Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Steaua a mai primit avertismente de la UEFA pt rasism. Cred ca un banner mare de genul celui cu ungurii ar rezolva problema cu suspendarea.

Un mesaj rasist, un suporter in teren care sa loveasca un jucator advers, torte, fumigene si petarde aruncate in teren, sunt mai multe modalitati.

Nu dau pentru asa ceva. Trust me, I know!

Trebuie sa se intample ceva ca sa fie intrerupt meciul. Scandal in tribune, suporteri intrati cu zecile pe teren, din astea.

Pentru orice altceva UEFA nu exclude.

Din 2 motive:

1. Sunt si ei la fel de corupti ca FRF, LPF.

2. Le e frica sa nu fie dati in judecata in civil si sa le fie cerute daune. Nu vedeti ca oricum dau foarte greu suspendari si foarte mici oricum. Si le dau doar cand nu exista nici cea mai mica urma de indoiala. Cand e vorba de acei bani foarte multi din CL,mor de frica sa nu fie cumva dat in judecata si sa piarda. Ca apoi vor fi nevoiti sa plateasca acei bani si mai mult.

O echipa care participa in CL se presupune ca poate castiga competitia si ar putea cere daune cam cat castiga o castigatoare a cupei in acel an. Si la civil stiti foarte bine ca sunt alte reguli.

De ce credeti ca exista regula ca un club care merge sa se judece in civil sa fie automat dezafiliat?!

Dar cea mai simpla metoda ar fi cea a suporterului solitar in slapi. Celelalte ar depinde de prea multi factori, banner, torte, petarde introduse, lume multa implicata, trebuie pacaliti nu numai stewarzii dar si baietii fideli ciobanului, multe lucruri pot da gres.

Dar un suporter in slapi nu poate fi controlat de nimeni. Sare in teren, merge la primul jucator advers si-i arde una la coaste. Daca nu se imntrerupe meciul, sare altul, din alta zona.

Eu nu prea inteleg ce inseamna supravegherea din partea UEFA. Adica cum, e tot timpul un observator care face marcaj clubului? Stie cineva?

Ochit un negru si la comanda toata peluza sa arunce cu coji de banane sau sa gesticuleze ca o maimuta.

Sansele sa scapam de cioban s-au micsorat subit astazi.

Acum sa vedem si partea buna: daca echipa ajunge in UCL si ia niste bani buni de-acolo, asa poate sa isi mai stinga din datoria avuta fata de Gigi...

Plus ca suporterii adevarati vor fi in numar mare la stadion pentru a spori veniturile ciobanului. Plus dementa lu' MM cu US25.

Sa vedem insa daca si ajunge acolo, in UCL. Chit ca vor intalni niste adversari modesti, eu cred ca in teren lucrurile nu vor sta prea bine fara Rusescu si Chipciu, eventual daca pleaca si Chiriches. Insa marea problema e in fata, cine-o baga in ate....

Ba, calmati-va! Steaua nu va juca in CL. Exista sanse mari sa nu treaca nici macar de Vardar. Asa ca chill.

Pana la meciul ala mai e mult timp. Destul cat sa mai plece Chiriches, Bourceanu, Adi Popa, etc.

Da ma sigur...si cine ii va plati noului "Salupa" amenzile luate, cine il va scapa de cazier, cine ii va da un nou loc de munca? Da, hai sa vorbim...

Te-ai prins MoWeed...de aia se va umple ipotetic stadionul...pentru Nea Gigi. Meciul chiar nu intereseaza pe nimeni ca doar ne ofera Barca destul fotbal de calitate la TV...

Si tu ai mare dreptate Adriane...sunt mari sanse sa nu treaca Steaua de Vardar...ne tremura chilotii in fata unui asemenea nume... de fapt tu ai idee la ce nivel este echipa macedoneana? Eu cred ca da, dar iti place sa arunci cu astfel de vorbe...

Acum costa iar Chirches 15 mileoane dupa decizie. As vrea sa vad fatza lu'Mitza dupa o eliminare in preliminarii de o anonima din cine stie ce tara :)).

