Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Pai axl, daca Steaua este eliminata din CL asta nu inseamna automat ca, in secunda 2 va vinde Jiji clubul.

Aici incercam eu sa ajung si aici, recunosc, poate un pic brutal, te-am impins si pe tine. Exact. Si atunci de ce ne doream ca Steaua sa fie suspendata din Europa? Ce alt motiv aveam?

Eu sunt aproape convins ca probleme Stelei se vor rezolva in urmatorii ani. Jegul va vinde, daca nu el atunci actionarii. Va veni altcineva, mai bun sau mai rau.

Ce se cere aici, pe forum, adica utopie, o Stea curata, nu exista.

Vrem ca Steaua sa fie suspendata, dar nu vrem sa aducem noi suspendarea asta. PuIa-n cur, sufletu-n rai.

Vrem ca Steaua sa aiba un nou finantator(i), dar nu stim cine. Mi-a dat exemplu Adrian, situatia Rapidului, dar n-a spus ca acel Cristescu a fost gasit din interiorul ligii suporterilor lor (asociatie, echivalenta teoretic cu AISS-ul la noi).

A scris acel domn Filip, singurul articol pe care l-am apreciat pana acum, despre necesitatea unui lider si a unei organizari serioase. Eu n-am vazut pana acum pe cineva din conducerea AISS sa posteze ceva pe-aici, daramite sa vina cu un plan : Nu mergeti la stadion, stim cum vrem sa facem schimbarea, avem deja investitori in vizor, avem o agenda. Transparent si convingator !

Si de ce nu aici, pe acest forum (ca doar este cel mai mare, mai vechi si mai notoriu), cateva idei.

Si atunci de ce ne doream ca Steaua sa fie suspendata din Europa? Ce alt motiv aveam?

Eliminarea din CL nu ar fi garantat plecarea lui Jiji de la Steaua dar ar fi creeat un climat in care ar fi existat aceasta posibilitate. Faptul ca mergem in CL elimina complet aceasta posibilitate.

La fel si cu intrarea lui in puscarie. Nu a insemnat plecarea lui de la echipa, ci doar ne-a dat o sansa cat de mica sa-l inlaturam. Ca nu am folosit-o noi si ca nu o vom folosi cat timp exista performanta este vina noastra...

Acum nu va vinde clubul decat daca este obligat de altii caz in care, aproape sigur, va veni cineva gen Hrebenciuc (adica scapam de dracu' dar dam de ta-su)

O stea complet curata nu a existat niciodata. Dar nici asa de murdara...

Pe ce te bazezi cand spui ca procentul e de doar 50%? Si eu sunt antibecalist convins, dar am un simt realitatii mai bine dezvoltat si afirm ca Steaua va defila pana in grupe. Chiar si in grupe are sanse la o figura frumoasa daca prinde o grupa extrem de slaba cum a prins CFR.

In play-off sunt 5 capi de serie, iar singurele echipe cotate mai bine decat noi in clasamentul coeficientilor sunt Basel, Bate, Celtic si APOEL. Cu astea din urma sa zicem ca am avea 50% sanse, dar e imposibil sa ne intalnim cu ei. Restul de 5 echipe care s-ar califica si cu care am putea juca sunt: Legia, Dinamo Zagreb, Partizan, Austria Viena si Victoria Plezen. Echipe net inferioare pe care le putem invinge si daca pleaca jumatate de echipa in perioada aceasta de transferuri.

Nu m-am referit neaparat la calitatea jucatorilor ci la conditia fizica. Antrenamentele pe care le fac baietii acum necesita mult efort fizic si psihic care nu se va recupera chiar asa usor. Pana acum in amicale am avut 2 rezultate proaste cu niste echipe mai mult decat modeste. Aminteste-ti si ce rezultate in amicale am avut anul trecut, plus primul meci din Europa. In plus,sezonul trecut, Steaua a inceput abia pe la mijlocul turului sa isi domine adversarii.

Rusescu e plecat, Chiriches e si el pe duca, iar Chipciu e incert. Sigur, ramane un ax central puternic din punct de vedere defensiv, dar cu un mare minus: Tatarusanu. Portarul nostru e emotiv, face multe gafe, iese aiurea la centrari, nu e cineva care sa iti dea siguranta tie ca fundas. Gandeste-te ca esti fundas si ai un portar in care nu ai incredere, automat in loc sa te concentrezi pe ce faci tu 100% iti muti atentia si la acesta. Si asa apare lipsa de atentie in aparare. Unde mai pui ca noi nu am stat bine nici la capitolul faze fixe. Asta pe aparare.

