Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Ce echipa de soc se anunta la conducerea echipei: Ciobanul, Dinu Voma Gheorghe, Meme Cartonel, Valeriu Slugareala, Virgil, Manache, Lutu, Teia Sponte, Slughita Limbbi. O armada care-i va spulbera pe toti. :))

Lutu e la conducerea masinii, nu a clubului. fular-campionii

Si eu l-as prefera pe Grigoras, dar cand n-o sa existe Jijica. Sunt destui oameni care ar putea face ceva la Steaua in conducere: Hagi, T. Stoica, Boloni, Ad. Ilie... Dar sa scapam de ciobanul asta infect care e ca un testicul in talpa. Afara din Europa sezonul asta, stadionul gol la meciuri si isi ia talpasita. D-asta ma bazez pe Limbbi ca va reusi sa termine sub loc de Europa League si sa indeparteze groparii de la stadion.

Edited by ebonyc

Stoichita, cel mai scarbos caracter din fotbalul romanesc. Macar acum are cine sa-i mai bage o limba in ureche lui Mihai Cosea, ca tot a devenit single.

Edited by Ronnie

"Mihai Stoichita este noul antrenor al Stelei. Vine acum, facem staff-ul tehnic. O sa vina Teja, il sun si pe Eugen Nae. Stoichita mi-a zis ca vine la orice ora din zi si din noapte. N-are loc de munca si vrea sa castige un ban. Vine sa castige bani, asta e mentalitate de om adevarat", a spus Ciobanul.

"Vine sa castige bani, asta e mentalitate de om adevarat", a spus Ciobanul.

Slugarnic, lingau, sclav, fara onoare, aservit, numai om adevarat nu e.

Acum citesc stirile pe net vad de Stoichita ca va fi noul antrenor? a semnat? e sigur? prefem un Petre grigoras.

De ce? Ce importanta are cine vine?

Radem noi radem, dar la cat de patetic este campionatul intern si la ce lot are la dispozitie Limbi (nu ca ar fi cine stie ce), poate ne trezim cu astia in lupta pentru titlu.

Cred ca Chefere-ul si-a acontat deja titlul. Prevad niste mici ajutoare de la arbitrii pentru ei in meciurile urmatoare...

Si eu cred ca CFR si-a asigurat titlul, pe toate caile...

Intre timp, MM il linge pe cioban la DigiSport, nu mai conteneste cu laudele . De la "baga bani" si pana la "prefer un patron de genul asta" !

redblueboy, te stiu cu capul pe umeri si genul de om care poate percepe usor ideile. Mihai Stoica a spus ca prefera genul de patron care vorbeste ce vrea la TV si baga bani in dauna unuia care nu apare deloc si nu investeste nimic.

Inteleg ura pentru Gigi, Meme etc.

Ronnie, se poate sa ai dreptate, asa am primit informatia de la surse. :D

Oricum am inteles ca a avut o atitudine pro-cioban.

Ideea e ca oricum nu s-ar da la o parte in caz de o oferta din partea ciobanului, desi stie in ce se baga.

Asa este, a lasat de inteles ca sunt sanse destul de bune sa revina.

Ciobanul n-a reusit să-l aducă pe Dinu Gheorghe, care a preferat varianta Astra Ploiesti, dar spune că nu e o mare pierdere. Patronul Stelei sustine că nu-l interesau abilitățile lui "v-amă", ci obiectivul sau era să nu intarească Rapidul.

"Pe Dinu Gheorghe nu-l luam că are valoare, ci ca să nu se ducă la Rapid. Aveam eu chef de Dinu Gheorghe...Acum, că se duce la Astra, ii mai dau si eu 2000-3000. Pentru mine mă interesa să nu se ducă la Rapid, că e periculos cu Razvan Lucescu. Ă‚știa doi sunt periculosi, fac un cuplu letal", a declarat Ciobanul la DigiSport, in cadrul emisiunii Fanatik Show.

Prosport

Adica mai pe scurt, ala l-a trimis la plimbare.

Asta e, ce sa facem , ne multumim si cu MM .

JeyJey Oaie Fernandel Intaiul Cercopitec Cuvantator + Pipi Slughita Limba Catifelata + Mimisor Asexuatul Irascibil = garantat 24!

Sfatuitori de taina: Pictor Viturca Vica + Jeneralul Degraba Pupator de Icoane

Oare ne mai facem bine vreodata? Sau, asta este si va fi "normalitatea"?

Un antrenor care nu a ascultat vorbele ciobanului a fost demis imediat !

Am inteles ca a gresit , dar gibonul e cu oile prin Carpati pe cand Ilie vede jucatorii la antrenamente , iar Chiriches , pare descurcaret indiferent de post , de aia s-a gandit sa'l puna pe dreapta , nu avea solutii !

Edited by ebonyc

JeyJey Oaie Fernandel Intaiul Cercopitec Cuvantator + Pipi Slughita Limba Catifelata + Mimisor Asexuatul Irascibil = garantat 24!

Sfatuitori de taina: Pictor Viturca Vica + Jeneralul Degraba Pupator de Icoane

Oare ne mai facem bine vreodata? Sau, asta este si va fi "normalitatea"?

