Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

"Va fi horror!"

Un fost detinut de la Penitenciarul Jilava, Miron Cozma, care a stat acolo mai bine de 7 ani, il atentionează pe Becali: "Conditiile sunt mai bune pentru că m-am luptat eu ca detinutii să nu mai manince fasole cu viermi si să nu mai fie rasi in cap. Totusi, acolo faci duș o dată pe saptamină si nici nu vă imaginati ce e Jilava: gindaci, plosnite, goange, sobolani".

sursa:gsp.ro

Nu este prima oara cand se comit confuzii intre Jilava si Rahova!!!

Ciobanul este inchis in penitenciarul Rahova, nu in Jilava!!! In acest citat Miron spune de Jilava, spune ca sa luptat ca sa manance lumea mancare buna si apoi te lasa cu ochii in soare spunand: "nici nu vă imaginati ce e Jilava: gindaci, plosnite, goange, sobolani". Cine a inteles daca este sau nu bine? Ce treaba are Jilava cu Rahova? Eu in Jilava am instalat echipamente si prin incinta pare ok, nu am vazut sobolani, au teren de fotbal. Recunosc nu am fost decat in incinta penitenciarului, nu si in cladirile unde erau hotii!

Nu am stiut mane ca pt moment este plecat in cantonament!!! :))

Gata frate ca mi-ai facut fundul semafor!!! :))

Cu toate discutiile astea de acum si cu tot scandalul din jurul deciziei de a-l incarcera pe cioban, s-ar putea ca luni sa avem parte de o noua surpriza placuta.

E foarte posibil ca luni jegul sa primeasca o noua condamnare. Spectacolul facut de el in aceasta saptamana nu are cum sa nu deranjeze. Amenintarile lui nu au cum sa nu deranjeze.

S-ar putea ca luni sa fie declarat iar vinovat, sa primeasca cativa ani in plus.

Din pacate, s-ar putea ca in urma deciziei Steaua sa fie retrogradata.

Ar fi un moment extrem de penibil. In anul in care Steaua a luat titlul dupa 7 ani, a retrogradat.

E penibil dar posibil. Pentru ca asta a facut jegul cu Steaua. Asta e raul pe care acest om l-a facut acestei echipe. Din pacate lumea nu intelege asta. Alege sa nu vada aceste aspecte.

Daca Steaua va fi retrogradata, vom vedea clar care sunt suporterii adevarati si care nu.

Unicul intretinator de familie vrea sa paraseasca puscaria pentru CCA. 3 luni,ca sa-si puna familia la adapost si afacerile in ordine.

Care afaceri sa le puna in ordine nu prea inteleg,ca eu le stiu pe toate falimentare.Cat despre familie,daca nici aia nu au cu ce trai...............tupeu porcesc!!

Daca Steaua va fi retrogradata prevad disparitia multor oi atat din tribune cat si din mediul virtual. Nu m-ar mira nici ca multi elvetieni de pe aici sa dispara cu totul...

Doamne ce bine ar fi. In ziua cand pleaca neomul de la Steaua imi cumpar bilet/abonament.

"Medicii avertizează că Romania a fost lovită de o nouă epidemie: Alaturi de Ciobanul!"

"Doctorii spun că nu pot intelege cum un om normal poate ajunge peste noapte să-i plangă de milă unui infractor aroganță si speră că pot da vina pentru asta pe un virus sau un parazit

Desi pare mai degrabă scenariu de film catastrofic de la Hollywood, vestea e oficială: Romania a fost lovită de o nouă epidemie care in nici 48 de ore a facut ravagii in randurile populatiei. Este vorba de maladia Alaturi de Ciobanul, despre care medicii spun că afectează grav creierul a zeci de mii de romani.

Maladia loveste extrem de rapid, spune un epidemiolog, și duce la pierderea completă a simtului realității: de pilda bolnavul are senzatia că un infractor arogant si semi-alfabetizat e de fapt un erou care trebuie aparat cu pretul vietii. Atentie: nu incercati să convingeti cu argumente rationale o persoană bolnavă de Alaturi de Ciobanul, fiindcă mai mult ca sigur vă va jigni si chiar va recurge la acte de violență fizica De fapt, se pare că din multe puncte de vedere comportamentul bolnavilor incepe să se semene cu cel al eroului pe care il admiră, conchide doctorul.

Medicii spun că momentan nu există leac pentru această maladie extrem de gravă si se tem că bolnavii ar putea avea creierul afectat iremediabil. Un doctor care a tratat pană acum zeci de cazuri de Alaturi de Ciobanul fară niciun succes explică Boala loveste fară să tină cont de sex, varstă sau conditie sociala Inclusiv premierul si presedintele Senatului par afectati. Dacă esti Alaturi de Ciobanul mai mult de 24 de ore, e foarte probabil că nu mai ai nicio sansă să-ți revii, conchide medicul."

preluare: http://www.audvoci.ro/savanti-la-lucru/med...igi-becali.html

Se pare ca sa molipsit si Mosul Doroftei si mai spune mosul ca nu pentru Cioban face asta, ci pt fetele lui!!! Hmmm........ Eu pe Mosu il suspectam ca ar fi bou, dar nici chiar asa!!!