In atac, singurii care ar mai putea face ceva (in afara de Chipciu, accidentat) sunt Adi Popa (nu foarte inteligent la unele faze) si unul dintre Radut, Iancu sau Stanciu, pe postul lui Rusescu.

Asa ca situatia nu e nici proasta, dar nici buna. Mai prinzi un adversar inteligent si bine pus in teren, care sa stie sa-i anihileze pe dobitocii de dodel si Nikolic, mai o gafa a lui Tatarusanu si poti pierde ca si cu Trnava.

Rusescu e plecat, Chiriches e si el pe duca, iar Chipciu e incert. Sigur, ramane un ax central puternic din punct de vedere defensiv, dar cu un mare minus: Tatarusanu. Portarul nostru e emotiv, face multe gafe, iese aiurea la centrari, nu e cineva care sa iti dea siguranta tie ca fundas.

Rusescu este cea mai mare pierdere, fiindca pe langa plasament si suturile precise si puternice, era responsabil si cu pasele pe spatii mici. Tatarusanu, are momentele lui proaste, dar inafara de cateva gafe in sezonul trecut a fost relativ constant. In plus il ai si pe Nita (care dupa parerea mea este mai bun ca Stanca) si pe Cojocaru (care arata potential).

Asa ca situatia nu e nici proasta, dar nici buna. Mai prinzi un adversar inteligent si bine pus in teren, care sa stie sa-i anihileze pe dobitocii de dodel si Nikolic, mai o gafa a lui Tatarusanu si poti pierde ca si cu Trnava.

Asta ca te gandesti doar la adversarii modesti din primele tururi. Iertati-ma dar Legia si Austria Viena sunt adversari incomozi, chiar daca teoretic sub valoarea Stelei (sanse 51-49), cu Partizan eu zic ca sunt sanse egale fiindca au calitate individuala la jucatori, Dinamo Zagreb joaca de 2 ani consecutiv in grupe (si sezonul asta anunta intariri masive), deci 51% favoriti, iar Viktoria Plzen a avut rezultate remarcabile in Europa League (invinge Napoli in dubla mansa si Atletico Madrid), coroborat cu plecarile si accidentarile noastre sunt si ei 51% favoriti.

Si sa nu uitam o chestie, motivatia de a ajunge in grupele C1 este alta fata de primele tururi in primavara europeana Europa League. Aici se joaca viitorul financiar, nu doar prestigiul sportiv. In 2006 dupa ce am defilat in Cupa UEFA cei de la Standard ne-au pus probleme serioase, desi erau "doar" vicecampioana Belgiei.

Edited by Empyro

Da, dar esti constient ca nici macar 1% din gloata nu citeste acest site...si atunci, de unde stii ca nu se poate face ceva? Gandeste-te la un plan general care sa includa masele ca asta este solutia. Si accepta realitatea asa cum e, nu mai visa....nu mai crede ca Nea Puiu e neprihanit, nu mai crede ca Hagi sau Radoi au interes sa actioneze impotriva lui Becali, nu mai crede tot ceea ce spune Boloni etc...priveste faptele, accepta-le si apoi gandeste-te la un plan.

Fantastic cum le stii tu pe toate. Si cum le zici... ca un om mare...ptiu sa nu te deochi.

Nu stiam ca a cazut pe umerii mei resposabilitatea eliberarii Stelei din ghearele jegului. Daca stiam, ma ocupam de treaba asta.

Dar acum ca mi-ai zis si ca stiu, o sa incep sa ma gandesc la un plan. Fii atent! Am vazut eu in ceva desene animate ca un doctor din asta nebun a inventat un aparat care spala mintile tuturor. Ce zici? Sa ma apuc sa il construiesc?

Ce n-ai priceput, ma, ca eu ma ocup de persoana mea si doar de persoana mea? Ma doare-n cot de gloata, de tine, de nea Puiu, Radoi sau Hagi. Ei n-au decat sa faca ce vor. Eu fac ce vreau eu, ce e bine.

Daca tu vrei sa mergi la meciuri, du-te! Du-te si urla Free Gigi pana nu mai poti si bucura-te de toate ratarile lui Nikolic. Sa vezi daca imi pasa mie. Mergeti toti din partea mea. Da' sa nu veniti apoi la mine si sa va plangeti ca nu mai castiga Steaua nimic de 7 ani.