Acum costa iar Chirches 15 mileoane dupa decizie. As vrea sa vad fatza lu'Mitza dupa o eliminare in preliminarii de o anonima din cine stie ce tara :)).

Exista la Steaua asemenea precedente? Eu daca dau timpul inapoi pot numi doar pe St. Gallen dar asta a fost acum 12 ani... Si totusi echipa elvetiana...

Într-o perioadă in care conducerea campioanei caută intariri in special pentru atac, mai ales după plecarea golgheterului Raul Rusescu la FC Sevilla, discutia despre aducerea unui mijlocaș de creatie a trecut in plan secund in Ghencea. Totusi, la inceputul perioadei de mercato, patronul Ciobanul le-a lasat misiune angajatilor de la club să incerce aducerea lui Lucian Sanmartean, de la FC Vaslui. Jucatorul era considerat omul care ar fi limpezit fazele de atac ale Stelei si care ar fi adus un plus ofensiv pentru formatia antrenată de Laurentiu Reghecampf, dar intre timp mutarea a picat. Fabien Camus este insă un fotbalist cu profilul cautat de stelisti, iar negocierile pentru el pot reveni oricand in actualitate.

prosport

Ar putea fi trecut si la gluma zilei.

Edited by David

Da. Bancurile cu Camus si Armenteros.

ansa sa faci ceva concret. Eu, tu, empyro, Alexandru h si restu'de aici ne adunam, mergem la meci si intram in teren.

Un mesaj rasist, un suporter in teren care sa loveasca un jucator advers, torte, fumigene si petarde aruncate in teren, sunt mai multe modalitati.

Sper ca sunteti ironici pentru ca prosti stiu ca nu.

Voi n-aveti familie? N-aveti o mama? Nu va ganditi si la cei din jurul vostru cand spuneti bazaconiile astea? Eu personal imi bag . in fotbal si-n toate cluburile din lume, eu nu-mi risc libertatea pentru asa ceva. N-aveti de gand. Vreau Steaua Libera, da' am anumite limite pentru asta. Nu-s dispus sa fac orice.

Duceti-va pe teren, cei de la Vardar sa plece de pe Nationala Arena direct la Floreasca, sa curga sange. Si dupa sa nu va mire ca nu va angajeze nici dracu' la un amarat de chiosc de ziare.

Exista la Steaua asemenea precedente? Eu daca dau timpul inapoi pot numi doar pe St. Gallen dar asta a fost acum 12 ani... Si totusi echipa elvetiana...

Nu trebuie sa existe..precedentul poate sa se si creeze. Desigur, sansele sa se intample asa ceva sunt destul de mici. Vorbeam in ipoteza in care or sa mai vanda jucatori. Eliminari rusinoase din Europa nu am avut.. nu suntem maidanezii totusi ce dracu. Dar in ultimii ani au fost si la noi cateva rezultate prin grupele EL, mai ales, de te iei cu mainile de cap. Si toate astea datorita ghiciti cui ? Pac pac.

Te-ai prins MoWeed...de aia se va umple ipotetic stadionul...pentru Nea Gigi. Meciul chiar nu intereseaza pe nimeni ca doar ne ofera Barca destul fotbal de calitate la TV...

De vreme ce este evident ca singurul care are de castigat din stadionul plin este Jiji, un infractor condamnat in 3 dosare penale si din cauza caruia Steaua va avea mereu pata asta cu coruptia, pentru el trebuie sa se duca. Nu de alta, dar cat timp este in puscarie mai avem o sansa, fie ea si minuscula, pentru a-l inlatura pe jegul asta. Dar noi ne complacem in mizerie: o parte ne bucuram ca e ala **** in cur in puscarie, de parca nu tot el dicteaza la Steaua si cealalalta parte il vrem liber pentru ca a fura de la stat inseamna a fura de la "aia", nu de la noi.

