Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Nu stiu pe ce criterii se face acest clasament.Vad ca Steaua si chiar Rapid sunt peste Braga , Zenit , Shaktior , Ajax in clasament , CFR si Vaslui peste Zenit si Ajax , ceea ce nu mi se pare chiar realist.

Duma zilei: asa management ca la Steaua... mai rar! Au trecut pe lista UEFA un jucator care nu avea contract semnat cu echipa. De la boier cacareaza citire: ""L-am trecut pe Teixeira si pe lista UEFA, dar nu m-am inteles cu el!"

Duma zilei: asa management ca la Steaua... mai rar! Au trecut pe lista UEFA un jucator care nu avea contract semnat cu echipa. De la boier cacareaza citire: ""L-am trecut pe Teixeira si pe lista UEFA, dar nu m-am inteles cu el!"

Asta trebuia sa o treci la gluma zilei. Sper sa nu fie adevarat :))

Nu stiu pe ce criterii se face acest clasament.Vad ca Steaua si chiar Rapid sunt peste Braga , Zenit , Shaktior , Ajax in clasament , CFR si Vaslui peste Zenit si Ajax , ceea ce nu mi se pare chiar realist.

Criteriul e numarul de puncte obtinute in ultimii 5 ani, daca nu ma insel. Ma rog, or fi mai multe calcule la mijloc, dar pe asta se bazeaza.

Mai exact:

Europe

The ranking was calculated by the IFFHS exclusively on the basis of individual match performance by European teams throughout their participation in international club competitions (from the quarter-finals to final in all the cases) from 1901 to 2000.[2] The IFFHS have considered the clubs' results in the two most prestigious international club competitions held in the continent prior the foundation of the Union of European Football Associations in 1954: the Central European Cup, since it was launched until it cancellation due to the World War II, and the Latin Cup.[3] Clubs' performance in the Inter-Cities Fairs Cup, a predecessor competition of the UEFA Cup but not recognized as UEFA club competition by the government body of European football, have been also considered.[4] The match results of teams in UEFA Intertoto Cup (period 1995-2000) have not been considered in the ranking.[2]

Edited by ebonyc

FC Steaua Bucuresti anunta ca echipa noastra va disputa, sambata, incepand cu ora 18:00, o partida amicala impotriva campioanei Bulgariei, Ludogorets Razgrad.

Jocul va avea loc pe Ludogorets Arena, din Razgrad, care are o capacitate de 8.000 de locuri. Ludogorets este o echipa fondata in 1945, care a reusit, in acest an, cea mai mare performanta din istoria sa, castigand titlul de campioana, Cupa Bulgariei si Super Cupa Bulgariei.

Steaua i-a distrus cariera unui francez: "Au oferit 5 milioane de euro pentru mine"

Putea fi cel mai important transfer din istoria Stelei, insă totul s-a transformat intr-un adevarat coșmar pentru un mijlocaș francez.

Fabien Camus este cunoscut de suporterii Stelei. Mijlocașul francez a facut subiectul unei "telenovele" pe piața transferurilor in urmă cu șase ani, cand Olaroiu l-a remarcat alaturi de Thereau.

Steliștii l-au dorit atat de mult incat au inaintat o ofertă de 5 milioane de euro celor de la Charleroi, insă jucatorul a refuzat să vină in Romania.

Drept urmare, Charleroi a refuzat să-l lase pe Camus să plece in Franța, iar jucatorul se plange că din acest motiv a avut de suferit.

"În al doilea an pe care l-am petrecut in Belgia, cluburile se interesau de mine, iar Steaua a inaintat o ofertă importanta de 5 milioane de euro. Așa că Charleroi a refuzat toate ofertele inferioare, deși mă doreau Monaco și Lens. Am refuzat să plec in Romania și drept urmare nu m-au lasat să mă intorc in Franța. Eram dezamagit, iar anul urmator am avut evoluții slabe", a povestit Camus.

Fotbalistul nascut la Arles a fost nevoit să stea la Charleroi pană in 2009, pană cand contractul sau s-a incheiat, deoarece clubul a refuzat să-l lase să plece.

Din 2009 a semnat cu Genk, iar in acest moment joacă la Troyes.

Onlinesport

Uou, inspirat titlu. In primul rand cel mai probabil asta e o minciuna, apoi e clar ca daca avea cine stie ce valoare ajungea in Franta. Apoi, daca chiar asa s-a intamplat, Charleroi are cea mai proasta administratie din intreaga planeta.

Uou, inspirat titlu. In primul rand cel mai probabil asta e o minciuna, apoi e clar ca daca avea cine stie ce valoare ajungea in Franta. Apoi, daca chiar asa s-a intamplat, Charleroi are cea mai proasta administratie din intreaga planeta.

