Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Azi s-a amant decizia in dosarul valiza. Sentinta se da pe 23 aprilie, dar eu zic ca o aflam cu o saptamana mai devreme. Daca ii baga pe cartonel & co. la jilava, il baga si pe guie. Daca nu....

Edited by Aztek

Se mai amana si la aia o data.....de doua ori,ca asa este pe la noi,te plimba cu vrajeala ieftina pana se prescrie fapta si-apoi adio!

Din ciclul ne pisam pe aia mari cu departamente de scouting si la bax e mai ieftin ca la bucata:

Mai mult, Ciobanul a mai spus că l-a mandatat pe MM Stoica să transfere 25 de jucatori la Steaua in această vară: "Vreau să aduc 25 de jucatori, să cumpar toată nationala de tineret. I-am zis lui MM să se intereseze, ne trebuie jucatori tineri pentru Liga Campionilor". (n.r. Becali s-a referit la regula UEFA care spune că fiecare echipă calificată in grupele Ligii Campionilor trebuie să aibă o echipă de tineret care să evolueze alaturi de celelalte tinere sperante din Europa).

Caterinca cu budinca...

Edited by south-side

Si cum o sa-i convinga? Asa cum la convins si pe Maxim? :puke:

N-a fost la Ajax - Steaua dar s-a dus la Olanda - Romania. SIGUUUUUUUUUUUUURRR!

Morcovul e atat de adanc infipt in fundul ciobanului incat infractorul mancator de branza ii simte gustul in gura.

Numai morcovul zici tu Adrian? Eu zic ca acel morcov este infipt adanc cu tot cu Bugs Bunny!

Reghecampf a fost cel care le-a interzis elevilor sai să interactioneze cu suporterii la finalul amicalului de simbata Antrenorul din Ghencea a dat ieri explicatii nostime: "Nu dam autografe la minus 10 grade si pe vint".

nesu2.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Tare nu?

Azi e programat un nou termen in "Dosarul Terenurilor MApN", in care Ciobanul riscă inchisoare cu executare.

Patronul Stelei a anuntat incă de ieri că nu se va prezenta in fata Înaltei Curti, fiind plecat la Amsterdam pentru meciul Olanda - Romania.

"Dosarul Terenurilor MApN"

Potrivit procurorilor, intre 1996 si 1999, MApN a efectuat două schimburi de terenuri cu Ciobanul, patronul Stelei primind 28,89 ha de teren arabil intravilan. În urma schimbului, statul roman a fost prejudiciat cu 892.758 de dolari. Cel care a facilitat transferul a fost Victor Babiuc, ministrul Apararii din acea vreme. Becali, acuzat de complicitate la abuz in serviciu contra intereselor publice, in formă calificată si continuata a fost achitat de ÎCCJ in 2012, insă decizia a fost atacată cu recurs la Completul de cinci judecatori al instantei supreme.

Sursa: gsp.ro

Ceva - ceva il nelinisteste pe Nea Gigi, de-a plecat el tocma' la Amsterdam, ca sa se plimbe pe strazile cu femei dezbracate, pe strazile de canabis si de cocaina... Si unde mai pui ca manca dintr-o farfurie servita de un bucatar musulman, iar diseara va dormi cu un homosexual...

Edited by LDS

@besliud

Nu te mai lua dupa toti tampitii.

Jucatorii au dat autografe si au facut poze, dar nu au stat prea mult timp, atata tot. Faptul ca Reghecampf a reactionat ca o virgina pipaita de fund nu inseamna nimic. Daca spunea calm "jucatorii nu puteau da autografe tuturor si nu se puteau fotografia cu toata Braila", lucrurile ar fi fost altfel 'portretizate' de presa.

Va jur ca in ziua acelui meci in zona asta de tara cu greu puteai sa stai pe afara la ce vant batea. Daca n-aveai macar 80+ kg riscai sa ti se spuna Peter Pan.