Deci daca acum, cat este el cel mai vulnerabil, ii bagi bani in buzunar inseamna ca ori esti imbecil si-l vrei pe becali, ori iti place sa te minti singur, ori esti elvetian. Ori o astfel de mentalitate este incompatibila cu stelismul.

Planul asta cu intratul pe teren este stupid din 2 motive:

1. Respectivul s-ar alege cu amenzi, dosar penal, cazier (cu siguranta, un incident care ar duce la eliminarea Stelei ar fi judecat cu asprime maxima putandu-se ajunge lejer la puscarie). Practic si-ar distruge viata. Pentru toti astia care aveti ideei razboinice am doar un singur lucru de spus: nu va opreste nimeni.

Nu o sa-si distruga nimeni viata pentru o idee abstracta care mai traieste doar in sufletele unei maini de oameni cu mentalitate. Nu ar avea sens, atata timp cat e plina tara de cretini care au orgasm la fiecare "aroganta" a lui becali.

2. In momentul in care am face asa ceva am pierde si bruma de legitimitate pe care o mai avem. Cred ca, in loc sa faca lumea sa constientizeze cat de rau este Jiji, un asemenea gest ar aduce cretinii si mai aproape de Jiji. Practic, nu am fi suspendati datorita condamnarii pentru coruptia lui Jiji, ci am fi suspendati din cauza "cretinilor aia care au ceva cu becali".

Si tu ai mare dreptate Adriane...sunt mari sanse sa nu treaca Steaua de Vardar...ne tremura chilotii in fata unui asemenea nume... de fapt tu ai idee la ce nivel este echipa macedoneana? Eu cred ca da, dar iti place sa arunci cu astfel de vorbe...

Chill, nigger. Ca nu joaca Steaua doar cu Vardar si apoi top in grupe. Sunt 6 meciuri...3 echipe... Vardar e doar cea mai slaba din ele...

Si meciul cu Videoton zice ca aia au sanse de calificare mai departe.

Nu trebuie sa existe..precedentul poate sa se si creeze. Desigur, sansele sa se intample asa ceva sunt destul de mici. Vorbeam in ipoteza in care or sa mai vanda jucatori. Eliminari rusinoase din Europa nu am avut.. nu suntem maidanezii totusi ce dracu. Dar in ultimii ani au fost si la noi cateva rezultate prin grupele EL, mai ales, de te iei cu mainile de cap. Si toate astea datorita ghiciti cui ? Pac pac.

Asta e un argument tampit. Deci daca rezultatele proaste se datoreaza lui Jiji, ar trebui sa-i punem in carca si succesele, nu?

Deci daca acum, cat este el cel mai vulnerabil, ii bagi bani in buzunar inseamna ca ori esti imbecil si-l vrei pe becali, ori iti place sa te minti singur, ori esti elvetian. Ori o astfel de mentalitate este incompatibila cu stelismul.

Observ ca stelismul e un cuvant ce a fost inventat pentru uzul antibecalistilor si definit asa cum le vine lor in cap. In nemernicia mea credeam ca stelism inseamna pur si simplu ca esti fanul acestei echipe de fotbal; am gresit. Daca ma uit la liderii acestui curent de pe forum, stelism inseamna de fapt:

a) Sa doresti raul sportiv al echipei doar pentru a satisface o ura atavica vis-a-vis de actualul proprietar al echipei (oare daca aveam internet in anii 80 adevaratii stelisti ar fi plans dupa finala de la Sevilla din cauza lui Ilie Ceausescu?)

b) Sa clamezi existenta unei caste superioare de indivizi, ce traieste in acest spirit, chit ca aceiasi indivizi pana mai ieri o tineau cu FC Steaua in sus, FC Steaua in jos (aici e un aspect foarte interesant al metamorfozei).

c) Sa-i urasti/dispretuiesti pe cei care se duc pe stadion si care au neobrazarea sa nu reziste lui Jiji in cel mai curat mod cu putinta: pe forum, in razboaie virtuale. Probabil ca oamenii ar trebui sa-si ceara voie pe aici sa-si cheltuiasca banii munciti.

d) Sa fii intr-atat obsedat de Jiji incat orice chestiune postata sa aiba, intr-un fel sau altul, legatura cu el. Am mai zis pe aici ca nici nu e nevoie sa urmaresc presa obsedata de Jiji, sunt suficienti forumisti pregatiti sa ofere ultimele informatii despre viata, iubirile si cariera ciobanului.

