Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

frate tata lucreaza la GM de cativa ani buni si nici nu primeste banii astia.

aia e durerea. la stat unii se lafaie in munti de bani, fara sa merite doi bani macar

Toro daca acest context (meci crucial) va ajunge la urechile suporterilor teribilisti, poti fi sigur de pe acum ca la acest meci va iesi un carnagiu! Este doar un adevararat derby de Romania, dar nu o finala de CL!

Zece fani ai Farului Constanta au anuntat ca in spirit de solidaritate, vor incepe si ei, de astazi, greva foamei.

Dacă deschizi televizorul, esti avertizat că ai face bine să nu parasesti racoarea din casa Nu de alta, dar canicula a decis să vină la final de anotimp, iar temperatura depășeste cu usurință 35 de grade Celsius. Și asta la umbra Pe stadionul Giulesti, in a doua zi de proteste, fanii Rapidului incearcă să se ferească de soare si, pe tunelul care duce spre vestiare, joacă table sau sah. E singurul loc umbrit, iar cateva grade in minus contează intotdeauna. Mai ales atunci cand de două zile nu faci altceva decat să bei apă plata cafea fară zahar si fumezi tigară după tigara Totusi, atmosfera nu e deloc schimbata Voie buna glume. Cand si cand, se lasă tacerea si se aude doar stomacul gol al celor 19 suporteri: Ca să ne pacalim, atunci cand bem apa spunem ba că bem sampanie, ba că bagam o portie de supa ba un gulas Mai animam si noi situatia, ce să facem?, spune unul dintre fani.

Pachet de la Peluza Nord a Stelei

În jurul orei 16, glumele grevistilor au fost intrerupte de un curier. Avea la el un pachet. Unul de la Eugen Grigore (n.r. “ persoană care, in trecut, a ucis cu un camion o satră de tigani de la marginea orasului pentru a razbuna moartea familiei sale). Fetele cad, redevin serioase. Se multumeste angajatului si se sună la numarul de telefon inscriptionat pe pachet. Cum era de asteptat, numarul nu este bun. Înauntrul lui se gasesc paine, suncă in vid, seminte si ciocolată Rom. Nimeni nu gustă gluma, astfel că mancarea este pusă intr-un sac si aruncată la primul coș de gunoi: Au fost aia de la Peluza Nord a Stelei. Au o atitudine opusă față de cei de la Sud, care zilele astea ne-au sunat si ne-au zis că sunt alaturi de noi. Probabil au confundat adresa, au vrut să-i trimită sefului lor de galerie, lui Mustață. Că acolo e cu pachete, spune Liviu pe un ton jovial. Momentul este depășit rapid: 5-3, poartă in casă, se aude de pe tunel.

prosport.ro

Hai sa va povestesc eu cam cum se face greva foamei in grup. Nu se face. E de fatada.

Rednic a plecat de la CFR. Il vrei la Steaua?

Fratele Marius scuza-mi opinia, dar sincer a sunat precum un banc sec! :thumbdown:

Nu este liniste la Steaua cu doar o zi inaintea meciului tur dintre Steaua si Legia de pe National Arena care va fi liveTEXT pe GSP.RO de la 21:45.

Astazi, la antrenamentul oficial inaintea confruntarii cu polonezii, Iasmin Latovlevici a fost scos din antrenament, conform Digisport.

Se pare că Lato a revenit apoi la antrenament, dar Reghecampf nu a vrut să audă si i-a facut semn să meargă la vestiare. Deocamdată nu se cunoaste motivul pentru care Latovlevici nu a mai facut antrenamentul de astazi.

Reghecampf a comentat incidentul intr-o conferință de presa explicind că se va baza pe Lato in meciul cu Legia: "Lucrurile s-au lamurit, am avut deja o discutie cu el. Eu tin foarte mult la disciplina nu accept nici o abatere. Acum totul este ok".

Există insă si vesti bune pentru Steaua, Chiriches Georgievski si Tatarusanu s-au pregatit normal si vor fi titulari cu Legia.

Cine s-ar fi gandit?!

Cine s-ar fi gandit?!

Chiar s-au pregatit normal? Mie nu-mi vine sa cred cat de prosti pot fi acesti oameni din presa si pe ce criterii sunt alesi, desi daca ne uitam si in curtea noastra si aici avem exemple de pupincuristi care isi expun propriile pareri in dorinta de a se afirma si de a-si face o imagine pe spatele Stelei...

In momentul de fata, conducatorii Stelei sunt atat de disperati si atat de obsedati de intrarea in grupele CL incat si daca acei jucatori nu ar fi 100% apti fizic tot i-ar baga.

Urmatoarele saptamani vor fi foartre stresante pentru Steaua.