Avocatii lu' Nea Gigi au depus astazi la dosar caracterizari facute acestuia de catre calugarii de la Muntele Athos... Pe de alta parte, nici procurorii nu dorm si au depus un set de documente care s-ar putea sa-l infunde pe Nea... In plus de asta, cica si condamnarea asta cu suspendare ar cantari destul de greu, in cazul unei noi condamnari penale, aceasta va fi mai mult ca sigur cu executare.

Edited by LDS

aceasta va fi mai mult ca sigur cu executare.

Asa sa fie, ca mie mi s-a acrit.

frate daca ciobanul ar fi in canada ar lua 10 ani pe putin cu executare...poate intra dracu odata sa avem si liniste pe site sa ne concentram pe jucatori si pe echipa ca m-am saturat sa tot vorbim despre Jiji.

Alex, eu cred ca daca ciobanul ar intra la puscarie situatia de la Steaua nu s-ar schimba prea mult. O va conduce prin interpusi. Dar cel putin nu-l vom mai vedea in presa, aia care-l vad, si-am avea satisfactia morala ca noi ne bucuram de libertate si el nu. Ne-am mai racori un pic.

E gata, baieti. Trebuie sa intelegeti ca e gata. In istoria Stelei, anul 2013 va ramane ca anul in care Steaua a scapat de jeg.

Puteam scapa de el de mult daca ne sacrificam un pic si ramaneam uniti si nu mergeam la meciuri. Dar asa, ne-am prelungit singuri chinul.

Omul e speriat. Si daca vine cu suspendare din nou, nimic nu o sa fie la fel ca inainte pentru el. Va fi nevoit sa mearga la politie in fiecare luna ca sa dea cu subsemnatul, sa spuna unde locuieste, sa spuna cat castiga, din ce castiga, etc. Credeti ca o sa-i mai mearga cu smecheriile?

E gata. Din anul 2013 ciobanasul va trebui sa fie afacerist corect, daca vrea sa mai ramana in Romania.

si gata adriane revii langa echipa ? acuma o sa tii cu Steaua cand jucam ? sau o sa zici ca daca castigam meciurile iese ciobanul de la puscarie ;))))))

Stai calm, prietene. Eu am fost tot timpul alaturi de echipa. Doar nu am lasat ca unele rezultate sa imi ia mintile. Tu o sa mai fii langa echipa daca nu mai are rezultate dupa ce jegul intra la puscarie?

ti-am zis ca ma confunzi, tot timpul am stat langa echipa...eu nu sunt conditionat de Jiji, de vreme, de tine ... eu sunt tot timpul langa echipa....

Lari eu nu am stiut ca ei au dat autografe! Informatia lasa sa se inteleaga ca nu au dat autografe si s-au dus direct la autocar, dar aca de obicei adevarul este undeva la jumatate. Intentia mea a fost mai mult poza respectiva in care Nesu intr-un frig cumplit statea sa dea autografe! :D

ps: tare aia cu Reghencampf si reactia lui! :))

Edited by besliud

In nemarginita ei intelepciune, "conducerea" a decis ca sa atace intr-o instanta civila ( Curtea de Apel ), decizia definitiva a T.A.S. ( Tribunalului de Arbitraj Sportiv ). Inutil sa mai spunem ca o astfel de actiune va produce un mare deranj in cadrul institutiilor care pastoresc fotbalul european si modial, U.E.F.A. ; F.I.F.A.

Treaba asta s-ar putea solda cu reprecusiuni din cele mai grave asupra Stelei, dezafiliere, retrogradare, cinci ani de pauza in competitiile europene, asta pentru ca alora nu le place ca sa fie calcati pe bombeu, iar sanctiunile dictate pe linie sportiva nu pot fi contestate intr-o instanta civila. Nu ma refer aici neaparat la sanctiunea dictata de T.A.S. impotriva lu' Nea Gigi, ma refer mai degraba la sanctiunile care vor urma...