Oameni buni, e doar fotbal. Daca istoria ar fi fost alta, am fi fost acum fani ai unei echipe de polo. E sport, nu o filosofie de viata; sunt trofee, nu intruchiparea Spiritului; sunt jucatori, nu modele umane. Daca mergi sau nu la stadion, e alegerea ta, nu iti defineste in niciun fel caracterul sau moralitatea. Da, da, stiu, ne face de rusine Jiji cu hotiile lui. Inainte era Paunescu cu hotiile lui, inainte de el era Armata cu hotiile sale. Nu am nicio problema cu alegerile individuale ale fiecaruia, insa din cand in cand mai intra un razboinic al luminii si posteaza un atac la libertatea suporterului. Nu ati invatat inca faptul ca ii doare in cur pe stelisti de parerile de pe forum?

Mai bine s-ar duce invartindu-se Oierul de la acest club decat sa ne gandim cum sa sabotam echipa. Asta ar fi cea mai buna varianta.

Daca s-ar intampla asa ceva , sa fie suspendat clubul 5 ani din cauza unor acte care sa deranjeze UEFA n-am face decat sa-l spalam si sa-l parfumam pe Oier si sa-l dezvinovatim in fata tututror . Ar arata frumos cu degetul spre bagabontii si drogatii din tribune. Si sigur ar fi aia de la Sud sau aia de AISS in spatele carora stau cei care ar fi vrut sa-i rapeasca echipa de fotbal.

Sper ca sunteti ironici pentru ca prosti stiu ca nu.

Voi n-aveti familie? N-aveti o mama? Nu va ganditi si la cei din jurul vostru cand spuneti bazaconiile astea? Eu personal imi bag . in fotbal si-n toate cluburile din lume, eu nu-mi risc libertatea pentru asa ceva. N-aveti de gand. Vreau Steaua Libera, da' am anumite limite pentru asta. Nu-s dispus sa fac orice.

Duceti-va pe teren, cei de la Vardar sa plece de pe Nationala Arena direct la Floreasca, sa curga sange. Si dupa sa nu va mire ca nu va angajeze nici dracu' la un amarat de chiosc de ziare.

Si atunci ce propui? Sa protestam la infinit pe facebook sau ne lamentam ca x sau y e oaie, respectiv elvetian?

a) Sa doresti raul sportiv al echipei doar pentru a satisface o ura atavica vis-a-vis de actualul proprietar al echipei (oare daca aveam internet in anii 80 adevaratii stelisti ar fi plans dupa finala de la Sevilla din cauza lui Ilie Ceausescu?)

Minti, prietene. Ca de obicei, minti. Dezinformezi si manipulezi ce spun alti oameni ca sa scuzi faptul ca tu esti pro jeg. Pentru ca nu mai poti sa spui in ziua de azi ca esti intelectual daca tu il placi pe puscarias. Tu, insa, incerci sa te scoti cumva.

Zi-mi un utilizator de pe acest site care a dorit raul sportiv al echipei.

Fii atent ca astept raspuns! Nu te trage pe fund!

Nici unul din cei care il doresc pe jeg plecat de la echipa nu doreste raul sportiv al Stelei.

Eu(nu indraznesc sa zic noi dar cred ca si ceilalti gandesc ca mine) imi doresc ca Steaua sa faca tripla Campionat-Cupa-CL(daca se poate, daca nu, ma multumesc si cu dubla.) in fiecare an. Insa asa ceva e imposibil cat timp ala e la echipa. De ce? Pentru ca 1 titlu si o cupa in 7 ani.