De fapt, vorbesc prostii. Ca nu o sa va plangeti, o sa dati vina pe mine pentru cei 7 ani in care Steaua nu castiga nimic. Ca, deh, e vina mea, ca nu vin la stadion sa urlu pentru echipa.

Daca atat intelegeti voi, eu ce sa va fac?

Nu-s parintele vostru, nu-s profesorul vostru. Ai zis ca sunt formator de opinie. Ok. Imi exprim ideile aici, pe forum, o sa o fac si in articole. Da' nu o sa ma rog de nimeni sau nu o sa oblig pe nimeni sa faca ca mine. Daca vrei, bine. Daca nu, la fel.

La sfarsit tragem linie si vedem care a avut dreptate.

Pana acum eu sunt in avantaj, din pacate pentru voi. Si cred ca aveti mult de recuperat. Foarte mult. Da' spor!

La sfarsit tragem linie si vedem care a avut dreptate.

Pana acum eu sunt in avantaj, din pacate pentru voi. Si cred ca aveti mult de recuperat. Foarte mult. Da' spor!

Bai nu te supara. Dreptate cu ce ? De cand a venit decizia de la UEFA esti foarte agresiv si pentru ce ?

Lorimer a spus ca nu e omul care sa mearga pe stadion, dar a punctat foarte bine ca decat multa trancaneala inutila, mai bine ceva constructiv.

Am spus un punct de vedere mai devreme la care ma asteptam sa raspunzi.

Ti-am tot zis ca ti-ai bazat opiniile pe dorinta si credinta oarba. Pana la urma cu tot ce s-a intamplat, nu noi am avut vreo contributie, ci deciziile Justitiei de la noi (bune, proaste, juste, injuste).

A venit decizia UEFA de suspendare a excluderii, bun foarte bine. Pentru ce iti pare rau ? si aceeasi intrebare i-o adresez si lui Mo.

Climatul ala propice vanzarii clubului, poate sa aiba sau nu legatura cu aceasta hotarare. Ciobanul poate sa tina echipa in faliment, ca n-are nicio obligatie sa bage vreun ban si nici s-o vanda, pe principiul daca eu n-o pot avea sa n-o aiba nici altul.

Eu am spus mai demult o parere intemeiata pe altceva. Si aici este necesara o suprapunere de conditii, dar care cel putin sunt independente de vointa ciobanului. Sa fie trimis in judecata pentru toate celelalte procese si sa exista riscul ca dupa ispasirea pedepsei actuale sa ajunga din nou dupa gratii (obligatoriu nu in timpul pedepsei actuale). Astfel ma astept si recunosc mai mult IMI DORESC ca in ultimul an de incarcerare, fiind demoralizat si speriat, sa vanda Steaua, sa-si vanda tot, cu gandul la fuga.

Edited by Empyro

Am spus un punct de vedere mai devreme la care ma asteptam sa raspunzi.

Lasa ca si eu ti-am cerut sa raspunzi la mai multe da' te faci ca nu vezi.

Eu tot astept sa imi raspunzi cum sta treaba cu cele 1,7 milioane. E normala suma? Cat se da in alte ligi?

Pana la urma cu tot ce s-a intamplat, nu noi am avut vreo contributie, ci deciziile Justitiei de la noi

Si normal, ba! Ca doar nu-s eu vreun zeu, ca sa se faca voia mea. S-a facut dreptate. Pentru ca asa era normal sa fie. Atata vreme am tot zis(noi) ca ala e murdar pana in maduva oaselor si nu ne-a crezut nimeni. Uite ca asa a fost. Si a intrat in puscarie.

Ce? Credeai ca scapa la nesfarsit? Probabil ca asa sperai. Uite ca nu e asa.

S-a intamplat ce trebuia sa se intample si Steaua era sa o puna. Ca voi inca nu pricepeti ca Steaua a fost gasita vinovata.

In urmatorii 5 ani, daca un pic calca Steaua in afara liniilor, e gata!!!

Pentru ce iti pare rau ?

Pentru ca Steaua a fost iertata pe nedrept. Ma rog, nu pe nedrept. Cu noroc! Ca nu au existat reguli clare.

Si asta prelungeste sederea jegului la echipa.

Daca echipa era exclusa anul asta din Liga, jucatorii erau toti vanduti in secunda 2 iar Steaua isi cauta alti patroni.

