Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Ce va spuneam eu sa nu va faceti iluzii.Sa descoperi dupa atatia ani de amanari si amanari ca lipsesc expertizele contabile....pfffffffiiiiiii,despre ce naiba vorbim?!

Vezi LDS-ule ca alinierea planetelor si a dosarelor nu duce intotdeauna la deznodamantul asteptat si corect dealtfel.Cred ca nu mai speri sa-l vezi pe gibon trimis la bulau,cel putin nu acum,nu in viitorul apropiat,tinand cont de cum se invarte "dreptatea" pe holurile si salile tribunalelor.

Astia am impresia ca trag ca sa treaca toti mizerabilii astia de 80 de ani si ca sa le dea 2-3 luni de puscarie in final.

Romania e o tara plina de oameni de rahat. Am vazut pe gsp ca unii comentau si le luau apararea infractorilor. Mi-e scarba. Ca cica astia au facut bine fotbalului romanesc. Romanii sunt prosti, n-ai ce sa faci.

Aici castiga cine urla mai tare. Degeaba se vede clar ca aia au furat statul, ca nu conteaza. A scapat Huidu fara nimic dupa ce a omorat 3 oameni, scapa si astia dupa ce cotizeaza la cine trebuie.

Asta e, in plm, ne-au furat fotbalul, ne-au jucat. Acum avem doar 2 optiuni:

1. Stam si sugem de la ei.

2. Scoatem fotbalul din viata noastra. Macar cel romanesc.

Nu stiu despre voi dar eu voi alege varianta 2.

Inca o data ma felicit ca am plecat din tara aia de lasi...asta e justitie ? atatea amanari ? asta e, urmeaza cireasa de pe tort sa-l declare pe becali curat si gata, nu inteleg de ce plm mai imi tin dubla cetatenie, mai bine raman cu pasaportul canadian si gata...rusine Romania

Adriane vezi ca faci o comparatie deplasata. In cazul lui Huidu a fost vorba de un accident. Ca el e berbec si ca a condus ca un dement nu contest dar nu a vrut sa-i omoare pe aia din Logan. Pe cand maimutoii astia au ciordit cu buna stiinta si au tras teapa INTENTIONAT statului. Adica stiau ca trag teapa statului si n-au avut nici o strabatere. Huidu daca stia ca da peste aia nu se mai baga in depasire.

P.S. Se pare ca bauta pe care ti-am promis-o se amana pentru la anul.

Edited by Bodanel

Inca o data ma felicit ca am plecat din tara aia de lasi...asta e justitie ? atatea amanari ? asta e, urmeaza cireasa de pe tort sa-l declare pe becali curat si gata, nu inteleg de ce plm mai imi tin dubla cetatenie, mai bine raman cu pasaportul canadian si gata...rusine Romania

Da-mi voie sa iti spun ca esti prost ca iti pastrezi cetatenia romana. Si crede-ma ca nu vreau sa zic asta ca sa te jignesc. Departe de mine gandul asta.

Asta e singura solutie, din pacate. Trebuie sa plecam din tara asta ca sa scapam de mizeriile pe care le fac astia aici.

Astia cu "mandru ca sunt roman", astia sunt si mai prosti. Cu ce te mandresti tu ca esti roman? Cu faptul ca Dan diaconescu are nu stiu cat la suta in sondaje? Cu faptul ca esti condus de oameni ca Ponta? Cu faptul ca oierul jegos e in parlament? Cu faptul ca mizeria domneste in tara asta? Ca oamenii isi baga picioarele in tara asta si strica tot, murdaresc tot, nu au respect pentru nimic si nici pentru ceilalti romani?

Toti sunt cu "mandru ca sunt roman" si cu fulare tricolore la gat da' cand vin la Alba Iulia de 1 Decembrie nu stiu cum sa arunce berea mai repede pe jos, nu stium cum sa dea mai tare cu picioarele in tomberoane, sa urle, sa faca scandal, etc.

Asta inseamna sa fii patriot?

Se pare ca da, ca astia sunt majoritatea. Romania inseamna hoti, tigani, manele, melteni, comportament dezgustator, etc. Asta inseamna Romania.

Cine e mandru ca e roman, e prost.

Si nu ma luati cu Mircea cel Batran, Mihai Viteazu, Alexandru Ioan Cuza, Bratienii sau Antonescu. Ca va asigur ca si ei, daca ar vedea ce e tara asta acum, s-ar rusina.

In Romania infractorii scapa, oamenii seriosi sufera, cei cinstiti sunt calcati in picioare si batjocoriti. Mi-e rusine ca sunt roman. Mi-e rusine de poporul meu.

Cei de pe aici, care ne cunoastem, care stiti ca va cunosc valoarea, ca va apreciez, sa nu va simtiti inclusi in grupul mare. Voi sunteti exceptiile.

Bodanel

Am inteles si eu ca a fost accident, insa el nu trebuia sa conduca. Mai ales ca venea dupa acel accident de ski.

De platit, ar fi trebuit sa plateasca mai mult.

Tu faci marea greseala de a confunda institutiile statului cu poporul roman.

