Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Indiferent de decizie, Steaua nu se va califica in grupele CL. Nu are cum. A plecat Rusescu, va pleca Chiriches, Chipciu e rupt. Astia 3 au fost coloana Stelei anul trecut. Fara ei, echipa e aproape 0. Cine sa dea gol? Nikolic? Rocha a plecat deci clar nu mai are cine sa dea gol.

Adi Popa ce ar mai putea sa faca ceva dar ma indoiesc ca va califica echipa de unul singur.

Cand te bazezi pe Tanase si Nikolic, e clar ca nu o sa joci in Cupe Europene.

Si daca se apuca acum careva sa imi aduca aminte ca Steaua i-a transferat pe Iancu si Stanciu, stati linistiti! Pe aia ii veti vedea jucand titulari la Steaua prin 2017.

pana una alta, intarzierea cu care vine informatia despre excluderea sau nu a Stelei din cupele europene ma face sa cred ca Steaua a fost exclusa. e tipic romanesc, la victorii avem pe toate posturile ore in sir , la infranageri, nu avem nici o stire. asadar, incepe curatenia!

sa-i dea si gibonului 24 ore liber, sa fuga prostul din tara, si atunci nu va mai calca in Ghencea!

sa-i dea si gibonului 24 ore liber, sa fuga prostul din tara

Se spune "sa isi sarbatoreasca ziua de nastere" sau, in cazuri speciale, "sa mearga la majorat".

Ciobanul nu va fi eliberat nici de ziua lui din închisoare.

Patronul Stelei solicitase conducerii penitenciarului Jilava să fie eliberat astăzi pentru 24 de ore, motivînd că vrea să fie alături de familie în ziua în care împlineşte 55 de ani.

Conform România TV, cererea a fost respinsă. Vestea vine la numai o săptămînă după ce Tribunalul Bucureşti a respins şi ea cererea de înrerupere a pedepsei pentru trei luni de zile.

Nu se poate, ma! Nu se poate!

Ce tara mai e si asta in care un puscarias care a furat sute de milioane de euro nu are voie sa isi serbeze ziua de nastere in libertate?!

Asa ceva nu se poate!

Edited by Adrian

Chair ca.. in ce tara traim ? Cum un om atat de bun ca 2gi nu este eliberat ca sa isi serbeze ziua de nastere ? Amaratul...

Doamne ce idiotenie daca chiar exista o lege de genul asta. Daca trebuie sa faci puscarie la ce sa te elibereze sa iti serbezi ziua de nastere?

Ciobi e disperat rau de tot se pare... maine poimaine zice ca trebuie sa ii fete oile, sa faca transhumanta doar sa il elibereze cateva ore din parnae ...

mare pacat ca nu i-au dat drumul. la cat il doare rozeta, sigur fugea din tara. asa scapa Steaua de el definitiv!

dar mai sunt ocazii, eu sunt optimist!

urmatoarea este sa ii fie cumulate pedepsele, sa faca 6 ani de puscarie. o sa iasa de acolo cu un curuletz mai sexi decat al danielei crudu! si mai imbujorat ca Andone!

Noa baieti, e trecut de ora 5, vine si decizia.

Stati pe aproape ca nici nu stiti ce pierdeti!

"Sper sa fie o decizie care sa favorizeze Steaua, cred intr-o minune, desi cu cei de la UEFA nu e de glumit. Va fi un lucru extrem de negativ pentru intreg fotbalul romanesc daca s-ar intampla ceva cu Steaua. Este echipa de la care asteptam cel mai mult in aceasta noua batalie europeana.

Ma ingrijoreaza mai mult situatia patronului Stelei, deoarece toate aceste intamplari l-ar putea determina pe Ciobanul sa renunte. Atunci ar fi mari probleme in ceea ce priveste viitorul Stelei" - Anghel Iordanescu

Nenea asta ce a patit?

Nea Puiu viseaza sa ii vada pe ala micu jucator la Steaua si pe ala mare antrenor.

Nenea Puiu asa legenda cum e el, ar trebui sa mai taca pentru ca se face de ras!

Macar sa-i spuna cineva daca nu-si da seama si singur!

Bine ca stau aproape de Ghencea, sa vad ce fete(moace) mai vedem sezonul viitor pe stadion cand o sa fim o echipa de duzina, fara performante, dar si (Doamne Ajuta) fara puscariasu' CA Creditor!

Sa fie intr-un ceas bun!

Senzational! Soc si groaza! EXCLUSIV FCSTEAUA.RO!!!!

Steaua nu va juca in CL!

Prodanca a postat pe facebook mesajul: "Yeeeeeeee! Jucam in Champions League".

Deci e clar ca Steaua nu va juca in CL!