Edited by besliud

Unicul intretinator de familie vrea sa paraseasca puscaria pentru CCA. 3 luni,ca sa-si puna familia la adapost si afacerile in ordine.

Care afaceri sa le puna in ordine nu prea inteleg,ca eu le stiu pe toate falimentare.Cat despre familie,daca nici aia nu au cu ce trai...............tupeu porcesc!!

Daca printre afaceri este si Steaua poate-poate o lasa si el altcuiva. Cineva care nu are nici cea mai mica legatura cu n-ea Gigi.

Daca printre afaceri este si Steaua poate-poate o lasa si el altcuiva. Cineva care nu are nici cea mai mica legatura cu n-ea Gigi.

Greu de crezut!

ciolanu.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Aceasta este explicatia!!!

Speranta moare ultima. Sper ca JJ s-o faca inaintea ei.

Pt Besliud: pai bineinteles ca Doroftei face aia "pt fetele" ciobanului ca nu e homosexual...ii plac femeiile, mai ales alea mai tinere :) Ce s-a bucurat Becali cind a auzit...nici nu l-au legat astia bine ca derbedeii deja dau tircoale sa ii faca fetele cum a facut-o el pe Steaua...zimbind, din dragoste adevarata, si in public sa vada toti hahahahahha. De-aia cred ca vrea neaparat sa iasa din inchisoare...ca acum vreo doua zile era cu demnitatea, era jertfa luminii si alesu pt Romania acuma...da-o dreaq de jertfa, vrea acasa ca ii face doroftei nepoti cu nasu strimb hahahahha. Dumnezeu nu bate cu paru, ci cu dorofteiu

Pt Instigator: nu mah...nu dorii moartea aluia...chiar nu vrei sa se mai chinuie putin? Iti dai seama daca traia Ceausescu ce spume ar fi facut? moartea e pt cine o merita si scirbele merita sa traiasca o mie de ani...un million daca ar fi dupa mine...Daca as fi avut puterea politica l-ash fi pus pe neanicu in cusca si contra $5 aveai 5 minute sa ii spui ce ai pe inima...reparam bugetul pe urmatoarele 3 secole, se mai destindea populatia si Ceausescu ar fi platit pina la ultimul banut dracii care ni facea el noua cind stateam la coada 2 ore si nu mai apucam nici macar ziarul Sportul ca bagau aia 19 exemplare si erau mereu 20 de pensionari, tui in git, care il luau nu stiu de ce ca si asa era scris cu litere mici si chiombalaii nu vedeau...si asa ramineam si fara ziar si fara iaurt ca intre timp se dusese dracu si ala...ca la coada aia erau si pensionarele...tuti neanicu matii cit as fi vrut sa traiesti azi...ce noroc ai avut ca te-au gaurit bulangii astia...deci Becali iti urez sanatate de fier si semnal la televizor superb sa nu scapi nimic mah...

Edited by apparte99

Fratele Apparte daca ar exista o portita sa-l pun pe Cioban fata in fata cu tine doar ca sa te racoresti, cred ca asi face tot ce-mi sta in putinta! Va dati seama sa vezi Gibonul cu ochi beliti si fara reactie la cum le zice Apparte din tot sufletul lui de zici ca este Florin Piersic? Prin asta mas media si-ar scoate ratingul pe jumatate de an! :))

Daca ajunge in Liga II nu inseamna ca se desfiinteaza, astea sunt vorbele unui nebun nu trebuie sa le luam mot a mot. Eu sunt sigur ca exista investitori care si-ar dori sa vina la echipa oricand. Cred totusi ca Vadim stie ceva dar ca de obicei si exagereaza.

Giovanii cica Steaua e de vinzare...Grav...asa zicea si Copos de Rapid chiar inainte sa cada bombitsa cu insolventa si bomba cu falimentul...si acuma, pe gratis si tot nu vrea nimeni rrapiduletsu...

Ce ma deranjeaza pe mine este criza economica...guvernul nu prea poate asigura locuri de munca si atunci va da distractie la romani. Stati sa va explic: in America cind lucruriile merg prost apar chestii de dusmanul sovietic, acuma inlocuit de dusmanul musulman adica al-quaida ca nu are presa curaj sa spuna ca aia sunt musulmani, nu, musulmanii iubesc pacea, numai aia 8 membrii ai al-quaida sunt dati dreaq...in fine deci in Romania guvernul trebuie sa faca un alba-neagra adica pune prostii sa se consume despre fotbal poate uita de salarii. (ceausescu facea asta atunci cu stiriile despre inundatiile prapad din Texas unde mureau cel putin 17 persoane dar le ignora pe-alea din Bangladesh unde crapau, verificat, 125.000...sau stiriile despre somajul din Germania Federala).

