Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

"Am fost fraier ca am crezut in fratii Costea. Daca nu credeam in ei, jucau Tatu si Rusescu mai multi si acum aveam mai multe puncte. Tatu e cea mai mare pierdere pentru meciul cu Dinamo. Daca juca, ii spulberam!", a spus Becali.

Ajuns la ora marilor regrete, Becali a marturisit ca este dezamagit si de situatia in care a ajuns Steaua in acest moment.

"Ce rau am ajuns! Stau sa ma uit sa se incurce Universitatea Cluj si Pandurii ca sa urc pe locul patru!", a mai spus Becali.

Steaua confirma Onlinesport: "Il vrem pe Antal"

Intrat in ultimele sase luni de contract, Antal ar putea ajunge la Steaua pentru o suma modica. Directorul sportiv al Stelei, Narcis Raducan, a confirmat interesul ros-albastrilor pentru Liviu Antal, dezvaluit joi de Onlinesport.ro.

"Antal este un jucator interesant, il urmarim pentru un transfer, dar nu putem comenta acest lucru pentru ca am destabiliza vestiarul. Nu face bine sa vorbim despre jucatori noi in acest moment", a afirmat Narcis Raducan, directorul sportiv al Stelei.

Liviu Antal le-a fost propus stelistilor de impresarul lui Liviu Antal, Otelul solicitand 200 de mii de euro in schimbul mijlocasului in varsta de 22 de ani.

Mijlocasul dreapta s-a transferat la Otelul in vara anului 2009, iar de atunci a marcat 12 goluri in Liga 1 in 47 de meciuri.

In acest sezon, Antal nu are nici o reusita in Liga 1, dar a marcat un gol in Liga Campionilor.

Andrei Prepelita, Tibi Balan, Mihai Costea, Raul Rusescu si Ionut Nastasie sunt cei cinci jucatori folositi de Steaua pe acest post dupa plecarea lui Banel, insa nici unul nu a dat randament, astfel ca stelistii il vor pe Antal.

Onlinesport

capture4.jpg

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fot...em-pe-antal.htm

Deci, ce muian are Antal in poza asta :)))))))))))))))))

De fapt, asta am vrut sa punctez in mod special.

Steaua nu rezista mai mult de 6 luni departe de Ghencea! Din primavara, meciurile echipei lui Ilie Stan nu se vor mai juca pe National Arena.

Ciobanul anunta revenirea Stelei in Ghencea in 2012. Pe National Arena, ros-albastrii vor juca doar meciurile importante din Europa si derby-urile din care pot sa scoata bani multi.

"Ghencea o sa fie casa Stelei, iar National Arena casa de vacanta, doar la meciurile importante. Ghencea o sa fie cum e casa mea din Pipera, National Arena o sa fie ca Palatul. O sa ne distram cu adversarii, dar Ghencea ramane casa noastra", a spus Ciobanul.

sursa: sport.ro

Daca ar fi adevarat , cea mai buna veste pe anul asta dar tint sa cred ca e o minciuna marca sport.ro

Si unul din comentarii :

"Bravo Gigi sper sa te tii de promisiune si in felu asta o sa le dai peste nas la toti jegosii astia care teau criticat si au vrut sa pleci de la Steaua . Eu te sustin pt ca esti singurul patron de club care bagi bani la echipa si faci transferuri nu ca altii gen Dinamo care au 3 actionari si nu baga unu bani in echipe cei care il urasc pe BECALI SPUNZURATIVA FRAERILOR CA EL NU O SA PLECE NICIODATA DE LA Steaua..."

Si unul din comentarii :

"Bravo Gigi sper sa te tii de promisiune si in felu asta o sa le dai peste nas la toti jegosii astia care teau criticat si au vrut sa pleci de la Steaua . Eu te sustin pt ca esti singurul patron de club care bagi bani la echipa si faci transferuri nu ca altii gen Dinamo care au 3 actionari si nu baga unu bani in echipe cei care il urasc pe BECALI SPUNZURATIVA FRAERILOR CA EL NU O SA PLECE NICIODATA DE LA Steaua..."

cat de grea ii romana

Eu nu am sa pot niciodata intelege cum de un om (fie el Gigi, fie oricine altcineva) accepta sa aiba astfel de sustinatori. Doamne fereste!!! As intra cu capul in pamant de rusine. Execrabil acest moment!!!