Deci nu eu doresc raul sportiv al echipei doar pentru ca am zis ca ar fi bine sa sacrificam un sezon pentru a scapa de mizeria asta. Nu. Tu doresti raul sportiv al echipei pentru ca esti dispus sa arunci la gunoi viitorul Stelei doar pentru ca echipa sa participe(Atentie, SA PARTICIPE! Nu sa castige. Ca pe nimeni nu intereseaza asta. Nimeni nu a zis asta de aici) in CL.

Asta e performanta pentru tine. Pentru mine nu e.

Eu inteleg de ce e performanta pentru tine, ca te poti da mare la prietenii dinamovisti si rapidisti. Da' pentru mine nu e, ca eu nu sunt un frustrat ca tine, ca sa simt nevoia sa le dau peste bot alora care tot latra despre Steaua.

Cat despre Ilie Ceausescu, alta scuza jenanta, nu imi aduc aminte ca ala sa fi iesit in fiecare zi la TV sa isi bata joc de Steaua, de fosti jucatori, sa dea afara oameni in direct, sa schimbe antrenori la 2-3 luni si tot asa. Ilie Ceausescu o fi fost un personaj nasol, da' jegul e mai rau ca el. Puscariasul ala e mult mai rau intr-o duminica dimineata, imediat dupa ce se scoala, decat a fost Ilie Ceausescu in toata viata lui. Pai, daca puscariasul ala avea puterea lui Ilie Ceausescu, facea prapad in toata tara. Cine se indoieste de asta e un prost.

La Steaua din acea perioada, Ilie Ceausescu a fost un fel de Mache, o lichea care statea pe langa echipa, care isi dadea cu parerea si de care nu asculta nimeni. A bagat ala vreodata vreun jucator titular? A transferat ala vreodata pe cineva?

Nu, frate. Alecsandrescu le facea pe toate. Oricat de tare latra ala, tot cum voia Alecsandrescu se facea. De aia au aparut performantele alea. Daca conducea Ilie Ceausescu(lucru care nu s-a intamplat niciodata, ca Steaua era a armatei, nu a lui Ilie Ceausescu, oricat de mare general era ala), Steaua juca in fiecare an in b, alaturi de Rapid.

b) Sa clamezi existenta unei caste superioare de indivizi, ce traieste in acest spirit, chit ca aceiasi indivizi pana mai ieri o tineau cu FC Steaua in sus, FC Steaua in jos (aici e un aspect foarte interesant al metamorfozei).

Nu stiu sa fi folosit eu vreodata cuvintele "casta" si "superioara" cand am vorbit despre stelistii adevarati. Poate suntem inferiori. Poate nu suntem la fel de inteligenti ca voi, poate nu suntem la fel de frumosi, etc. Da' asta nu inseamna ca voi sunteti stelisti adevarati.

Voi sunteti niste fani ai Stelei, care priviti meciurile Stelei si care aveti treaba cu Steaua doar 90 de minute plus prelungirile pe saptamana.

Nu-mi poti spune tu mie ca esti stelist adevarat cand pe tine te intereseaza doar rezultatele, cand pe tine te doare-n cot ca jegul ala umileste Steaua de fiecare data cand respira. Esti fan al Stelei, al fotbalului stelist, ok. Da' stelist adevarat tu nu esti.

Personal nu am inteles niciodata de ce va deranjeaza treaba asta. Mai ales ca voi ati sustinut destul de mult ca pe voi va intereseaza doar sportul. Pana la urma, ce vrei? Sa te intereseze doar sportul si sa faci si parte din aceasta "casta superioara"? Nu se poate.

c) Sa-i urasti/dispretuiesti pe cei care se duc pe stadion si care au neobrazarea sa nu reziste lui Jiji in cel mai curat mod cu putinta: pe forum, in razboaie virtuale. Probabil ca oamenii ar trebui sa-si ceara voie pe aici sa-si cheltuiasca banii munciti.

Probabil eu ar trebui sa imi cer voie sa urasc pe cineva? De cand?

E democratie, baiatule. Asa cum aia se duc la fiecare meci, asa imi permit si eu sa ii urasc. Care e problema? Trebuie sa te respect neaparat pentru ca tu esti interesat doar de rezultate si ca putin iti pasa de faptul ca jegul ala violeaza Steaua in fiecare zi?

