Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

"Îi rog din suflet pe cei din galeria Stelei să numai vină deloc. Chiar vreau să nu mai vină la meciuri. Mie imi place să fie ca in Anglia, suporterii să cante si să aplaude. Cel putin un campionat l-am pierdut din cauza lor. Îi rog din inima mea, dacă iubesc această echipă să o lase in pace, să se uite la meciuri la TV". a precizat ciobanul.

restu' e can-can! :)

Din ciclul "Am venit, am stat 2 etape, m-am transferat":

Bajenaru a plecat la astra pentru 150 de mii. Dupa o minitelenovela cu transferul lui via U Cj ca sa nu ia Gloria nimic, acum baiatul a fost aruncat ca o masea stricata. Sanatate si virtute!

Inca o dovada de profesionalism becalian...Dar nu, tot noi suntem aia rai, ca nu sustinem echipa, bla-bla-bla...

Nu se transfera nicaieri. Mai lasati gsp, prosport si alte siteuri de cautare a senzationalului.

Bajenaru a plecat la astra pentru 150 de mii.

Etapa viitoare, 2Gi Team va evolua, in deplasare, cu ... Astra :)

Din ciclul "Am venit, am stat 2 etape, m-am transferat":

Bajenaru a plecat la astra pentru 150 de mii. Dupa o minitelenovela cu transferul lui via U Cj ca sa nu ia Gloria nimic, acum baiatul a fost aruncat ca o masea stricata. Sanatate si virtute!

Transferuri d-astea gen Bajenaru sau Popa ala de la Branesti (nici nu stiu sigur daca il cheama asa, atat de mult ma intereseaza) sunt facute in contul blaturilor facute de fostele lor echipe cu echipa ciobanului. Sa nu uitam cum a mai transferat BecaIi jucatori de la Mioveni, Buzau, Vaslui, etc, niste no-name care nici macar nu au apucat sa joace. Si suprinzator, exact la finaluri de campionat in care Steaua a invins respectivele echipe dupa meciuri dubioase (sa nu uitam cum a venit Mioveni in Ghencea fara 11 titulari mai acum vreo 3 ani sau cum portarul Gloriei Buzau se ferea de suturile lui Pepe Moreno). Acum asa fac blaturi baEtii, ca se mai uita aia de la DNA din cand in cand. Sa manance si gura lor o paine.

"Îi rog din suflet pe cei din galeria Stelei să numai vină deloc. Chiar vreau să nu mai vină la meciuri. Mie imi place să fie ca in Anglia, suporterii să cante si să aplaude. Cel putin un campionat l-am pierdut din cauza lor. Îi rog din inima mea, dacă iubesc această echipă să o lase in pace, să se uite la meciuri la TV". a precizat ciobanul.

restu' e can-can! :)

Auzi, suflet. Ce gluma. Pai aia in Anglia fac orice ca sa vina lumea la stadion sa cante si sa aplaude si ai nostri vor sa venim la stadion doar ca pretind ei ca baga bani.

Edited by ebonyc

Cei de la Armata nu au fost de acord si astfel negocierile au picat, Teia Sponte promitandu-le generalilor ca nu se va ruga de ei in continuare. "Faceti ce vreti cu baza, noi am plecat de acolo", le-a transmis Teia acestora.

That's it ?!

:thumbsup:

"Niciodata Bucurestiul nu ne va da asa o atmosfera!" Declaratia cu care Meme isi pune in cap suporterii din peluze!

"Bucurestenii sunt satui de fotbal. Nu prea mai au chef. Probabil că au alte probleme. În niciun caz nu vom avea partea de o asemenea atmosferă in Bucuresti.

Fanii Stelei din provincie sunt deosebiti si tot ei sunt cei care au asigurat atmosfera senzatională de pe Ghencea sau de pe Stadionul National la meciurile jucate in anii trecuti in cupele europene", a declarat MM la revenirea in Bucuresti.

Acel unu dintre ei, nu mai vrea sa fie unu dintre ei :))

Acel unu dintre ei, nu mai vrea sa fie unu dintre ei :))

Din partea mea , mai bine se muta in Chisinau .

Edited by ar3s

E na... da' ce-ai cu Chisinaul? Macar de ziceai Tiraspol.

"Fanii Stelei din provincie sunt deosebiti si tot ei sunt cei care au asigurat atmosfera senzatională de pe Ghencea sau de pe Stadionul National la meciurile jucate in anii trecuti in cupele europene", a declarat MM la revenirea in Bucuresti.

cred ca asta e in campanie electorala...vrea sa treaca de la cutia de carton la polistiren expandat!

Patronul clubului TSKA a tinut sa ii dea o replica lui Ciobanul, dupa ce patronul Stelei a atacat clubul bulgar in mai multe randuri, saptamana trecuta.

"De o saptamana nu se mai opresc sa scuipe pe TSKA, iar asta nu-i normal. Mi-au spus ca imi iau banii din tomberoane, dar asta nu e o munca rusinoasa. Si daca tot suntem la acest capitol, am vazut ca ei isi numesc "staruri" doi tuciurii din minoritati."

"Daca e asa, ii transfer la noi in Bulgaria, dar nu la fotbal ci la firma mea de gunoi. Sunt sigur ca s-ar acomoda repede cu angajatii mei. Este vorba de mijlocasul ala de pe dreapta, preferatul patronului, si de inca un fundas... nu Iliev, pentru ca asta nu mai poate fi numit star, era star cand juca la TSKA."

Alt Gigi, dar asta e al lor. Le zice bine oricum. :bananadance:

Ahahahaha Banele. Cred ca cei 2 tigani sunt:

Mijlocas dreapta: Banel Nicolita

Fundas Dreapta: Banel Nicolita.

