Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Probabil de asta a si facut acea declaratie(pentru care o sa fie si mai injurat ca pana acum)de dupa meci:

"Suporteri adevarati au fost doar cei 44 de la PN,ceilalti,de la PS,au vrut sa faca rau,au aruncat cu petarde,au vrut sa intre in teren,doar ca noi am fost cu un pas inaintea lor si am anuntat organizatorii de intentiile acestora.Se dezbracasera(cei de la PS),doar ca nu prea ii ajuta fizicul!"

Si se mai mira MM-ul de ce i se umple frigiderul!

Clubul nu a organizat deplasarea suporterilor,dupa declaratia aceluias personaj,dar stia exact cati suporteri de la PN au fost prezenti la meci.Tare MM-ul,cunoaste personal toti baietii din peluze!!!

"Se dezbracasera(cei de la PS),doar ca nu prea ii ajuta fizicul!"

MM e pretentioasa! :)

Ba fara duma, Steaua unde joaca meciul cu Muresul?

Speriat de atitudinea ultrasilor din Peluza Sud la meciul cu TSKA, Ciobanul cere ajutorul Serviciilor Secrete pentru a-i pune la punct pe scandalagii.

"Am avut mare noroc ca Meme Stoica i-a informat pe cei de la UEFA de intentiile suporterilor, pentru ca altfel iesea rau pentru noi. La un moment dat, cei din Peluza Sud au vrut sa intre in teren. Au aruncat si torte, si pentru asta s-ar putea sa avem de suferit."

"Prin toate actiunile lor, suporterii de la Sud vor ca stadionul nostru sa fie suspendat, sa jucam fara suporteri... nu vor decat sa faca rau clubului."

"S-a vazut ca au fost organizati dinainte, au fost in cardasie cu bulgarii, pentru ca au fost deschise casele de bilete timp de doua ore inainte de meci, chiar daca noi ii informasem pe oficialii TSKA-ului sa nu vanda niciun bilet catre suporterii Stelei."

"Voi cere oficial suportul Serviciilor Secrete, pentru ca toate actiunile Peluzei Sud sunt comandate si organizate dinainte. La Sofia, s-au intamplat lucruri curioase legate de suporteri. A fost si Jean Pavel in galerie... ce cauta Jean Pavel acolo?"

"De acum, voi face plangere la tribunal de fiecare data cand stadionul nostru va fi suspendat, pentru prejudicii aduse societatii comerciale. Pai daca UEFA ne suspenda terenul la urmatorul meci, eu pierd 1,5 milioane de euro din bilete. Daca prejudiciul depaseste o anumita suma, devine fapta penala. Vreau sa ii vad la puscarie pe acesti suporteri care vor raul clubului.", a declarat Ciobanul la Sport.ro.

"Prin toate actiunile lor, suporterii de la Sud vor ca stadionul nostru sa fie suspendat, sa jucam fara suporteri... nu vor decat sa faca rau....."

Care stadionul vostru handicapatilor,ca umblati ca tiganul cu cortul,care stadion?!

Drogatii si betivii au devenit,mai nou,PUFULETI!

"Sper ca meciurile din campionat sa le diputam pe National Arena,acolo PUFULETII nu vor mai putea intra."

Va las pe voi sa ghiciti cine a declarat asta!

"Voi cere oficial suportul Serviciilor Secrete, pentru ca toate actiunile Peluzei Sud sunt comandate si organizate dinainte

sa fie implicati si huliganii aia veritabili din grupul Bilderberg?!

Din cate incercari ? :)

din mimii incercari, pardon mii.

nu stiam pe ce pozitie am realitatea si le-am luat la rand cand trec si de sport.ro si acolo l-am auzit pe Stoica, a vorbit cel putin 15 minute (atat am prins eu) iar ultimele 5 minute au fost despre suporteri si despre deplasarea la Sofia unde doar intelepciunea sa a facut ca drogatii aia neo-nazisti sa nu intre cu mesaje, la fel tot datorita vigilentei sale nu au fost aruncate multe fumigene in teren.

Eu am spus ca daca o sa o tina asa pana in primavara il depaseste in paranoia pe cioban.

Edited by Le reseau pansant

Una ar fi deajuns! :))

Incepe cu M si se termina cu E deci .... muie_meme.jpg ?

Utqueant laxis

Resonare fibris

Mira gestorum

Famuli quorum

Solve polputi

Labii reatum

Sancte Iohannes

In buna traditie a lui Guido d'Arezzo lui MM ar trebui sa i se spuna de-acum inainte MMM.

cica anuntasera ca la ploiesti

Eu stiam ca la Buzau.

Mama, ce alaturare de nume la Mioveni - Medias : "Vasile Gheorghe a fost doborat de Nicandro Breveeld." :))

exista politie in Romania?

Daca eram militian la rutiera... de al draq ma postam langa nunta cainelui sef. Si pentru norma de amenzi.. si pentru spagile luate.

http://webtv.realitatea.net/actual/becali-...unta-lui-Borcea

Ciobanul e atat de incompetent intrucat el nu stie nici absolut nimic, in primul rand nu exista lege a UE, exista 5 categorii juridice ale dreptului derivat (regulament, directiva, decizie, aviz si recomandare). Acum unele sunt obligatorii (putine si sunt destinate in special statelor) iar restul sunt facultative/informationale, adica Comisia Europeana (emitenta) recomanda/informeaza statele despre un subiect pe care Comisia ar vrea sa il faca uniform la nivel european.

Revenind la subiect, ciobanul a spus ca el respecta 'legea europeana' care perimte consumul de alcool, numai ca e in eroare.

La 17 ianuarie 2001, Comisia a publicat in Jurnalul Oficial (monitorul oficial al UE) o recomandare (deci neobligatorie) in care spunea ca ar dori sa armonizeze legislatia rutiera in ce priveste gradul de alcolemie in aerul expirat. Ori, prin recomandarea 2001/C 48/02) din 17 ianuarie 2001, Comisia stabilea cantitatea de 0,5miligrame de alcool per mililitru de sange.

Deci ciobi minte.

denumirea legii:

Empfehlung der Kommission vom 17. Januar 2001 über die maximal zulässige Blutalkoholkonzentration (BAK) bei Kraftfahrern (Text von Bedeutung für den EWR) (Bekannt gegeben unter Aktenzeichen K(2000) 4397)

Wissenschaftliche Untersuchungen bestätigen, dass das relative Risiko einer Unfallbeteiligung bei BAK-Werten oberhalb von 0,5 mg/ml signifikant steigt und dass der Durchschnittsfahrer bei Blutalkoholspiegeln von 0,5 bis 0,8 mg/ml einem zirka zweifach höheren relativen Risiko ausgesetzt ist, in einen Unfall verwickelt zu werden, wie ein Fahrzeugführer mit 0,0 Promille. Bei Unfällen mit Todesfolge ist das relative Risiko noch wesentlich höher.

Edited by Le reseau pansant

Ghesepe ne anunta ca Banel va fi cumparat de Saint Etienne cu 700.000 de euro. Ne-am mai bucurat la vesti din astea asa ca sa nu ne grabim.

Eu unul nu mai cred nimic.

Cel putin pana l-as vedea in tricoul altei echipe...

Nu pleaca, pot sa jur asta !

Mi-am facut la sperante ca pleaca asta de cativa ani incoace. Deja nu cred decat dupa vreo 5 meciuri in tricoul altei echipe. :))