Pacat! Asa se intampla cand un fost mare luptator asa cum a fost el, nu suporta ideia de fi o leguma. Pacat ca a sfarsit asa! :(

Egalul Stelei de aseară de pe teren propriu cu Legia a incins spiritele nu doar in tribune si pe teren, ci si in loje.

Oficialii clubului polonez se pling că au fost agresati atit fizic, cit si verbal de catre romanii din zona VIP de la National Arena si le cer celor de la UEFA să intervina

"Situatia e foarte grava Am fost batuti si atacati verbal. Comportamentul VIP-urilor locale a fost agresiv.

E revoltator ce s-a intimplat", a spus Wojciech Hadaj, unul dintre oficialii Legiei pentru ziare.com.

Acesta sustine că a fost scuipat si i s-au aruncat bauturi in față. Printre cei agresati se numară si un deputat plonez, Andrzej Halicki.

"Pentru o clipă am crezut că Legia a facut 2-1. A fost o confuzie la care romanii au raspuns agresiv", a spus si acesta.

Oficialii Legiei sunt decisi să depună o reclamatie la UEFA in care solicită pedepsirea clubului.

Ce nenorociti si polonejii astia! Cum sa te bucuri de fata cu verii si nepotii?! Nu se face asa ceva!

Chiar ma pregateam sa zic ca a trecut o saptamana fara ca Steaua sa fie facuta de rusine. M-am grabit.

Si chiar. Stie cineva ce decizie a luat UEFA in ceea ce priveste managerul care bate femei?

Am vorbit acum cu un prieten polonez care mi-a explicat ce a insemnat acel mesaj al fanilor legiei catre puscarias.

Evident ca presa din Romania a mintit din nou. Mesajul nu era unul de bine. Era o amenintare.

"Puscariasule, ai grija!"

Asa trebuia tradus. Din cate am inteles, se pare ca unul dintre fanii legiei a intrat la puscarie si, ca sa ii reduca din pedeapsa, i-a dat in gat pe toti prietenii lui.

Deci, fanii Legiei chiar nu au o parere buna despre puscarias, asa cum sustineau jegurile din presa de la noi.

SENZATIONAL!!! Dinamo desi a pierdut derby-ul cu Steaua, echipa din Stefan Cel Mare merge brici si ramane pana in momentul de fata singura echipa care nu a pierdut nici un meci anul acesta in Europa!!! :gathering::clap:

ps: Asta este pt toti cainii care s-au bucurat de egalul cu Legia :D

Edited by besliud

Lista cu jucatorii vizati de Steaua pt transfer a fost facuta publica:

"Iata numele jucatorilor carora echipa noastra le va face oferte in viitorul apropiat: Celeban, Varela de la Vaslui, Benes de la Jablonec, Neagu si Iorga de la Otelul Galati, Guilherme de la Petrolul, Wesley, care este liber, Batin si Kapetanos de la CFR Cluj. Ar mai fi doi, ii adaugam sub rezerva unor discutii ulterioare cu patronul: Chima de la Molde si Mana Dembele de la Clermont", a spus Mihai Stoica in conferinta de presa.

Pe www.dolcesport.ro conferința integrală!

"Exceptional" arata si primul gazon ala de la meciul cu Franta ...

Dar inca de la incalzirea fotbalistilor s-a vazut si calitatea lui .... apoi in timpul meciului a fost un real pericol pentru jucatori .... am vazut gazonul de foarte aproape ..... si era o catastrofa ce arata bine cu cateva ore inainte ...

Asa ca ramane de vazut cum e cu " exceptionalul " ...

Mda ...

Cica a anulat antrenamentul si a plecat acasa ...

Acum cateva zile la Digi, dupa calificare, Reghe a spus ca nu prea ii vede locul lui Neagu in echipa ...

Sa se fi bagat veri impresari peste Reghe ...

Cica nici cu Varela nu sunt 100% incheiate formalitatile ...

Cam rau daca Reghe pleaca pentru ca bisnitarii impresari s-au bagat peste el ...

Tot respectul pentru Reghe daca pleaca din mizeria asta, s-au luat peste 9 milioane pe Chiriches si nu s-au bagat nici macar 1-2 milioane in niste transferuri.

Se pare ca problema este simpla si clara ....

Din ce a spus MM , telefonic la fanatik, rezulta urmatoarele :

...jucatorii care au luat campionatul si au contribuit la calificare MERITA sa fie pe lista pentru UCL...

... deci probabil ca jucatorii au fost solidari intre ei si probabil ca e posibil sa impuna ei lista pentru UCL.... posibil doar Piovaccari si Stanciu sa fie admisi ...

Eu zic ca fac bine ... transferurile ce vor fi facute probabil nu vor prinde UCL ci doar campionat si cupa ....

Varela e complicat ca nu au vb cu jucatorul care e plecat la nationala lui ... si posibil nu va fi trecut pe lista ....