Poti sa spui "Sunt ipocrit!" ?

d) Sa fii intr-atat obsedat de Jiji incat orice chestiune postata sa aiba, intr-un fel sau altul, legatura cu el. Am mai zis pe aici ca nici nu e nevoie sa urmaresc presa obsedata de Jiji, sunt suficienti forumisti pregatiti sa ofere ultimele informatii despre viata, iubirile si cariera ciobanului.

Nu toti suntem binecuvantati cu ignoranta.

Daca tu ai inteles ca pe aici se prezinta informatii despre viata, iubirile si cariera ciobanului, atunci eu sunt nevoit sa imi pun intrebari legate de nivelul tau de inteligenta.

Oameni buni, e doar fotbal.

Uite de ce nu faci tu parte din casta superioara.

Daca istoria ar fi fost alta, am fi fost acum fani ai unei echipe de polo.

Unii dintre noi chiar sunt.

E sport, nu o filosofie de viata; sunt trofee, nu intruchiparea Spiritului; sunt jucatori, nu modele umane. Daca mergi sau nu la stadion, e alegerea ta, nu iti defineste in niciun fel caracterul sau moralitatea. Da, da, stiu, ne face de rusine Jiji cu hotiile lui. Inainte era Paunescu cu hotiile lui, inainte de el era Armata cu hotiile sale. Nu am nicio problema cu alegerile individuale ale fiecaruia, insa din cand in cand mai intra un razboinic al luminii si posteaza un atac la libertatea suporterului. Nu ati invatat inca faptul ca ii doare in cur pe stelisti de parerile de pe forum?

Nu ai invatat inca ca pe noi ne doare in cur de parerile tale? Atunci de ce mai incerci sa ni le schimbi?

Din nou, doar pentru ca e sport pentru tine, nu inseamna ca e sport si pentru mine. Nu inteleg de ce incerci sa ma faci pe mine sa fac ca tine.

Frate, du-te la stadion si da-i aluia cati bani vrei tu, ca doar sunt ai tai.

Dar sa nu te intorci la anu' sa injuri pe aici ca Steaua nu mai castiga nimic. Sa nu vii sa critici jucatori, antrenori sau conducatori. Pentru ca te faci de rahat.

Daca Steaua nu lua titlul anul trecut, tu nu erai aici sa ii iei jegului apararea. De asta eu sunt 110% sigur. Poti nega daca vrei dar nu stiu cu ce te ajuta. Lumea te cunoaste deja.

Din nou te faci ca nu ai inteles. Este greu de crezut ca esti de inteligenta lui becali, singurul om care spunea ca toti cei care-l contesta au ceva cu el.

Nu doreste nimeni raul echipei doar pentru ca-l uraste pe Becali. Eu, unul, doresc ca echipa sa piarda pe termen scurt deoarece numai asa putem scapa de un patron infractor, scandalagiu, incompatibil cu performanta. El nu va pleca atata timp cat sunt rezultate si ii vin milioane de euro din club.

Tocmai, nu vreau sa mearga echipa in CL pentru ca doresc binele Stelei. Doresc o echipa condusa profesionist, a carei conducatori sa fie civilizati in declaratii si sa nu implice echipa in scandaluri, care sa investeasca in propriul viitor, care sa-si respecte fanii, gloriile si adversarii. Si constientizez ca becali nu va plecat decat atunci cand echipa nu ii mai aduce nici imagine si nici bani. Imagine nu are cum sa-i aduca atata timp cat e la puscarie (cel putin imaginea care o vrea el, adica aparitii zilnice la TV), logic ar fi sa facem cumva sa nu ii mai aduca bani.

Tocmai, ca putinii care mai au mentalitate, gandesc asa de ani de zile si nu s-au schimbat in urma rezultatelor din sezonul asta. Spre deosebire de aia care-l muiau pe Jiji acum un an -2 si acum il "ignora", culmea, cand sunt rezultate.