De asa imi pare rau. Si tie ar trebui sa iti para rau. Daca esti stelist. Daca nu, asta e.

Steaua oricum o sa fie vanduta. Daca nu anu' asta, atunci la anu'. Ca doar jegul e prost. Nu stie sa aiba grija de bani. Si daca face Steaua 100 de milioane anu' asta, tot o sa-i strice prostul pe toti. Si la anu' tot in buda o sa fie.

Pai hai sa vedem si cine avea dreptate in 2009 cand spunea ca daca rezultatele vor aparea, multi se vor schimba...hai lasa-le...

Hai sa vedem si cat timp a trecut de cand spuneai "VREAU SA MA IMPLIC!", "Astept sa mi se dea puterile necesare pentru a administra siteul"... Atunci doreai sa conduci doar o tabara? SAu sa ajuti si pe ceilalti sa inteleaga ceea ce crezi tu ca e bine?

Dupa ce 10 ani te-ai certat aici, vii acum si spui ca ai dorit DOAR sa-ti exprimi parerile? Sigur n-ai dorit si sa le impui altora modul tau de a vedea lucrurile? Nu conteaza daca aveai sau nu dreptate...uneori aveai, alteori nu...conteaza ca ai incercat sa impui altora ideile tale.

Stai calm, ca eu nu voi veni sa ma plang la tine...ca oricum nu eu ma duc la stadion, si destul de putini de aici se duc...treaba e ca incerci tu sa le transmiti alora care se duc cate ceva si de fapt o faci catre noi aici pe site.

Eu nu te-as recunoaste pe tine ca lider, dar asta nu conteaza. Conteaza ca ai dorit sa conduci si din cauza asta ti-am spus sa te gandesti la un plan....in sfarsit, mai bine o lasam balta ca oricum n-ai inteles la ce ma refer.

Pai hai sa vedem si cine avea dreptate in 2009 cand spunea ca daca rezultatele vor aparea, multi se vor schimba...hai lasa-le.

Tot eu. Ca fix asta ziceam si atunci.

Hai sa vedem si cat timp a trecut de cand spuneai "VREAU SA MA IMPLIC!", "Astept sa mi se dea puterile necesare pentru a administra siteul"... Atunci doreai sa conduci doar o tabara? SAu sa ajuti si pe ceilalti sa inteleaga ceea ce crezi tu ca e bine?

Am primit vreo putere si nu stiu eu?

Cei de acolo au primit mesaje cu propunerile mele de reorganizare. Stiu ce vreau sa fac, ce am de gand sa fac. Daca nu mi-au dat nici un semn inseamna ca nu sunt interesati. Este?

Ce sa fac acum? Sa folosesc masina aia de spalat creiere ca sa ii conving sa imi dea puteri?

Dupa ce 10 ani te-ai certat aici, vii acum si spui ca ai dorit DOAR sa-ti exprimi parerile? Sigur n-ai dorit si sa le impui altora modul tau de a vedea lucrurile? Nu conteaza daca aveai sau nu dreptate...uneori aveai, alteori nu...conteaza ca ai incercat sa impui altora ideile tale.

Mah, nu stiu cum sa iti zic, dar eu cam am avut dreptate de fiecare data.

Am avut dreptate in ceea ce te priveste pe tine, am avut dreptate in ceea ce ii priveste pe multi tradatori, am avut dreptate in ceea ce ii priveste pe stelistii de calitate tot mai slaba, am avut dreptate chiar si cu bagarea jegului la puscarie.

Eu le-am aratat la oameni calea cea dreapta. Da' daca nu au vrut sa o urmeze, nu e treaba mea.

De fiecare data am incercat sa imi impun ideile prin argumente, prezentand adevarul, oricat de dur era. Nu prin minciuni, ca altii! Aici e diferenta intre noi doi.

Acum nu ma mai zbat, ma doare-n cot de ignoranti. Dar imi exprim parerile, aceleasi ca in anii precedenti. Ca eu nu m-am schimbat niciodata.

Care e problema?

Ah, incercai sa spui ca eu mi-am impus ideile cu forta, ca un tiran? Nu a fost asa. Drept dovada, tu esti aici. Daca eu eram mare tiran, tu nu te intorceai niciodata pe site. Este?

Stai calm, ca eu nu voi veni sa ma plang la tine...ca oricum nu eu ma duc la stadion, si destul de putini de aici se duc...treaba e ca incerci tu sa le transmiti alora care se duc cate ceva si de fapt o faci catre noi aici pe site.

