Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

"Am inteles că cei de la AISS au dat comunicat că ei nu vor merge la intalnirea de la FRF. În ce calitate s-ar fi dus ei acolo? Au primit vreo invitatie? Pe cine reprezintă ei? Echipa de fotbal Steaua? Eu nu cred. Ei sunt suporteri la hochei, popice, baschet... in niciun caz fanii echipei de fotbal Steaua. Oricum noi, cei de la ALSS (Asociatia Ligii Suporterilor Stelei) nu le-am fi permis să meargă la această intalnire", a declarat Gheorghe Mustață pentru ProSport.

Practic,suporterul lui Ciobanul.

Eu v-am zis inca de la inceput...

Propun sa fie interzis numele de Gheorghe Mustata de acum incolo pe acest forum. Asta inseamna inclusiv anturajul lui, bogdan_p.

cica "nu le-am fi permis sa mearga". ia hai sa mori tu, si cam cum nu le permiteai ? bai uneori imi doresc sa ma fi nascut in Bucuresti si sa fi fost eu ala care era "interzis" sa participe la aceasta intrunire. Pedeapsa cu moartea ar fi urmat, dar macar ar fi meritat. Eu ma asiguram ca nici un organ nu ramanea in el sa il ingroape, adica sa devina loc de pelerinaj.

Edited by Kellerman

potoleste-te zorro, manelistii aia de canta acuma pt Steaua( prohodul, as zice eu) is banda organizata...

si eu tot banda organizata sunt, doar ca eu reprezint si infanteria dar si bo$$ul.

si acu pe bune, cam cat de frica sa iti fie de niste burtosi cu lant de 4 kg la gat ? in ei dai cu placere.

Edited by Kellerman

cam cat de frica sa iti fie de niste burtosi cu lant de 4 kg la gat ? in ei dai cu placere.

Mai ales din spatele monitorului.

Fara suporterii astia iubitori de "fotbal", multi oameni ar fi suferit enorm.

De exemplu Sandu, Mitica Dragomir, Kassai, Vasile Avram, Constantin Gheorge Valcea, Lupescu, Prunea si restul mizeriilor din FRF si LPF dar si tot clanul becalii sau Borcea, Copos si alte rahaturi numite sugestiv patroni de cluburi.

Astia-s multi si ar fi suferit toti. Ca nu ajungeau ei la pozitii de putere daca nu erau acesti suporteri adevarati, mari iubitori ai fenomenului.

Eu unul abia astept ca ei sa mearga la acea intalnire, sa indoaie genunchiul si sa revina lucrurile la normal.

Ar fi pacat sa nu il mai vedem pe mitica Dragomir cum spune glume la TV sau pe Sandu cum arunca cu pamant peste fotbalul romanesc, parerea mea.

Traiasca suporterii adevarati!

Maine, de la ora 19:00, pe patinoarul Mihai Flamaropol, Steaua intalneste in al 2-lea meci din semi-finala campionatului Romaniei Brasovul

veniti la patinoar, echipa are nevoie de suporteri!!!!

Sunt curios daca stie cineva linia rezultatelor de cand a venit Stan la Steaua (in ordine inversa): victorie (UCluj,d), victorie (Mioveni,d), victorie (Sibiu,a), egal (CFR,a), victorie (Dinamo,d), victorie (Brasov,a), infrangere (Ceahlaul,d), victorie (Concordia,a), victorie (Petrolul,d), egal (Rapid,a), egal (Vaslui,d), victorie (Otelul,a).

Asadar: 8v-3e-1i in 12 meciuri, fiind pe primul loc intr-un clasament care incepe din etapa cand Stan a preluat echipa.

adica e un bun antrenor? atunci ciobanul e un bun director tehnic si totul e minunat, echipa e in urcare?

am cunoscut bolnavi de cancer din pacate si f multi saracii, inainte sa moara aveau o perioada in care se simteau bine si aratau bine... pe urma poc..

Sunt curios daca stie cineva linia rezultatelor de cand a venit Stan la Steaua (in ordine inversa): victorie (UCluj,d), victorie (Mioveni,d), victorie (Sibiu,a), egal (CFR,a), victorie (Dinamo,d), victorie (Brasov,a), infrangere (Ceahlaul,d), victorie (Concordia,a), victorie (Petrolul,d), egal (Rapid,a), egal (Vaslui,d), victorie (Otelul,a).

Asadar: 8v-3e-1i in 12 meciuri, fiind pe primul loc intr-un clasament care incepe din etapa cand Stan a preluat echipa.

Eu unul am comentat pe un articol aparut aici,ca presa il alimenteaza incredibil pe raul numarul 1 de la Steaua,Ciobanul,aparand articole de scandal,de presiune,de genul '' ultima sansa pentru Ilie Stan'',cand in realitate Ilie Stan are un sir bun de meciuri.