Nikolici prins la prostituate si dus la Politie

Egalul obtinut de Steaua pe teren propriu in fata celor de la CFR Cluj (1-1), nu l-a pus pe ginduri pe atacantul sirb Stefan Nikolici. Ba mai mult, i-a aprins pofta pentru alte lucruri si l-a impins să meargă la prostituate. Ghinionul lui a fost că exact in acea seara apartamentul cu dame de lux urma să fie tinta unei descinderi a Politiei.

Chiar dacă stelistul parasise apartamentul din Calea Floreasca cu doar citeva minute inainte de venirea fortelor de ordine, jucatorul a fost urmarit, oprit in trafic si dus la sectie impreună cu un prieten pentru a da declaratii in calitate de martor, in jurul orei 6.00, conform RTV.

via gsp

@y-jam

Pai nu a fost coregrafia lui si calificarea lui Jiji? Adica, daca stam sa ne gandim, nu a multumit el dupa meci fanilor care au fost alaturi de becali, nu de Steaua?

romani adevarati ce mai :)..pacat ca tara asta a ajuns cum a ajuns

romani adevarati ce mai :) ..pacat ca tara asta a ajuns cum a ajuns

Nu e nimic... vine si bine odata si odata :console:

Mai usor cu respectele pentru sarbi, dupa ce fac in Timoc.

http://www.hotnews.ro/stiri-diaspora-10991...c-voivodina.htm

Si la noi sar in sus baietii ala de la Bruxelles si Strasbourg daca nu le dam ungurilor dreptul sa isi puna placutele bilingve pe unde vrea pl lor. Ce dreptate.

Eu am neamuri romanesti in localitatea aia din Timoc, si am fost acolo si l-am cunoscut pe primar. E om de treaba, numai ca sarbii din zona multe de impartit cu el

Ciobanul crede că Zotta trebuie declarat persona non-grata in fotbalul romanesc

"Acest Zotta trebuie declarat persona non-grata in fotbalul romanesc, nu mai are ce cauta aici. Dacă a dat un singur telefon, trebuie exclus din fotbal. Ce oferta nu avea ce ofertă să primească Zotta pentru Sinmartean. Ba nenorocitule, nu ai ce cauta in fotbal! Nu ai voie să suni tu un jucator contra caruia joci peste o saptamina"

Ce grad de sfidare, cata coruptie si prostie, cati tampiti spalati pe creier. Ce poti sa ma zici, cand cel mai mare vinovat din sportul romanesc arata cu degetul. Cati jucatori a sunat jegosul asta, numai de unul de la Farul stiu sigur ca l-a sunat el direct sa-i spuna ca o sa vina la Steaua la sfarsitul sezonului, si cate zeci de iesiri cu promisiuni de transfer nu a avut inaintea unor meciuri.

Cu ce se diferentieaza "ii vreau pe Balan si Curelea, o sa ma inteleg cu Siman" la 3 zile inainte de meciul cu Sportul, spre exemplu, de "felicitari" si (poate) "antrenorul te place"? Ciobanul e dovedit din start ca incerca sa-si creeze avantaje prin "promiterea de oportunitati financiare, de afaceri sau de alta natura unor jucatori, antrenori sau oficiali adversi", la Zotta nu s-au confirmat deocamdata decat felicitarile.

Cata absurditate ca nimeni nu-l arata, in direct, ca fiind un fatarnic nenorocit si un spurcat absolut.

Cata absurditate ca nimeni nu-l arata, in direct, ca fiind un fatarnic nenorocit si un spurcat absolut.

Dupa exemplul Banciu(pe care eu, personal, nu-l agreez), care din mancatorii astia de rahat din presa crezi ca o sa mai aiba curajul sa-l contreze pe becali? Care poate, apoi, din 2 telefoane, sa-i dea afara?

Desigur, s-ar putea argumenta ca libertatea presei ar trebui sa fie garantata, la fel ca si integritatea ziaristilor care lucreaza in ea. Dar cand vorbim de niste nenorociti fara principii care lucreaza pentru niste patroni care se gandesc numai la rating(daca asta implica imbecilizarea consumatorilor, si mai bine), este lesne de vazut de ce nu-l contreaza nimeni.

Dar a facut si a zis el altele mult mai reprobabile. Sa-ti amintesc de declaratia in care zicea voalat ca-l doare-n cot de Sames, declaratie care a disparut de pe toate site-urile sportive la 2 ore dupa ce a facut-o?

Cine vorbeste de moralitate, ce griji are el, despre Zotta si Rapid. Deh, ce nu face omul sa ma urce o pozitie in clasament, nu conteaza mijloacele...