Deci...Steaua va fi retrogradata. Socul va fi asa de mare prostimea se va bucura (huo comunistiilor de stelisti, trebuia sa va desfiintateze inca din 89, sau din 86 cind a-ti furat si cupa campioniilor cu Valentin Ceausescu...huo hahahha) si va uita ca la ce salariu are nevasta-sa, va trebui sa se culce cu administratorul, in schimbul chiriei pe luna Aug (ca pt iulie s-a culcat cu varu-su, proaspat iesit din inchisoarea aia sirbeasca). Si mai cred ca rrapidu...va ramine in Liga 1! Sa va asteptati la stiri pe banda anti-Steaua si...pro-Becali. Sper sa ma insel, aflam in iunie 2, 2013...dar giovani sa zica ca Steaua e pe piata nu suna a bine...si asta dupa ce si Vadim Tudor parca pregateste terenul cu privire la retrogradarea Stelei...Vadim asta e conectat de cind il stiu adica din epoca de aur cind scria "Dinamo vei renanste, Dinamo te iubesc" in revista aia a ministerului de interne...cum ii spunea mah...ceva cu patria lui dracu sa ii ia...

Stelisti...pregatiti-va sa platiti pt bucuria imensa de a vedea pe Becali la inchisoare...totul este o balanta si acuma e timpul sa ne aduca aia inapoi pe pamint de pe norii unde suntem de vreo saptamina hahahahha. Steaua va retrograda, rrapidistii vor ride de noi cu privire la "ce bah v-ati bucurat de noi, e uite la voi acuma," vin zile grele pt noi...va recomand cit mai putin TV si ziare hahahahha.

Edited by apparte99

Hai mai! Vadim e nebun, nu il mai citati. Vadim zice rahaturile astea in speranta ca se ridica poporul stelist si cere eliberarea jegului. Da' nu sta treaba chiar asa.

Steaua de vanzare este o stire care mi-ar produce o bucurie chiar mai mare decat intrarea ciobanului la cuibul racoros al dragostei! dar nu cred ca vinde Steaua, stie foarte bine ca fara Steaua e un nimic. acum daca punem cap la cap ce zicea vadim ca basinescu a vrut sa cumpere Steaua, plus ca behaila asteapta gratierea de la gaozarul sef, nu m-ar mira sa aiba loc intr-adevar o tranzactie intre micul gaozar de pipera si marele gaozar de cotroceni

Edited by mountytoma

Edilul comunei Șicula, județul Arad, este decis să-și sacrifice viața pentru libertatea patronului Stelei. Acesta și-a motivat simpatia față de Becali, spunand despre acesta că este un om drept, care iubește tot ce este frumos.

"Solicit presedintelui țării să-l gratieze pe Ciobanul. Sunt gata să intru in greva foamei dacă solicitarea nu va fi avizată favorabil", a fost anunțul șocant facut de Aurel Radita, primarul comunei Șicula, scrie aradon.ro., citat de Realitatea.

Binefacatorul lui Becali a dat și trei motive pentru care il apreciază atat de mult pe omul de afaceri: "Este un om drept care a ajutat multă lume saraca este un om care investeste in sport si este un om care iubeste tot ce este frumos.

Ce-am facut Doamne sa ne pricopsim cu atatia cretini?

Desi are semnat contractul cu roș-albastrii pe urmatorii doi ani, Reghecampf e tentat să plece, mai ales că a primit o propunere, senzatională din punct de vedere financiar, din partea lui Paszkany.

Steaua s-a mai ales cu o mare problemă o dată cu intrarea in puscarie a lui Ciobanul. Laurentiu Reghecampf nu mai e convins să continue si in sezonul viitor si, in ciuda discutiei pe care a avut-o joi la prinz chiar cu patronul, la Rahova, ia foarte in serios ideea de a parasi echipa.

hai mah, o fi reghe prost, dar tampit nu e! cum sa lasi Steaua pentru o alta echipa din Romania? ce stabilitate ofera CFR-ul? salariul oferit de bozgori e fabulos, sau e de ras, stiind ca oricum nu il va incasa niciodata intreg? la CFR nu va mai decide nici macar un jucator titular! acolo muiesan si pizdany hotarasc cine joaca, ca ei stiu pe cine trebuie sa vanda...

reghe nu pleaca deocamdata. asteapta Liga Campionilor si apoi va pleca la prima oferta certa din strainatate, chiar la juma de salariu fata de ce ia la Steaua!

acum reghe are in sfarsit sansa sa faca performanta la Steaua, avand liniste! gibonul are gura plina acum, nu mai poate vorbi :-)

Edited by mountytoma

Fostul impresar Giovani Becali a declarat că nu exclude varianta ca Steaua să fie scoasă la vanzare, după ce Ciobanul a intrat la inchisoare.

Să vină un fond cu care se poate vorbi. Slavă Domnului, stim limbi straine, avem copii care vorbesc 4-5 limbi. Să vină arabii, să vină rusii si stam la discutii. Dar să fie un fond ca la Manchester City, PSG sau Monaco, să nu fie unul ca la Rapid!, a declarat Giovani Becali la o televiziune de stiri.

Cu ceva timp inainte să intre la inchisoare, Ciobanul estima Steaua la 150 de milioane de euro si spunea că a avut oferte de la unor rusi si unor arabi potenti financiar.

La prima oferta de peste 30 milioane ciobanasul o sa spuna da.

Uite acum ar trebui sa se implice Nastase si sa isi contacteze prietenii.