Atentie,insa,eu nu-l consider pe Ilie Stan un antrenor senzational,nu-l consider nici macar bun,unii jucatori l-au ''salvat'' in mod constant chiar si cand Ilie Stan si-a batut joc de ei,prin batut joc ma refer la pozitionarea lui Raul Rusescu ca mijlocas dreapta,in conditiile in care era si este titularizat Tatu,un titirez ratangiu,pentru care chiar nu gasesc vreun plus adus echipei.

In afara de victoria cu Dinamo,nu stiu daca este vreuna concludenta in care sa spunem : '' da,dom'le,Ilie Stan stie meserie'',altfel,nu am castigat cu nici o alta echipa cu adevarat ''de top'' ( ''de top'' limitandu-ne la campionatul intern),nici cu Rapid,nici cu Vaslui ori CFR. Iar despre Dinamo stim clar ca respectivii sunt o mizerie care ar fi trebuit sa fie invinsa de mai multe ori in ultimii ani,daca la Steaua ar fi o situatie normala.

Pentru ca Ilie Stan sa ne confirme cu adevarat ca poate aduce performanta la Steaua,are nevoie de mai mult de 12 meciuri si de un alt patron.

Edited by blindica

Ilie Stan a preluat echipa intr-o perioada in care nu mergea deloc, plus ca in ultimii ani a fost mereu undeva de locul 5-6. E vorba de formarea unei echipe, lucru care poate dura (in opinia mea minim 2 ani). Vorbesc de debutul lui Ilie Stan care are rezultate foarte bune pentru o echipa de mijloc cu jucatori noi care nu se cunosc.

Treaba cu "ai rezultate, ramai, n-ai, pleci" nu este o strategie pentru un club de fotbal.

Ce v-am zis ma ca la intalnirea lui nimeni se vor prezenta doar corsicanu si mustata ? a lipsit profesoru de la Dinamo, aici am gresit.

A, normal, au mai fost 3 sclavi de la "U"isti. Neinteresant. Printre ei si celebrul RJ, marele N"U"IST.

Edited by Kellerman

Liga Nationala: Steaua Rangers - Corona Brasov

www.Steaua-rangers.com

Vineri, 16 martie, de la ora 19:00, pe patinoarul Mihail Flamaropol din Bucuresti, Steaua Rangers va disputa meciul al 4-lea al semifinalelor Ligii Nationale de Hochei in compania echipei Corona Brasov.

Mircea Lucescu: În Romania, saracii ii invidiază pe toți in jurul lor!

Inca o declaratia a marelui antrenor tigans spurcat Mircea Lucescu....sa-ti fie rusine cioara draq !!!! rau imi pare ca nu a intrat vatmanu ala mai tare in el!!!!

iti dai seama ca in ucraina toti bogatii ii invidiaza pe cei saraci, care abia isi duc zilele.

de-aia mucescu isi da toti banii, dar toti, pe actiuni caritabile :no:

Comisia pentru solutionarea litigiilor din cadrul Ligii Profesioniste de Fotbal l-a declarat jucator liber de contract in sedinta de marti pe mijlocasul echipei Sportul Studentesc, Dacian Varga, informeaza site-ul oficial al LPF.

In sfarsit,a scapat de Siman ! :ike:

Cica Dinu Gheorghe vine la Steaua!

A reusit Becali sa-l convinga. Multumim ne-a Jiji !

Daca nu vine si Sumudica, tot n-ai facut nimic...

Nah,pana la urma sper sa fie doar o vrajeala de presa.

Cum, dom'le??!! Aseara era la cRapid... Cred ca este vrajeala de presa. Daca nu,oricum vor fi unii care-l vor accepta si pe ''Vama''.

Uitati-va,ma,dragul de el,cum poarta el lantul p-afara ca tot minoritarul...Manca-l-ar taica-sau !

E groasa treaba.

Iata un update de acum cateva minute:

Proaspat instalat in functia de manager general al Stelei, Dinu Gheorghe pregateste deja mutarile pe care le va realiza in iarna.

La discutiile pe care le-a purtat cu Ciobanul, Dinu Gheorghe a fost asigurat ca va primi mana libera la transferuri.

Noul manager din Ghencea pregateste terenul si i-a trasmis lui Ciobanul ca va aduce la Steaua un mijlocas dreapta de rezerva, un mijlocas ofensiv si un atacant.

Printre tintele pe care Dinu "Vama" le are se afla Adrian Popa de la Chiajna si Blaze Ilijoski de la FC Brasov.

Dinu "Vama" nu raspunde de rezultatele din acest an, avand ca obiectiv castigarea campionatului in sezonul 2012/2013.

In caz contrar, Dinu Gheorghe isi va incheia aventura la Steaua.

SURSA.

Daca-mi permiteti un scurt comentariu : 2xmars-sub-pod!!

Nicio problema, o sa urmeze o intalnire cu baietii "care ne reprezinta" si o sa primeasca ok-ul suporterilor.

Apoi in mai (maxim iunie) pleaca dupa o cearta cu loja.

Pana la urma n-a fost doar o vrajeala de presa, cum speram...

Mi-e sila de tot fotbalul romanesc, de oamenii care-l reprezinta!