Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

UPDATE 18:00 / Ciobanul a mai fost condamnat incă 6 luni la inchisoare, pe lingă 3 ani pe care ii mai avea.

A "premiat" mizeria bine de tot de i-au dat astia "decat" 6 luni in plus.

Asta este. A primit in total 9 ani, face doar 3 jumate. Romania!

Nu va fi atacata. Pentru ca marii procurori, pe care tocmai ii laudasem acum cateva ore, au cerut DOAR UN AN IN PLUS!!!

Ce procuroru' vietii mai esti tu cand vii si il prezinti pe ala ca mare infractor da' ceri doar 1 an in plus la pedeapsa.

Si normal ca judecatorul a dat 6 luni. A dat minimul. Ca sa fie toti multumiti. Daca aia cereau 3--6 ani in plus la pedeapsa, altfel stateau lucrurile.

Evident! Sau ce? Performantele unei echipe de fotbal sterg raul pe care patronul respectivei echipe l-a facut intregii tari?

Toti eventuali actionari/finantatori care vor ajunge la Steaua vor fi niste jeguri. Niciun om serios n-a facut avere de milioane de euro din munca cinstita.

Edited by Ronnie

Nu va fi atacata.

Va fi atacata de catre avocatii lui berbecali,deja au anuntat public asta.

La recursul lor ma si refeream dealtfel.

Toti eventuali actionari/finantatori care vor ajunge la Steaua vor fi niste jeguri. Niciun om serios n-a facut avere de milioane de euro din munca cinstita.

Lasa ca n-ai tu de unde sa stii asta. Si, sincer, ma indoiesc ca ai muncit tu destul cat sa stii cum se face suta de milioane de lei, nu milionul de euro. Daca vorbim doar din ce-am auzit prin baruri si de pe la colegii de faculta, n-ajungem nicaieri.

Am strans destui banuti cat sa stiu ca poti trai foarte bine si muncind cinstit. Si am norocul sa cunosc multi oameni care fac la fel. Isi platesc toate taxele la timp, nu fura, nu inseala, nu pacalesc nimic si pe nimeni.

Sigur, nu am sute de milioane de euro ca marele puscarias insa nici nu imi bate DNA-ul la usa.

Da, nu-ti sta bine cu ironiile. M-am tot uitat si nu-ti sta bine. Stii de ce? Pentru ca eu te-am intrebat ceva serios pe un topic iar tu te faci ca ploua si o dai cu ironii. OK. Nu-i nimic rau in asta. Da' daca tot citesti selectiv ce scriu eu, selecteaza sa nu mai citesti deloc ce voi scrie pe viitor.

Din pacate pentru tine, pe aratura, pe nearatura, pe oriunde oi fi luat-o eu, am luat-o argumentat. Cand o sa o iei si tu argumentat pe aratura, mai vorbim. Din auzite n-am chef.

Eu am un feeling ca Becali nu va vinde Steaua niciodata si cred multi dintre noi s-au prins de asta. A inteles ca clubul ros-albastru e mai valoros decat toata averea lui si nu va renunta la club chiar daca va rabda 2-3 ani de inchisoare. Eu asa simt.

Referitor la un potential investitor, acesta nu va fi un seic arab sau vreun magnat rus, pentru simplul motiv ca in viziunea strainilor Romania este inca o tara bananiera. Un potential investitor roman va dori doar sa jefuiasca Steaua, vezi cazul Adamescu la Otelul.

Becali merita inchisoare pe viata la fel ca in SUA la a treia abatere, nu un amarat de spor de 6 luni - un fel de praf aruncat in ochii prostilor.

Chiar asa trei ani si jumatate fara cioban la TV reprezinta o victorie la care acum o luna nici nu speram. :steag_cruce_invers:

Chiar asa trei ani si jumatate fara cioban la TV reprezinta o victorie la care acum o luna nici nu speram. :steag_cruce_invers:

Daca face 2 ani e bine. De obicei baietii astia cu bani care ajung "din greseala" dupa gratii nu prea stau ei sa faca toata pedeapsa.

@Adrian

am citit mesajele fratilor datii ban lu trollul asta de Adrian, voi nu vedeti ca ciobanul a disparut de tot din presa, nici jucatorii nu mai vorbesc despre el...site-ul nu a mers zilele astea va dati seama cate crize a facut asta ca nu a putut "sa lupte" virtual bineinteles :)))) ... esti o gluma amice, tot site-ul asta e plin de tarani din provincie...

P.S. ati vazut ca si SUDUL a fost la aeroport sa sustina echipa ? voi cu cine luptati ? continuati sa faceti laba pe net ca poate va descopera botezatu sa va transfere in patul lui :))))

si INCA CEVA:

ca tot vorbeau niste cocalari pe aici ca vor sa faca , rasism, huliganism ca sa fie suspendata echipa va doresc mult succes...ca o sa ajungeti la puscarie si o sa va luati o mama de bataie si de la galerie...