Cei care "sustineti echipa" si "ignorati conducerea", ati face bine sa nu va stresati cu astfel de stiri... Cand o fi sa fie, *UE fifa ; *UE UEFA ; atunci sa strigati si sa scrieti...

Edited by LDS

LDS, ejti praph, bah, bajatule! Uite-aci cum sta situatzia, da? :D

"Noi n-am dat in judecată federatia pentru că federatia nu ne-a cerut să punem in executare datoria. Noi am contestat acea datorie, am facut o actiune in constatare, să se constate că hotararea Comisiei de Solutionare a Litigiilor de la federatie putea fi contestată in 15 zile la Curtea de Apel Bucuresti, deci este definitivă si irevocabilă si că hotararea TAS este o hotarare care nu se ia in considerea de legea romană si atunci noi nu suntem obligati să platim această suma Nu avem nimic federatia, noi am contestat un act administrativ, că asa se practica

Federatia ne-a si spus 'noi vă dam licenta', ne-a zis că banii aia, 840.000, e mai bine să-i punem intr-un cont, ca să se vadă buna credință. Noi am pus banii intr-un depozit la banca cu un act notarial că sunt niste bani că dacă pierdem la o instanță civilă romanească si dacă instanta pune in executare această suma dovedim că suntem de bună credință si nu tergiversam plata sumei la Bacau. Am depus acest act si la dosarul de licentiere. Ei au spus că din punctul lor de vedere nu suntem rau platnici, noi avem un litigiu pe rol si atunci primim licenta. Ei ne-au invățat (n.r. - FRF)".

Desi mi s-ar rupe sufletul daca s-ar intampla ceva de genu' asta (imediat va spun ce...) pentru clubul Steaua, as rade vreo 4 zile juma' ca FRF sa-l invatat cu adevarat pe 2gi sa faca asta, dupa care sa se constate la UEFA ca nu e bine, iar Steaua sa fie retrogradata, ori mai stiu eu ce.

LDS de orice chestie te legi, orice sa fie sa fie retrogradata echipa, sa arda Steaua, eu incep sa-mi dau seama ca tu vrei distrugerea lui Gigi odata cu Steaua...ce vrei ma sa demonstrezi ? mai bine ne rugam impreuna sa ajunga ciobanul la puscarie, nu ca echipa sa fie distrusa...si chiar daca ar retrograda eu merg dupa Steaua si in Liga a 5 a care e problema ?

Lari, stii care e argumentu' suprem al nebunului ? " Mititelu ne-a luminat pe toti, m-a luminat si pe mine, a luminat si Federatia. A castigat procesele si la Curtea de Apel din Bucuresti si la Curtea de Apel de la Pitesti... " Aia de la Gigi - Sport au si pus o burtiera mare pe care au scris, in bataie de joc: " Mititelu, juristul Ligii 1 ! "

O sa fie rasu' dracului, ai sa vezi. Sa zicem ca hotomanii astia de la FRF ii dau licenta lu' Nea Gigi, da' sa vedem cum o s-o poata obliga Curtea de Apel de la Pitesti pe UEFA ca sa-l primeasca pe Nea in Champions League... Si asta ar fi cel mai bun caz pentru diliu, ca daca se enerveaza aia de la UEFA si trimit vreo somatie la FRF, il rad astia cu toata invatatura pe care i-au dat-o inainte.

Toronton, dupa cum am spus, tu si cei ca tine nu e bine sa va stresati cu astfel de stiri... si chiar daca ar retrograda, voi mergeti dupa Nea Gigi si in Liga a cincea, care e problema ?

Edited by LDS

hahahaha esti incurabil LDS orice ti-as zice tu tot cu Jiji o tragi :))))

Edited by SteauaTorontoN

Oare cati parinti nu au spus: "eu te-am facut, eu te omor"? Diferenta este ca Nea Gigi a ciordit Steaua dintr-un parc si a pus-o cu un miel in brate printre masini.