Ciudate si complicate sunt lucrurile astea ....

Mai pe scurt s-au luat 2 milioane pe Rusescu 9,5 pe Chiriches, 8,5 din calificare si s-au facut mega transferuri: Neagu...Sigur avem sperante la primavara europeana :thumbsup: (va zic eu nu prindem nici locu' 3).

Baieti cu mediocritatea care e in Liga 1 si cu Meme la carma echipei viitorul e "stralucit",daca pleaca Reghe si Neubert in cativa ani ajungem la nivelul lui dinam0.

In aceeasi MM a dezmintit zvonul lansat de Ivanovici la ultima lui emisiune la Digi(va pleca):

-Neagu nu a fost adus peste capul lui Reghe. Au discutat impreuna dimineata cu Becali. Concluzia: Neagu, Varela, Kapetanos(daca e liber de contract). Transferul Wesley a picat pt ca legal nu e liber de contract si nu putea fi trecut pe lista UEFA

- Reghe nu-l voia cu Wesley si nu a anulat antrenamentul.

- Tranferul cu Varela e in impas pt ca e plecat din tara la nationala.

- CFR a spus ca nu e liber de contract Kape.

- Pentru ca nu au gasit fundas de valoare, s-a ales Neagu in ideea ca, in situatie limita, Filip sau Pintilie pot fi folositi fundasi centrali, unde au mai jucat mult timp.

- Inca se mai fac demersuri pt un atacant si un fundas, dar care nu mai au cum intra pe lista UEFA.

Unde este adevarul il vom vedea zilele astea.

In opinia mea, Reghe este suparat. Dupa ce au plecat dimineata de la Becali, a cazut fundasul central( Varela) si atacantul(Kapetanos, Marica). Probabil ca erau variante si pe filiera Anamaria , habar nu am, dar care au fost refuzate din start.

Cert este ca in campania asta de transferuri mi-am amintit de circul anilor trecuti cu Moraes, Wesley etc. bombe prin presa ... si apoi se lua, pe ultima sute, ce se mai gasea.

si liber de contract gaseau un fundas central cat de cat ok, sau un atacant care ar fi semnat in cateva ore daca aveau o oferta buna

cum am mai zis: banii la saltea, vin vremuri grele pe oier

Ce comici sunt astia , ne cred copii , cum rahat se face ca pica tocmai transferurile care atrageau salarii mari ? Cum se face la Steaua tot timpul trebuie sa existe o scuza? De ce intotdeauna trebuie ca un salariu mai mare sa strice linistea vestiarului ? Astea-s gogosi pentru suporteri. Poate va prindeti si voi odata ca pentru creditor conteaza doar sa ia bani, nu vrea performanta. Numai ca pentru a lua bani trebuie sa faci performanta de a ajunge in grupe.

Eu zic ca in maxim un an.

Esti foarte optimist chiar ...

Daca pleaca Reghe si Neubert ... pana in iarna suntem oale si ulcele ...

Poate reusim si ne pregatim sa scapam de ciobanas ....

STRANGETI BANI SA CUMPARAM CLUBUL ....

Ne adunam 25000 - 30000 suporteri fiecare cu 1000 Euro contribuitie ?

Haideti sa incercam sa o punem de o asociatie si sa reusim sa preluam clubul ... sa scapam de becalioti ...

Cum sa il cumparam?!Voi chiar credeti ca ciobanu e nebun sa vanda clubul, una dintre singurele lui surse de venit/imagine publica(probabil cel mai usor mod de a spala niste bani si de a-si "ajuta" verii) :greedy: .

A intrat el la parnaie si nu a vandut echipa, nici pentru 100 de milioane nu o da.La nivelul care este in Liga 1 in 3-4 ani scoate mai mult de atat pe banii din bilete+ participarile in cupele europene.

Eu cand vorbeam mai zilele trecute ca vom face un r***t in UCL...Totusi sper la 2-3 pct macar (din pacate noi nu avem norocul celor de la CFR Cluj sa dam peste marea echipa S.C. Braga care nu e in stare sa treaca de Pandurii Tg. Jiu :wall: ).

Si uite ca tot ce ziceam eu pe aici se adevereste!

Vis-a-vis de guie nu mai zic nimic ca e arhi-discutat subiectu' si a declarat-o cu gura lui... "banu la buzunar" sa fie. Aceleasi urari "de bine" si la mai mare.

Cind imi raceam gura pe aici de "caracterul" lui Reghe eram luat la misto. Baiatu' are oferte - l-am vazut personal declarind asta - iar acum face ca "fata mare". In loc sa zica barbateste ca pleaca la mai bine, se supara ca vacarul pe sat.

Si cum istoria are tendinta de a se repeta va spun atit: Bun venit in 2006.