Din nou, daca te obosesc, daca nu-ti place ce scriu, da-mi ignore. Eu nu ma supar.

Eu nu te-as recunoaste pe tine ca lider, dar asta nu conteaza. Conteaza ca ai dorit sa conduci si din cauza asta ti-am spus sa te gandesti la un plan....in sfarsit, mai bine o lasam balta ca oricum n-ai inteles la ce ma refer.

Lider? Lider la ce?

Ia intreaba-i pe baietii de la site daca am cerut eu vreodata puteri aici, daca am cerut eu sa fiu lider.

Liderul revolutiei steliste? La asta te-ai referit? Aici n-am cum sa fiu eu lider nici daca as vrea. Pentru ca nu ma cunoaste nimeni. Cine sa vina in spatele meu? Cine sa ma sustina cand eu sunt un necunoscut?

Lider poate sa fie Boloni, Tudorel Stoica, astia. Nu eu.

Lasa ca si eu ti-am cerut sa raspunzi la mai multe da' te faci ca nu vezi.

Eu tot astept sa imi raspunzi cum sta treaba cu cele 1,7 milioane. E normala suma? Cat se da in alte ligi?

Nu am de unde sa stiu ce sume sunt / au fost pe la altii. Cu toate astea cand ei au si salarii de 2-3 mil. si o medie sa zicem de 400.000, cred ca suma de 1,7 mil ca si prima este apa de ploaie. Acum imi raspunzi ?

Ce? Credeai ca scapa la nesfarsit? Probabil ca asa sperai. Uite ca nu e asa.

Nu cred ca m-ai auzit pe mine cu asemenea sperante. Parerea despre premiere/recompensa si dare si luare de mita mi-am exprimat-o din punct de vedere profesional.

Pentru ca Steaua a fost iertata pe nedrept. Ma rog, nu pe nedrept. Cu noroc! Ca nu au existat reguli clare. Si asta prelungeste sederea jegului la echipa.

Asta e opinia ta si ai dreptul la ea. Dar stii ca mai e vorba aia romaneasca cand iti spune unul ca esti beat il trimiti la plimbare, cand iti spun doi te duci la culcare.

Daca echipa era exclusa anul asta din Liga, jucatorii erau toti vanduti in secunda 2 iar Steaua isi cauta alti patroni.

Steaua saraca nu prea poate face nimic de una singura, ca nu e o vietuitoare :)). Cheile sunt la cioban!

De asa imi pare rau. Si tie ar trebui sa iti para rau. Daca esti stelist. Daca nu, asta e.

Iar aducem in discutie treaba asta ? Poate ca nu sunt cum ai vrea tu sa fiu, asta e altceva. Macar ai citit tot ce am scris in ultimele post-uri ?

, dar eu cam am avut dreptate de fiecare data.

Eu le-am aratat la oameni calea cea dreapta.

Cam grav ce e mai sus...

PS Eu nu dau ignore nimanui, dar astept si pana azi sa-mi spui cu ce anume am mintit eu aici pe cineva. Si sa nu uit...mersi mult ca TU m-ai reprimit pe mine pe site!

Edited by Lorimer

Daca n-am avut, te rog arata-mi. Daca i-am mintit pe oameni, daca am inventat, daca m-am apucat sa vorbesc aiurea, arata-mi.

Daca nu, taci!

Toti cei de pe siteul asta stiu ca eu sunt acelasi! De cand mi-am facut contul si pana acum eu nu m-am schimbat.

N-am inventat niciodata povesti despre mine, nu m-am dat cine nu sunt, nu am mintit. Articolele mele au fost toate argumentate, corecte.

Ce e grav aici? Faptul ca eu le-am zis la oameni cum e? Sau faptul ca ei nu m-au ascultat?

p.s.

Eu nu te-am reprimit pe site. Dar cred ca esti constient de faptul ca pot fi destul de convingator cand vreau sa fiu. Inca am in spate mii de argumente pentru a te exclude pe tine de pe site si cred ca inca mai sunt pe aici cativa mozi pe care ii irita clonele si care abia ar astepta sa te dea afara. Nu ca as vrea asta. Asa cum am mai zis, fiecare cu ce-l doare.

Iar pe mine ma doare fix in cot de prefrintele voastre.

Si eu am inventat ceva? Cu ce am mintit eu?

