/Marica/Kapetanos sau oricare alt jucator de pe lista ciobanului.

S-ar putea ca in iarna sa revina si Rusescu, din ce vad cei de la Sevilla vor sa il trimita imprumut la Racing Santander in Segunda B(Liga a 3 a din Spania).

Edited by Kapetan0s

Pai eu credeam ca Rusescu a fost vandut pe o suma imensa, dar care nu a fost data in vileag de catre hotii care i-au organizat transferul. Asa mi-au zis niste oameni bine informati... cum sa fie imprumutat in Liga a III-a? E o greseala, cred ca de fapt va fi imprumutat la Barcelona, ca sa-l inlocuiasca pe Pedro.

cred ca ar putea rezolva pana maine la 1 cu Ruse imprumut daca s`ar misca repede...

Pai eu credeam ca Rusescu a fost vandut pe o suma imensa, dar care nu a fost data in vileag de catre hotii care i-au organizat transferul. Asa mi-au zis niste oameni bine informati... cum sa fie imprumutat in Liga a III-a? E o greseala, cred ca de fapt va fi imprumutat la Barcelona, ca sa-l inlocuiasca pe Pedro.

Daca tie 2,3 milioane de euro ti se pare o suma mica inseamna ca nivelul tau e la nivelul bbc sports, nu la fcsteaua.ro.

Fa asociatia!

Am trimis un articol cu felul meu de a vedea lucrurile ...

Poate ma ajuta un moderator cu o mica examinare si editare acolo unde este cazul ...

Sunt cateva idei ... poate le-au mai avut si altii, dar nu s-au gandit sa le treaca pe o hartie ...

Macar am avea tema de dezbatere si poate si cu ideile altora reusim sa miscam ceva ....

Edited by ADRIAN0808

Daca tie 2,3 milioane de euro ti se pare o suma mica inseamna ca nivelul tau e la nivelul bbc sports, nu la fcsteaua.ro.

Sarcasm detector broken! :D

Mi se pare bataie de joc ce se intampla cu Rusescu. Nici macar nu ii acorda sanse. Au avut meciul retur in barajul pentru Europa League cu niste polonezi parca, fusese 4-1 in tur pentru spanioli. Putea sa-l incerce in retur sa vada ce poate. Nu e tocmai corect antrenorul lor.

Mi se pare bataie de joc ce se intampla cu Rusescu. Nici macar nu ii acorda sanse. Au avut meciul retur in barajul pentru Europa League cu niste polonezi parca, fusese 4-1 in tur pentru spanioli. Putea sa-l incerce in retur sa vada ce poate. Nu e tocmai corect antrenorul lor.

Rusescu nu are fata de Sevilla. Asta e. S-a scris suficient pe aici despre asta. A plecat pentru ca a primit oferta buna iar Steaua a obtinut o suma corecta pentru el. Dar nu ai cum sa te impui acolo, pe un post atat de dificil. Sa stranga din dinti si sa munceasca de doua ori mai mult; o revenire acasa ar fi un esec penibil. Sunt suficiente echipe bune in Spania la care sa-si gaseasca locul.

Poate va prindeti si voi odata ca pentru creditor conteaza doar sa ia bani, nu vrea performanta. Numai ca pentru a lua bani trebuie sa faci performanta de a ajunge in grupe.

Corect! Cand spui bani spui performanta!

-Potul cel mare, "Jackpot"= titlu, calificare in grupe CL, victorii in grupe CL, primavara europeana ..= Performanta!

-Potul mare= loc de EL, calificare in grupe, victorii in grupe EL, primavara europeana ...= Performanta europeana.

-Profitul e diferenta dintre ce castigi din performanta si ce bagi in echipa. Bani bagati in echipa ii poti recupera si prin transferuri, dar nu poti obtine sume mari decat daca ai si performanta cu jucatorii vanduti.

Fotbalul este un business sub egida UEFA. Dar e o afacere buna pentru cei care fac performanta(accederea macar in grupe), nu si pentru cei care doar participa in calificari.

Nu a inventat Becali apa calda in fotbal si profitul.

In opinia mea, si Reghe a gresit ca s-a ajuns acum fara atacant si fundas. Bratu si Rocha au fost pariurile lui. Cand Becalii a vrut sa-i dea afara, in iarna trecuta, el a insistat sa ramana. Inclusiv pentru Mihai Costea! Tot el a acceptat sa revina Tatu si nu a cerut alt atacant. Tot el a fost de acord cu Nitu ca urmas a lui Tata, Filip ca urmas al lui Bourceanu ...

Daca Reghe s-a suparat de transferuri, atunci in primul rand trebuia sa fie suparat pe el.

Teama lui Becali, dar si a lui MM si Reghe este ca sa nu se mai cheltuie iar bani pe transferuri de genul celor mentionate mai sus. Banii vin greu, prin munca si sudoare, dar se pot risipi printr-o semnatura. Cum a facut Rapid in era Taher si a luat-o pe tobogan. De asta si coiala asta neprofesionista de ambele parti.

Apoi, si MM are dreptate, intr-un fel. Echipa asta a facut performanta si anul trecut si anul asta. Fara Chiriches s-a calificat din play off in grupe CL. Moral acesti jucatori trebuie sa joace si in grupele CL. Si noii veniti, Stanciu, Piovacari, si-au adus un aport substantial la Jackpot, chiar daca nu cu ei s-a luat titlul si dreptul de a juca in CL.

Daca ii aduceau un inlocuitor lui Chriches si lui Nikolici(accidentat), totul ar fi fost si moral si fara convulsii in staff si vestiar!

Edited by xray

Poate ca in toata afacerea asta cu Rusescu , nu el este 100% vinovat ca a plecat de la Steaua ...

Posibil ca altii sa-l fi vrut plecat pentru bani ...

Nu cred ca Rusescu e omul cu '' banutul la buzunar " ...

Inclin sa cred ca el era mai degraba orientat sa numere 24,25, UCL .... si evident sa joace si sa inscrie .

Poate ca in toata afacerea asta cu Rusescu , nu el este 100% vinovat ca a plecat de la Steaua ...

Posibil ca altii sa-l fi vrut plecat pentru bani ...

Nu cred ca Rusescu e omul cu '' banutul la buzunar " ...

Inclin sa cred ca el era mai degraba orientat sa numere 24,25, UCL .... si evident sa joace si sa inscrie .

Nu e nimeni vinovat ca pleaca de la Steaua, pleci pentru ca vrei si nu pleci pentru ca nu vrei. Daca nu voia sa plece, refuza transferul si totul se termina acolo; a vrut sa plece pentru un salariu mai mare, intr-un fotbal mai mare si la o echipa "cu nume". A crezut ca se va impune; nu a reusit. Destinul e in mainile sale.

xray, daca pt conducerea mareata a Stelei, e destul ca au ajuns acolo, in grupe...uite ca pt noi nu e.

ne dorim mai mult, stim ca se poate, cu minte si cativa bani investiti din cei castigati...

daca ei - jucatorii astia, au ajuns in CL asta nu inseamna ca si pot face fata acolo. te satisface pe tine, stelist, lucrul asta? e destul ca suntem la masa bogatilor?

Edited by Dj