Edited by right

Iar tu Toronto? Nu te plictisesti de atatea clone?

Daca site-ul e plin de tarani din provincie, du-te unde iti gasesti tovarasii din buricul civilizatiei.

Cum era aia? Vrea "sa isi duca la capat sentinta cu demnitate"?

Vai de curu' lui de cioban prost!

"Vlad Chiriches are sanse tot mai mari sa plece de la Steaua in aceasta vara. Ioan Becali a vorbit in presa italiana despre o oferta de 6,5 milioane de euro de la un club italian.

"Chiriches ar vrea in Spania, Anglia, Italia sau Germania. Are o clauza de reziliere de 8 milioane de euro. Putea pleca la un moment dat la Milan, dar atunci se negocia transferul lui Balotelli.

Acum am primit o oferta de 6,5 milioane de euro de la un club din Italia pentru Chiriches", a spus impresarul pentru Sky Sport, citat de tuttomercatoweb." - GSP

De ce nu va mai castiga Steaua campionatul in sezonul urmator? Reghe stie raspunsul!

Click aici ca sa vezi ce a zis despre fotbalistul stelist cu cel mai puternic ficat!

Soc si groaza!

"În momentul de față, Nikolici este numarul unu in atacul Stelei. Totusi, in fiecare zi avem antrenamente si orice se poate intimpla, depinde doar de jucatori si de cresterea lor. Nu avem nevoie să aducem 10 jucatori noi, pentru că avem incredere in lotul pe care il avem. Trebuie să continuam cu acesti jucatori mai departe"

Mah Adriane nu le ai frate pe psihologie...Pai si eu as fi laudat pe Nikolic numa sa fac pe Iancu si pe italianu ala sa faca nitel spume...se numeste motivare emotionala si fara ea nu ai nimic! Bourceanu si Pintili de exemplu nu ar avea loc nici la echipa din curtea scolii dar joaca cu inima deci...titulari get-beget. Iancu insa...este un mare talent dar I se cam rupe ca doar l-a facut masa stelist de mic deci Reghe are dreptate...daca nu ii repara psihicul il pierde adica nu il cistiga ca de pierdut e deja pierdut Iancu asta...Cit priveste italianu...vine cu tupeu din marea Italie...era normal sa ii dea cu ceva peste oua, cu Nikolic in cazul asta. Totusi...Steaua nu are atac! Tatu este in plus, Iancu este aproape infumurat iar italianu e Italian adica stricat la cap. Ce ramane? Nikolic, deci Reghe nu a mintit. Problema mea cu Reghe este Tanase! De ce naibii il joaca? Daca nu strica faza, o incetineste si daca nu o incetineste ia un rosu si daca nu ia rosu este inexistent pe teren...Cu Tanase sintem in 10 oameni, cu Nikolic in 10 jumate...deci sa speram ca insulta/provocarea adresata lui Iancu si italianului ala a fost receptionata cum trebuie adica cum ai receptionat-o tu, cu nedumerire si nervi. Nu am nimic cu Nikolic, imi plac asta mari si nesimtiti sa scoata peri albi fundasiilor adversi dar cred ca italianu, inelligent insultat, de masa daca este posibil, se va infuria si ne va incinta cu magariile de care Nikolic se fereste. Iar Iancu...e mic frate...trebuie lasat sa joace si jignit saptaminal ca nu este el Majearu sau Marcel Raducanu sa I se rupa de tot si toate...nu are talentul aluia sau nu o arata inca. Dar ii vreau jigniti voalat, de antrenor, nu badaraneste de becali...

Iti dai seama cu Chipciu ok, cu Iancu si italianu ala timpit si fara Tatu ori Tanase...rupem tot frate! Ce ciuda tre sa aiba becali...sa fi tu in puscarie tocmai acuma...sa fi liber 7 ani de Ovidiu Petre si Lovin si dracu mai stie care mai erau si sa fi legat tocmai acuma...mai bine se declara vinovat mai demult, lua ce ii dadeau aia si acuma era liber si putea si el sa vorbeasca, ca omul, vreo juma de ora pe toate televiziuniile imediat dupa meci...

Adriane...te inteleg...dar da si tu cu bita cind trebuie, nu mereu ca acuma. Reghe nu a gresit la faza asta...deci hai sa il injuram din cauza lui tanase nu din ce palme minunate I-a tras cu declaratiile astea lui Iancu si broscarului ala.