Si normal ca, candva, tineau cu FC Steaua in sus, FC Steaua in jos. becali nu e la Steaua de la inceputul timpului si nici macar nu a fost nociv in primii ani, cand nu era convins ca le stie pe toate.

Asa cum oamenii nu trebuie sa-si ceara voie pe aici sa-si cheltuiasca banii munciti, nici eu nu trebuie sa ii apreciez doar pentru ca se declara stelisti.

Daca reincepe un protest serios pe stadion o sa ma duc cat de des o sa-mi permita munca si la meciurile europene si la cele cu Sageata Navodari. Din pacate, nu este cazul.

Si normal ca ii dispretuiesc. Pai indivizii aia contribuie la distrugerea Stelei asa cum o percep eu. Ce vrei, sa-i apreciez?

Oameni buni, e doar fotbal. Daca istoria ar fi fost alta, am fi fost acum fani ai unei echipe de polo. E sport, nu o filosofie de viata; sunt trofee, nu intruchiparea Spiritului; sunt jucatori, nu modele umane.

Asta nu poti intelege tu. Nu pentru toti e asa cum zici tu.

Daca mergi sau nu la stadion, e alegerea ta, nu iti defineste in niciun fel caracterul sau moralitatea.

Atata timp cat, acum un an-2 ziceai ca nu mai mergi niciodata, ca Steaua nu mai e Steaua fara Jiji s.a.m.d, faptul ca mergi acum la stadion spune totul despre caracterul si moralitatea ta.

La fel si in cazul celor care il aclameaza pe Jiji. Insasi gestul acesta ne spune ca sunt niste cretini.

Nu ati invatat inca faptul ca ii doare in cur pe stelisti de parerile de pe forum?

Daca va doare pe voi, adevaratii, in cur atunci de ce mama naibii mai intrati aici? Duceti-va si postati oriunde altundeva, e plin internetul de forumuri, paginii de fb s.a.m.d. unde se discuta despre echipa.

Lasati-ne pe noi, razboinicii de net, in pace si mergeti pe alte site-uri care militeaza pentru complacerea in rahat.

Edited by MoWeed

Asta e un argument tampit. Deci daca rezultatele proaste se datoreaza lui Jiji, ar trebui sa-i punem in carca si succesele, nu?

Pai poate daca jegul nu dadea afara o data la 3 luni antrenorii si nu "cumpara" in fiecare perioada de transferuri o duzina de jucatori liberi de contract pe care dupa 2-3 luni ii desfiinta in presa nu ajungeam sa avem cele mai usturatoare infrangeri prin Europa gen 1-5 cu Maccabi (mare echipa) sau egaluri chinuite cu Sheriff Tiraspol. Eu consider ca e doar vina ciobanului pentru mediocritatea in care e Steaua.

Si de care succese vorbim ? Un titlu in 7 ani ? Vorbim de Steaua totusi.. nu de vreo echipa comunala sa fiu multumit cu atat. Simpla participare in Europa nu o consider succes.Trebuie sa si faci pe acolo ceva nu sa te faci de rusine. Succes o considera puscarie ca ii intra "banutul" la buzunar din participari si din stadioane pline de oameni care il urcau pe Maybach.

Edited by Arsenal1886Steaua1947

MoWeed...referitor la ceea ce ai spus ultima oara...ti-a mai atras atentia @mariusmihet sa nu mai vorbesti in numele siteului. La fel de bine poti fi si tu trimis sa vorbesti in alta parte.

Adrian...referitor la discutia noastra fotbalistica, eu stau calm negro pentru ca stiu ca sunt sanse foarte mari ca Steaua sa joace in grupele CL. Vor urma apoi adversari precum Legia, Plzen, Partizan, Zagreb etc...eu cel putin ma interesez despre situatia fotbalului ex-jugoslav si iti spun clar ca la ora actuala sunt sub nivelul acestei amarate echipe a Stelei. Steaua nu poate juca decat cu echipe campioane, iar marile campionate isi trimit campioanele si echipele de pe 2 direct in grupe. Vorbesti de absentele noastre de parca tu stii ceva despre ale altora sau despre necazurile lor. pentru tine era la fel....si daca la dadeam noi 3-4 boabe celor de la Ajax, si daca ne dadeau ei tot atatea...discursul tau era identic.

