Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Ce am retinut din atatia termeni juridici, e ca ciobi a inregistrat la Osim sigla si palmaresul fara acordul proprietarilor, respectiv CSA. Bag de seama ca astia de la OSIM se ocupa mai mult de spagi decat de acte si actele alea pe care ciobi le flutura pe la TV sunt facut cu complicitatea OSIM.

Edited by pcsbb

Gata,ne ingroapa cu Levy.Stati asa ,sa vedeti de-acum Bilasco/Brandan/Galamaz titulari .Cel putin,cam asta cred ca are sa se intample,ca nu stiu daca Levy are coloana.O avea? Incepeti pariurile : 2.1 - 7 etape.

Oare ce cota are la ''Sta pana in iarna'' ? Ca se pot face bani frumosi daca pariezi pe cat sta un antrenor la Steaua :hmmm:

Pariu ca dupa 3-4 rezultate proaste se ia Becali de el ca e jidan ?

sunt sanse extraordinare de calificare. În mod normal, oricine vine, acela poate cîștiga sase puncte din meciurile cu Luxemburg si Belarus. Cu Franta, acasa se poate juca, iar dacă vom evolua la fel cum am facut-o cu Bosnia in Giulesti, vă spun eu, Franta n-are nici o sansa Ultima partida cu Albania va fi decisiva Romania are sanse de a ajunge cel putin pe locul doi de 70-80 la suta

- A semanat in vreun fel despartirea lui Razvan de «natională» cu plecarea dumneavostră de la lot după 4-0 cu Austria din '86?(intrebare pusa de zetar)

- Nu, a fost diferit. Eu n-am plecat supus presiunilor la care a fost supus Razvan, ci am fost dat afara De Steaua sau de familia Ceausescu? De cine să spunem?[/color] Am fost chemat la Comitetul Central si mi s-a spus că nu mă mai ocup de echipa nationala Razvan a demisionat din cauza presiunilor exercitate asupra lui. Nu uitati că si voi, in Gazeta aveti intr-un colț de pagină că mai sunt 1.000 de zile pină la sfirsitul mandatului lui Razvan. Ce Dumnezeu, crezi că e usor pentru un om să se trezească in fiecare zi cu asa ceva?

Lucescu cel frustrat senior, sa intelegem ca ziaristii l-au demis pe lucica si ca Steaua l-a dat pe el afara de la Nationala in 1986

Asta cu presiunea pe mucesc este penibila rau de tot, nu cred ca vreun antrenor a avut presa mai ingaduitoare si mai favorabila, inclusiv dupa esecurile de proportii erau tituri de genu, Mutu e de vina, tactica perfecta a lui Razvan nu a fost respectata, mai avem sanse, etc.

Simpatic Lucescu asta.

Pai cine l-ar fi tinut doi ani pe un antrenor ca fiu-su'?Sa nu faca mai nimic,sa n-aiba o idee pe care sa o vedem si noi transpusa in teren?Sa isi convoace toti finii si expiratii la lot?...

Care expirati ma ca Florescu sau Giurgiu sau pe cine a luat nici macar asa nu ii pot numi :))

Monica vrea să doneze statului toți banii de la divorț. Vezi ce scrie in scrisoarea sa catre țară

cine esti cucoana tu de te adresezi tarii? faptul ca de pe centura Bacaului ti-a aparut mutra pe la televizor si prin fituicile de scandal incat ai ajuns sa te cunoasca toti prostii asta nu iti da dreptul sa iti asociezi hoitul cu tara. Tarii se adreseaza doar regele, presedintele ori inaltii demnitari aflati in functii de conducere, un general de Armata se adreseaza tarii in timp de razboi nu o mucoasa ca tine care nu stie nici suprafata Romaniei.

INCREDIBIL! Becali se muta cu Steaua in Bulgaria! Gigi O CUMPARA pe TSKA si vrea cu doua echipe in Liga!

Lui Ciobanul nu-i mai ajunge Steaua! Vrea sa cumpere si Steaua Bulgariei, TSKA, pe care promite sa o duca in Champions League!

Becali ar vrea sa se implice financiar la TSKA alaturi de verii sai si planuieste sa ofere 6 milioane de euro pe 51% din actiunile clubului.

Conform sportline.bg, Becali ar mai fi incercat si in trecut sa o cumpere pe TSKA, dar s-a lovit de refuzul proprietarilor, care isi doreau sa vanda pe bani mai multi decat oferea Becali.

Presa bulgara scrie ca patronul Stelei nu o va folosi pe TSKA drept satelit pentru Steaua, ci va incerca sa o transforme in cel mai important club din Bulgaria.

Mutarea este cu atat mai probabila, cu cat TSKA a facut deja doua transferuri importante din Romania prin intermediul agentilor Becali. Zicu si Moraes au ajuns in Bulgaria, dar ultimul ar putea sa semneze pana la urma cu Steaua, unde va fi imprumutat de cea de-a doua echipa a lui Ciobanul.

I-a lovit canicula pe astia...

Poate asa ar lasa Steaua noastra si s-ar duce la castravetari. :))

Becali se muta cu Steaua in Bulgaria!

Bai oameni buni, am innebunit eu sau in articolul ala chiar nu e nicio referire la mutarea Stelei in Bulgaria?

e la moda vara asta sa spui unde se mai muta echipa lu' ciobi, mai ales daca esti autor de pseudo-articole la prost.ro sau gigisepe :worthy:

Diferenta e ca aia de acolo il impusca pe becali daca ar face asa ceva.

Cascat in ploaie...

Ar fi in stare Gigel sa plece-n Cipru cu echipa, ca nu-i dorit nicaieri. Duca-se-n Malta, acolo sa mai castige si el un campionat.

guie migi.

Bai oameni buni, am innebunit eu sau in articolul ala chiar nu e nicio referire la mutarea Stelei in Bulgaria?

Esti praf,nu pricepi metaforele noii generatii de ziaristi!...:D

am vazut pe la TV cum abera ciobanul ca da emblema, culorile, tot suporterilor sa isi faca alta echipa :D

Atmosfera de vis din cantonamentul de lux de la Bad Gastein a fost perturbata zilele trecute de un incident la care nimeni din lotul Stelei nu s-ar fi asteptat.

Mai multi fotbalisti s-au plans de faptul ca din camere le lipsesc sume importante de bani. Oficialii clubului au instiintat imediat conducerea hotelului "Europaischer hof", care a deschis deja o ancheta interna si a dat asigurari ca situatia neplacuta se va rezolva in cateva zile.

Principalii suspecti sunt angajatii sezonieri ai complexului, care vor trebui sa dea explicatii pentru acest incident.

Jucatorii Stelei spun ca sumele lipsa sunt in medie de doua-trei sute de euro de persoana.

BANELEEE, TINE-TI MAINILE ACASA ! :D

Ma uitam prin presa si citeam ceva informatii legate de cantonamentul Stelei. Nu stiu de ce, dar am o impresie tare proasta de ce se face acolo. Nu prea se pune accent pe pregatirea fizica, jucatorii primind minge din prima zi.

Daca nu fac o acumulare fizica bine pusa la punct, o sa avem mari probleme pe viitor. Si acumularile nu se fac cu mingea.

Imi aduc aminte, asta iarna Dorinel i-a dus in varful muntelui pe jucatorii otelari si i-a alergat pe acolo, ca apoi, in retur astia sa rupa pamantul.

Ba nu Bogdane , fac pregatire fizica. Alergari cu mingea la picior , Ronni Levy are niste metode destul de sofisticate , europene de antrenament.

Vom vedea ce va iesi.