Edited by apparte99

Mihai Costea a fost cel mai bun atacant stelist in perioada de pregatire. Nu a jucat nici macar un minut in supercupa. Nikolic nu a facut nimic in perioada de preagatire si a dat un gol simplu in supercupa, un gol pe care putea sa il rateze, ca doar a dat in bara. Nu prea stiu eu despre ce psihologie e vorba aici, da' mi se pare cam aiurea sa lauzi un atacant dupa primul gol si pe altii sa ii ignori desi au muncit mai mult.

Dar pe mine oricum nu ma surprinde. Nikolic are pile la echipa, e clar.

Daca se intampla sa fie vazut Georgevski sau Parvulescu sau altul ca vomita in plina strada de beat ce e, era dat afara de multa vreme.

Mihai Costea a fost cel mai bun atacant stelist in perioada de pregatire. Nu a jucat nici macar un minut in supercupa. Nikolic nu a facut nimic in perioada de preagatire si a dat un gol simplu in supercupa, un gol pe care putea sa il rateze, ca doar a dat in bara. Nu prea stiu eu despre ce psihologie e vorba aici, da' mi se pare cam aiurea sa lauzi un atacant dupa primul gol si pe altii sa ii ignori desi au muncit mai mult.

Dar pe mine oricum nu ma surprinde. Nikolic are pile la echipa, e clar.

Acelasi antrenor care militeaza pentru pastrarea lui in lot, acelasi antrenor care il pregateste fizic si psihic, nu-l baga in teren fiindca exista altcineva cu pile. Haios !

Nikolic este scrum din mult prea multe puncte de vedere, dar niciodata n-o sa-l poti vedea pe Costea dand randament pe post de "pivot".

Daca se intampla sa fie vazut Georgevski sau Parvulescu sau altul ca vomita in plina strada de beat ce e, era dat afara de multa vreme.
Au fost destule acte de indisciplina la Steaua si nu s-au luat masuri, nu mi se pare ca exista tratament preferential.

Texte, texte, texte..

Mah Adriane nu le ai frate pe psihologie...Pai si eu as fi laudat pe Nikolic numa sa fac pe Iancu si pe italianu ala sa faca nitel spume...se numeste motivare emotionala si fara ea nu ai nimic! Bourceanu si Pintili de exemplu nu ar avea loc nici la echipa din curtea scolii dar joaca cu inima deci...titulari get-beget. Iancu insa...este un mare talent dar I se cam rupe ca doar l-a facut masa stelist de mic deci Reghe are dreptate...daca nu ii repara psihicul il pierde adica nu il cistiga ca de pierdut e deja pierdut Iancu asta...Cit priveste italianu...vine cu tupeu din marea Italie...era normal sa ii dea cu ceva peste oua, cu Nikolic in cazul asta. Totusi...Steaua nu are atac! Tatu este in plus, Iancu este aproape infumurat iar italianu e Italian adica stricat la cap. Ce ramane? Nikolic, deci Reghe nu a mintit. Problema mea cu Reghe este Tanase! De ce naibii il joaca? Daca nu strica faza, o incetineste si daca nu o incetineste ia un rosu si daca nu ia rosu este inexistent pe teren...Cu Tanase sintem in 10 oameni, cu Nikolic in 10 jumate...deci sa speram ca insulta/provocarea adresata lui Iancu si italianului ala a fost receptionata cum trebuie adica cum ai receptionat-o tu, cu nedumerire si nervi. Nu am nimic cu Nikolic, imi plac asta mari si nesimtiti sa scoata peri albi fundasiilor adversi dar cred ca italianu, inelligent insultat, de masa daca este posibil, se va infuria si ne va incinta cu magariile de care Nikolic se fereste. Iar Iancu...e mic frate...trebuie lasat sa joace si jignit saptaminal ca nu este el Majearu sau Marcel Raducanu sa I se rupa de tot si toate...nu are talentul aluia sau nu o arata inca. Dar ii vreau jigniti voalat, de antrenor, nu badaraneste de becali...

Iti dai seama cu Chipciu ok, cu Iancu si italianu ala timpit si fara Tatu ori Tanase...rupem tot frate! Ce ciuda tre sa aiba becali...sa fi tu in puscarie tocmai acuma...sa fi liber 7 ani de Ovidiu Petre si Lovin si dracu mai stie care mai erau si sa fi legat tocmai acuma...mai bine se declara vinovat mai demult, lua ce ii dadeau aia si acuma era liber si putea si el sa vorbeasca, ca omul, vreo juma de ora pe toate televiziuniile imediat dupa meci...

Adriane...te inteleg...dar da si tu cu bita cind trebuie, nu mereu ca acuma. Reghe nu a gresit la faza asta...deci hai sa il injuram din cauza lui tanase nu din ce palme minunate I-a tras cu declaratiile astea lui Iancu si broscarului ala.

Vrei sa spui ca Nikolic face cat un jucator SI jumatate sau ca echipa cu Nikolic si Tanase arata ca o echipa cu 9 jucatori si jumatate?

