Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

da, cam asta sugereaza mesajul articolului respectiv. ramane de vazut in ce masura vor fi aplicate sanctiunile descrise sau daca e doar un balon de sapun aruncat in presa asa ca sa se mai bucure si oamenii de rand. mi-a atras atentia totusi faptul ca si numele MM-ului nostru este pe lista.

N-are importanta daca fac parnaie sau nu. Daca-s condamnati o sa-i usture la buzunar p-aia de fac afaceri p-afara. Ca unii de prin vest se cam feresc sa lucreze direct cu parnaiasii, iar intermediarii cer mult.

Eu nu vad nicaieri sa scrie ceva de parnaie. Pedeapsa minima si maxima nu inseamna neaparat puscarie. Recunosc, nu-s pe subiect, habar n-am de ce sunt acuzati.

Pentru barosani orice condamnare penala inseamna belea, chiar daca n-au treaba cu parnaia. Asta pen' ca rahatu' ala de cazier le permite gaborilor sa-i ia treaca pe lista de suspecti pentru orice maruntis. Si sa-i frece cu anchete si controale la orice ora. Orice cetetan din vest care vrea sa faca un mismas se va feri sa lucreze direct cu unu' care poate fi acuzat oricand (si nejustificat) de tot felu' de tampenii.

Edited by DanStan

Instanta a anuntat miercuri ca amana pronuntarea sentintei cu doua saptamani. Astfel, undeva spre 7-10 martie, inculpatii vor afla pedesele pe instanta de fond. Acestea nu vor fi finale, putand fi atacate pe cai superioare, cu recurs.

din acelasi articol actualizat de pe onlinesport

Ronnie, nu am copiat intregul text, este mentionat acolo regimul de detentie.

Pentru barosani orice condamnare penala inseamna belea, chiar daca n-au treaba cu parnaia. Asta pen' ca rahatu' ala de cazier le permite gaborilor sa-i ia treaca pe lista de suspecti pentru orice maruntis. Si sa-i frece cu anchete si controale la orice ora. Orice cetetan din vest care vrea sa faca un mismas se va feri sa lucreze direct cu unu' care poate fi acuzat oricand (si nejustificat) de tot felu' de tampenii.

faza e ca traiesti in Romania...altii fura dar tot nu ajung la parnaie.

"Inalta Curte de Casatie si Justitie va anunta marti sentinta in cazul "Valiza", in care inculpatul principal este Ciobanul. La ultima sedinta, Becali a mizat pe un raspuns favorabil din partea judecatorilor."

La Multi Ani Gigi!

Pai in cel mai rau caz, ii ia banii, nu cred ca e cu puscarie, nu ?

Baschet :

Sambata, 10.03.2012, de la orele 11:30 jucam acasa cu Rapid, meci aproape decisiv pentru promovare.

Ne mobilizam si noi?

oare ce se intampla cu clubul daca primeste 6 ani cum scrie in presa ca a cerut procurorul?

oare ce se intampla cu clubul daca primeste 6 ani cum scrie in presa ca a cerut procurorul?

Sa-i dea sase ani si aia sa fie problema! :clap:

Consecinta directa asupra clubului nu exista, el nu apare in organigrama clubului, nici ca angajat ,nici ca actionar (cel putin asa se apara cand ii batea fiscul la usa). Vorba lui pcsbb: sa-i dea sasa ani frumosi si apoi sa inceapa planurile.

Edited by ebonyc

Subscriu la ce-a spus ebonyc : clubul o va duce foarte bine, numarul de paraziti agatati de gat va scadea brusc, samd.

Nu stiu de ce exista aceasta secretomanie cu acest proces dintre Armata si Becali in legatura cu folosirea numelui si palmaresului? Nu gasesti prea multe date despre termene ,decizii prin ziare...!

Prima data sa-i dea anii aia...dupa aia vedem :)

Cica Steaua ar fi anuntat Liga ca meciul cu Astra se va juca in Ghencea...

Cica Steaua ar fi anuntat Liga ca meciul cu Astra se va juca in Ghencea...

A cata oara spune ciobi ca echipa se va intoarce in Ghencea? Cred ca e a cincea sau a sasea oara pe luna asta.

"Sunt terminat. Maine mă dau jos", i s-a plans Dragomir aliatului sau, George Becali. Cei doi erau prieteni. Dragomir tocmai ii facilitase lui Becali afilierea noii societăți de care tinea clubul Steaua la jumatatea campionatului, o incalcare flagrantă de regulamente. Povesteste Becali, câțiva ani mai tarziu: "Mi s-a facut milă de el. L-am luat de mană si l-am dus la Hrebenciuc chiar in noaptea aia. Am plecat apoi la Adrian Nastase, care era premier. Pană dimineata, 5 dintre cluburi se razgandisera Eu i-am salvat scaunul".

http://www.prosport.ro/sport-life/special/...alitate-9378587

Ciobanul si Ministerul Apararii au cazut la pace in privinta datoriilor si a chiriei iar echipa antrenata de Ilie Stan va avea in sfarsit o casa.

"Meciul cu Astra se va juca pe Ghencea. Cei din Minister ne-au spus ca putem sa anuntam la Liga deja ca vom juca in Ghencea.", a anuntat Ciobanul azi intr-o conferinta de presa.

Cam nasol sa stai in casa cu un dusman...

Suporterii Stelei nu vor fi reprezentati la intalnirea cu FRF, dar se ceartă intre ei: "Cei din AISS sunt suporteri de hochei si popice, nu de fotbal"

După ce AISS a anuntat că nu va participa la intalnirea de pe 14 martie programată de FRF cu liderii galeriilor echipelor importante, o altă factiune a suporterilor stelisti, ALSS (Asociatia Ligii Suporterilor Stelei) a anuntat că prima organizatie nu vorbeste in numele tuturor. Georghe Mustață se declară iritat de faptul că Asociatia Independentă s-a exprimat in numele tuturor, desi recunoaste că nici o factiune a sustinatorilor Stelei nu va fi prezentă la intalnirea cu Mircea Sandu.

"Am inteles că cei de la AISS au dat comunicat că ei nu vor merge la intalnirea de la FRF. În ce calitate s-ar fi dus ei acolo? Au primit vreo invitatie? Pe cine reprezintă ei? Echipa de fotbal Steaua? Eu nu cred. Ei sunt suporteri la hochei, popice, baschet... in niciun caz fanii echipei de fotbal Steaua. Oricum noi, cei de la ALSS (Asociatia Ligii Suporterilor Stelei) nu le-am fi permis să meargă la această intalnire", a declarat Gheorghe Mustață pentru ProSport.