Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Da da, metode sofisticate. Acumulariile le capeti prin exercitiu solicitant. Ca fost practicant de atletism, proba de 400 de m, bagam de doua ori pe an cantonamente de acumulari. Si de nu ne alerga profesorul pana ne ieseau plamanii din noi. Dupa 10-15 km alergati prin munte bagam si speciale, cate 8-10 bucati de 100-200 de m in panta.

Ei,nu era rau nici la Forban...Barem un cantonament acolo...

Ma , una peste alta , la Unirea nu s-a vazut lipsa de pregatire fizica cat el a fost antrenor , ba chiar mi-aduc aminte ca i-au dominat net pe cei de la Zenit la acest capitol in returul din Rusia.

Tin sa precizez ca rusii erau in plin campionat , iar la noi abia incepuse. Insa , nu asta conteaza , pana la urma el stie ce face , trebuie doar sa vedem cum se va comporta echipa.

Pe mine cel mai mult ma doare ca nu vom mai juca in Ghencea...

din ce imi aduc aminte el a venit in iarna, cand pregatirea din vara fusese facuta de Dan Petrescu.

Ronni Levy are niste metode destul de sofisticate , europene de antrenament.

De unde stii?

din ce imi aduc aminte el a venit in iarna, cand pregatirea din vara fusese facuta de Dan Petrescu.

Pai nu are legatura , el a pregatit echipa in iarna si au jucat foarte bine in retur , terminand pe locul 2. Acum , ti-am zis , ramane de vazut , dar eu zic ca stie el ce face.

P.S :

O pregatire foarte buna a facut-o Piturca anul trecut. Dovada , meciurile cu U Cluj si U Craiova in care am reusit sa revenim si sa le castigam pe final...

Edited by bogdinho'

Terminati cu off-topicul!

Bogdinho, ti-a pus Ronnie mai sus o intrebare la care si eu sunt curios sa aflu raspunsul.

Martinovic a vorbit despre metodele de antrenament ale lui Ronnie Levy. A si spus ca ii pune sa alerge cu mingea la picior pentru a nu se acumula oboseala.

In plus , curva norte MM , a declarat ca israelianul nu face doua antrenamente asemanatoare. Aceasta mentalitate nu cred ca vine din Romania , ci doar din Europa de la marile cluburi.

Al dracu, metodele unui israelian sunt europene da' metodele romanesti nu.

Aceasta mentalitate nu cred ca vine din Romania , ci doar din Europa de la marile cluburi.

Aha, inteleg. Vezi tu, cand l-ai contrazis asa de vehement pe Bogdan mai sus mi-ai lasat impresia ca poate ai vreo sursa de informatii sigura, altfel mi-ar fi fost greu sa-mi dau seama de ce ai aratat o asemenea siguranta in spusele tale. Acum, dupa raspunsul tau, realizez ca doar iti expuneai o teorie personala, o concluzie bazata doar pe gandurile si ideile tale despre fotbal.

Nu l-am contrazis vehement , m-am bazat pe ceea ce a facut el la Urziceni si pe spusele lui Martinovic si MM.

P.S : alt exemplu :

Mihai Raduț: "Ronny Levy m-a impresionat, antrenamentele sale sunt foarte frumoase"

Edited by bogdinho'

Pai nu are legatura , el a pregatit echipa in iarna si au jucat foarte bine in retur , terminand pe locul 2. Acum , ti-am zis , ramane de vazut , dar eu zic ca stie el ce face.

P.S :

O pregatire foarte buna a facut-o Piturca anul trecut. Dovada , meciurile cu U Cluj si U Craiova in care am reusit sa revenim si sa le castigam pe final...

Pregatirea cea mai importanta este in vara. In iarna este doar o mentinere a formei dobandite in vara.

Pai ce vrei sa declare? Oricarui fotbalist ii place minge nu sa alerge ca nebunul sa acumuleze. De asta le place...

Nu l-am contrazis vehement , m-am bazat pe ceea ce a facut el la Urziceni si pe spusele lui Martinovic si MM.

P.S : alt exemplu :

Mihai Raduț: "Ronny Levy m-a impresionat, antrenamentele sale sunt foarte frumoase"

Doar n-o sa zica: "Nu imi plac metodele de antrenament ale lui Levy". Se pune si el bine cu israelianu`

A si spus ca ii pune sa alerge cu mingea la picior pentru a nu se acumula oboseala.