Mai am un an jumate' pana pot aplica pt pasaport britanic si numar fiecare zi...

Tu faci marea greseala de a confunda institutiile statului cu poporul roman.

Poporul roman accepta totul. Nu confunda nimic.

Noi astia legati de glie mergem sa vedem Steaua lui Becali

www.sportp2p.com

Gasesti acolo toate meciurile care se joaca in Europa in fiecare zi.

Cu placere.

@Empyro

aici nu sunt de acord, Steaua este Steaua......si cam singurul motiv pentru care mai vin in tara aia....

INCREDIBIL...nu ma asteptam sa scape astia, chiar nu ma asteptam....era un caz aici in Canada un preot a furat 1 milion de dolari de la biserica sa-i joace la cazinou, era addict la jocuri la noroc si i-au dat 10 ani cu executare, ca sa vedeti un pic diferenta (ah da si procesul a durat 8 luni).

Edited by SteauaToronto

Sa moara Ciprinel! Daca acum se gaseste un Sf Petru la intrarea pe Forum sa va imparta cate un AK-47, voi sunteti in stare de o lovitura de stat!!! Toronto tata esti o jertfa prea mica pt o tara atat de mare, in care toti sunt cu bucatica lor de ciolan si durere in dorsoventrala!

Doar dupa 25-30 de Ursuleti la bord pot sa plec in UK sa cer azil politic, sa ma reneg de tara care mi-a tradat asteptarile si sa cred totodata ca prea maritii nostri conducatori, purtatori de chiloti cu ata in cuc, vor plange cu lacrimi de crocodil si ma implora sa nu fac asta!!!

Eu stiu ca intre mine si conducatorii actuali ai tarii noastre este o dragoste reciproca, mai exact pe ei sigur ii doare in fund, iar eu va indemn pe toti sa va doara in ..... stiti voi unde!!!

De-aia musulmanii le trateaza pe femei ca pe camile..lashele dreaq...le omorau barbatii mirobisti daca indrasneau sa se pronunte. Partea buna...inculpatii vor cheltuii cu doua miini pe avocati ca aia sunt chiar nenorociti...costa mult si vor plata inainte de motiuni...partea proasta ramii cu un gust amar in gura...procesul nazistiilor de la Nurnberg a durat mai putin. Cind justitia se pishe pe starea de spirit a populatiei e jale mare...American Mafia a spus clar "whack one for the benefit of hundreds" adica cam ce a zis si isus "pune-i-o unuia sa nu trebuiasca sa le-o pui la toti. Astazi justitia ne-a flegmat...si ne mai miram de ce exista caractere ca Becali, Siman, Copos, Iancu, Mititelu, Piturca, etc etc etc. Nu imi este rusine ca sunt roman ca nu sunt pt ca sunt ce vreau si numai roman nu vreau acuma. Nu fac parte din neamul lui Becali sau al judecatoarelor astea nenorocite...prostituate netrebnice...

Edited by apparte99

Tractorul Brasov a stiut ca Tamas, daca nu ma insel, a fost vandut pe bani mai multi decat erau trecuti in contracte si isi cereau partea corecta, ca aveau cota de la un transfer viitor sau macar costul de formare.

E o alta dovada de inselaciune. Din pacate Tractorul Brasov e prea mic ca sa conteze. Judecatoarele alea jegoase si fricoase, in graba lor de a pasa dosarul altor colegi, si-au batut joc de clubul asta mic. Nimic nou...

Lasa ca si noi astia de am asteptat acest verdict, suntem tot un fel de Tractorul Brasov, diferenta este doar ca aia au fost pagubiti, si noi dusi cu presul pana la epuizare!

Dar ce este prima oara cand el spune ca nu mai mananca ceapa? Ciobanu este in habitatul lui si se simte cel mai bine cand este inconjurat de oile din presa! Vb asta este precum handjob-ul sunt uni care o fac si altii care nu recunosc ca le place!!! :))

Cat e de pisat pe el ciobi in orele astea... L-au speriat grav aia aseara.

"O să ies din viata publica De acum incolo, nu voi mai avea nicio afacere, renunț la tot. Singurul lucru pe care il voi face in continuare va fi fotbalul, pentru că asta imi aduce bani in continuare. Voi construi spitale, voi ajuta lumea, dar nu veti mai sti de asta. Va trebui să mergeti pe urme, să verificati, pentru că nu mai vreau să fiu anchetat pe nedrept pentru asa ceva. Îmi voi schimba numerele de telefon, nu voi mai vorbi cu presa", a spus Becali.

Ce ziceam eu ca renunta la toate , dar nu la Steaua...

mai bine renunta la Steaua si se concentra pe afaceri, unde e genial :bananadance:

Mda, dezamagitoare decizia tribunalului. In legatura cu retragerea ciobanului, parafrazez House si intelepciunea populara, ciobanul isi schimba blana dar naravul ba.

urmeaza sa execute pedeapsa de 3 ani ,prin contopirea celor doua pedepse,alegand pedeapsa cea mai mare.

Edited by clausblaus

dublu post......scuze,bucuria e de vina!

Edited by clausblaus