A revenit si Mache "Manuel" Ianuli. Suntem in formatie completa sa prestam la Globus.

Edited by ebonyc

A revenit si Mache "Manuel" Ianuli. Suntem in formatie completa sa prestam la Globus.

Era nevoie si de "atingerea lui", uneori mai prinde bine si o mana calda.

Tre' sa tina cineva in mana toata situatia asta...

A revenit si Manache, acu' s-au strans toti mojicii la un loc. Are cineva vreo bomba?

steaualot460x304.jpg

Edited by pcsbb

Din poza lipsesc Eugen Neagoe si Gabriel Caramarin, cu 1 etapa si ei la fel ca Edi Iordanescu (~80 minute).

Mai trist este ca unii antrenori din poza au venit de 2-3 ori chiar in aceasta perioada.

Culisele retragerii lui Teia Sponte. Stan a dat o lovitura de palat!

Ilie Stan s-a inchis in el dupa ce a fost dat afara de la Steaua, preferand sa nu mai discute cu presa, insa in umbra a lucrat la un plan diabolic prin care a reusit sa-l indeparteze pe Teia Sponte, omul de incredere al lui Ciobanul, de la conducerea clubului.

Dupa ce a plecat de la Steaua, Ilie Stan s-a asigurat ca va crea o atmosfera de infern pe stadion. Fostul antrenor s-a intalnit cu liderii galeriei, carora li s-a plans ca Teia Sponte l-a fortat sa-l refuze pe MM Stoica in momentul in care a fost adus la Steaua.

"Ilie Stan s-a plans la sefii de galerie de Teia Sponte acum dupa demitere. El le-a spus ca Teia Sponte l-a influentat sa-l refuze pe MM cand a venit la Steaua. Mi-a spus si mie acelasi lucru si l-am intrebat daca se arunca in cap daca-i zicea Teia", a spus Ciobanul la Digi Sport.

Pentru a evita sa fie injurat, Teia Sponte s-a retras joi de la conducerea Stelei. Becali a dat asigurari ca mutarea nu este una de fatada.

"Teia a zis ca se retrage de la Steaua. El n-avea functie oficiala, doar superviza platile si contractele comerciale. Se va retrage, va fi un simplu suporter care va veni la meci. Nu e o mutare de ochii lumii, asa mi-a spus mie. Eu nu fac de ochii lumii pentru ca nu sunt Copos", a mai spus Becali.

Totodata, Becali a facut apel la fani sa nu il injure pe Teia Sponte. "Daca il vor injura, vor fi penibili. Vor injura un simplu om care vine la meci", a completat Becali.

Onlinesport

Probabil ca l-a luat la ochi fiscul si pe Teia Sponte, ca alta explicatie reala nu vad. Deci presupun ca s-a retras cum "s-a retras" si Becali.

Edited by ebonyc

"Am inteles ca nu il vor mai injura, dar nu il vor mai sustine. Nu ii vor mai aclama numele. Mare lucru nu e. Nu are nevoie nimeni de asta, trebuie sa sustina echipa. Asta e important. S-au rezolvat lucrurile. Au vrut sa-l injure pe Teia Sponte. A zis ca se retrage, nici macar n-avea functie oficiala. Superviza platile, contractele comerciale. Nu va mai face nici acest lucru. El este simplu suporter, va veni la meciuri.

Eu nu fac nimic de frica fanilor, nu sunt Copos. Galeria sa sustina echipa, eu o sustin cu bani. Suporterii au vrut sa-l huiduie ca l-a adus pe Stoichita si ca nu stiu ce a ar fi facut cu MM. Teia nu mai are nicio treaba acum, vine doar la meci. Ar fi penibil sa il injure pe un om care vine la meci. Ilie Stan s-a plans la galerie de Teia Sponte. Acum, dupa demitere. Eu stiu ce le-a spus, mi-a spus si mie.

Dar trebuia sa spuna atunci, nu acum. Teia l-a facut pe Ilie Stan sa spuna ca nu lucreaza cu MM. Ilie Stan si-a dorit tpata viata sa lucreze cu MM, dar a fost pus de Teia sa spuna ca nu vrea. Niste prostii. Daca ii spunea Teia sa se arunce in cap de la etaj, se arunca? M-am impus acum, le-am zis ca nu mai vreau barfa! Ce sunt, copii?", a declarat Ciobanul la Digisport.

Dar trebuia sa spuna atunci, nu acum. Teia l-a facut pe Ilie Stan sa spuna ca nu lucreaza cu MM. Ilie Stan si-a dorit tpata viata sa lucreze cu MM, dar a fost pus de Teia sa spuna ca nu vrea. Niste prostii. Daca ii spunea Teia sa se arunce in cap de la etaj, se arunca? M-am impus acum, le-am zis ca nu mai vreau barfa! Ce sunt, copii?", a declarat Ciobanul la Digisport.

Da, cred ca de cand s-a nascut Ilie Stan si-a dorit sa lucreze cu Meme. Ce tampenii poate sa spuna specimenu' asta si lumea inca mai continua sa-l asculte.

Cu ocazia zilei de azi, vreau sa-i urez lui Ciobanul un calduros "La multi ani!", din tot sufletelul meu.