Ce ma?!

Ce dracu e ma cu prostiile astea. Din experienta mea de fotbalist "semi-profesionist" de 5 ani deocamdata si 4 cantonamente,asta n-am auzit-o niciodata. Cantonamentele sunt facute pentru PREGATIRE FIZICA. Pregatirea cu mingea se face dupa cantonament. Pe noi in cantonamente ne alearga de ne rupe , foarte important, pe MUNTE. Pentru ca in zona de munte e aer mult mai curat , iar plamanii acumuleaza rezistenta si capacitate mare de efort. Inima la fel.

Aburelile astea cu cantonamente afara sunt mari prostii. Cele mai bune cantonamente sunt la munte. Punct.

Edited by pytycrys

''Nu am nicun fel de problema sa raman acolo, numai ca o sa cerem in septembrie judecatorului sa ne dea un termen de 4-5 luni, 3 luni sa ne luam bunurile de acolo si cu asta basta. Nocturna, ternul sintetic, lifturile, luminile, turnichetii... Stadionul ramane chel la fel ca si Kojak'' a declarat Ciobanul pentru Pro TV.

Ia uitati ma , bine ca nu pleaca si cu peretii .

Pregatirea cea mai importanta este in vara. In iarna este doar o mentinere a formei dobandite in vara.

Corect.

Restul,ce presupunem ca face cutare antrenor la antrenamente,prea putin conteaza.O sa se vada in teren.

Ce ma?!

Ce dracu e ma cu prostiile astea. Din experienta mea de fotbalist "semi-profesionist" de 5 ani deocamdata si 4 cantonamente,asta n-am auzit-o niciodata. Cantonamentele sunt facute pentru PREGATIRE FIZICA. Pregatirea cu mingea se face dupa cantonament. Pe noi in cantonamente ne alearga de ne rupe , foarte important, pe MUNTE. Pentru ca in zona de munte e aer mult mai curat , iar plamanii acumuleaza rezistenta si capacitate mare de efort. Inima la fel.

Aburelile astea cu cantonamente afara sunt mari prostii. Cele mai bune cantonamente sunt la munte. Punct.

Ai dreptate . Si eu sunt am jucat fotbal si inca mai joc la un nivel semi-profesionist. Cantonamentele in munti erau foarte bune. Mi-aduc aminte pe vremea lui Piturca cand mergeau la Forban , unde zapada era pana la genunchi. Ii omora ca pe caini acolo.

Dar , revenind la Levy , el cred ca stie ce face si cum face. Repet , Unirea nu mi s-a parut o echipa dezechilibrata fizic. El a facut si pregatirea de iarna cu echipa si apoi si pe cea de vara.

Edited by bogdinho'

<iframe frameborder="0" width="480" height="384" src="

Punctul_de_intalnire_2011-06-12_partea 1 par medialert

<iframe frameborder="0" width="480" height="384" src="

Punctul_de_intalnire_2011-06-12_partea 2 par medialert

multumesc pentru videouri, nu ca mai este ceva de spus dar na, dementii aia nu vor patii nimic dar in schimb tot noi romanii cadem de xenofobi, rasisti etc, iar autoritatile dorm in puf.

Cantonamentul Stelei e la munte, in Austria.

Da ma...Da' aia s-au dus acolo ca la plimbare. Nu se poate ca in prima zi de cantonament sa faca numai cu mingea.

Cantonamentul Stelei e la munte, in Austria.

Si daca-i alearga-n Carpati ce-are?

Da' ce conditii ai la noi si ce conditii ai acolo? La noi daca gasesti 2-3 terenuri de fotbal si alea fara plasa la porti. Plus ca nici amicale nu ai cu cine juca la noi. Ce faci, joci cu FC Tusnad?!

@pytycrys

N-avem noi de unde sa stim ce se face si ce nu la antrenamentele Stelei. Prin presa apar vara de vara numa' tiki-taka tiki-taka si articole de indobitocire in masa a suporterilor si pasionatilor de fotbal (avem un exemplu pe forum). Mi-e greu sa cred ca un antrenor care a castigat atatea in cariera nu face o pregatire fizica buna.

Ma refeream strict la pregatire fizica. Acolo n-ai nevoie de plase la portile de fotbal. Nici macar de porti n-ai nevoie.