Cred ca pur si simplu atat de slab e jucatorul. Imi e greu sa cred ca ar exista conducere in fotbalul asta atat de proasta incat sa refuze oferte sigure pentru una utopica; in afara de conducerea Stelei, bineinteles.

Edited by ebonyc

Imi e greu sa cred ca ar exista conducere in fotbalul asta atat de proasta incat sa refuze oferte sigure pentru una utopica; in afara de conducerea Stelei, bineinteles.

Deci Ronnie greseste,nu Charleroi are cea mai proasta administratie din lume! :oops:

ȘOC in lumea MANELELOR! Nicolae Guță a vrut să se sinucidă

După desparțirea de iubita lui, Ana, manelistul Nicolae Guță a vrut să-și incheie socotelile cu viața.

Amorul de doi ani cu iubirea vieții lui, Ana, s-a sfarșit brusc, iar Nicolae Guță a simțit că nu mai vrea să mai traiasca A vrut să-și ia viața, insă ideea că cei nouă copii ar ramane fară tată l-a facut să renunțe la gandul negru.

Eu am știut pas cu pas unde se ajunge. Am vrut, dar am renunțat. De multe ori plangeam și imi spuneam: "Fraiere, incă nu e timpul!" Nici ei nu i-a fost bine, am ințeles că s-a otravit, a vrut să moara a luat pastile. Dar nu pentru mine, pentru iubirile ei. Ea s-a indragostit imediat. dar nu i-a fost bine și nici nu cred că-i va fi pentru că este un om foaret dificil. Ana este o femeie extraordinată (sic) și bilibilantă (sic), a declarat manelistul Nicolae Guță la emisiunea Poveștiri adevarate.

Suferințele pricinuite de dragostea pentru Ana i-au adus și probleme de sanatate.

Am avut probleme. Nu am știut să fiu meschin. Am trecut printr-o perioadă de sanatate, pentru că nemancat cu zilele, neculcat cu zilele, suparat cu zilele nu fac decat rau. Am fost in continuă tensiune, stres. Am avut probleme cu inima, dar din fericire incă e bine, a marturisit manelistul.

Libertatea inainte de toate

Doamna, Doamne, ce se putea intampla. Simt o decadere de moment doar cand ma gandesc.

Se curata Guta, intra mamiti in depresie. Intra mamiti in depresie nu-i mai presta lui tatiti. Care apela la Nuti. Care-i o tampita si nu-i presta ca mamiti. Si, pe motivul asta, intra si tatiti in depresie. Depresie din care nu-l scotea nici finul - Talentatu` Piti. Si, in final, tatiti... futea echipa.

Deci, fi tare Gutane. Steaua e cu tine! Nu esti solo!

Edited by Gandalf the White

Era si pacat, nu?

asta trebuia sa isi ia viata inainte sa o inceapa... sau macar inainte de a face cei 9 copii.

cred in continuare ca e nevoie de un permis medical pentru cei ce doresc sa devina parinti. s-a umplut tara de ciori si dobitoci...

Steaua i-a distrus cariera unui francez: "Au oferit 5 milioane de euro pentru mine"

Tampit articol. Omul chiar joaca in prima Liga franceza. Ce s-a distrus?

Emerich Jenei a fost internat intr-un spital din Cluj, după ce tehnicianul a acuzat dureri de inima Acesta va fi supus unei interventii chirurgicale in care ii vor fi montate cateva bypass-uri.

Selectionerul Romaniei la turneul final al Cupei Mondiale din 1990 si al Campionatelor Europene din 2000 a avut probleme cardiace la efort, in ultima vreme, si a venit de la Oradea pentru un control de specialitate la Cluj-Napoca . Supus unei coronarogafii (tehnică de diagnosticare folosită in cardiologie pentru vizualizarea precisă a arterelor coronare ce irigă inima), medicii au descoperit ca Emeric Jenei are două artere foarte ingustate, care restrang circulatia sanguina

Antena3.ro

Eliza a jucat finala Cupei Mondiale de la Huangshi!

Eliza Samara a jucat finala Cupei Mondiale de la Huangshi (China). E prima jucatoare europeană care ajunge in top

Eliza Samara, numarul 38 mondial, a reusit, la Cupa Mondială de la Huangshi (China), cea mai bună performanță din cariera jucind finala!

Constanteanca a izbutit citeva mari surprize, cea mai mare dintre ele fiind victoria cu 4-1 in fata sportivei din Singapore Tianwei Feng, numarul 7 mondial, medaliata cu bronz la Jocurile Olimpice de la Londra. În grupa Samara a mai invins-o cu 4-2 pe Huajun Jiang din Honk Kong, pierzind in schimb, 1-4 in fata germancei de origine chineză Jiaduo Wu. În "sferturi", romanca a trecut usor de bielorusa Viktoria Pavlovici (21 ITTF), pentru ca in semifinale, la capatul unui meci dramatic, să o depășească pe spaniola de origine chineză Yanfei Shen, numarul 14 mondial.

