Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Mache e ultimul care va pleca ! El cu Banel ! :D

Invitat in studio la Radio GSP, Bobby Durbac, responsabil pe departamentul de marketing al Stelei, spune că finantele clubului ar putea avea mult de suferit dacă echipa se va muta pe alt stadion decit Ghencea.

Daca Ciobanul va face o economie la capitolul chirie, mai ales ca echipa sa va juca gratis la Buzau, pierderile ar putea fi mult mai mari, o serie de sponsori amenințind cu ruperea contractelor.

"3 milioane de euro s-au facut in sezonul trecut, iar asta doar din departamentul de marketing. Din declaratiile lui Ciobanul, imi dau seama că nu are toate informatiile transmise corect, dacă vrea să renunte asa usor la acest departament.

Ideea de bază este să progresezi, nu să regresezi. Dacă Steaua va parasi Ghencea, nu va mai exista magazinul oficial, poate doar muzeul să fie mutat", a declarat Durbac la Radio GSP.

35.000 de euro ar costa-o pe Steaua fiecare meci jucat pe National Arena

21.000 este chiria cerută de MAPN pentru inchirierea bazei sportive din Ghencea

Sursa: gesepe

Dupa ce o sa-i ziaristii cati bani pierde, ar urma declaratia lui guie"Am glumit, nu ma mut pe nicio National Arena! "

35.000 de euro ar costa-o pe Steaua fiecare meci jucat pe National Arena

Sursa: gesepe

Dupa ce o sa-i ziaristii cati bani pierde, ar urma declaratia lui guie"Am glumit, nu ma mut pe nicio National Arena! "

La cati vin la meciurile ''Stelei'' ..ar trebui ca pretul pe un bilet sa fie de pe la 15-20 de euro in sus ca sa iasa pe plus.

Asta desigur daca ar da aia 15-20 euro pe bilet (minim)

Edited by iNsTiGaToR

Cum sa nu iasa pe plus?

Sa zicem ca vin 5000 cetateni. 5000 X 4 euro/bilet = 20000 € + publicitatea pe stadion .. iese ceva

Cum sa nu iasa pe plus?

Sa zicem ca vin 5000 cetateni. 5000 X 4 euro/bilet = 20000 € + publicitatea pe stadion .. iese ceva

Nu m-am gandit la publicitate. Oricum, greu sa-i vina 5000 de oameni

Nu cred ca vin 5000.... poate cu tot cu staffurile echipelor,anagajatii stadionului,soferii care trec pe langa stadion si oamenii din blocurile apropiate.... asa sa fie 5000 ..altfel ...nu!

Din pacate nervii suporterilor nu sunt proiectati sa reziste ... la infinit ...

Din pacate pupincurismul si servilismul unora sunt si ele proiectate sa reziste se pare la nesfarsit, in timp ce nervii suporterilor par a fi doar o "materie neglijabila" ...

Edited by Stryker

Video exclusiv! Gigi surprins in timpul slujbei alaturi de turmele sale credincioase:

Pardon, am vrut sa postez la Gluma zilei, nu Stirea zilei.

Edited by *Alecs*

Chiar daca nu intra la categoria despre Steaua, am postat aici pentru ca nu stiam unde sa o fac.

Mexicul este noua campioana mondiala la U17, luand astfel stafeta de la campionana precedenta Elvetia. Mexicanii i-au invins in finala pe uruguayeni cu scorul de 2-0.

Locul 3 a fost obtinut de Germania , dupa un meci fenomenal in compania Braziliei , scor 4-3. Brazilienii au avut 3-1. A fost 3-2 la pauza , dupa care nemtii au intors situatia. Germania e aceeasi echipa incantatoare formata in majoritate din turci cu acelasi joc placut ochiului.

Finala s-a desfasurat pe Azteca, care era full , in jur de 105,000 de spectatori fiind prezenti la meci , majoritatea mexicani.

Img214037625.jpg

Sa joci la varsta asta cu atatia spectatori , e ceva!

LOVITURĂ‚ de teatru? Steaua s-ar putea intoarce in Ghencea! sursa: Prosport

N-am mai intrat de o viata pe site-ul spurcatilor astia, dar cum in ultimele zile am mai mult timp liber... Nu ma mai mira nimic. Nici sa fie adevarat, nici sa nu fie... Acelasi teatru ieftin e in fiecare an cu mutatul echipei. Paine si circ pentru popor.

Sa joci la varsta asta cu atatia spectatori , e ceva!

Mexicanii, cum or fi ei vazuti , ca niste imigranti, cocalari, sunt talentati si ca popor sunt fanatici. Eu unul ii respect. Si da , e cu adevarat impresionant ca un numar atat de mare de mexicani s-au adunat sa-si incurajeze echipa nationala, chiar daca nu e vorba de cea mare , ci doar cea de sub 17.

Si cand te gandesti ca la nivel de juniori nationalele noastre sunt la pamant. Dar cel mai trist e ca jucam pe stilul lu cartu, sau pe stilu romanesc si ca nu reusim sa impunem o alta mentalitate. Urmeaza campionatul european sub 19 ani in Romania. Sunt curios ce performanta vom realiza. Mexicanii , din postura de outsideri au castigat trofeul, noi probabil ne vom multumi cu o victorie si-un egal.

Edited by gio_stgloria

Extraordinari nemtii....jos palaria pentru ei. Chiar daca s-ar invarti Hitler prin mormant, au ecihpa...

Edited by Kellerman

Extraordinari nemtii....jos palaria pentru ei. Chiar daca s-ar invarti Hitler prin mormant, au ecihpa...

Mereu au avut echipa ca vorbim de nationala mare,de tineret si restul,mereu au avut footballisti de talie mondiala si vor avea datorita civilizatie care este in aceasta tara,la toate capitolele.

Mihaita cu fustita Stoica la Sportro : "Suporterii Universitatii Cluj sunt speciali. Ca ei nu exista nimeni in Romania."

@Maye

Toti stim ca fetelor le plac baietii rai. Probabil asa par cel de la U Cluj pentru Meme

Mihaita cu fustita Stoica la Sportro : "Suporterii Universitatii Cluj sunt speciali. Ca ei nu exista nimeni in Romania."

Parca nu cu mult timp in urma spunea de aia de la Rapid ceva asemanator!... :finger:

Pai ce zice Mustata cand aude asta?Iar trebuie sa se puna MM in genunchi! :D

Sau sa-si asigure din timp un alt loc de munca dupa ce va fi iar dat afara de aici.

Becali:"Am invățat din greseli. La iarnă e posibil să schimbam lotul"

:))