Hai sa vedem asa la intamplare...."M-am convins eu si de Reghecampf asta"....asta spusa dupa nici 2-3 meciuri... Cum D-zeu sa poti afirma ca tu MEREU ai avut dreptate?!

Eu zic sa te opresti aici...n-are rost.

Si eu am inventat ceva? Cu ce am mintit eu?

Ioi... nu ma provoca :))

.

"M-am convins eu si de Reghecampf asta"

Si chiar asa a fost. Mai mult, imi pre rau acum ca, la un moment dat, incepusem sa cred ca baiatul chiar e de treaba. Ma refer la faza aia cand a zis ca-si da demisia ca nu mai suporta sa fie batjocorit. Am si spus atunci, parca, ca uite ca mi-a dat o palma si mi-a aratat ca m-am inselat in privinta lui, ca nu era un blatist, ca era om de cuvant, de caracter.

Cand colo, a tinut Reghe neaparat sa imi arate ca m-am grabit.

Cat despre valoarea lui ca antrenor, asta ramane de vazut inca. Un sezon bun nu te face Jose Mourinho. Sa vedem ce o sa faca la anu'. Ca, pana acum, echipa a fost trasa de catre anumiti jucatori.

Sa vedem ce va face Reghe fara Rocha, Rusescu, Chipciu, Chiriches, etc. El acum isi da testul. Daca o da in bara, ups! Daca nu o da in bara, bravo lui. Eu nu sunt ranchiunos din ala frustrat care sa stea toata ziua sa arunce cu sageti intr-o tinta cu fata lui Reghe. Daca omul are valoare, foarte bine. Ii doresc sa stea forever la Steaua. Din pacate, daca o da in bara, mi-e tare teama ca o sa-si foloseasca nea puscariasul acel one phone call ca sa sune la mache si sa ii comunice reintoarcerea lui Laca/Stoichita(in functie de cum stau si aia, ca si echipele din Azerbaijan au nevoie de antrenori)

Asta ca te gandesti doar la adversarii modesti din primele tururi. Iertati-ma dar Legia si Austria Viena sunt adversari incomozi, chiar daca teoretic sub valoarea Stelei (sanse 51-49), cu Partizan eu zic ca sunt sanse egale fiindca au calitate individuala la jucatori, Dinamo Zagreb joaca de 2 ani consecutiv in grupe (si sezonul asta anunta intariri masive), deci 51% favoriti, iar Viktoria Plzen a avut rezultate remarcabile in Europa League (invinge Napoli in dubla mansa si Atletico Madrid), coroborat cu plecarile si accidentarile noastre sunt si ei 51% favoriti.

Si sa nu uitam o chestie, motivatia de a ajunge in grupele C1 este alta fata de primele tururi in primavara europeana Europa League. Aici se joaca viitorul financiar, nu doar prestigiul sportiv. In 2006 dupa ce am defilat in Cupa UEFA cei de la Standard ne-au pus probleme serioase, desi erau "doar" vicecampioana Belgiei.

Ca tot ai amintit de Partizan, Dinamo Zagreb si Plzen: va conta foarte mult si atmosfera fanatica din tribune. Noi inca avem jucatori necopti precum Iancu, Radut, Stanciu, Gardos sau emotivi ca Tatarusanu care pot fi intimidati de Grobari sau BBB. Practic, la meciul cu tiganii din jiulesti asta a facut diferenta, jucatorii erau speriati, ca in mod normal nu ar fi avut probleme.

Ohohoho si inca cate.

Crezi ca as lupta asa tare daca n-ar mai exista nimic pentru ce sa mai lupt?

Daca se califica astia mai departe imi doresc sa joace cu Partizan sa vada si ai nostri ce inseamna o galerie.

Edited by Aztek

Crezi ca as lupta asa tare daca n-ar mai exista nimic pentru ce sa mai lupt?

Uneori zici ca-i gluma, si eu am luat viata asta virtuala prea in serios, imi tulbura activitatile zilnice, dar pe langa tine sunt embrion. Tu realizezi ca esti paranoic? Deci tu nu renunti la lupta, desi tu stii ca gloata e de vina ca se duce la meciuri. Dar nu cu gloata te lupti pentru ca e prea proasta ca sa inteleaga ci cu niste dusmani imaginari... Cu cine te lupti tu? Care este lupta ta?

pentru haz poti continua cu "Eu inteleg, am mereu dreptate, voi nu intelegeti! Eu vad calea cea dreapta si v-o arat si voua, dar voi nu puteti s-o vedeti pentru ca nu sunteti pregatiti s-o vedeti!"