Le zice bine oricum. :bananadance:

Ce a zis bine respectiva persoana ? Aprobi rasismul ? Il incurajezi ? Crezi ca este bine ?

Daca ar fi spus "cei ce tin cu Steaua sunt cu totii niste tigani", tot asta ai fi spus ?

"FCSTEAUA.RO face parte din Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti - AISS". Adica aici este un loc al SUPORTERILOR STELISTI. De cand un suporter stelist spune ca "zice bine" un imbogatit bulgar care jigneste jucatorii Stelei ? TU esti suporter stelist ? Sa-ti fie rusine !

Bulgarul ala isi apara clubul amice. Nu permite unui cioban sa scuipe pe TSKA si foarte bine face. Ar trebui sa inclini capul in fata lui pentru ca omul ii ofera si loc de munca in strainatate lui Banel,nu face discriminare .

MM: "Doar Nordul e galerie adevarată"

Managerul general Mihai Stoica a comentat faptul că Steaua n-a avut alaturi la meciurile din acest sezon suporterii care erau obisnuiti să vină pe Ghencea. "Doar atunci cind cei de la Peluza Nord vor fi lingă noi vom avea cu adevarat galerie, ei sunt inima suporterilor Stelei, nu cei de la Peluza Sud", a spus MM.

Steaua va avea pe stadionul Vasil Levski, la returul cu ȚSKA (2-0 in tur) galeria pe care a avut-o alaturi la cele mai importante meciuri de pe Ghencea. Atit cei de la Peluza Sud, cit si cei de la Nord s-au decis să meargă la Sofia in ciuda divergentelor de opinie cu sefii echipei. Ultrasii deja au intocmit listele cu cei care vor să facă deplasarea si pină ieri după-amiază s-au inscris nu mai putin de 800 de persoane.

Sursa : www.gsp.ro

Cei de la Sud l-au aplaudat cand juca cu Urziceniul in Ghencea si dadea turul stadionului. Nicio fapta buna nu ramane nepedepsita.

"Veti vedea cea mai frumoasa galerie din tara!" Primele masuri ale suporterilor dupa ce Gigi a facut PACE cu liderii din peluza!

Ciobanul a plecat foarte multumit de la intalnirea pe care a avut-o cu liderii din peluza

"Veti vedea cea mai frumoasa galerie din tara!" Primele masuri ale suporterilor dupa ce Gigi a facut PACE cu liderii din peluza!

Dupa mai multe luni de proteste, suporterii Stelei au facut pace cu Ciobanul.

Liderii galeriei au anuntat ca, incepand cu deplasarea de la Medias, din etapa a sasea, vor merge din nou la meciurile echipei.

"Galeria va fi alaturi de echipa dupa meciul cu FCM Tirgu-Mures de etapa viitoare, pentru ca echipa se intoarce in Bucuresti si lor nu le convenea situatia. Vor fi alaturi de Steaua pe National Arena. Veti vedea cea mai frumoasa galerie care a existat vreodata in fotbalul romanesc", a anuntat Becali la gsptv.

Fanii lui TSKA, actiune fara precedent la meciul cu Steaua: "Nu s-a mai vazut asa ceva in Bulgaria!" Vezi ce pun la cale:

TSKA Sofia - Steaua, joi ora 20:30 IN DIRECT la Pro TV si pe www.sport.ro si m.sport.ro

Fanii lui TSKA, actiune fara precedent la meciul cu Steaua: "Nu s-a mai vazut asa ceva in Bulgaria!" Vezi ce pun la cale:

Cu doua zile inainte de returul din playoff-ul Europa League, suporterii lui TSKA Sofia anunta ca vor fi la inaltime la meciul cu Steaua si pregatesc deja o coregrafie speciala.

"Va fi ceva unic, fara precedent, cum nu s-a mai vazut niciodata pe niciun stadion din Bulgaria."

"Tribunele vor fi imbracate in culorile clubului, dar pentru asta avem nevoie de suportul celor care vin la meci. Toti cei care vor sa ajute la pregatirea coregrafiei sunt rugati sa vina joi, de la ora 12.30 pe stadion. Va iesi ceva grandios", este mesajul galeriei lui TSKA publicat de sportal.bg.

via www.sport.ro

Nutu dicta politica galeriei la Steaua

Legat de "gruparea sportivilor", in umbra caruia se afla "Coco" Anghel si despre care procurorii au sustinut ca ar fi preluat afacerile "Camatarilor", Nutu ne-a declarat ca nu-l stia decat intamplator pe Gheorghe Mustata (liderul galeriei Steaua si unul dintre membrii "gruparii sportivilor"): "Il vazusem de doua ori, cind l-am schimbat pe Jean Pavel, care era sef de galerie la Steaua! Eu l-am schimbat, ca Gigi (n.r. - Becali) ii dadea bani sa faca tot felul de prostii si el ii tragea pe dreapta. Ii dadea sa plateasca pentru deplasari maxi-taxi-uri, cinci-sase, si el... va dati seama... si l-am schimbat, eu si Catalin Zmarandescu!"

Stire veche de vreo cativa ani, am gasit-o intamplator.

Meme Stoica n-a fost uitat de suporteri nici in Bulgaria. Cei aproximativ 150 de suporteri stelisti au scandat impotriva managerului general al Stelei si au afisat un banner pe care se putea citi "M... Meme".

Mesajul a fost afisat de membrii Peluzei Sud, care sunt in razboi deschis cu oficialul stelist. Cel care a incercat să-i linistească pe fani a fost Marius Ianuli (Mache), care a mers la galerie si i-a rugat pe suporteri să renunte la aceste proteste si să incurajeze echipa.

via www.prosport.ro

PS : Daca le facea semn cu dreaota cred ca se potoleau ...