Eliza a pierdut insă in finala 0-4 cu chinezoaica Liu Shiwen, a treia jucatoare a lumii. "sunt foarte fericita Am jucat relaxata am stiut că nu am nimic de pierdut si am dat totul pentru a merge cit mai departe", a declarat Eliza.

Romanca e prima jucatoare din Europa care ajunge să joace o finală de Cupă Mondiala "Toată lumea imi spune asta. De acum pot spune că nu-mi mai teamă de asiatice. Chinezoaicele sunt singurele care joacă un alt tenis, ceva de neimaginat", a incheiat Eliza.

Fata nevazută a Ligii Campionilor. Jandarmii spanioli lovesc cu brutalitate suporteri pasnici

Dincolo de perdeaua imaculată pe care UEFA a tras-o de-a lungul anilor peste Liga Campionilor, imginile de mai jos sunt departe de a rezona cu fair play-ul promovat de la Nyon. Și de această dată nu suporterii sunt in rolul huliganilor, ci fortele de ordine din Madrid, care ii lovesc in stanga si in dreapta pe sustinatorii echipei Manchester City inaintea meciului cu Real Madrid.

Pe stadion, totusi, totul pare imaculat. Acolo-i UEFA, politisti tembeli cred ca-s peste tot si asta deja nu mai este de competenta forului sportiv.

O stire, o copiez fiindca nu functioneaza link-ul:

Echipa din Liga a cincea este susţinută de Universitatea Politehnica, dar suporterii scot bani din propriul buzunar pentru ca jucătorilor să nu le lipsească nimic, iar meciurile să se joace în cele mai bune condiţii.

Liderii suporterilor timişoreni, care susţin echipa ASU Politehnica, au făcut public raportul după primele două luni de când susţin echipa antrenată de Toni Foale, nu doar prin încurajări, ci şi cu bani.

Iată situaţia la zi a banilor strânşi de fanii alb-violeţi:

Precizări:

- Campania de strângere de cotizaţii ASU (20 RON pentru sezonul competiţional 2012/2013) a început în data de 19.07.2012; situaţia pe care o prezentăm este actualizată la data de 25.09.2012;

- La data de 25.09.2012 avem un număr de 259 membri cotizanţi;

- Cotizaţii se strâng în continuare, atât la meciurile de acasă (cash), cât şi în conturile special deschise de Druckeria pentru ASU: RO70RZBR0000060014522458 (RON) şi RO43RZBR0000060014522459 ((EURO), cod Swift RZBRROBU (se menţionează doar la transferurile în EURO), ambele deschise la Raiffeisen Bank, Agenţia Banat;

- Pentru toate sumele din acest raport există documente justificative (facturi fiscale, chitanţe, bonuri, ordine de plată, etc.); de asemenea, listele complete cu membrii cotizanţi (cash, cont RON, cont EURO) pot fi prezentate la cerere;

- Pentru orice întrebări/nelămuriri/discuţii despre acest raport vă stăm la dispoziţie pe adresa de e-mail [email protected] sau la numărul de telefon 0724.654.387 (Sebastian Novović)

Încasări:

- Cotizaţii în numerar: 6685 RON;

- Cotizaţii virate în contul ASU Politehnica (lei): 2822,30 RON;

- Cotizaţii virate în contul ASU Politehnica (EURO): 355 EUR;

- Cotizaţii adunate în cutiile "PENTRU ECHIPĂ": 1272 RON (550 RON la meciul cu Progresul Racoviţa şi 722 RON la meciul cu Timişul Urseni);

- TOTAL ÎNCASĂRI: 12.381,77 RON (la un curs RON-EUR de 4,5144 RON pentru 1 EURO, cursul BNR de astăzi, 26.09.2012);

Cheltuieli:

- Echipament acasă: 3064 RON (26 echipamente + 2 mostre + transport curier);

- Suporturi bannere sponsori: 420 RON;

- Jambiere: 415 RON (23 perechi);

- Template site ASU Politehnica: 300 RON;

- Foi de meci pentru meciul cu Progresul Racoviţa: 240 RON;

- Domeniu site ASU Politehnica: 228 RON;

- Comisioane bancare: 125,81 RON (vom încerca să renegociem contractul cu banca, la momentul actual la fiecare 20 RON încasaţi prin transfer bancar noi plătim 3 RON);

- Apă pentru echipă: 113 RON;

- Protocol arbitri la meciul cu Gran Plaz Liebling: 45 RON;

- Protocol arbitri la meciul cu Progresul Racoviţa: 20 RON;

- Saci gunoi: 15 RON;

- TOTAL CHELTUIELI: 4985,81 RON.

prosport

:blink:

Edited by blindius

@STARforce

Tot ce conteaza acum e sa incurajam echipa, nu mai destabiliza atmosfera!

Spre 24! Sus, sus, sus!