Continua cat vrei sa tipi asa, ca o faci la luna...gloata aia nu te citeste si chiar aia 1% care o fac nu dau doi bani pe parerile tale atata vreme cat nu stii sa te exprimi si chiar daca ai la baza un fond bun te pierzi in banalitati si sfarsesti batand campii...

Sper sa ii dea inca 3 ani sa il potoleasca. Cred ca daca ar avea pedeapsa sporita s-ar gandi serios sa lase echipa. Adica oamenii din jurul lui s-ar gandi ca el nu prea poate saracu

Am zis echipa si ma refer la cea din prezent. Antrenorul este un mafiot, jucatorii ii desfiintezi, suporterii te dezgusta, femeia de servici e incompetenta... Ce mai e de placut ?

N-am ce sa-ti fac daca tu doar atat intelegi din Steaua.

Lorimer

Stai calm. Mie nu mi-a afectat cu nimic viata. Trebuie sa fii un pic cam prost sa iti afecteze viata o chestie din asta. Sincer, mi-e cam mila de tine acum ca am aflat ca ai fost afectat chiar asa de tare de suspendarea de pe siteuri. Daca stiam, ziceam de mai demult sa fii reprimit.

Cu cine te lupti tu? Care este lupta ta?

Eu ma lupt cu prostia, prietene. Ma lupt cu nesimtirea, cu manelismul, cu meltenismul, cu toata mizeria din fotbal si de la Steaua.

Ma lupt cum stiu eu, cum pot si eu. Adica arat lumii toate aceste mizerii, necenzurat.

Pe multi, printre care si tu, asta ii deranjeaza. Voi nu vreti sa vi se aminteasca ca si rahatul vostru pute. Nu. Voi vreti ca Steaua sa castige oricum campionatul, prin orice mijloace. Si, daca se intampla ca acele mijloace sa fie necurate, atunci sa nu zica nimeni nimic despre ele.

Voi nu vreti sa fie criticati oamenii pe care, din motive pe care eu nu le inteleg, ati ajuns sa ii respectati, chiar sa ii iubiti. Ma rerfer aici la puscarias, meemee, Reghe, etc.

Pe toti fanii puscariasului i-am vazut incepandu-si postarile cu "Nici eu nu il suport pe cioban dar...". Si revin la Game of Thrones si la Benjen Stark care zicea ca "tot ce spune un om inainte de "dar" e o minciuna."

Voi asta faceti. Mintiti sau va mintiti. Inca nu mi-am dat seama. Vreti sa pareti ca nu sunteti cu ciobanul dar aprobati tot ce face el.

Acum stii cu cine si cu ce lupt eu. De fiecare data cand unul din voi se va apuca sa "nici eu nu il suport pe cioban dar...", eu voi fi acolo ca sa va demonstrez ca nu aveti dreptate.

Poate ca gloata nu citeste, da' nu ma intereseaza. Ma intereseaza sa citeasca cei care conteaza. Daca ei inteleg, e ok. De gloata ma doare-n cot. Ea oricum va disparea odata cu performantele Stelei. Atunci vom ramane tot noi. Plus voi, evident, fanaticii care nu il suporta dar.

p.s. Ciobanul va lua azi un bonus pentru ca a fost cuminte, un cadou de ziua lui daca vreti.

2-3 ani in plus. Sa il vedem daca mai sta el la Steaua cand trebuie sa faca 5 sau 6 ani de puscarie.

In sfarsit au inceput si procurorii sa mai gandeasca.

UPDATE 14:10 / Procurorul DNA a aratat că acesta a comis o pluralitate de infractiuni, cu grad ridicat de pericol si in participatie penală cu un anturaj infractional, astfel că se impune aplicarea unui spor de pedeapsă de un an.

Procurorul i-a explicat judecatorului Marin Marino Constantin că Becali a savirsit fapte grave, iar pentru cele mai grave dintre acestea a primit doar trei ani de inchisoare.

De celalaltă parte, avocatii finantatorului Stelei au aratat că acesta a platit integral prejudiciul din dosarul schimburilor de terenuri cu MApN, precum si cheltuielile de judecată din acel caz.

Ar fi trebuit sa spuna aceste lucruri de la inceput. Ar fi trebuit sa mentioneze chiar si faptul ca jegul isi trimitea batengarzii in tribune sa bata suporteri.