Va reamintim cu aceasta ocazie ca si nea puscariasul postase pe peretele de la palat(ce-i trebe lui feisbuc daca are palat?!) ca nu va face puscarie dar si ca 5>3. Lucruri care s-au dovedit a fi WRONG!

Steaua nu va juca in CL!

Se joaca ! Oamenii intr-adevar au tinut cont de toate faptele.

UPDATE 19:25 / EXCLUSIV! Steaua a primit 1 an cu suspendare!

FANTASTIC!

Nu stiam ca se da cu suspendare si acolo.

Multumim Mircea Sandu!

FANTASTIC!

Nu stiam ca se da cu suspendare si acolo.

Multumim Mircea Sandu!

Sigur au fost pilele lui Mircea Sandu. Hai ma ! Mai lasam si noi teoria conspiratiei ?

Edited by Empyro

O lasam. Ca mie oricum nu-mi pasa :)

Daca Steaua ajunge in CL cu Nikolic atacant, castiga competitia! :))

Steaua a primit faxul de la UEFA: Campioana a primit un an neeuropean, dar cu suspendare. Acesta se poate activa doar in cazul in care clubul roș-albastru va comite vreo abatere in urmatorii 5 ani, perioada de gratie dictată de forul european!

Doar ultima dintr-un lung sir de rusini aduse de puscarias pe capul Stelei.

Steaua a primit faxul de la UEFA: Campioana a primit un an neeuropean, dar cu suspendare. Acesta se poate activa doar in cazul in care clubul roș-albastru va comite vreo abatere in urmatorii 5 ani, perioada de gratie dictată de forul european!

Ce ii opreste pe cei care vor Steaua suspendata din Europa si, implicit, sa piarda banii de acolo, sa intre pe teren la meciul cu Vardar?

Aveti marea sansa sa faceti ceva CONCRET, nu numai sa vorbiti pe net, sa eliminati Steaua din Europa pentru un an, daca sunteti convinsi ca asta ne slujeste interesele.

Astept cu mare nerabdare meciul.

De ar fi asa usor, as fi primul care ar sari in teren. Din pacate, ca sa te excluda din cupe europene, e nevoie ca meciul sa fie intrerupt. Asta se poate intampla doar daca intra cel putin cateva sute de oameni pe teren.

Ce zici axle, te bagi? Ai sansa sa faci ceva concret. Eu, tu, empyro, Alexandru h si restu'de aici ne adunam, mergem la meci si intram in teren.

Daca ne strangem destui, sigur opresc aia meciul. Facem si niste tricouri cu "Ne pare rau dar iubim Steaua prea mult" pe fata si "Steaua Libera" pe spate si gata, intram in istorie.

Te bagi?

Sau tu preferi sa te delimitezi de cei care vor Steaua scapata de jeg?

Ca eu asa inteleg din acest "aveti". Normal ar fi trebuit sa fie "avem".

Ce zici axle, te bagi? Ai sansa sa faci ceva concret. Eu, tu, empyro, Alexandru h si restu'de aici ne adunam, mergem la meci si intram in teren.

Nu ma bag. Orice problema cu penalul imi poate periclita locul de munca. Slujba imi intretine familia, casa, stilul de viata. Astea sunt lucruri mai importante decat Steaua. In plus, eu n-am mai calcat pe stadion la un meci al Stelei de nu stiu cati ani si nici n-am de gand s-o fac.

Dar nu lasati atitudinea mea sa va micsoreze avantul. Ideea e valabila, UEFA ne-a dat, fara sa vrea, o portita.

A, si nu incerc sa ma delimitez de cei care vor Steaua scapata de jeg. Ma numar printre ei. Am folosit probabil un trop nefericit, m-am exclus din start de din grupul celor ce vor invada terenul pentru ca in mos sigur nu voi fi pe stadion.

E clar. Steaua o sa treaca de tururile preliminare pentru ca adversarii potentiali sunt, pur si simplu, prea slabi, chiar si pentru o echipa cu Tanase in teren. Jiji o sa castige vreo 12-15 meleoane (pentru ca, nu-i asa, trebuie sa umplem stadionul pentru ne-a Gigi), bani din care poate tine echipa pentru 2 ani lejer. Daca mai luam in considerare si transferurile si celelalte surse de venit, e clar. Cu decizia asta, chiar si in cazul in care echipa nu ar mai avea nici un rezultat, tot are bani sa o tina pana iese de la "facultate". Mai mult, la ce campionat avem, e greu de crezut ca nu prindem Europa si la anu' (deci alti bani s.a.m.d.).

Pacat de o minoritate verticala, ca restul isi merita soarta...

Ti-am spus ca nu cred in proiectul privarii echipei de suport si bani.

Ti-am spus ca nu cred in proiectul privarii echipei de suport si bani.

Perfect, asta inseamna ca o sa ni te alaturi ca sa oprim puscariasul sa mai fure banii Stelei.