Acelasi antrenor care militeaza pentru pastrarea lui in lot, acelasi antrenor care il pregateste fizic si psihic, nu-l baga in teren fiindca exista altcineva cu pile. Haios !

Nikolic este scrum din mult prea multe puncte de vedere, dar niciodata n-o sa-l poti vedea pe Costea dand randament pe post de "pivot".

Astea-s povesti de GSP. Daca Mihai Costea avea vreo oferta, era plecat de mult. Numai ca atunci aparea o problema. Steaua trebuia sa ia alt atacant. Iar asta nu se va intampla prea curand.

Plus, le e cam frica sa mai dea afara oameni dupa ce au vazut ce s-a intamplat cu Kapetanos si Florin Costea. Daca ajunge Mihai Costea la CFR si apoi devine golgheter, cred ca puscariasul o sa se sinucida la el in celula cu piesele de table.

Au fost destule acte de indisciplina la Steaua si nu s-au luat masuri, nu mi se pare ca exista tratament preferential.

Texte, texte, texte..

Ce acte de indisciplina? Spune-ne cateva, ca eu, sincer, nu tin minte sa fi fost altele in afara de spectacolul de prost gust facut de Nikolic.

Ah, ca s-a dus Chipciu la piscina si avea un pahar cu bere cu el? Asta e act de indisciplina?

Baiatul era atunci in timpul sau liber, in timpul zilei(nu seara, cand trebuia sa doarma). Statea la soare, la piscina si se racorea cu un pahar de bere. Ce scandal frumos a facut nea puscariasul atunci. Da' Nikolic nu a patit nimic dupa ce a murdarit imaginea clubului cu aventurile sale nocturne.

Asta se numeste pila. La fel ca in cazul lui Nicolita, care isi batea joc cand intra pe teren, nu juca nimic, apoi avea pretentii sa fie titular in fata oamenilor care mai si dadeau cate o pasa de gol sau chiar goluri.

Astea-s povesti de GSP. Daca Mihai Costea avea vreo oferta, era plecat de mult. Numai ca atunci aparea o problema. Steaua trebuia sa ia alt atacant. Iar asta nu se va intampla prea curand.

Plus, le e cam frica sa mai dea afara oameni dupa ce au vazut ce s-a intamplat cu Kapetanos si Florin Costea. Daca ajunge Mihai Costea la CFR si apoi devine golgheter, cred ca puscariasul o sa se sinucida la el in celula cu piesele de table.

E logic ca vor sa-si scoata macar niste bani din el, ca tot a costat (conform presei) 1.5 mil.

In ceea ce-l priveste pe Florin Costea, eu zic ca a avut destule sanse sa confirme la Steaua si a fost jucat pe multe posturi. E normal sa ajungi golgheterul unei echipe mici ca Turnu Severin cand tu esti singura vedeta si toate pasele te cauta. Vom vedea cum se va adapta la CFR.

Mihai Costea nu poate juca in sistemul asta, fiindca in linia de 3, ai Tanase, Chipciu, Popa, Iancu si Stanciu. Iar pentru varf impins nu are calitati, nu se bate, nu face paravan, nu este profilul lui. Fra-su care e mai puternic mai mergea, pe asta il indoaie la propriu un Celeban. Si nu cred ca e cineva fanul lui Nikolic, dar faptul ca sta acolo ca o teava inalta si ii freaca pe fundasi este toata schema in sistemul asta, schema pe care ai vazut-o in meciul de aseara cand a scapat Iancu singur. Varful impins ii incurca pe fundasi si omul din spate vine cu golul, exact ce a facut Rusescu sezonul trecut. Ca sa-l poti juca M. Costea ti-ar trebui un 4-3-3 , ceea ce ar insemna sa renunti la cuplul Bourceanu-Pintili.

Si nu in ultimul rand sa nu uitam faptul ca niciunul n-a parut fericit la Steaua. Eu nu i-am vazut vreodata sa participe activ in viata echipei, sa se bucure cu ceilalti colegi, etc. Spune si asta ceva !

Ce acte de indisciplina? Spune-ne cateva, ca eu, sincer, nu tin minte sa fi fost altele in afara de spectacolul de prost gust facut de Nikolic.

Ai uitat cum juca Tanase "carpit" la ochi dupa aventurile prin disco Oltenita ?

Stai linistit, deocamdata Nikolic este jucat ca nu au alt om de profilul lui si nici nu cred ca vor aduce.

Edited by Empyro

Pai mai, nu-mi da exemple de pile. Ca Tanase e facut din acelasi material ca Nikolic. Ei pot sa faca orice ca nu le zice nimeni nimic.

Rocha saracu', daca facea din astea anul trecut, avea contractul rupt pe loc.