Puscariasul e un om periculos, sef de grup infractional. 3 ani sunt prea putini pentru cate a facut el. Merita 9!

Restul de 5 echipe care s-ar califica si cu care am putea juca sunt: Legia, Dinamo Zagreb, Partizan, Austria Viena si Victoria Plezen. Echipe net inferioare pe care le putem invinge si daca pleaca jumatate de echipa in perioada aceasta de transferuri.

Victoria Plezen nu este chiar o echipa pe care o bati cu rezervele. Eu zic ca sunt cel putin la acelasi nivel cu noi. Si-au batut joc de Napoli in urma cu cateva luni.

Iti repet intrebarea, este vorba de echipa de acum nu de clubul Steaua in general. Ce inteleg eu ma priveste pe mine, eu sunt curios ce vrei tu de fapt ?

Citeste ce scriu eu si o sa intelegi. Ca ma tot intrebi acelasi lucru deja de prea mult timp si tot astepti alt raspuns. Nu stiu de ce...

Asta faci si in viata de zi cu zi ?

Bai, da. Sa stii ca nu mi-e rusine sa recunosc ca sunt un om corect, care munceste corect, nu fura, nu da in cap, nu isi bate joc de alti oameni, nu incearca sa pacaleasca pe nimeni, etc. Cand ies din tara incerc sa nu fac Romania de rusine, ma port civilizat, vorbesc frumos, nu injur, deci da. Tu nu faci asta in viata de zi cu zi?

Pardon mon cher, cine da exemplu CFR Cluj ?

Din nou, doar pentru ca aia fura, nu inseamna ca trebuie sa furam si noi.

Depinde tu ai probleme cu toata lumea, cu ciobanul (am inteles), cu meemee (am inteles si asta), cu Reghecampf (poate imi explici tu de ce), cu jucatorii, cu hrebenciuc, cu suporterii, probabil cu toata societatea.

Care e problema mea cu Reghe? E un caracter dubios. E acuzat ca a trantit meciuri, e un mincinos.

Care e problema mea cu Hrebe? E un jeg.

Care e problema mea cu jucatorii? Cu astia n-am nici o problema, chiar daca i-am criticat pe unii dintre ei. Am voie sa imi dau cu parerea si eu, nu?

Care e problema mea cu suporterii? Avem cei mai penibili suporteri din tara.

Multumit?

Nu stiu, viata cam e un lung sir de compromisuri. Daca matale, ii iei de sus pe cei mai putin inzestrati si faci pe dascalul cu toata lumea, vrei sa-i educi si le critici modul de viata pe care au ales sa-l traiasca, nu te vad prea bine. Dar asta nu e problema mea !

Nu vad ce treaba am eu cu restul lumii.

Eu imi vad de persoana mea si de cei apropiati mie. Ma doare-n cot de restu'.

Esti un om al prejudecatilor. Acuze face oricine, mai greu e cu demonstrarea. Mie pana acum mi-a aratat ca din punct de vedere sportiv este profesionist (si recunosc atunci cand a fost numit eram foarte sceptic). Nu ma intereseaza ce face in viata de zi cu zi, daca bea, daca joaca la pariuri sau daca isi insala nevasta.

Fiecare cu ce-l doare. Daca pe tine nu te intereseaza, nu inseamna ca nu trebuie sa ma intereseze pe mine. Sau ce faci acum? Incerci sa imi dai lectii, sa ma educi? Nu ziceai mai sus ca-i nasol sa faci asta?

Asa si ? Daca iti scapa Steaua din mainile ciobanului si vezi ca se lucreaza serios si in liniste te deranjeaza ?

Evident! Sau ce? Performantele unei echipe de fotbal sterg raul pe care patronul respectivei echipe l-a facut intregii tari?

Stai tu calm. Nu mi-ar fi greu sa il laud pentru treaba buna pe care ar face-o la Steaua. Insa asta nu ii schimba caracterul jegos cu nimic. Si nici faptul ca ar trebui sa infunde puscaria.

Uite ca nea ciobanul asa a crezut si s-a inselat. Degeaba a motivat el acolo ca a fost in CL, ca pe judecatori i-a durut in reperCURsiune.

Sunt curios CAND AI SPUS SI CEVA DE BINE ? Ca toti sunt ba mercenari, ba neprofesionisti, doar defecte.

Poti sa cauti linistit sa vezi daca am zis vreun lucru rau de oameni ca Rusescu, Chipciu, Chiriches, Georgevski si altii ca ei.