Si pentru amandoi, referitor la ceea ce ati discutat cu Alexandru. Am mai inceput eu acum 2-3 luni o asemenea discutie cu voi si dupa cum era de asteptat a ramas totul in coada de peste. Pai Caline ti se pare normal sa semeni cu un barbat de 50 de ani fara autoritate care cand vede ca fie-sa nu-l baga-n seama si se duce la 17 ani pe jumatate dezbracata in club, se razbuna tocand la nevasta-sa... Du-te omule si spune-le asta alora 50000, nu mie. Ti-am sugerat sa gasesti o solutie reala pentru aceasta problema, iar cand intram in acel punct mort, te opresti si revii la vechile acuze catre cine nu trebuie.

Sunt de acord ca daca Steaua ar juca 2-3 ani la rand (poate si mai putin) cu tribunele goale, ala ar vinde echipa...ba stiu sigur asta ca am si alte informatii. Dar asa ceva nu se poate intampla. Hai ca nu e un secret pentru nimeni ca in general internautii sunt oameni cititi, stiu cate ceva si despre literatura, arta, istorie etc, mai afla de la altul daca nu...si daca ai citit cate ceva (ceea ce sunt sigur ca ai facut-o) stii cat de putine persoane au reusit in timp sa controleze gloata. pentru ca aici e o problema sociala. Hai sa ne teleportam in Roma antica si sa le bagam in cap cetatenilor sa nu mai vina la arene cand se omoara intre ei gladiatorii pentru ca baga bani in buzunarele unor traficanti...ce sanse am avea? Asa a fost lumea asta creata, cearta-te cu D-zeu sau cu Zamolxe sau cine vrei. Gloata e formata din toate clasele sociale si nu suporta sa-si puna prea multe intrebari pentru a nu-si complica si mai mult viata si asa destul de grea.

Alexandru a explicat foarte bine o problema, l-ati inteles dar ati divagat. Eu m-am saturat de acest subiect, nu voi mai comenta despre asta, dar daca voi veniti cu o idee concreta despre ceea ce am discutat mai devreme, sunt alaturi de voi. Numai atunci!

Si de care succese vorbim ? Un titlu in 7 ani ? Vorbim de Steaua totusi.. nu de vreo echipa comunala sa fiu multumit cu atat.

AC Milan....campioana in 2004 si apoi in 2011. De aici realizezi ca putem gasi enspe mii de ex. si putem discuta pana maine, dar n-are rost. Stiu eu exact ce vreti voi sa spuneti, dar nu va exprimati cum trebuie, bateti campii cu altele si ne pierdem in prostii... eu zic ca n-are rost sa intram in acest subiect.

Edited by Lorimer

AC Milan....campioana in 2004 si apoi in 2011. De aici realizezi ca putem gasi enspe mii de ex. si putem discuta pana maine, dar n-are rost. Stiu eu exact ce vreti voi sa spuneti, dar nu va exprimati cum trebuie, bateti campii cu altele si ne pierdem in prostii... eu zic ca n-are rost sa intram in acest subiect.

1. Ce contracandidate ai la titlu in Italia + ca in 2006 a fost Calciopoli.

2. Milan a jucat in 2005 finala de Liga si in 2007 a si castigat Liga. Daca e vorba de performante in perioada asta.

Nu mi se pare aceeasi situatie ca la noi. Noi din 2006 de la ultimul titlu pana in 2013 ce am avut? 10 puncte stranse in grupele Ligii in 3 sezoane si niste meciuri foarte slabe prin grupele EL..cam atat. Ca sa nu mai zic ca am avut vreo 3 ani in care nu am obtinut o victorie in grupele europene. E o performanta si asta nu? Negativa bineinteles.

Edited by Arsenal1886Steaua1947